معرفی کشور انگلستان

ایرانیان انگلستان ایرانیان مقیم انگلستان

تحصیل در انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

دوره های زبان انگلیسی در انگلستان

معرفی دانشگاه های برتر انگلستان

کار در انگلستان و اخذ ویزای کاری انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان

هزینه های زندگی در انگلستان

اقامت از طریق ازدواج در انگلستان

بررسی ادامه تحصیل و کار پزشکان در کشور

 

انگلستان

 


 

معرفی انگلستان


همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم کشور انگلستان و کسب تابعیت کشور انگلستان را از طریق اخذ اقامت تحصیلی ، اخذ اقامت کاری ، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور انگلستان را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با   مسائل مختلف کشور انگلستان بوده اند

England1 موسسه بین المللی راد
کشور انگلستان که همان بریتا نیای کبیر (جزیره ای که شامل انگلستان، ولز و اسکاتلند است) و ایرلند شمالی را در برمیگیردکشوری بسیار زیبا است. بریتانیا تقریبا هم اندازه نیوزیلند و نصف فرانسه است. این سرزمین چشم اندازهای مختلفی دارد و اکثر خاک انگلستان، به جز شمال و جنوب غربی، نسبتا مسطح و کم ارتفاع است، در حالیکه بیشتر قسمتهای ولز و اسکاتلند سرزمینی کوهستانی است. کشورانگلستان  را می توان تقریبا به ناحیه ای کوهستانی در شمال و غرب و ناحیه ای پست در شرق تقسیم کرد که دهانه رودخانه اگز (اگزتر) در جنوب غربی و رودخانه تیس (تی ساید) در شمال شرقی، تا حدودی مرز بین آنها را مشخص میکند. کمربند مرکزی که در سراسر انگلستان، از لندن تا یورکشایر شمالی را در می نوردد، نیمی از جمعیت بریتانیا را در خود جای داده است. حدود 90 درصد از جمعیت در نواحی شهری زندگی می کنند.

England2 موسسه بین المللی راد
مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۵۱٬۴۴۶٬۰۰۰ نفر میباشد.
نظام سیاسی در انگلستان به عنوان بخشی از پادشاهی متحده بریتانیا، سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است. از سال ۱۷۰۷ به بعد یعنی زمانی که لایحه اتحاد ۱۷۰۷ موجب اجرایی شدن مفاد پیمان اتحادیه شد و انگلستان و اسکاتلند را به شکل پادشاهی بریتانیای کبیر با یکدیگر متحد کرد چیزی به نام دولت انگلستان وجود نداشته است. قبل از این اتحاد، انگلستان توسط پادشاه آن و پارلمان انگلستان اداره می شد. امروزه انگلستان به طور مستقیم توسط پارلمان بریتانیا اداره می شود، اگر چه دیگر کشورهای اتحادیه بریتانیا دولت خود را دارند. در مجلس عوام که مجلس سفلای پارلمان بریتانیا مستقر در کاخ وستمینستر است ۵۳۲ عضو از مجموع ۶۵۰ عضو پارلمان متعلق به حوزه های انتخابیه انگلستان هستند..
پایتخت کشور انگلستان شهر لندن میباشد و از شهرهای مهم انگلستان میتوان به شهرهای منجستر ، لیورپول، شفیلد، گلاسکو، کاردیف ، بیرمنگام اشاره نمود.
پول رایج کشور انگلستان پوند انگلستان میباشد. هزینه زندگی در کشور انگلستان در شهرهای مختلف متفاوت است. هر چند بین جنوب انگلستان که ثروتمند و پرهیزه است و شمال آن، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی که فقیر ( و ارزان تر) است،

آب و هوای انگلستان
انگلستان دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از ۳۲ درجه بالاتر نمی‌رود. سردترین ماه سال ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه ژوئیه است.
آب و هوای کشور انگلستان معمولا ملایم و معتدل است، گر چه بسیار متغیر است و معمولا در تمام مواقع سال بارانی است. آب و هوای غرب کشور مرطوب و ملایم تر از شرق کشور است، در حالیکه شمال غربی مرطوبترین ناحیه کشورمیباشد. اسکاتلند و شمال کشور غالبا زمستان های سختی دارند و در آنجا بارش برف زمستانی فراوان است. جنوب شرقی کشور بهترین و گرمترین آب و هوا را دارد، هر چند حتی در این قسمت نیز ممکن است زمستانها طولانی، سرد و پربارش باشند. زبان: زبان های رسمی در این کشور، انگلیسی، ولش و گالیک _ اسکاتلندی است، هر چند دو زبان آخر فقط در کشورهای مربوطه صحبت می شوند و اقلیت نسبتا کمی آن را به کار می برند.
جذاب‌ترین اماکن توریستی انگلستان
ارتفاعات اسکاتلند، دره‌های یورک‌شایر، چند حوضچه آب گرم، شهرهای ادینبورگ و لندن، ساحل ژوراسیک در شهر دورست، شهرهای دیوون و کورن وال، ساحل شهر پم بروک شایر، گذرگاه جاینت، دره‌های رودخانه آفت‌ریم، رشته کوه‌های بدون برف شمال ولز به دلیل داشتن چشم اندازهای رو به قله و نیز تنگه منای میباشد.
انگلستان از نظر مراکز تحصیلی همیشه مورد توجه افراد بوده و دانشگاه های انگلستان جز دانشگاه های برتر جهان میباشد به همین دلیل بسیاری از افراد برای اخذ ویزای ویزای تحصیلی از انگلستان اقدام میکنند. از دانشگاه های برتر انگلستان میتوان به دانشگاه های آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه امپریال کالج دانشگاه بریستول، دانشگاه شفیلد، دانشگاه منچستر و ...... نام برد . برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در انگلستان و در مورد دانشگاه های برتر انگلستان به مطالبی که در این موارد نوشته شده است مراجعه بفرمایید.
همچنین کشور انگلستان به دلیل صنعتی بودن بسیاری از علاقه مندان برای مهاجرت به انگلستان را به سمت ویزاهای کاری انگلستان سوق میدهد .

برای مشاوره در مورد مهاجرت به انگلستان با مشاوران ما در

 

موسسه بین المللی راد تماس بگیرید.

 

 

ایرانیان انگلستان ؛ایرانیان مقیم انگلستان

ایرانیان انگلستان کسانی هستند که ملیتی ایرانی داشته و در کشور انگلستان زندگی میکنند، ایرانیانی که در این کشور اقامت گرفته و یا اشخاصی که فرزندان و یا فرزند زادگان ایرانیان انگلستان می باشند نیز در این جامعه قرار می گیرند. بنا بر آمار ۲۰۰۱ سنسوزCensus تعداد ۴۲٬۴۹۴ ایرانی متولد ایران در انگلستان مقیم شده‌اند. بنا بر تخمین اداره آمار ملی انگلستان این آمار تا سال ۲۰۱۱ به مرز ۷۹٬۹۸۵ نفر رسیده است.

اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان انگلستان، پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ وارد این کشور شده‌اند. در خلال پنج سال پس از سال ۱۳۵۷ تعداد تقریباً" ۸۰۰۰ ایرانی پناهجو وارد خاک بریتانیا شدند. آمار سال ۱۹۸۱ سنسوز بیانگر این مطلب است که تعداد ۲۸٬۶۱۷ نفرمهاجر زاده ایران ( ۱۸٬۱۳۲ مرد و ۱۰٬۴۸۵ زن) در انگلستان به سر می برند. در آمار سال ۱۹۹۱ سنسوز، ایرانیان فاقد آمار تفکیک شده‌ای بودند. آمار ۲۰۰۱ سنسوز، تعداد ایرانیان متولد ایران را ۴۲٬۴۹۴ معرفی می کند. دفتر ملی آمار بریتانیا تعداد ایرانیان متولد ایران را در این کشور تا سال ۲۰۰۹ ، ۵۸۰۰۰ نفر پیش بینی کرده است. سفارت ایران نیز در سال ۲۰۰۴، تعداد ایرانیان مقیم بریتانیا را ۷۵۰۰۰ نفر اعلام کرده است.

مدارک مورد نیاز جهت صدور و تمدید گذرنامه  ایرانیان مقیم کشور انگلستان

  1. اصل گذرنامه
  2. تصویر کارت ملی
  3. تصویر شناسنامه
  4. اصل کارت پایان خدمت بهمراه تصویر آن
  5. برگه یا کارت اقامت بهمراه تصویر آن
  6. دو قطعه عکس 4*6 رنگی زمینه روشن

همچنین رسیدن به انگلیس از آنچه فکر می کنید راحتتر است! پروازهای بین المللی بیشماری به طور مستقیم برای فرودگاههای مختلف انگلستان وجود دارد. اگر از ایران به انگلستان می روید می توانید از مشاورین خود در موسسه بین المللی راددرباره نحوه تهیه بلیط به قیمت مناسبتر، انتخاب فرودگاه مقصد و ... راهنمایی بخواهید.

 

سفر به انگلستان  از طریق هوایی

شما می توانید پروازهای بین المللی را به مقصد فرودگاههای انگلستان انتخاب کنید. بسیاری از دانشجویان ایرانی فرودگاههای هیترو یا گتویک در لندن را انتخاب می کنند، اما اگر فرودگاهی را انتخاب کنید که به محل تحصیلتان نزدیکتر باشد سفر بسیار راحتتری خواهید داشت. بنابراین اگر در شمال غرب انگلستان تحصیل می کنید موسسه بین المللی راد به شما پروازی به مقصد فرودگاه منچستر پیشنهاد می کند. یا اگر مقصد نهایی شما اسکاتلند است فرودگاه ادینبرگ یا گلاسکو را انتخاب کنید.

اگر پرواز مستقیم به فرودگاهی در محل تحصیلتان را نیافتید می توانید به اروپا پرواز کرده و از آنجا به یکی از فرودگاههای انگلستان بروید.


چرا انگلستان هنوز برای دانشجویان بین المللی بهترین گزینه  است؟

انگلستان از اعتبار ویژه ایی جهت ارائه فرصتهای آموزش عالی و مهم برخوردار است که این شهرت نه تنها شهروندان خود بلکه سایر کشورهای مشترک المنافع و دنیا را نیز دربر می گیرد. مدارک آموزشی انگلیس شاید نسبت به هر کشور دیگری از اعتبار خاصی برخورد باشد.

انتخاب دانشگاه وتحصيلات مناسب به طور قطع مهمترين تصميم براي آينده شغلي هر فرد در زندگي است، كه نهايتا بر درآمد آينده، رضايت از شغل و كيفيت زندگي وي اثر جدي مي گذارد. درخواست براي ورود به رشته هاي تخصصي تجارت، مهندسي، حقوق، پزشكي و ... در مقاطع تحصيلي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا انتخابي است كه هر كس يكبار در زندگي انجام مي دهد.

برای اطلاعات بیشتر در باره ایرانیان مقیم انگلستان،تحصیل در انگلستان،مهاجرت به انگلستان،با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس حاصل نمایید 

 

تحصیل در انگلستان


 شرایط تحصیل در انگلستان،راه های اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ،چگونگی تأثیر ویزای تحصیلی بر اخذ ویزای کاری انگلستان و اقامت دائم کشور انگلستان و هم چنین شرایط دریافت بورس تحصیلی انگلستان توسط دانشجویان و معرفی دانشگاه های معتبر کشور انگلیس برای تحصیل در مقاطع مختلف از جمله مواردی است که در این مطلب به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
تحصیل در کشور انگلستان همواره یکی از اولین گزینه های دانشجویان سراسر دنیا جهت ادامه تحصیل می باشد و هر ساله دانشجویان متعددی از سراسر دنیا جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های تراز اول و معتبر کشور انگلستان اقدام می نمایند.همانطور که می دانیم کشور انگلستان با قدیمی ترین سیستم دموکراسی دنیا و کیفیت بالای سطح زندگی مردم آن شرایط بسیار ائده آلی را برای دانشجویان خارجی خود فراهم می نمائد و برخی از شهرهای انگلستان جزو بهترین شهرهای دانشجویی دنیا محسو ب می گردند. با اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان در مقاطع مختلف می توانید نسبت به اخذ ویزای کاری پس از اتمام دوره تحصیل و در نتیجه آن اخذ ویزای دائم انگلستان بسیار امیدوار باشید چرا که انگلستان تسهیلات بخصوصی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلانی که در داخل انگلستان به تحصیل پرداخته اند در نظر گرفته و راه را برای اخذ ویزای کاری و اقامت دائم در انگلستان هموار کرده است.

مزایای تحصیل در انگلستان  
1)    با تحصیل در یک مقطع در کشور انگلستان امکان ادامه تحصیل در مقاطع دیگر در کشورهایی مثل کانادا ، آمریکا و استرالیا و دیگر کشورهای اروپایی به ویژه در مقطع دکتری فراهم می شوند چرا که دانشگاههای کانادا و استرالیا  و آمریکا به راحتی فارغ التحصیلان دانشگا ه های انگلستان را مورد پذیرش قرار می دهند و امکان اخذ ویزای تحصیلی واقامت دائم در کانادا ، آمریکا و استرالیا به جهت تحصیل در انگلستان فراهم می گردد.
2)    تحصیل در انگلستان امکان یافتن شغل مناسب پس از تحصیل را به صورت محسوسی افزایش می دهد چرا که علاوه بر امکان کار در حین تحصیل در انگلستان ، فارغ التحصیل بودن از دانشگاه های انگلستان موقعیت بسیار خوبی  را برای اشتغال پس از تحصیل و اخذ ویزای کاری فراهم می گرداند.
3)    مجموع 4 بخش انگلیس، اسکاتلند، ویلز و کاردیف به علت داشتن سطح بسیار بالا در کیفیت و ارائه خدمات مناسب تحصیلی فرصت بسیار مناسبی را برای دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی و متعاقباً کار و اقامت در انگلستان فراهم می سازند، دانشگاه های طراز اول بسیاری چون آکسفورد و کمبریج با رتبه بندی های برتر در انگلستان وجود دارند که طیف گسترده ای از رشته هارا ارائه می دهند در حالی که طول دوره هر مقطع تحصیلی در انگلستان به مراتب کم تر از طول دوره مشابه در کشورهای دیگر است.
4)    مدارکی که از مراکز آموزشی و دانشگاه های انگلستان اخذ می گردد دارای اعتبار جهانی می باشد زیرا کشور انگلستان به دلیل دارا بودن استانداردهای آموزشی قوی از جمله کشورهای شناخته شده به عنوان مهد تحصیلات و پژوهش در اکثر رشته های تحصیلی می باشد.

در این قسمت مقاله مقاطع مختلف تحصیلی و شرایط تحصیل در هرکدام از این مقاطع بررسی می نماییم.
تحصیل در دوره قبل از لیسانس در انگلستان
کشور انگلستان با ارائه بهترین امکانات و خدمات در مدارس خصوصی و دولتی در مقاطع ابتدایی و دبیرستان این امکان را برای دانش آموزان سراسر دنیا فراهم کرده که در محیطی پیشرفته و آرام به ادامه تحصیل بپردازند. شرایطی چون خوابگاه های دانش آموزی پیشرفته ،امکانات رفاهی مختلف از جمله تغذیه سالم ، محیط آرام ،امکان  نظارت مستقیم والدین در محیطی دور از تنش، محیط های آموزشی انگلستان را مقصد مناسبی برای دانش آموزان علاقه مند قرار داه است. به طور کلی با توجه به شرایط مذکور کشور انگلستان امکان ادامه تحصیل در مقطع قبل از دانشگاه را برای دانش آموزان خارجی از سراسر دنیا فراهم نموده است.
تحصیل در دوره لیسانس در انگلستان
با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته کشور انگلستان طول دوره کارشناسی برخلاف اکثر کشورها 3 ساله می باشد و با توجه به اینکه طول دوره تحصیل در کارشناسی ارشد نیز 1 ساله است بسیاری از دانشجویان خواستار تحصیل در کشور انگلستان می باشند،چرا که در مدت زمان کم تر و در نتیجه با صرف هزینه کم تر می توانند به مقاطع بالاتری از میزان تحصیلات دست یابند. نمره مدرک آیلتس مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه های انگلستان 5/5 الی 6 می باشد؛این امکان برای  دانشجویان فراهم است که یا با ثبت نام در دوره آموزش زبان انگلیسی در کشور انگلستان نسبت به در یافت مدرک آزمون آیلتس اقدام نمایند و یا مدرک آیلتس خود را از کشور خود دریافت نمایند. البته باید توجه نمود که دانشجویان در دوره کارشناسی امکان داشتن همراه را نخواهند داشت. دانشجویان در دوره لیسانس اجازه کار در حدود 10 تا 20 ساعت در هفته نیز خواهند داشت که متوسط حقوق و مزایای این افراد در حدود 8 تا 12 پوند در هر ساعت قابل تغییر است که البته این میزان درآمد می تواند پاسخگوی هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویی باشد. قابل ذکر است که یافتن کار در کشور انگلستان بستگی به سطح تونایی فرد در زبان انگلیسی و میزان مهارت کاری فرد دارد.
تحصیل در دوره فوق لیسانس در انگلستان
همانطور که پیشتر توضیح داده شد مدت زمان مورد نیاز تحصیل در مطع کارشناسی ارشد در کشور اتگلستان یک سال بوده و این امر خود یکی از بهترین مزایای تحصیل  در انگلستان به حساب می آید.، توجه به این موضوع ضروری است که با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان به سطح بالایی از توانایی های علمی و عملی دست خواهند یافت.نمره آیلتس مورد نیاز جهت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان 6 تا 5/6 می باشد که البته دوره هایی تحت عنوان pre master این امکان را برای افرادی با نمره آیلتس پایین تر (مثلاً 5/5) فراهم کرده که نسبت به پیشرفت سطح زبان خود اقدام نمایندو هم چنین این دوره 6 ماهه می تواند برای متقاضیانی که قصد تغییر رشته تحصیلی خود در مقطع کارشناسی ارشد را دارند مناسب باشد. در ضمن امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو وجود داردو هم چنین همسر فرد متقاضی دارای اجازه کار نیز می باشد، حق کار دانشجویان فوق لیسانس انگلستان حدود 20 ساعت در هفته با درآمد 10 الی 15 پوند در ساعت می باشد که مجموع این درآمد مکفی هزینه های  انشجویی می باشد.
Pre master:
 دوره pre master دوره ای 6 ماهه است که می تواند مزیت بزرگی برای افرادی که می خواهند پس از اتمام دوره کاردانی خود در کشور انکلستان به ادامه تحصیل بپردازند محسوب شود چرا که این افراد می توانند پس از اتمام دوران کاردانی در حالی که حداقل تا 70 درصد واحدهای درسی خود را گذرانده اند با حضور در یک دوره 6 ماه pre master  وارد دوره کارشناسی ارشد شوند که این به معنی صرف زمانی حدود یک سال و نیم از پایان دوران کاردانی تا پایان دوران کارشناسی ارشد می باشد که به وضوح با صرف زمان کم تری نسبت به گذراندن این دوره ها در ایران و یا دیگر کشورهاست و یک ذخیره زمانی حدود 2 الی 3 سال را به همراه دارد .هم چنین افرادی که قصد تغییر رشته خود درمقطع کارشناسی ارشد را دارند به جای گذراندن دوره کامل کارشناسی در رشته مورد نظر خود می توانند با گذراندن یک دوره 6 ماهه و 9 ماهه که بستگی به نمره آیلتس و رشته انتخابی شما دارد برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد آماده شود.
تحصیل در دوره دکترا در انگلستان
تمامی فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد کشور انگلستان و یا دیگر کشورها می توانند مستقیماً جهت ورود به مقطع دکترا کشور انگلستان اقدام نمایند. دوره دکترا در انگلستان حدود 5/2 الی 3 سال به طول می انجامد که در مقایسه با مقطع مشابه در دیگر کشورها 2 تا 3 سال کم تر است. هم چنین افرادی که نسبت به ورود به مقطع دکترا به دلیل عدم آشنایی با روش های مقاله نویسی و ارائه مطلب آمادگی لازم را ندارند می توانند با حضور در دوره های 6 ماهه pre phd خود را برای گذراندن دوره دکترا آماده سازند.هم چنین در دوره دکترا نیز همانند دوره کارشناسی ارشد امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر 18سال فراهم است .  اشتغال در دوره دکترا نیز به مدت 30 ساعت در هفته با درآمد 10 الی 15 پوند در ساعت امکان پذیر می باشد.

دوره های A level و Foundation
دوره A level  مخصوص افرادی است که متقاضی تحصیل در  رشته ی پزشکی و دندان پزشکی و یا تحصیل در دانشگاه های برتر مثل دانشگاه آکسفورد و کمبریج  می باشند به این معنی که اگر فردی بعد از اتمام دوره دبیرستان متقاضی تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان باشد و یا علاقه مند به تحصیل در رشته ی پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان باشد می بایستی  قبل از ورود به دانشگاه دوره ای به طول مدت 5/1 الی 2 سال را در این کشور به نام دوره ی  A level سپری کند. فیزیک، شیمی، زیست، ریاضی کورس های اصلی این دوره است. در ضمن هزینه ی این دوره 25 الی 30 هزار یورو می باشد، اما ورود به سایر دانشگاه های انگلیس و یا تحصیل در رشته های دیگر به غیر از گروه پزشکی به صورت مستقیم بعد از اتمام دوره دبیرستان نیازمند گذراندن دوره ای تحت عنوان foundation می باشد .دوره های Foundation  در رشته های مختلف بدین گونه می باشد:
ART foundation
LaW foundation
Business foundation
Engineering foundation
در ضمن طول دوره دوره  A level دو ساله و طول دوره Foundation یک ساله می باشد
لازم به یادآوری میباشد که دوره A level یکی از معتبرترین دوره های تحصیلی میباشد.
دوره های زبان انگلیسی انگلستان:
 دوره های زبان این امکان را فراهم می نمایند که با افزایش توانایی تکلم فرد به زبان انگلیسی و هم چنین درک مطلب و گرامر وی، او را جهت تحصیل در هرکدام از کشورهای انگلیسی زبان آماده نمایند. البته ناگفته نماند که تحصیل در همین دوره های یادگیری زبان انگلیسی، امکان ورود فرد را به دانشگاه های انگلستان هموار می گرداند. این دوره ها از دوره های 3 ماهه ، 6 ماهه، و 9 ماهه، تشکیل می شوند که شرط ورودی آن ها دارا بودن مدرک آیلتس با نمره 4 می باشد

 

.

 

 

دوره های زبان انگلیسی در کشور انگلستان


دوره های زبان انگلیسی کشور انگلیس مناسب برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان دنیا را دارند. هر ساله حدود 600 هزار نفر به دلایل مختلف هم چون یادگیری زبان انگلیسی در خود انگلستان، تجربه زندگی در انگلستان، آمادگی برای ورود به دانشگاه های انگلستان و.. برای اخذ ویزای دوره های زبان انگلیسی انگلستان اقدام می نمایند. تحصیل در کالج های زبان انگلیسی همراه با برخورداری از مزایا و امکاناتی مشابه دانشگاه خواهد بود. شرط ورود به این دوره ها داشتن نمره آیلتس 4 می باشد که اخذ این نمره در آزمون آیلتس بسیار ساده می باشد. دوره های زبان انگلیسی شامل دوره های 3 ماهه و 6 ماهه و 9 ماهه می باشد. شروع این دوره ها در انگلستان به صورت هفتگی است و مشکلی از بابت زمانی برای اقدام جهت اخذ ویزای دوره های زبان انگلیسی انگلستان وجود ندارد. شرکت در دورهای زبان انگلیسی موجب افزایش توانایی فرد در زمینه های مختلف، بهبود توانایی تکلم فرد به زبان انگلیسی،افزایش توانایی های او در زمینه های گرامر و درک مطلب زبان انگلیسی خواهد شد.هم چنین یادگیری زبان انگلیسی در دوره های زبان موجب کسب توانایی های لازم در هر چهار مهارت شنیدن و صحبت کردن و نوشتن و خواندن می گردد. گفتنی است یادگیری زبان انگلیسی در انگلستان موجب آشنایی فرد با لهجه های مختلف و محلی کشور انگلیس می گردد.


انواع دوره هاي زبان انگليسي در کشور انگلستان:
دوره های زبان انگلیسی عمومی(General English)
دوره های کوتاه مدت افراد بزرگسال(English Short courses)
دوره های تعطیلات جوانان برای سنین 5 تا 17 ساله (Summer School)
دوره های زبان انگلیسی برای اهداف خاص(ESP) مثلاً دوره های تخصصی همانند حقوق و پزشکی و روزنامه نگاری یا جهانگردی و...
دوره های زبان انگلیسی تجارت(Business English )به صورت فشرده
دوره های امادگی برای آزمون هایی همانند آیلتس و تافل
دوره های زبان انگلیسی برای اهداف دانشگاهی(EAP) برای مهارت هایی نظیر یادداشت برداری، مباحثه و تألیف آکادمیک و...
دوره های زبان انگلسیی (One-to-one English) به صورت یک استاد و دانشجو
دورهای زبان انگلیسی با یک موضوع همراه آن( General English Plus) مثل آشپزی، ورزش، طراحی مدو یا هنرهای کاربردی و...
دوره ای زبان انگلیسی برای اساتید و معلمان زبان انگلیسی (Teacher Training Courses) یادگیری روش تدریس از تحصیلات تکمیلی تا سطح دکترا
دوره های پایه زبان انگلیسی: دوره ی انگلیسی آکادمیک و آشنایی با مهارت های مطالعه
دوره های زبان انگلیسی مؤسسات آموزش عالی: برای تحصیل در این دوره ها به صورت تمام وقت یا پاره وقت سطح زبان انگلیسی فرد باید متوسط و حتی بالا باشد .


مزایای یادگیری زبان در دوره های آموزش زبان انگلیسی کشور انگلستان:
یادگیری زبان انگلیسی در محیط انگلیسی زبان
یادگیری زبان انگلیسی با لهجه کاملاً صحیح در تلفظ آوا و اصوات
یادگیری زبان انگلیسی با بهترین متد های آموزشی و منابع آموزشی کاملاً معتبر
بهره گیری از اساتید زبان اصلی
امکان شرکت در سمینارها و همایش ها جهت یادگیری فرهنگ همراه با یادگیری زبان
هزینه مقبول و مناسب نسبت به خدمات ارائه شده توسط کالج ها در مقایسه با کشورهای دیگر
یادگیری سریع زبان انگلیسی در انگلستان(می توان گفت 3 ماه یادگیری زبان انگلیسی در کشور انگلستان معادل یک سال یادگیری آن در ایران می باشد)
امکان یافتن فرصت های شغلی در حین یادگیری زبان انگلیسی
به وجود آمدن فرصت تحصیل در دانشگاه های انگلستان و اخذ اقامت انگلستان از این طریق

دهها کالج زبان انگلیسی در بریتانیا وجود دارد که هرکدام دارای کیفیت های گوناگونی اند ودر شهرهای مختلف انگلستان قرار دارند. کالج هایی داری کیفیت های بالا می باشند که مورد تأیید مؤسسات British Council و English UK باشند.


قیمت کالج ها بر مبنای ویژگی های زیر متفاوت می باشد:
1- کیفیت خدمات ارائه شده توسط کالج
2- میزان اعتبار و شناخته بودن نام مؤسسه
3- اعتبار کالج نزد Border Agency
4- نوع دوره ها، مثلاً دوره های تخصصی یا آزمون های بین المللی دارای قیمت بالاتری می باشند
5- امکانات جانبی کالج
6- محل آن کالج( مثلاً قیمت کالج های واقع در شمال لندن به صورت واضحی بیشتر از شمال آن می باشد)
7- هدف گذاری قیمتی خود کالج
8- طول دوره


شرایط پذیرش در دوره های زبان انگلیسی:
اخذ پذیرش از دوره های زبان انگلیسی ساده تر از پذیرش در دانشگاه ها می باشد. بررسی سطح زبانی فرد به صورت های مختلف انجام می گیرد :
1-نمره آزمون های بین المللی هم چون آیلتس و یا تافل
2- آزمون ورودی خود کالج ها توسط نمایندگان این کالج ها در کشورهای مختلف
3-شرکت در آزمون های آنلاین این کالج ها که توسط نمایندگان آن ها در کشور مبدأ برگزار می گردد.
از دیگر شرایط لازم برای اخذ پذیرش دوره های زبان انگلیسی انگلستان ارائه مدارکی مبنی بر پشتوانه مالی فرد می باشد.


هزینه های دوره های زبان انگلیسی کشور انگلستان:
هزینه این دوره ها با توجه به مورادی که ذکر گردید متفاوت می باشد اما برای مثال هزینه 6 ماهه دوره زبان انگلیسی در یک کالج رتبه یک در لندن و مورد تأیید سفارت انگلیس و British Council به صورت متوسط حدود 2500 تا 3500 پوند انگلیس می باشد. بنابراین هزینه 6 ماه دوره زبان انگلیسی واقامت دانشجویی در لندن حدود 6500 تا 7000 پوند می باشد

 

.

 

 

 

معرفی دانشگاه های برتر انگلستان


بسیاری از افراد مایل هستند برای ادامه تحصیل به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنند. انگلستان به خاطر داشتن پیشینه تحصیلی بسیار خوب معمولا از مقاصد افراد برای ادامه تحصیل در اروپا میباشد . بنابراین بسیاری از دانشجویان تلاش میکنند که از دانشگاه های انگلستان پذیرش تحصیلی دریافت کنند و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی و در واقع اقامت دانشجویی اقدام میکنند . در این نوشته قصد داریم که تعدادی از دانشگاه های برتر انگلستان را معرفی کنیم و در مورد هر کدام توضیحاتی ارایه دهیم .
معمولا در رتبه بندی که هر ساله دانشگاه های جهان را رتبه بندی میکنند؛ نام دانشگاه های انگلستان با تعداد بسیار بالا در این لیست دیده میشود. همان طور که میدانید سیستم آموزشی فشرده انگلستان یکی از دلایلی هست که دانشجویان را به خود جذب میکند . همان طور که میدانید تحصیل در مقطع لیسانس انگلستان 3 ساله، تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان 1 ساله و تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان 2.5 تا 3 سال میباشد که این موضوع از نظر زمانی بسیار مناسب میباشد.
دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان برای ادامه تحصیل انگلستان را انتخاب میکنند و در واقع ویزای دانشجویی میگیرند که این مسئله باعث تنوع فرهنگی در دانشگاه های انگلستان میشود و خود مزیتی برای دانشجویان محسوب میگردد.

معمولا دانشگاه های انگلستان در رتبه بندی دانشگاهی جهان هر ساله در رتبه های برتر قرار میگیرند.
برترین دانشگاه های انگلستان عبارتند از :


دانشگاه کمبریج (Cambridge)

cambridge-university موسسه بین المللی راد
دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج انگلستان در کنار رودخانه کم و در سال 1209 میلادی تاسیس شده است . دانشگاه کمبریج انگلستان از قدیمی ترین دانشگاه های جهان میباشد . جالب است بدانید که شهر کمبریج شهر دانشگاهی و کوچک است و 20 درصد ساکنان شهر دانشجوی دانشگاه کمبریج میباشند. دانشگاه کمبریج دارای 31 دانشکده میباشد و رشته های مختلفی در این دانشگاه تدریش میشود. از نظر میزان دارایی این دانشگاه باید گفته شود که میزان دارایی این دانشگاه در بین دانشگاه های اروپا رتبه نخست را به خود اختصاص میدهد . دانشجویان در هر سه مقطع تحصیلی ( لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ) میتوانند در این دانشگاه تحصیل نمایند . هزینه تحصیل در این دانشگاه بستگی به رشته تحصیلی دارد؛ ولی میتوان گفت که هزینه تحصیل در این دانشگاه بالا است . البته این دانشگاه برا ی دانشجویان با استعداد بورس تحصیلی در نظر میگیرد ؛ به خصوص بسیاری از دانشجویان دوره دکتری میتوانند از بورسهای تحصیلی دانشگاه کمبریج انگلستان استفاده نمایند.


دانشگاه آکسفورد (University of Oxford)

Oxford موسسه بین المللی راد
دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر انگلستان میباشد . شهر آکسفورد در 90 کیلومتری شمال غرب لندن میباشد که یک شهر دانشگاهی است که تقریبا 20 درصد جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل میدهند. این دانشگاه بزرگترین سسیستم دانشگاهی بریتانیا را دارا میباشد . قدیمی ترین موزه را نیز میتوان در پردیس دانشگاهی ، دانشگاه آکسفورد پیدا کرد. 47 نفر از برندگان جایزه نوبل دانش آموخته این دانشگاه هستند.


کالج امپریال لندن (College Imperial)

imperial موسسه بین المللی راد
امپریال کالج لندن یا کالج سلطنتی لندن از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات آموزشی بریتانیا میباشد و بخصوص در زمینه های اقتصاد، مهندسی و پزشکی معتبرترین دانشکده ها را دارا میباشد . دانشگاه آکسفورد لندن دارای 38 دانشکده میباشد که رشته های مختلفی در آن تدریس میشود . معمولا هر ساله دانشگاه امپریال کالج برای دوره های دکتری خود دانشجویان ممناز را بورس میکند  و معمولا دوره هایی که شامل بورس میشود را قبل از دوره اعلام میکند و دانشجویان میتوانند برای این دوره ها تقاضای خود را اعلام میکنند.


دانشگاه ادینبورگ(Edinburg)

edinburg موسسه بین المللی راد
دانشگاه ادینبورگ یکی از پر سابقه ترین دانشگاه های انگلستان است که در منطقه اسکاتلند بریتانیا و در شهر ادینبورو قرار دارد . این دانشگاه در سال 1583 تاسیس شده است . شهر ادینبورگ و مرکز بخش اسکاتلند بریتانیا میباشد و دانشگاه ادینبورگ در رونق این شهر نقش زیادی دارد. دانشگاه ادینبورگ سالیانه به طور متوسط 47000 نفر از دانشجویان را پذیرش میکند. دانشگاه ادینبورگ با موسسات علمی و دانشگاه های آمریکا و کانادا یک تعامل همیشگی دارد. دانش آموختگان دانشگاه ادینبورگ انگلستان برنده 9 جایزه نوبل شده اند . جالب است بدانید که این دانشگاه از نظر محبوبیت بین دانشجویان در رتبه سوم انگلستان قرار دارد .


دانشگاه هریوت وات (Heriot-watt  )

herit watt موسسه بین المللی راد
دانشگاه هریوت وات نیز یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است که در منطقه اسکاتلند و در شهر ادینبورو قرار دارد و در سال 1821 به عنوان یک موسسه آموزش مکانیک تاسیس شد . دانشگاه هریوت وات انگلستان عمدتا در رشته هاي علوم و مهندسي متمركز بوده و داراي ارتبا ط قوي با صنعت مي باشد. اين دانشگاه در برخي رشته ها مانند صنعت نفت داراي اعتبار جهاني مي باشد. به طوری که فقط دانشجویان برتر این رشته را برای تحصیل انتخاب میکند.هریوت وات، دانشگاهی پویا و پیشرو است که به خاطر کیفیت مدارک اعصایی آن بسیاری از کارفرمایانی که در جستجوی کارمند میباشند از فارغ التحصیلان این دانشگاه دعوت بعمل می آورند.


دانشگاه کینگز کالج ( Kings college )

KingsCollegeChapelWest موسسه بین المللی راد
دانشگاه کینگز کالج واقع در شهر لندن انگلستان است و با وجود 20000 دانشجو بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه شهر لندن انگلستان است .


دانشگاه شفیلد (University of Sheffield  ) 

Sheffield_Uni موسسه بین المللی راد
دانشگاه شفیلد در شهر شفیلد در جنوب یورکشایر انگلستان واقع شده است . این دانشگاه در سال 1905 میلادی تاسیس شده است و معمولا همه ساله بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد . همچنین دانشگاه شفیلد انگلستان رابطه طولانی و مستحکم با دانشگاه های ایران دارد. دانشکده پزشکی دانشگاه شفیلد انگلستان معمولا موفق ترین دوره های پزشکی را در بریتانیا ارائه میدهد .


دانشگاه منجستر (University of Manchester )

ManchesterCaseStudy موسسه بین المللی راد
دانشگاه منچستر انگلستان در شهر منچستر واقع شده است و در سال 1829 تاسیس شده است . دانشگاه منچستر همه ساله در بین 10 دانشگاه برتر انگلستان قرار میگیرد. دانشگاه منچستر انگلستان دارای 4 دانشکده میباشد که شامل دانشگده مهندسی و علوم فیزیکی ، دانشکده علوم انسانس ، دانشکده علوم زیستی و دانشکده علوم پزشکی و انسانی هست .
دانشگاه وارویک (University of Warwick ) :

Warwick_university موسسه بین المللی راد
دانشگاه وارویک در غرب انگلستان در نزدیکی شهر کاونتری قرار گرفته است . دانشگاه وارویک در سال 1965 تاسیس شده است و علی رغم سابقه کم این دتشگاه توانسته است که پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشد به طوری که در سالهای اخیر توانسته است در بین 50 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است . دانشگاه وارویک دارای 4 دانشکده دارد که عبارتند از هنر ، علوم، علوم اجتماعی و پزشکی . این دانشگاه  دارای بیش از 120 رشته در لیسانس و 150 رشته در فوق و دکتری میباشد.


دانشگاه بیرمنگام (University of Birmingham )

university-of-birmingham-office موسسه بین المللی راد
دانشگاه بیرمنگام در سال 1900 میلادی تاسیس شده این دانشگاه در شهر بیرمنگام قرار دارد .


دانشگاه بریستول (University of Bristol ) :

Bristol-university موسسه بین المللی راد
دانشگاه بریستول در سال 1876 در شهر بریستول انگلستان تاسیس شده است . دانشگاه  بریستول بیشترین میزان درآمد سالیانه را در بین دانشگاه های بریتانیا دارد و در ضمن بزرگترین موسسه مستقل انگلستان میباشد . شهر بریستول انگلستان یک شهر بین المللی میباشد و به واسطه دانشگاه بین المللی بریستول میتوان گفت که از تمام قومیت های در این شهر وجود دارد

 

.

 

سرمایه گذاری در انگلستان


بسیاری از افردای که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند روش اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری را انتخاب میکنند. همان طور که میدانید برای مهاجرت به انگلستان روشهای مختلفی وجود دارد مانند اخذ ویزای تحصیلی از انگلستان ، اخذ ویزای کاری از انگلستان و ..... اخذ ویزای سرمایه گذاری نیز یکی از این روشها میباشد. کشور انگلستان شرایط مناسبی را جهت سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق سرمایه گذاری فراهم می نماید، در این مقاله شرایط و ضوابط سرمایه گذاری در انگلیس و مزایای سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در انگلستان شرح داده خواهد شد.
کشور انگلستان با داشتن بزرگترین ومؤفق ترین اقتصاد های جهان  همواره از بزرگترین مراکز مالی دنیا بوده و طی قرون متمادی انگلستان در زمینه تجارت و کسب و کار و داشتن بزرگترین و معتبرترین بانک های جهان این کشور در تجارت و بازرگانی بین المللی  مطرح بوده است  و همین امر موجب می گردد سرمایه داران بسیاری از سراسر دنیا برای سرمایه  گذاری و کارآفرینی به کشور انگلستان مهاجرت می نمایند. حتی به استناد آمار، شهر لندن دارای بیشترین تعداد سرمایه داران نسبت به شهرهای دیگر جهان می باشد.
مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری  به دو صورت میباشد که در دو حالت و در مبالغ متفاوت انجام میشود ، این دو حالت عبارتند از :
سرمایه گذاری 200 هزار پوندی
سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی

سرمایه گذاری 200 هزار پوندی بدین صورت می باشد که سرمایه گذاران بایستی حداقل مبلغ دویست هزار پوند از سرمایه خود را به بریتانیا انتقال دهند که در این صورت نیازی به ارائه مدارک اشتغال ،دعوت به کارو پیشنهاد شغل ندارند و می باید پس از ثبت شرکت تجاری نسبت به انجام فعالیت های تجاری و بازرگانی مطابق قوانین بریتانیا اقدام نمایند. در این حالت باید سرمایه گذار طرح بیزنسی خود را ارائه نماید .
شرایط سرمایه گذاری طبق سیستم امتیاز بندی آژانس مرزبانی بریتانیا بدین صورت می باشد:
•    موجود بودن حداقل دویست هزار پوندو یا معادل آن در حساب بانکی شخص
•    مدرک زبان انگلیسی  ( مدرک آیلس 5.5 )
•    ارائه سه ماه از صورت حساب بانکی مبنی بر مکفی بودن موجودی فرد برای تأمین هزینه زندگی او و خانواده وی
این نکته نیز ذکر می گردد که مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای صاحبان تجارت امکان صدور ویزای همراه را برای افراد تحت تکفل شخص هموار می نماید. در این حالت به شخص و خانواده وی تقریبا ویزای سه ساله تعلق میگیرد که در سال اول به سرمایه گذار این فرصت داده میشود که طرح بیزینسی خود را راه اندازی نماید و در واقع یک سال فرصت برای راه اندازی کسب و کار در انگلستان به فرد داده میشود ، هنگامی که کسب و کار شخص راه اندازی شد شخص باید در دو ساله آینده برای بیزینس خود مالیات پرداخت میکند و در نهایت بعد از اتمام این دوره اگر بیزینس سود ده باشد ویزای فرد به مدت 2 سال دیگر تمدید شده و در نهایت بعد از 5 سال به فرد اقامت دایم داده میشود.
در روش دوم که سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان میباشد . شخص باید درصدی از این مبلغ را به انگلستان وارد نماید در این روش اقامت گرفتن در انگستان بسیار ساده میباشد ولی هزینه ای که به این صورت نیاز است سرمایه بسیار بالایی میباشد .
به اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند توصیه میشود که ابتدا از طریقی مانند روش تحصیلی وارد انگلستان شوند و سپس در انگلستان سرمایه گذاری نمایند .

مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری:
1.    انگلستان از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان برخوردار می باشد که پاسپورت آن امکان مسافرت به تمام کشورها را فراهم می نماید
2.    انگلستان دارای نظام مالیاتی بسیار مناسب خصوصاً برای سرمایه گذاران خارجی می باشد.
3.    طبق گزارش سازمان بانک جهانی انگلیس، انگلستان اولین کشور در اروپا و ششمین کشور در دنیا در زمینه راه اندازی تجارت  و کسب و کار می باشد چرا که سرمایه گذاری در بریتانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار سریعتر و آسان تر صورت می پذیرد می توان گفت امکان تأسیس یک کسب و کار در انگلستان در بازمانی 13 روزه امکان پذیر می باشد
4.    انگلستان یک محیط رقابتی بین المللی برای سرمایه گذارن خارجی محسوب می گردد ؛ انگلستان با مالیات 28 % دارای کم تری مالیات در بین کشورهای G7  میباشد ،حتی بیشترین مالیات شخصی در بریتانیا 40 درصد میباشد که بازهم با ین مقدار دارای کم ترین مقدار در بین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد
5.    طبق گزارش بانک جهانی انگلیس ، انگلستان دومین رتبه را در استخدام کارگران در دنیا دارد بنابراین دارای انعطاف پذیر ترین بازار در اروپا می باشد
6.    انگلستان دارای کم ترین موانع برای کارآفرینان می باشد ، در واقع دومین کشور دنیا از جهت کمترین موانع برای کارآفرینان و دومین بازار منظم محصولات ، کشور انگلستان می باشد
7.    کشور انگلستان دارای بالاترین کیفیت در تحقیقات و بالاترین رتبه در نوآوری می باشد
8.    امکان ثبت مالکیت در انگلستان بسیار آسان می باشد
9.    زبان این کشور زبان بین المللی تجارت می باشد
10.    انگلستان بهترین راه ورود به بازار تجارت اروپا می باشد.
انواع ویزاهای سرمایه گذاری انگلستان :
ویزای سرمایه گذاری انگلستان ویزای Tire1 نامیده میشود
ویزای Tire1 که دارای 3 زیر گروه می باشد:
1-investor سرمایه گذرای در انگلستان:
اخذ این نوع ویزا بهترین ویزای سرمایه گذرای در انگلستان می باشد و مراحل آن بدین صورت است که فرد بایستی دارای یک میلیون پوند باشد که میزان 750 هزار پوند آن در یکی از مؤسسات و شرکت های سهامی انگلستان سرمایه گذاری شود و 50 هزار پوند آن نیز در هر زمینه ای که فرد مایل است نقدینگی داشته باشد  هم چنین فرد بایستی 50% طول سال را در انگلستان باشد.از مزایای این نوع ویزا این است که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد  و این که تمامی افراد تحت تکفل فرد می توانند به همراه شخص ویزای و اقامت  دائم نگلستان را کسب نمایند. این ویزا ابتدا به مدت 3 سال و با امکان تمدید 2 ساله بوده و بعد از سپری شن این مدت، فرد می تواند برای اقامت دائم انگلستان اقدام نماید. از شرایط دیگر اخذ این نوع ویزا داشتن نمره 5/6  در آزمون آیلتس می باشد با دارا بودن این ویزا فرد از تمامی حقوق و مزایای شهروند انگلیس برای اقامت دائم در انگلستان برخوردار می باشد.
2- enter prenear ویزای تأسیس شرکت در انگلستان
اخذ این ویزا در انگلستان نیاز به مبلغ 200 هزار پوند برای شروع یک فعالیت اقتصادی در انگلستان در یکی از شرکت های تحت نظارت FSA دارد که این مبلغ بایستی در گردش باشد. در این نوع ویزا دانش زبان انگلیسی تا میزان 10 امتیاز امکان فرد را برای مهاجرت افزایش می دهد . هم چنین نمره آزمون 5/6 آیلتس برای اخذ این ویزای سرمایه گذاری مورد نیاز است.
3-post –study work برای اخذ این نوع ویزا جهت مهاجرت به انگلستان سابقه اخذ مدرک تحصیلی ازدانشگاه های انگلستان و یا بودن تحت ویزای Tire 4  الزامی می باشد . این ویزا هم اکنون با محدودیت بیشتری ارائه میشود

 

.

 

هزینه های زندگی در انگلستان


افرادی که جهت اخذ ویزای تحصیلی ، اخذ ویزای کاری انگلستان، اخذ  ویزای سرمایه گذاری انگلستان و دیگر روش های مهاجرت به کشور انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس ، کار در انگلیس و در نهایت اخذ اقامت دائم انگلیس و کسب تابعیت انگلیس اقدام ی نمایند همواره به داشتن یک پیش بینی جامع و قابل اتکا در رابطه با هزینه های زندگی و تحصیل خود و خانواده در کشور انگلیس نیاز داشته اند.
هزینه ی زندگی در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت است وبستگی به شهر انتخابی و نوع زندگی فرد دارد، اما با این حال می توان پیش بینی قابل اعتمادی در رابطه با هزینه زندگی در انگلستان ارئه داد به طور کلی هزینه زندگی در شهر لندن مبلغی در حدود 1020 پوند به صورت ماهیانه می باشد که فرد متقاضیمی بایستی این مبلغ را در حساب بانکی خود جهت اقدام برای اخذ ویزای کشور انگلیس به سفارت آن کشور ارائه دهد و هزینه زندگی در شهرهای به غیر از لندن ماهیانه حدود 850پوند می باشد که همانطور که ذکر شد فرد متقاضی می بایستی این میزان پول را جهت اخذ ویزای انگلیس داشته باشد. بدیهی است که هزینه های زندگی هر فرد با توجه به شیوه زندگی افراد متغییر است.اما پیش بینی مذکور می تواند عددی را در شرایط متعادل به ما نشان دهد.البته لازم به ذکر است که می توان با صرف هزینه ای کم تر از این مقدار نیز در کشور انگلستان زندگی کرد. هم چنین دانستن این مطلب خالی از لطف نیست که هزینه زندگی دو نفر در شهر لندن را می توان حدود 1500 تا 2000 پوند و در شهری به غیر از لندن را می توان حدود 1200 تا 1600 پوند تخمین زد.
اگر بخواهیم هزینه های اقامت در لندن را با جزئیات بیشتری بیان کنیم می توان گفت:
•    هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در هر ماه در مناطق مختلف شهر لندن مبلغی حدود 650 تا 850 پوند می باشد.
•    هزینه متوسط غذا و نوشیدنی به صورت ماهانه در انگلیس می تواند مبلغی در حدود 100 تا 150 پوند تخمین زده شود.
•    هزینه های تحصیل در مقاطع و دوره های دانشگاهی کشور انگلیس: هزینه ی تحصیل در کشور انگلیس در مقاطع مختلف بسته به نوع دوره ،رشته ی تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل دانشجو متفاوت می باشد ولی به طور کلی می توان کفت که تحصیلات دانشگاهی در کشور انگلستان هزینه ای در حدود 10 تا 18 هزار پوند به صورت سالیانه در بردارد همانطور که ذکر گردید رشته ی تحصیلی و به خصوص دانشگاه محل تحصیل شما تأثیر به سزایی در تعیین هزینه ی تحصیل شما دارد.
•    این در حالی است که تحصیل در دوره دبیرستان و دوره های A level  و Foundation 

 

هزینه ای در حدود 14 هزار پوند و بیشتر را در بردارد.

 

اقامت در انگلستان از طریق ازدواج


همان طور که قبلا ذکر شد برای مهاجرت به انگلستان روشهای مختلفی وجود دارد مانند تحصیل در انگلستان (ویزای تحصیلی ) ، کار در انگلستان  ( ویزای کاری انگلستان ) و .... یکی از روشهای مهاجرت به انگلستان و اقامت در انگلستان ، ازدواج کردن با یکی از شهروندان انگلستان میباشد . طبق قانون بریتانیای کبیر، هر شخصی که با یکی از شهروندان بریتانیا ازدواج کند میتواند ویزای ورود به انگلستان را دریافت کند و بعد از مدتی نیز برای اقامت دائم و اخذ گذرنامه انگلیسی اقدام نماید. البته همان طور که میدانید قانون تابعیت از طریق ازدواج در کشورها با هم متفاوت میباشد.
در حالتی شخص متقاضی میتواند تقاضای خود را به سفارت اعلام کند ، که قصد زندگی مشترک با همسر خود در انگلستان را نشان دهد و در ضمن تمامی مدارکی که دال بر ازدواج طرفین و ارتباط زوج و زوجه میباشد به سفارت ارائه نماید . این مدارک میتواند سند ازدواج، و مدارکی که دال بر ارتباط دو نفر در مدت زمان قبل و بعد ازدواج بوده است مانند عکسهای مشترک از مسافرتها یا میهمانیها ، پرینت مکالمات و ... باشد .
 در ضمن زوج یا زوجه ای که اقامت انگلستان را دارد باید مدارکی دال بر استطاعت مالی خود را نشان دهد  . این مورد به این علت است که شخص نشان دهد که میتواند زوج یا زوجه خود را از نظر مالی حمایت کند . برای این منظور باید مدارکی که نشان دهد شخص مشغول به کاری است که حقوق میگیرد یا پرینت بانکی که نشان میدهد شخص استطاعت مالی دارد ؛ بسیار مناسب میباشد.
همچنین مدارکی که نشان میدهد بعد از ورود زوج یا زوجه قصد زندگی مشترک با هم را دارند . برای این منظور حتما باید منزلی و مکانی برای زندگی مشخص باشد این منزل ممکن است خریداری شده باشد و یا اینکه اجاره شده باشد که باید حتما اجاره نامه آن به سفارت ارائه گردد.
در صورتیکه که ویزا دریافت شد و زوج یا زوجه به انگلستان وارد شد ، در صورتیکه نشان دهند در این مدت زندگی مشترکی داشتند ویزا به مدت 2 سال دیگر تمدید میشود و بعد از این مدت شخص میتواند برای اقامت دائم و همچنین دریافت گذرنامه انگلیسی اقدام نماید.
لازم به ذکر است که دولت بریتانیای کبیر از سال 2008 به بعد افرادی را مجاز به اقدام برای این ویزا میداند که بالاتر از 21 سال سن داشته باشند . (این قانون برای جلوگیری از ازدواجهای اجباری تصویب شد ) و در ضمن شخصی اگر چند همسر داشته باشد طبق قانون انگلستان نمیتواند برای چند همسر خود اقدام نماید و تنها برای یک همسر میتواند برای این نوع ویزا اقدام نماید.
سوال دیگری که معمولا بسیاری از متقاضیان این نوع ویزا به ذهنشان خطور میکند این است که اگر همسر آنان شهروند انگلستان نباشد ولی مدت زیادی در انگلستان اقامت داشته باشد میتوانند برای این نوع ویزا اقدام کنند ؟ جواب این سوال بله میباشد . اگر یکی از زوجین مدت زیادی به واسطه کار یا سرمایه گذار ی و ... در انگلستان اقامت داشته باشد دقیقا به همین صورت میتواند برای همسر خود اقدام نماید .
چنانچه در این مورد نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد مشاوره نمایید.

 

 

بررسی ادامه تحصیل و کار پزشکان در کشور انگلستان


انگلستان یکی از کشورهایی هست که برای ادامه تحصیل و همچنین کار کردن و اخذ ویزای کاری نزد پزشکان بسیار محبوب میباشد. برای پزشکان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند و یا قصد دارند که وارد بازار کار انگلستان شوند باید امتحاناتی با نام اختصاری  PLAB   را بگذرانند، PLAB   در واقع اختصار کلمه (Professional and Linguistic Assessments Board  ) میباشد و پشت سر گذراندن موفقیت آمیز آزمون PLAB  در انگلستان به منزله نشان دادن دانش کافی و توانائیهای لازم پزشکان خارجی برای اشتغال به عنوان پزشک در این کشور است. یعنی وقتی پزشکی از ایران به انگلستان مهاجرت میکند حتما باید این آزمون را بگذراند تا به عنوان یک پزشک مورد قبول واقع شود.  بعد از  گذراندن این امتحان ابتدا شخص باید در مرکزی به نام  شورای عمومی پزشکی (General Medical Council ) که به اختصار به آن GMC   گفته میشود ثبت نام کند و مدارک خود را تحویل این مرکز دهد. این مدارک شامل مدارک تحصیلی ، گواهی قبولی در آزمون  PLAB  و همچنین مدرک آیلس ( نمره آیلس باید 7 و بالاتر باشد ) میباشد . بعد از تحویل این مدارک به شخص شماره پزشکی یا همان نظام پزشکی اعطا میشود و شخص میتواند وارد دوره های تخصص شود و یا این که جذب بازار کار گردد و به عنوان یک پزشک مشغول به کار گردد. در نظر داشته باشید که دوره تخصص در انگلستان نه تنها رایگان میباشد بلکه حتی در بسیاری موارد به دانشجوی دوره تخصص حقوقی نیز اختصاص داده میشود.
امتحان PLAB  در انگلستان دارای دو بخش است که به آن PLAB 1  و PLAB 2  میگویند  که شخص بعد از قبولی در آزمون PLAB1 میتواند در آزمون  PLAB2  شرکت نماید . لازم به ذکر است که برای شرکت در این آزمون نیز ارائه مدرک آیلس الزامی میباشد.
آزمون PLAB1  را میتوان در خارج از انگلستان نیز شرکت کرد ولی برای شرکت در آزمون PLAB2  شخص حتما باید در انگلستان حضور داشته باشد ( بدین علت که موارد امتحانی این آزمون به صورت بالینی میباشد) . مسئله چالش برانگیز برای پزشکان در این مورد این است که چگونه و از چه راهی باید شخص وارد انگلستان شود تا بتواند در این آزمون شرکت کند چون تنها کسانی میتوانند برای این آزمون وارد انگلستان شوند که یکی از شرایط زیر را داشته باشند
•    شخص یک بریتانیایی باشد و از یک دانشگاه در خارج از بریتانیا فارغ التحصیل شده باشد.
•    شخص مورد تایید شورای عمومی پزشکی (General Medical Council ) باشد.
•    دانشجوی دوره کارشناسی ارشد مرتبط باشید.
در غیر این صورت معمولا به شخص مجوز شرکت در این آزمون داده نخواهد شد. معمولا پزشکان ایرانی با ویزای تحصیلی و اقامت تحصیلی وارد انگلستان شده و بعد از گذراندن آزمون وارد بازار کار میگردنند و یا  این که در دوره تخصص به تحصیلات خود ادامه میدهند.لازم به ذکر میباشد که دندان پزشکان نیازی به گذراندن این آزمون ندارند که در نوشتاری دیگر در این مورد توضیح داده شده است.
برای مشاوره بیشتر در این زمینه و هم چنین راه های دیگر مهاجرت میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از راهنماییهای آنان بهره مند شوید.

 

 

پناهندگی در انگلستان


پادشاهي متحد بريتانيا مجموع 4 کشور انگلستان، ولز، اسکاتلند و ايرلند شمالي است که شهر لندن در کشور انگلستان پايتخت آن محسوب مي شود. جمعيت بريتانيا چيزي بيشتر از 62 ميليون نفر است که زبان رسمي آنان انگليسي با گويش هاي مختلف است.
هر ساله متقاضيان زيادي از سراسر دنيا براي پناهندگي در انگلستان اقدام مي کنند که در ميان اين افراد کساني وجود دارند که شرايط لازم براي اخذ پناهندگي انگلستان را دارا مي باشند در حالي که افرادي قصد دارند با ايجاد شرايط کذب و غير واقعي خود را به عنوان پناهنده در بريتانيا جاي دهند. بايد به اين موضوع توجه داشت که تعريف پناهندگي در سراسر دنيا تقريباً تعريف ثابتي است، به عبارت ديگر افرادي واجد شرايط پناهندگي درکشورهاي مختلف هستند که به علت فعاليت هاي سياسي و عقيدتي، نژاد، قوميت، جنس(گرايشات جنسي خاص)، زبان، مذهب و... مورد پيگيري قانوني در کشور خود هستند و ادامه اقامت آنان در کشور متبوعشان باعث شکنجه و يا آزار روحي و جسمي آنان است و يا به دلايل بشردوستانه و يا از روي اجبار مي بايست در کشور ديگري اقامت گزيند. بنابراين پناه جويان در کشورهاي مختلف بايد توضيح کافي و قابل قبولي براي دلايل خود جهت درخواست پناهندگي به سازمان مربوطه ارائه دهند که کشور انگلستان نیز از اين قاعده مستثني نيست. لذا بديهي است که درصورت مشخص شدن اين موضوع که توجيهات و دلايل پناهجويان جهت دريافت پناهندگي در انگلستان ساختگي بوده و يا کافي و لازم نمي باشند، از سوي مقامات اداره ي مربوطه در کشورانگلستان با در خولست پناهندگي آنان موافقت نخواهد شد و اين پناه جويان مجبورند سريعاً کشور انگلستان را ترک نمايند.
کار بررسي پرونده هاي مربوط به درخواست پناهندگي انگلستان بر عهده ي آژانس مرزباني بريتانيا يا همان UKBA که مخفف عبارت UK Border Agency است، مي باشد. البته قوانين مربوط به مهاجرت به انگلستان و تقاضاي پناهندگي در انگلستان در سايت وزارت خارجه کشور بريتانيا قرار دارد. در ضمن گفتني است اين شرايط بر حسب گذر زمان و تغيير شرايط تغيير مي يابند و براي اطلاع يافتن از آخرين شرايط و مقررات پناهندگي بايد از سايت رسمي وزارت خارجه انگليس بازديد نماييم.
شرايط درخواست پناهندگي به صورت خلاصه درانگلستان را مي توان اين گونه بيان کرد که در ابتدا پناه جويان بايد بعد از ورود به کشور درخواست پناهندگي خود را تسليم سازمان UKBA نمايند و متعاقبا در مصاحبه اوليه که شامل سئوالاتي در رابطه با هويت و دلايل اصلي پناه جويان براي ورود به انگلستان است شرکت نمايند، بعد از اين مصاحبه، مصاحبه مفصل تري با عنوان مصاحبه پناهندگي انجام خواهد شد که پناه جويان بايد بتوانند در آن دلايل خود را براي احراز شرايط پناهدگي درانگلستان اثبات نمايند و سپس منتطر تصميم مقامات مسئول باشند که همانطور که بيان شد در اين مرحله اگر شرايط شما کافي و قابل قبول نباشد و يا به هر دليلي ساختگي به نظر برسد قطعا در خواست شما از سوي کشور انگلستان رد خواهد شد. البته در اين حالت نيز افراد پناه جو مي توانند نسبت به تقاضاي تجديد نظر اقدام نمايند که اين پروسه علاوه بر طولاني و پيچيده و دشوار بودن معمولاً نتيجه ی مطلوبي به همراه نخواهد داشت و بديهی است که در اين مرحله پناه جويانی که رد صلاحيت شده اند مجبور به ترک داوطلبانه و يا اجباري کشور انگلستان خواهند شد.
همواره کشور انگلستان از جمله مقاصدی ست که ايرانيان علاقه بسياري به انتخاب آن براي زندگي و اقامت نشان داده اند. براي مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت دائم کشور انگلستان روش های بسياري وجود دارد. بسياري از افراد از سراسر دنيا و همچنين ايران براي ادامه تحصيل در انگستان از طريق اخذ ويزاي تحصيلي انگلستان وارد اين کشور شده و در ان به تحصيل مي پردازند؛ چرا که همانطور که آگاهيم بسياري از برترين دانشگاه هاي دنيا با رنکینگ زير 100 و حتي با رنکينگ تک رقمي هم چون دانشگاه آکسفورد در انگلستان قرار دارند. وجود اين دانشگاه هاي برتر درانگلستان خود دليل خوبي براي تمايل افرا براي ادامه تحصيل و زندگي در انگلستان مي باشد. هم چنين بسياري از متقاضيان مشاغل مورد نياز انگلستان براي کار در انگلستان و اخذ ويزاي کاري نگلستان اقدام مي نمايند که اين افراد می توانند پس از 5 سال کار و پرداخت ماليات و بيمه اقامت دائم انگلستان را دريافت کنند. به علاوه راه هايی چون سرمايه گذاري درانگلستان و اخذ اقامت انگلستان از طريق ازدواج از جمله روش هايي بوده که همواره مورد توجه ايرانيان انگلستان قرار داشته است.
براي کسب اطالاعات بيشتر دررابطه با چگونگي اخذ ويزاي تحصيلي انگلستان، اخذ ويزاي کاري انگلستان، اخذ ويزاي سرمايه گذاري انگلستان و اخذ ويزاي انگلستان از طريق ازدواج و... مي توانيد با مشاورين ما درمؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.مهاجرت به انگلستان تخصص ماست.