هزینه های زندگی در انگلستان


افرادی که جهت اخذ ویزای تحصیلی ، اخذ ویزای کاری انگلستان، اخذ  ویزای سرمایه گذاری انگلستان و دیگر روش های مهاجرت به کشور انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس ، کار در انگلیس و در نهایت اخذ اقامت دائم انگلیس و کسب تابعیت انگلیس اقدام ی نمایند همواره به داشتن یک پیش بینی جامع و قابل اتکا در رابطه با هزینه های زندگی و تحصیل خود و خانواده در کشور انگلیس نیاز داشته اند.
هزینه ی زندگی در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت است وبستگی به شهر انتخابی و نوع زندگی فرد دارد، اما با این حال می توان پیش بینی قابل اعتمادی در رابطه با هزینه زندگی در انگلستان ارئه داد به طور کلی هزینه زندگی در شهر لندن مبلغی در حدود 1020 پوند به صورت ماهیانه می باشد که فرد متقاضیمی بایستی این مبلغ را در حساب بانکی خود جهت اقدام برای اخذ ویزای کشور انگلیس به سفارت آن کشور ارائه دهد و هزینه زندگی در شهرهای به غیر از لندن ماهیانه حدود 850پوند می باشد که همانطور که ذکر شد فرد متقاضی می بایستی این میزان پول را جهت اخذ ویزای انگلیس داشته باشد. بدیهی است که هزینه های زندگی هر فرد با توجه به شیوه زندگی افراد متغییر است.اما پیش بینی مذکور می تواند عددی را در شرایط متعادل به ما نشان دهد.البته لازم به ذکر است که می توان با صرف هزینه ای کم تر از این مقدار نیز در کشور انگلستان زندگی کرد. هم چنین دانستن این مطلب خالی از لطف نیست که هزینه زندگی دو نفر در شهر لندن را می توان حدود 1500 تا 2000 پوند و در شهری به غیر از لندن را می توان حدود 1200 تا 1600 پوند تخمین زد.
اگر بخواهیم هزینه های اقامت در لندن را با جزئیات بیشتری بیان کنیم می توان گفت:
•    هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در هر ماه در مناطق مختلف شهر لندن مبلغی حدود 650 تا 850 پوند می باشد.
•    هزینه متوسط غذا و نوشیدنی به صورت ماهانه در انگلیس می تواند مبلغی در حدود 100 تا 150 پوند تخمین زده شود.
•    هزینه های تحصیل در مقاطع و دوره های دانشگاهی کشور انگلیس: هزینه ی تحصیل در کشور انگلیس در مقاطع مختلف بسته به نوع دوره ،رشته ی تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل دانشجو متفاوت می باشد ولی به طور کلی می توان کفت که تحصیلات دانشگاهی در کشور انگلستان هزینه ای در حدود 10 تا 18 هزار پوند به صورت سالیانه در بردارد همانطور که ذکر گردید رشته ی تحصیلی و به خصوص دانشگاه محل تحصیل شما تأثیر به سزایی در تعیین هزینه ی تحصیل شما دارد.
•    این در حالی است که تحصیل در دوره دبیرستان و دوره های A level  و Foundation  هزینه ای در حدود 14 هزار پوند و بیشتر را در بردارد.