معرفی دانشگاه های برتر انگلستان


بسیاری از افراد مایل هستند برای ادامه تحصیل به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنند. انگلستان به خاطر داشتن پیشینه تحصیلی بسیار خوب معمولا از مقاصد افراد برای ادامه تحصیل در اروپا میباشد . بنابراین بسیاری از دانشجویان تلاش میکنند که از دانشگاه های انگلستان پذیرش تحصیلی دریافت کنند و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی و در واقع اقامت دانشجویی اقدام میکنند . در این نوشته قصد داریم که تعدادی از دانشگاه های برتر انگلستان را معرفی کنیم و در مورد هر کدام توضیحاتی ارایه دهیم .
معمولا در رتبه بندی که هر ساله دانشگاه های جهان را رتبه بندی میکنند؛ نام دانشگاه های انگلستان با تعداد بسیار بالا در این لیست دیده میشود. همان طور که میدانید سیستم آموزشی فشرده انگلستان یکی از دلایلی هست که دانشجویان را به خود جذب میکند . همان طور که میدانید تحصیل در مقطع لیسانس انگلستان 3 ساله، تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان 1 ساله و تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان 2.5 تا 3 سال میباشد که این موضوع از نظر زمانی بسیار مناسب میباشد.
دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان برای ادامه تحصیل انگلستان را انتخاب میکنند و در واقع ویزای دانشجویی میگیرند که این مسئله باعث تنوع فرهنگی در دانشگاه های انگلستان میشود و خود مزیتی برای دانشجویان محسوب میگردد.معمولا دانشگاه های انگلستان در رتبه بندی دانشگاهی جهان هر ساله در رتبه های برتر قرار میگیرند.
برترین دانشگاه های انگلستان عبارتند از :


دانشگاه کمبریج (Cambridge)

cambridge-university موسسه بین المللی راد
دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج انگلستان در کنار رودخانه کم و در سال 1209 میلادی تاسیس شده است . دانشگاه کمبریج انگلستان از قدیمی ترین دانشگاه های جهان میباشد.

جالب است بدانید که شهر کمبریج شهر دانشگاهی و کوچک است و 20 درصد ساکنان شهر دانشجوی دانشگاه کمبریج میباشند. دانشگاه کمبریج دارای 31 دانشکده میباشد و رشته های مختلفی در این دانشگاه تدریش میشود. از نظر میزان دارایی این دانشگاه باید گفته شود که میزان دارایی این دانشگاه در بین دانشگاه های اروپا رتبه نخست را به خود اختصاص میدهد . دانشجویان در هر سه مقطع تحصیلی ( لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ) میتوانند در این دانشگاه تحصیل نمایند . هزینه تحصیل در این دانشگاه بستگی به رشته تحصیلی دارد؛ ولی میتوان گفت که هزینه تحصیل در این دانشگاه بالا است . البته این دانشگاه برا ی دانشجویان با استعداد بورس تحصیلی در نظر میگیرد ؛ به خصوص بسیاری از دانشجویان دوره دکتری میتوانند از بورسهای تحصیلی دانشگاه کمبریج انگلستان استفاده نمایند.


دانشگاه آکسفورد (University of Oxford)

Oxford موسسه بین المللی راد
دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد در منطقه آکسفورد شایر انگلستان میباشد . شهر آکسفورد در 90 کیلومتری شمال غرب لندن میباشد که یک شهر دانشگاهی است که تقریبا 20 درصد جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل میدهند. این دانشگاه بزرگترین سسیستم دانشگاهی بریتانیا را دارا میباشد . قدیمی ترین موزه را نیز میتوان در پردیس دانشگاهی ، دانشگاه آکسفورد پیدا کرد. 47 نفر از برندگان جایزه نوبل دانش آموخته این دانشگاه هستند.


کالج امپریال لندن (College Imperial)

imperial موسسه بین المللی راد
امپریال کالج لندن یا کالج سلطنتی لندن از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات آموزشی بریتانیا میباشد و بخصوص در زمینه های اقتصاد، مهندسی و پزشکی معتبرترین دانشکده ها را دارا میباشد . دانشگاه آکسفورد لندن دارای 38 دانشکده میباشد که رشته های مختلفی در آن تدریس میشود . معمولا هر ساله دانشگاه امپریال کالج برای دوره های دکتری خود دانشجویان ممناز را بورس میکند  و معمولا دوره هایی که شامل بورس میشود را قبل از دوره اعلام میکند و دانشجویان میتوانند برای این دوره ها تقاضای خود را اعلام میکنند.


دانشگاه ادینبورگ(Edinburg)

edinburg موسسه بین المللی راد
دانشگاه ادینبورگ یکی از پر سابقه ترین دانشگاه های انگلستان است که در منطقه اسکاتلند بریتانیا و در شهر ادینبورو قرار دارد . این دانشگاه در سال 1583 تاسیس شده است . شهر ادینبورگ و مرکز بخش اسکاتلند بریتانیا میباشد و دانشگاه ادینبورگ در رونق این شهر نقش زیادی دارد. دانشگاه ادینبورگ سالیانه به طور متوسط 47000 نفر از دانشجویان را پذیرش میکند. دانشگاه ادینبورگ با موسسات علمی و دانشگاه های آمریکا و کانادا یک تعامل همیشگی دارد. دانش آموختگان دانشگاه ادینبورگ انگلستان برنده 9 جایزه نوبل شده اند . جالب است بدانید که این دانشگاه از نظر محبوبیت بین دانشجویان در رتبه سوم انگلستان قرار دارد .


دانشگاه هریوت وات (Heriot-watt  )

herit watt موسسه بین المللی راد
دانشگاه هریوت وات نیز یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است که در منطقه اسکاتلند و در شهر ادینبورو قرار دارد و در سال 1821 به عنوان یک موسسه آموزش مکانیک تاسیس شد . دانشگاه هریوت وات انگلستان عمدتا در رشته هاي علوم و مهندسي متمركز بوده و داراي ارتبا ط قوي با صنعت مي باشد. اين دانشگاه در برخي رشته ها مانند صنعت نفت داراي اعتبار جهاني مي باشد. به طوری که فقط دانشجویان برتر این رشته را برای تحصیل انتخاب میکند.هریوت وات، دانشگاهی پویا و پیشرو است که به خاطر کیفیت مدارک اعصایی آن بسیاری از کارفرمایانی که در جستجوی کارمند میباشند از فارغ التحصیلان این دانشگاه دعوت بعمل می آورند.


دانشگاه کینگز کالج ( Kings college )

KingsCollegeChapelWest موسسه بین المللی راد
دانشگاه کینگز کالج واقع در شهر لندن انگلستان است و با وجود 20000 دانشجو بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه شهر لندن انگلستان است .


دانشگاه شفیلد (University of Sheffield  ) 

Sheffield_Uni موسسه بین المللی راد
دانشگاه شفیلد در شهر شفیلد در جنوب یورکشایر انگلستان واقع شده است . این دانشگاه در سال 1905 میلادی تاسیس شده است و معمولا همه ساله بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد . همچنین دانشگاه شفیلد انگلستان رابطه طولانی و مستحکم با دانشگاه های ایران دارد. دانشکده پزشکی دانشگاه شفیلد انگلستان معمولا موفق ترین دوره های پزشکی را در بریتانیا ارائه میدهد .


دانشگاه منجستر (University of Manchester )

ManchesterCaseStudy موسسه بین المللی راد
دانشگاه منچستر انگلستان در شهر منچستر واقع شده است و در سال 1829 تاسیس شده است . دانشگاه منچستر همه ساله در بین 10 دانشگاه برتر انگلستان قرار میگیرد. دانشگاه منچستر انگلستان دارای 4 دانشکده میباشد که شامل دانشگده مهندسی و علوم فیزیکی ، دانشکده علوم انسانس ، دانشکده علوم زیستی و دانشکده علوم پزشکی و انسانی هست .
دانشگاه وارویک (University of Warwick ) :

Warwick_university موسسه بین المللی راد
دانشگاه وارویک در غرب انگلستان در نزدیکی شهر کاونتری قرار گرفته است . دانشگاه وارویک در سال 1965 تاسیس شده است و علی رغم سابقه کم این دتشگاه توانسته است که پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشد به طوری که در سالهای اخیر توانسته است در بین 50 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است . دانشگاه وارویک دارای 4 دانشکده دارد که عبارتند از هنر ، علوم، علوم اجتماعی و پزشکی . این دانشگاه  دارای بیش از 120 رشته در لیسانس و 150 رشته در فوق و دکتری میباشد.


دانشگاه بیرمنگام (University of Birmingham )

university-of-birmingham-office موسسه بین المللی راد
دانشگاه بیرمنگام در سال 1900 میلادی تاسیس شده این دانشگاه در شهر بیرمنگام قرار دارد .


دانشگاه بریستول (University of Bristol ) :

Bristol-university موسسه بین المللی راد
دانشگاه بریستول در سال 1876 در شهر بریستول انگلستان تاسیس شده است . دانشگاه  بریستول بیشترین میزان درآمد سالیانه را در بین دانشگاه های بریتانیا دارد و در ضمن بزرگترین موسسه مستقل انگلستان میباشد . شهر بریستول انگلستان یک شهر بین المللی میباشد و به واسطه دانشگاه بین المللی بریستول میتوان گفت که از تمام قومیت های در این شهر وجود دارد.