تحصیل در انگلستان


 شرایط تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس)، چگونگی دریافت پذیرش تحصیلی از انگلستان و راه های اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ،چگونگی تأثیر ویزای تحصیلی بر اخذ ویزای کاری انگلستان و اقامت دائم کشور انگلستان و هم چنین شرایط دریافت بورس تحصیلی انگلستان توسط دانشجویان و معرفی دانشگاه های معتبر کشور انگلیس برای تحصیل در مقاطع مختلف از جمله مواردی است که در این مطلب به تفصیل مورد بررسی قرار خواهند گرفت. تحصیل در انگلستان(تحصیل در انگلیس) در همه مقاطع تحصیلی امکان پذیر میباشد که در ادامه مطلب به توضیح آن خواهیم پرداخت.منظور از مقاطع تحصیلی در انگلستان، تحصیل در دبستان و دبیرستان و دانشگاه درانگلستان میباشد. تحصیل در کشور انگلستان (تحصیل در انگلیس) همواره یکی از اولین گزینه های دانشجویان سراسر دنیا جهت ادامه تحصیل می باشد و هر ساله دانشجویان متعددی از سراسر دنیا جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های تراز اول و معتبر کشور انگلستان اقدام می نمایند.

باید در نظر داشته باشیم که تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی به صورت غیر رایگان و همراه با صرف هزینه میباشد. البته تحصیل در دانشگاه های انگلستان معمولا میتواند به همراه دریافت بورس یا اسکلالرشیپ از دانشگاه های انگلستان باشد.

 

 

UK موسسه بین المللی راد

 

همانطور که می دانیم کشور انگلستان با قدیمی ترین سیستم دموکراسی دنیا و کیفیت بالای سطح زندگی مردم آن  و همچنین دارا بودن سطح کیفی آموزش در آن، شرایط بسیار ائده آلی را برای دانشجویان خارجی خود فراهم می نمائد و برخی از شهرهای انگلستان جزو بهترین شهرهای دانشجویی دنیا محسو ب می گردند. با اقدام جهت تحصیل در انگلستان(تحصیل در انگلیس)واخذ پذیرش تحصیلی از انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان در مقاطع مختلف می توانید نسبت به اخذ ویزای کاری پس از اتمام دوره تحصیل و در نتیجه آن اخذ ویزای دائم انگلستان بسیار امیدوار باشید چرا که انگلستان تسهیلات بخصوصی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلانی که در داخل انگلستان به تحصیل پرداخته اند در نظر گرفته و راه را برای اخذ ویزای کاری و اقامت دائم در انگلستان هموار کرده است. طبیعتا جهت تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) میبایستی از مدارس و دانشگاه های انگلستان جهت اخذ پذیرش تحصیلی و سپس جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان از سفارت انگلستان اقدام شود.

در ادامه مطلب مدارکی که برای دریافت تحصیل در انگلستان(تحصیل در انگلیس) و دریافت پذیرش تحصیلی و همچنین دریافت ویزای تحصیلی مورد نیاز میباشد آمده است. بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) را دارند در مورد مزایای تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) خواستار اطلاعات دقیق تری میباشند. ولی اگر به طور خلاصه بخواهیم در مورد مزایای تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) بگوییم باید به صورت زیردرج نماییم.

 

در این مطلب میخوانیم:

* مزایای تحصیل در انگلستان ( تحصیل در انگلیس)

* تحصیل در دوره های قبل از لیسانس در انگلستان (تحصیل در مدارس ابتدایی انگلستان، تحصیل در دبیرستان های انگلستان)
* تحصیل درانگلستان در مقطع لیسانس
* تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس
* تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری
* تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در انگلستان
* مدارک مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان و دریافت پذیرش تحصیلی از انگلستان
* مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان از سفارت انگلستان
* شرایط تحصیل در انگلستان

 

 

 


مزایای تحصیل در انگلستان  (تحصیل در انگلیس)


1) با تحصیل در یک مقطع در کشور انگلستان امکان ادامه تحصیل در مقاطع دیگر در کشورهایی مثل کانادا ، آمریکا و استرالیا و دیگر کشورهای اروپایی به ویژه در مقطع دکتری فراهم می شوند چرا که دانشگاه های کانادا و استرالیا  و آمریکا به راحتی فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان را مورد پذیرش قرار می دهند و امکان اخذ ویزای تحصیلی واقامت دائم در کانادا ، آمریکا و استرالیا به جهت تحصیل در انگلستان فراهم می گردد.
2) تحصیل در انگلستان امکان یافتن شغل مناسب پس از تحصیل را به صورت محسوسی افزایش می دهد چرا که علاوه بر امکان کار در حین تحصیل در انگلستان ، فارغ التحصیل بودن از دانشگاه های انگلستان موقعیت بسیار خوبی  را برای اشتغال پس از تحصیل و اخذ ویزای کاری فراهم می گرداند.
3) مجموع 4 بخش انگلیس، اسکاتلند، ولز و کاردیف به علت داشتن سطح بسیار بالا در کیفیت و ارائه خدمات مناسب تحصیلی فرصت بسیار مناسبی را برای دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی و متعاقباً کار و اقامت در انگلستان فراهم می سازند، دانشگاه های طراز اول بسیاری چون آکسفورد و کمبریج با رتبه بندی های برتر در انگلستان وجود دارند که طیف گسترده ای از رشته هارا ارائه می دهند در حالی که طول دوره هر مقطع تحصیلی در انگلستان به مراتب کم تر از طول دوره مشابه در کشورهای دیگر است.
4) مدارکی که از مراکز آموزشی و دانشگاه های انگلستان اخذ می گردد دارای اعتبار جهانی می باشد زیرا کشور انگلستان به دلیل دارا بودن استانداردهای آموزشی قوی از جمله کشورهای شناخته شده به عنوان مهد تحصیلات و پژوهش در اکثر رشته های تحصیلی می باشد.

5) انگلستان جزو معدود کشورهایی ست که تحصیل در آن منتهی به اخذ اقامت دائم میگردد به این معنی که اگر 5 سال متوالی در انگلستان مشغول به تحصیل باشید به شما اقامت دائم انگلستان اعطاء میگردد.

6) دسترسی به رشته های بسیار متنوع و تخصصی. اگر علاقه مند به تحصیل در رشته های هنری و ورزشی خاص هستید و یا قصد دارید در رشته های جدید مهندسی و پزشکی مشغول به تحصیل بشوید، تحصیل در انگلستان و حجم بالای تنوع رشته در انگلستان میتواند شما را جذب کند.

در این قسمت مقاله مقاطع مختلف تحصیلی و شرایط تحصیل در هرکدام از این مقاطع بررسی می نماییم. تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) از سن 5 سالگی در دبستانهای انگلستان آغاز میشود. به طور کلی از سن 5 سالگی تا 11 سالگی تحصیل در مدارس ابتدایی انگلستان انجام میشود و بعد از سن 11 سالگی تا سن 16 سالگی در دبیرستانهای انگلستان ادامه میبابد. بعد از دوره دبیرستان  دوره های کالج برای آمادگی جهت ورود دانش آموزان به دانشگاه وجود دارد که در همین مطلب در مورد این دوره ها توضیح داده شده است. در نظر داشته باشید که مقاطع تحصیلی در انگلستان و در دانشگاه های انگلستان به صورت فشرده و با مدت زمان کمتری میباشد. به عنوان نمونه باید بگوییم که تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس 3 ساله میباشد و همچنین تحصیل در انگلستان در مقطع فوق لیسانس بین 9 ماه تا یک سال به طول می انجامد. البته مزایای تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) در بالا به تفصیل ذکر شده است.


تحصیل در دوره قبل از لیسانس در انگلستان
کشور انگلستان با ارائه بهترین امکانات و خدمات در مدارس خصوصی و دولتی در مقاطع ابتدایی و دبیرستان این امکان را برای دانش آموزان سراسر دنیا فراهم کرده که در محیطی پیشرفته و آرام به ادامه تحصیل بپردازند. شرایطی چون خوابگاه های دانش آموزی پیشرفته ،امکانات رفاهی مختلف از جمله تغذیه سالم ، محیط آرام ،امکان  نظارت مستقیم والدین در محیطی دور از تنش، محیط های آموزشی انگلستان را مقصد مناسبی برای دانش آموزان علاقه مند قرار داده است. به طور کلی با توجه به شرایط مذکور کشور انگلستان امکان ادامه تحصیل در مقطع قبل از دانشگاه را برای دانش آموزان خارجی از سراسر دنیا فراهم نموده است. و مورد بسیار قابل توجه در دبیرستان انگلستان امکان تعیین رشته تخصصی از همان سال های اولیه دبیرستان و فقط گذراندان دروس تخصصی مربوط به رشته انتخابی در حین تحصیل است که به شکوفایی استعداد و توانایی های اصلی دانش آموزان کمک به سزایی میکند.


تحصیل در دوره لیسانس در انگلستان
با توجه به سیستم آموزشی پیشرفته کشور انگلستان طول دوره کارشناسی برخلاف اکثر کشورها 3 ساله می باشد و با توجه به اینکه طول دوره تحصیل در کارشناسی ارشد نیز 1 ساله است بسیاری از دانشجویان خواستار تحصیل در کشور انگلستان می باشند،چرا که در مدت زمان کم تر و در نتیجه با صرف هزینه کم تر می توانند به مقاطع بالاتری از میزان تحصیلات دست یابند. نمره مدرک آیلتس مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه های انگلستان 5/5 الی 6 می باشد؛این امکان برای  دانشجویان فراهم است که یا با ثبت نام در دوره آموزش زبان انگلیسی در کشور انگلستان نسبت به دریافت مدرک آزمون آیلتس اقدام نمایند و یا مدرک آیلتس خود را از کشور خود دریافت نمایند. البته باید توجه نمود که دانشجویان در دوره کارشناسی امکان داشتن همراه را نخواهند داشت. دانشجویان در دوره لیسانس اجازه کار در حدود 10 تا 20 ساعت در هفته نیز خواهند داشت که متوسط حقوق و مزایای این افراد در حدود 8 تا 12 پوند در هر ساعت قابل تغییر است که البته این میزان درآمد می تواند پاسخگوی هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویی باشد. قابل ذکر است که یافتن کار در کشور انگلستان بستگی به سطح توانایی فرد در زبان انگلیسی و میزان مهارت کاری فرد دارد.

 

تحصیل در دوره فوق لیسانس در انگلستان
همانطور که پیشتر توضیح داده شد مدت زمان مورد نیاز تحصیل در مطع کارشناسی ارشد در کشور اتگلستان یک سال بوده و این امر خود یکی از بهترین مزایای تحصیل  در انگلستان به حساب می آید.، توجه به این موضوع ضروری است که با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان به سطح بالایی از توانایی های علمی و عملی دست خواهند یافت.نمره آیلتس مورد نیاز جهت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان 6 تا 5/6 می باشد که البته دوره هایی تحت عنوان pre master این امکان را برای افرادی با نمره آیلتس پایین تر (مثلاً 5/5) فراهم کرده که نسبت به پیشرفت سطح زبان خود اقدام نمایندو هم چنین این دوره 6 ماهه می تواند برای متقاضیانی که قصد تغییر رشته تحصیلی خود در مقطع کارشناسی ارشد را دارند مناسب باشد. در ضمن امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو وجود داردو هم چنین همسر فرد متقاضی دارای اجازه کار نیز می باشد، حق کار دانشجویان فوق لیسانس انگلستان حدود 20 ساعت در هفته با درآمد 10 الی 15 پوند در ساعت می باشد که مجموع این درآمد مکفی هزینه های  انشجویی می باشد.

 

Pre master:
 دوره pre master دوره ای 6 ماهه است که می تواند مزیت بزرگی برای افرادی که می خواهند پس از اتمام دوره کاردانی خود به ادامه تحصیل بپردازند محسوب شود چرا که این افراد می توانند پس از اتمام دوران کاردانی  در حالی که حداقل تا 70 درصد واحدهای درسی خود را گذرانده اند با حضور در یک دوره 6 ماه pre master  وارد دوره کارشناسی ارشد شوند که این به معنی صرف زمانی حدود یک سال و نیم از پایان دوران کاردانی تا پایان دوران کارشناسی ارشد می باشد که به وضوح با صرف زمان کم تری نسبت به گذراندن این دوره ها در ایران و یا دیگر کشورها است و یک ذخیره زمانی حدود 2 الی 3 سال را به همراه دارد .افرادی که دارای مدرک تحصیلی لیسانس از انگلستان و یا کشورهای دیگر را دارند و قصد تحصیل در انگلستان در مقاطع بالاتر مانند تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان را دارند در صورتیکه قصد تغییر رشته و یا گرایش خود را داشته باشند میتوانند در دروه های  Pre master ظهم چنین افرادی که قصد تغییر رشته خود درمقطع کارشناسی ارشد را دارند به جای گذراندن دوره کامل کارشناسی در رشته مورد نظر خود می توانند با گذراندن یک دوره 6 ماهه و 9 ماهه که بستگی به نمره آیلتس و رشته انتخابی شما دارد برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد آماده شود.

 

تحصیل در دوره دکترا در انگلستان
تمامی فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد کشور انگلستان و یا دیگر کشورها می توانند مستقیماً جهت ورود به مقطع دکترا کشور انگلستان اقدام نمایند. دوره دکترا در انگلستان حدود 5/2 الی 3 سال به طول می انجامد که در مقایسه با مقطع مشابه در دیگر کشورها 2 تا 3 سال کم تر است. هم چنین افرادی که نسبت به ورود به مقطع دکترا به دلیل عدم آشنایی با روش های مقاله نویسی و ارائه مطلب آمادگی لازم را ندارند می توانند با حضور در دوره های 6 ماهه pre phd خود را برای گذراندن دوره دکترا آماده سازند.هم چنین در دوره دکترا نیز همانند دوره کارشناسی ارشد امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر 18سال فراهم است .  اشتغال در دوره دکترا نیز به مدت 30 ساعت در هفته با درآمد 10 الی 15 پوند در ساعت امکان پذیر می باشد.

دوره های A level و Foundation
دوره A level  مخصوص افرادی است که متقاضی تحصیل در  رشته ی پزشکی و دندان پزشکی و یا تحصیل در دانشگاه های برتر مثل دانشگاه آکسفورد و کمبریج  می باشند به این معنی که اگر فردی بعد از اتمام دوره دبیرستان متقاضی تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان باشد و یا علاقه مند به تحصیل در رشته ی پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان باشد می بایستی  قبل از ورود به دانشگاه دوره ای به طول مدت 5/1 الی 2 سال را در این کشور به نام دوره ی  A level سپری کند. فیزیک، شیمی، زیست، ریاضی کورس های اصلی این دوره است. در ضمن هزینه ی این دوره 25 الی 30 هزار یورو می باشد، اما ورود به سایر دانشگاه های انگلیس و یا تحصیل در رشته های دیگر به غیر از گروه پزشکی به صورت مستقیم بعد از اتمام دوره دبیرستان نیازمند گذراندن دوره ای تحت عنوان foundation می باشد .دوره های Foundation  در رشته های مختلف بدین گونه می باشد:
ART foundation
LaW foundation
Business foundation
Engineering foundation
در ضمن طول دوره دوره  A level دو ساله و طول دوره Foundation یک ساله می باشد
لازم به یادآوری میباشد که دوره A level یکی از معتبرترین دوره های تحصیلی میباشد.

 

دوره های زبان انگلیسی انگلستان:
 دوره های زبان این امکان را فراهم می نمایند که با افزایش توانایی تکلم فرد به زبان انگلیسی و هم چنین درک مطلب و گرامر وی، او را جهت تحصیل در هرکدام از کشورهای انگلیسی زبان آماده نمایند. البته ناگفته نماند که تحصیل در همین دوره های یادگیری زبان انگلیسی، امکان ورود فرد را به دانشگاه های انگلستان هموار می گرداند. این دوره ها از دوره های 3 ماهه ، 6 ماهه، و 9 ماهه، تشکیل می شوند که شرط ورودی آن ها دارا بودن مدرک آیلتس با نمره 4 می باشد .

 

مدارک موردنیاز برای تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) و دریافت پذیرش تحصیلی

برای تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) و دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس و دانشگاه های انگلستان نیاز به ارائه مدارکی میباشد که این مدارک به صورت زیر میباشد.

1- مدارک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه 

2- مدارک تحصیلی، متقاضیان تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) میبایستی مدارک تحصیلی مقاطع قبلی خود را به طور کامل برای دانشگاهی که قصد دریافت پذیرش از آن را دارند ارسال نمایند.

3- رزومه و انگیزش نامه

4- توصیه نامه  Recommendation letter  

5- مدرک زبان 

البته ممکن است بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان مدارک مورد نیاز تا حدی متفاوت باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

طبیعتا افرادی که قصد تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) دارند، پس از دریافت پذیرش تحصیلی میبایستی برای دریافت ویزای تحصیلی از سفارت انگلستان اقدام نمایند. مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان مورد نیاز میباشد بسته به شرایط افراد تا حد زیادی متفاوت است ولی به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان عبارتند از:

1- مدارک هویتی

2- مدارک تحصیلی

3- نامه پذیرش از دانشگاه و یا مدرسه در انگلستان

4- تمکن مالی

5- تکمیل فرم های مربوطه جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

6- مدارکی دال بر تمکن مالی متقاضیان و یا والدین متقاضیان

 

شرایط تحصیل در انگلستان

همان طور که گفته شد تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) با کیفیت آموزشی بسیار بالایی به همراه میباشد. تحصیل در انگلستان زیر نظر وزارت آموزش و پرورش انگلستان که یک ارگان دولتی میباشد انجام میشود. هزینه های تحصیل در مدارس انگلستان برای شهروندان انگلستان و یا کسانی که به نوعی اقامت انگلستان را دریافت کرده اند به صورت رایگان میباشد، و لیکن هزینه های تحصیل در مدارس ابتدایی و دبیرستانهای انگلستان همان طور که گفته شد برای دانش آموزان بین المللی با صرف هزینه میباشد. به طور میانگین هزینه های تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) برای دانش آموزان بین 20 تا 30هزار پوند میباشد که این هزینه به همراه هزینه های زندگی دانش آموزان است. در نظر داشته باشید که هزینه مدارس بسیار متفاوت و بستگی به مدرسه محل تحصیل دارد. همچنین تحصیل در دانشگاه های انگلستان نیز برای دانشجویان بین المللی همراه با هزینه میباشد که هزینه های تحصیل به طور معمول سالیانه در حدود 12 تا 15 هزار پوند میباشد. هزینه های تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) توسط مدرسه یا دانشگاه و معمولا میتواند در چندین قسط دریافت شود. 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) و دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس و یا دانشگاه های انگلستان و همچنین دریافت ویزای تحصیلی انگلستان و هزینه های تحصیل در انگلستان میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس بگیرید و شرایط خود را جهت تحصیل در انگلستان بررسی نمایید. شماره تلفن های مشاورین موسسه بین المللی راد در لینک زیر موجود میباشد.