تحصيل پزشکي در انگلستان


کشور انگلستان جزو مقاصدي ست که بسياري از دانشجويان ايراني آن را محل مناسبي براي ادامه ي تحصيل و کار در نظر داشته اند، چرا که سيستم آموزشي کشور انگلستان يکي از منظبط ترين و پيشرفته ترين سيستم هاي آموزشي جهان است و بسياري از افراد از سراسر دنيا علاقه مند به تحصيل در انگلستان و به خصوص تحصيل پزشکي در انگلستان هستند. براي تحصيل پزشکي در انگلستان ابتدا بايد دوره هايي گذرانده و شرايطي برآورده شود که در اين نوشتار به تفصيل به اين موضوع ميپردازيم.


تحصيل پزشکي در انگلستان يکي از رقابتي ترين دوره ها در انگلستان است و هر ساله هزاران دانشجوي بين المللي در دانشکده هاي پزشکي پذيرفته مي شوند. براي تضمين قبولي در دوره هاي پزشکي در ابتدا بايد نمرات بالا و قابل قبولي را کسب کرده باشيد و همچنين تمام فکر و ذکر خود را بر روي تحصيل و کار در اين زمينه قرار داده باشيد و سپس براي خواندن پزشکي در انگلستان اقدام کنيد. براي ورود به دوره تحصيل پزشکي انگلستان بايد سه نمره در سطح A شامل دروس شيمي و زيست شناسي کسب کنيد و نمره امتحان آيلتس شما 7 باشد. اما منظور از نمره ي سطح A چيست؟ و اين نمرات کجا و چه زماني بايد کسب شوند؟


به طور کلي دانشجويان بين المللي براي تحصيل در مقطع ليسانس در انگلستان ميبايست ابتدا در دوره هاي A level و يا Foundation در اين کشور اقدام کنند که دوره Foundation مخصوص کساني ست که قصد ادامه تحصيل در رشته هاي مهندسي و علوم اجتماعي و انساني و ... را دارند و دوره A level مخصوص افرادي ست که قصد ادامه ي تحصيل در رشته هاي پزشکي و پيراپزشکي را دارند و يا ميخواهند در دانشگاه هاي سطح بالاي انگلستان همچون آکسفورد و کمبريح ادامه ي تحصيل دهند.


بنابراين دانشجويان پزشکي بايد ابتدا دوره ي A level را بگذرانند که يک دوره ي دوساله جهت آمادگي براي ورود به دانشگاه است که سيستم نمره دهي در آن به صورت سطوح A,B,C و.. است که همانطور که گفته شد دانشجويان خواهان تحصيل در رشته ي پزشکي بايد حداقل سه نمره در سطح A در پايان دوره ي خود کسب کرده باشند و سطح زبان انگليسي خود را تا سطح آيلس 7 ارتقا داده باشند.


براي دريافت اطلاعات بيشتر در اين زمينه ميتوانيد با مشاورين ما در موسسه بين المللي راد تماس گرفته و از مشاوره ي رايگان بهره ببريد.

شرایط ورود به دانشگاه در رشته های پزشکی بعد از دوره A level

 

همانطور که میدانید بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی در انگلستان هستند چرا که جدای از این موضوع که انگلستان مقصد مناسبی برای مهاجرت است، سیستم آموزشی انگلستان بسیاری از افراد را در سراسر دنیا جذب خود میکند.

برای ورود به دانشگاه در رشته های پزشکی در انگلستان ابتدا باید دوره ای با نام A level گذرانده شود که شرایط ورود به آن را میتوانید در مطالب مرتبط در این وبسایت مطالعه کنید و یا با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید. سپس بعد از پایان این دوره مواردی که در ادامه مطرح میشد شرایط ورود به دانشگاه است.

شرایط ورود به رشته های پزشکی در انگلستان چیست؟

اگر تصمیم بگیرید که در رشته پزشکی در انگلستان مطالعه کنید، باید به یک کالج پزشکی بپیوندید، که اغلب بخشی از یک دانشگاه است، اما ارتباطات قوی با بیمارستان های محلی و روش های پزشکی دارد. و باید سه نمره در سطح A شامل دروسی چون شیمی و زیست شناسی ارائه شود. و البته دانشجویان بین المللی میبایست سطح زبان انگلیسی خود را تا سطح آیلس 7 ارتقا درهند در حالی که هیچ مهارتی نمره پایین تر از 6.5 نداشته باشد.

پس از گذراندن دوره A level و ارائه نمرات سطح A دانشجویان وارد کالج شده و یک دوره دوساله در علوم پایه ای پزشکی را خواهند گذراند و پس از آن وارد دوره ی تخصصی پزشکی خواهند شد. دوره تخصصی پزشکی انگلستان یک دوره 4 ساله است که در این دوره کار اصلی و جدی آغاز میشود. در این دوره بعد از اینکه انتخاب کردید در چه شاخه ای در پزشکی میخواهید تحصیلات تکمیلی را انجام دهید، ادامه تحصیل کاملا جدی و رقابتی خواهد شد. پس باید تمام تلاش خود را برای حفظ موقعیت تحصیلی خود در زمینه ای که قصد تحصیل در آن را دارید، به کار بگیرید. این دوره 4 ساله است اما میتواند حداکثر هم تا 7 سال به طول بیانجامد. پس از پایان این دوره به صورت موفقیت آمیز مدرکی با عنوان گواهی تکمیل آموزش به شما اعطا خواهد شد.

برای گرفتن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در انگلیس، مهاجرت به انگلستان، اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و ... با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

دوره ي Foundation در انگلستان (دوره ي پيش دانشگاهي براي عموم رشته ها در انگلستان)


تحصيل در انگلستان همواره خواست بسياري از دانشجويان و دانش آموزان نه تنها در ايران، بلکه بسياري از کشورهاي جهان بوده است. اما طبيعي ست که به دليل تفاوت در سيستم آموزشي کشور انگلستان با ساير کشور ها، دوره هايي با نام A level و Foundation در انگلستان براي دانشجويان بين المللي برگزار ميگردد تا آنها را براي ورود به دانشگاه ها در رشته هاي مختلف آماده کند، به همين دليل ميتوان اين دوره ها را تا حدي معادل با دوره ي پيش دانشگاهي که در ايران برگزار ميشود دانست. در اين نوشتار قصد داريم دوره Foundation انگلستان را به تفصيل توضيح دهيم.


دوره Foundation انگلستان چيست؟
دانشجويان بين المللي که دوره دبيرستان را به پايان رسانده اند و ميخواهيد در انگلستان به تحصيل در مقطع ليسانس بپردازند، ميبايست يک دوره Foundation در يکي از کالج هاي انگلستان بگذرانند. اين دوره يک دوره يک ساله براي دانشجويان بين المللي است که نياز به آمادگي در مهارت هاي زبان انگليسي و آشنايي با سيستم آموزشي انگلستان براي ورود به دوره کارشناسي انگلستان را دارند.
دوره ي Foundation مخصوص دانشجوياني ست که برنامه تحصيلي غير بريتانيايي را مطالعه کرده اند اما مايل به تحصيل در دانشگاه هاي انگلستان هستند. اين دوره به عنوان پلي ست بين اندوخته هاي شما در نقاط ديگر دنيا و سيستم آموزشي انگلستان و براي پر کردن شکاف هاي علمي طراحي شده است. سپري کردن اين دوره مهارت زبان انگليسي دانشجويان را بهبود مي بخشد و در زندگي روزمره و آشنايي با فرهنگ انگلستان به آنها کمک مي کند.


دوره ي Foundation انگلستان دانشجويان را براي ورود به دانشگاه در رشته هايي چون مديريت بازرگاني و مالي، حسابداري، حقوق، هنر، طراحي، رشته هاي مهندسي، علوم اجتمائي، داروسازي، علوم رسانه و علوم انساني آماده ميکند.
کالج هايي که دوره Foundation را ارائه ميدهند داراي روابطي با دانشگاه ها هستند که اين موضوع ورود دانشجويان به دانشگاه را در رشته ي مورد نظرشان تضمين ميکند، البته کسب نمرات مکفي توسط دانشجويان الزاميست. رتبه بندي دانشگاه ها نيز معمولا بر اساس امکانات آموزشي و کمک آموزشي و ورزشي و ... در نظر گرفته ميشود.


شرايط مورد نياز براي ورود به دوره Foundation انگلستان چيست؟
حداقل نمره آيلتس مورد نياز براي دانشجويان بين المللي که مايل به تحصيل در اين دوره هستند، نمره 4.5 است که البته اگر شما صلاحيت کافي در مهارت هاي انگليسي نداشته باشيد، ممکن است قبل از شروع دوره، يک دوره ي زبان انگليسي براي شما در نظر گرفته شود که البته روند آموزش زبان انگليسي در محيطي کاملا انگليسي زبان بسيار سريع تر و موثر تر خواهد بود.


و البته مدارک معمول شامل:
مدرک تحصيلي دبيرستان
ريز نمرات دبيرستان
معرفي نامه از دبيرستان
انگيزه نامه
پاسپورت


تحصيل در دوره Foundation انگلستان در کدام کالج ها امکانپذير است؟
ليستي از کالج اي مربوط:
    Bath Academy
    Bell Cambridge
    Bellerbys College
    University of Buckingham
    Brooke House College
    Cambridge Education Group
    Central College Nottingham
    Chelsea Independent College
    Coventry University
    David Game College
    De Montfort University
    Education First
    INTO
    Kaplan International Pathways
    King's College London
    Kings Education
    Lansdowne College
    London South Bank University
    London Metropolitan University
    Loughborough College
    ONCAMPUS
    Oxford Brookes University
    Queen Mary, University of London
    Sheffield Hallam University
    SOAS University of London
    University of St Andrews
    University College London
    University of Westminster
    University Foundation Programme

براي دريافت اطلاعات بيشتر در اين رابطه ميتوانيد با مشاورين ما در موسسه بين المللي راد تماس حاصل فرموده و از مشاوره رايگان بهره ببريد.

دوره ي A level در انگلستان (دوره ي پيش دانشگاهي براي رشته هاي پزشکي  و دانشگاه هاي برتر در انگلستان)


تحصيل در انگلستان همواره خواست بسياري از دانشجويان و دانش آموزان نه تنها در ايران، بلکه بسياري از کشورهاي جهان بوده است. اما طبيعا به دليل تفاوت در سيستم آموزشي کشور انگلستان با ساير کشور ها، دوره هايي با نام A level و Foundation در انگلستان براي دانشجويان بين المللي برگزار ميگردد تا آنها را براي ورود به دانشگاه ها در رشته هاي مختلف آماده کند، به همين دليل ميتوان اين دوره ها را تا حدي معادل با دوره ي پيش دانشگاهي که در ايران برگزار ميشود دانست. در اين نوشتار قصد داريم دوره A level انگلستان را به تفصيل توضيح دهيم.


دوره A level انگلستان چيست؟
دوره ي Advanced Level که به طور جهاني به عنوان A level شناخته مي شود، داراي شرايطي است که توسط موسسات آموزشي در انگلستان ارائه مي شود. A level  معمولا در يک دوره دو ساله برگزار ميشود و به طور گسترده اي به عنوان مدارک تحصيلي که دانشگاه هاي انگلستان براي ارزيابي واجد شرايط بودن دانش آموز براي دوره تحصيلي دانشگاهي استفاده مي کنند، به رسميت شناخته شده است. اين دوره منحصرا مخصوص افرادي ست که قصد ادامه ي تحصيل در مقطع ليسانس در دانشگاه هاي برتر انگلستان همچون آکسفورد و کمبريج را دارند و يا کساني که خواهان ادامه ي تحصيل در رشته هاي پزشکي هستند.


دانشجويان در کدام کالج ها ميتوانند دوره A level انگلستان را سپري کنند؟
    Bellerbys College
    Cambridge Tutors College
    CATS College
    Chelsea Independent College
    David Game College
    Duff Miller College
    International School of Creative Arts
    Kings Education
    Lansdowne College
    Loughborough College

کالج هاي نام برده معتبرترين کالج هاي انگلستان براي گذراندن اين دوره ست که به منظور دانستن جزئيات مربوط به هرکدام شامل هزينه و امکانات کالج ها ميتوانيد به مطالب مخصوص آنها مراجعه کنيد و يا از طريق تماس تلفني با مشاورين موسسه بين المللي راد صحبت کنيد و از مشاوره رايگان بهره ببريد.


هزينه تحصيل در دوره ي A level چقدر است؟
هزينه ي تحصيل در اين دوره ها نسبت به کالجي که در آن مشغول به تحصيل خواهيد شد متفاوت است. چرا که موقعيت مکاني کالج ها و امکانات ارائه شده توسط آنها و ديگر عوامل تعيين کننده ي ميزان شهريه ي آنهاست که ميتوان کمترين شهريه را حدود 8 تا 9 هزار پوند و بيشترين آن را در حدود 24 تا 25 هزار پوند در سال در نظر گرفت. البته هزينه ي زندگي در انگلستان بايد جداگانه محاسبه شود.


براي کسب اطلاعات بيشتر اين زمينه ميتوانيد با مشاورين ما در موسسه بين المللي راد تماس حاصل فرماييد.