معرفی کشور کانادا

تحصیل در کشور کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا

معرفی دانشگاه های برتر کانادا

کار در کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا

سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

اقامت از طریق ازدواج در کانادا

 


 

معرفی کانادا


همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم کشور کانادا و کسب تابعیت کشور کانادا را از طریق اخذ اقامت تحصیلی کانادا ، اخذ اقامت کاری ، اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا و دیگر راه های مهاجرت به کشور کانادا را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با   مسائل مختلف کشور کانادا بوده اند.
کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. مساحت کلی کشور کانادا ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلو متر مربع می باشد. از نگاهی دیگر کشور کانادا ۶ برابر ایران و ۴۰ برابر کشور انگلستان است.

cana-MMAP-md موسسه بین المللی راد
تنوع زیست محیطی مشخصه  جغرافیای کانادا میباشد، که تشکیل شده است از دشتهای حاصلخیز مناسب برای کشاورزی، کوهستانها، دریاچه ها و رودخانه های پهناور. جنگلهای حیات وحش در شمال کانادا به توندرای قطبی ختم میشوند. دریاچه های بزرگی در مرزهای مشترک کانادا و آمریکا قرار گرفته که یک پنجم آب شیرین جهان را تشکیل می دهند.

canada موسسه بین المللی راد
  تقریبا 85 درصد کانادایی ها در مرز 300 کیلومتری کشور آمریکا زندگی می کنند.
در باره تاریخچه کشور کانادا میتوان گفت که از آثار بدست آمده از زندگی نخستین بومیان کانادایی که در بخشی از این کشور به مدت طولانی ساکن بودند و نیز بررسی‌های باستان‌شناسی در شمالی‌ترین بخش کانادا( یوکان) نشان می‌دهد که زندگی در آن به ۲۶۵۰۰ سال پیش در جنوبی‌ترین بخش به ۹۵۰۰ سال پیش بر می‌گردد.
در سال ۱۴۹۷، جان کابوت پس از رسیدن به سواحل نیوفوندلند، یک مستعمره انگلستانی ایجاد کرد. حدود ۴۰ سال بعد، ژاک کارتیه به دهانه رود سن لوران در نزدیکی شهر مونترال قدم گذاشته و مستعمره‌ای فرانسوی بنا نهاد. از آن پس، مهاجران انگلستانی بیشتر در سواحل دریا و خلیج هادسن مستقر شدند، در حالی که فرانسویان بیشتر به سوی مناطق داخلی کانادا روان شدند. در سال ۱۷۸۳، انگلستان کنترل بخش فرانسوی‌نشین کانادا (استان کبک کنونی) را نیز در اختیار گرفت.
هرچند کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه می‌باشد. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در امتداد مرز جنوبی آن، تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری آمریکا زندگی می‌کنند. پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور می‌باشند.
. کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم شده است. استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما، درجه این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارند. کِبـِک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیره پرینس ادوارد آیلند و سسکچوان استان‌های این کشور هستند. ۳ قلمروی آن نواحی شمال غرب، نوناووت و یوکان است. نوع حکومت در استان‌ها، فدرالیزم با درجه خودمختاری بیشتر، از دولت فدرال است که این خودمختاری در نوع حکومت قلمروها کمتر به چشم می‌خورد. هرکدام از این دو بخش، یعنی استان‌ها و قلمروها، دارای فهرستی از سمبل‌های منحصر به خود هستند
پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس فدرال کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. او یک کانادایی است که به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نماینده ملکه الیزابت دوم در کانادا، مستعمره سابق بریتانیای کبیر، زندگی می‌کند. فرماندار کل، توسط پادشاه و به توصیه نخست وزیر منصوب می‌شود.
حکومت کانادا “دموکراتیک فدرال” است و توسط دو بخش حکومتی استانی و کشوری اداره می شود. مسئولیت ها و قدرت در بین دولت های استانی و دولت مرکزی (کشوری) تقسیم شده است.
این کشور از نظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته است که سیستم اقتصادی آن به شدت به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد به آمریکا وابسته است، به نحوی که باعث شده کشور کانادا رابطه اقتصادی پیچیده و بلند مدتی را با کشور آمریکا داشته باشد . وابستگی کشورکانادا به بخش منابع طبیعی گرانبهایش نیز بسیار زیاد می‌باشد.
طبق سرشماری سال ۲۰۰۱، ۷۷ درصد از مردم کانادا مسیحی هستند که شامل ۴۴ درصد کاتولیک، و ۲۹ در صد پروتستان میباشند. مذاهب دیگر شامل یهودیت، اسلام، هندویسم، سیک و بودایی هستند.۱۶.۵ در صد از مردم هم از هیچ مذهبی پیروی نمیکنند
پبیش از یک میلیون مسلمان از قومیت‌های گوناگون که عمدتاً مهاجر هستند، در کانادا زندگی می‌کنند. محل اقامت مسلمانان این کشور به ترتیب تراکم جمعیت آنان، عبارت است از شهرهای تورنتو، مونترآل، ونکوور، اتاوا، وندزور و برخی شهرهای دیگر مانند هالی فکس، کیچنر، واترلو، ادمنتون و وینی پگ. مجموع مراکز اسلامی و مساجد موجود در کانادا، بالغ بر سیصد و شصت مسجد و سازمان اسلامی است.
در کشورکانادا تنوع اقلیمی زیادی وجود دارد، از قله های یخی در شمال عرض جغرافیایی ۷۰ درجه گرفته تا پوشش گیاهی انبوه ساحل غربی بریتیش کلمبیا. پر جمعیت ترین مناطق کانادا، که در قسمت جنوبی کانادا در مرز ایالات متحده امریکا قرار گرفته است، از 4 فصل کاملا قابل تفکیک لذت میبرند. در این مناطق دمای تابستان در روز به ۳۵ درجه سانتیگراد یا بیشتر میرسد، در حالیکه دما در زمستان در خیلی از مواقع زیر ۲۵ درجه میباشد. در فصول بهار و پاییز دمای هوا معتدل میباشد.
البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور و جزیره ونکوور از استان بریتیش کلمبیا در آن قرار دارند، معتدل است. آب و هوای تورنتو سرد و جنگل‌های تایگا در این کشور دیده می‌شود برج سی ان در تورنتو نخستین برج بلند مخابراتی جهان است
واحد پول کانادا دلار کانادا میباشد که با دلار آمریکا متفاوت است .دلار کانادا به ۱۰۰ سنت که واحد خرد کانادا است تقسیم میشود.
 بیش از ۲۰ درصد مردم کانادا در کشورهای دیگر به دنیا آمده‌اند و با قبول تابعیت، شهروند کشورکانادا شده‌اند. این موضوع، باعث شده کانادا کشوری در دنیا باشد که بالاترین میزان شهروندان مهاجر را دارا باشد. پروژه بررسی خانوارهای شهروند، در سال ۲۰۱۱ برای حدود ۷۴ درصد جمعیت کانادا به انجام رسید. ۶٫۳ میلیون نفر از حدود ۳۳ میلیون نفر جمعیت کانادا، خارج از این کشور به دنیا آمده‌ بودند

بررسی ها نشان می دهد که این انبوه مهاجرت، ساختار نژادی را تا حد زیادی در دو دهه گذشته تغییر داده است. در حالی که، در دهه ۱۹۶۰، بیشترین مهاجرت به کانادا از سوی اروپاییان صورت می‌گرفت، در حال حاضر، ۸۲٫۴ درصد مهاجرین را افراد غیراروپایی تشکیل می‌دهند. مهاجرین ورودی به کانادا از ۲۰۰ کشور مختلف به این کشور می‌آیند. اکنون می‌توان گفت که ۶٫۳ میلیون کانادایی، یعنی ۱۹ درصد از کل جمعیت، یک اقلیت نژادی قابل رؤیت به حساب می‌آیند. سه گروه بزرگ اقلیت نژادی از آسیای جنوبی، چینی‌ها و سیاه‌پوستان هستند.
امروزه تعداد کمتری از مهاجران جدید به تورنتو، مرکز ایالت انتاریو می‌روند. اگرچه این شهر هنوز ۳٫۶ میلیون مهاجر را در خود جای داده است و این رقم برابر با بیش از نیمی از کل مهاجرین در کانادا می باشد. حدود ۵۰ درصد از جمعیت تورنتو خارج از کشور به دنیا آمده‌اند، اما این بررسی نشان داد که مهاجران جدید ترجیح می‌دهند در مانیتوبا، آلبرتا، ساسکاچوان، کبک و جاهای دیگر مقیم شوند..
دانشگاه های کانادا نیز از بهترین دانشگاه های جهان محسوب میشوند و معمولا دانشگاه های کانادا در مقطع فوق لیسانس و دکتری به دانشجویان بورس تحصیلی ارائه مینمایند . به همین علت بسیاری از دانشجویان مایل هستند که برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی از کشور کانادا اقدام نمایند . از دانشگاه های برتر کانادا میتوان به دانشگاه های مک گیلز ، دانشگاه مونترال و  دانشگاه کویینز اشاره نمود.

برای مشاوره در مورد مهاجرت به کانادا با مشاورین موسسه بین المللی راد

 

تماس بگیرید.

تحصیل در دانشگاه های کانادا و اخذ ویزای تحصیلی


همواره اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای  تحصیلی کانادا و پذیرش در دانشگاه های کانادا مورد توجه دانشجویان سراسر دنیا بوده است.  کانادا از جمله کشورهایی است که در آن به یادگیری و آموزش افراد بسیار بها داده می شود. سیستم آموزش و پرورش و آموزش عالی کانادا دارای استاندارهای بالای جهانی می باشد . در واقع نظام سیاسی کانادا با سرمایه کذاری و اختصاص بودجه برای دانشگاه هایش اقدام به توسعه پایدار نموده است. از جمله ویژگی ها و عواملی که دانشجویان سراسر دنیا را راهی دانشگاه های کانادا می نماید: کیفیت آموزشی بالا و امکانات تحصیلی قوی دانشگاه های کانادا،اعتبار بالای دانشگاه های کانادا در سطح جهانی،میزان بالای رفاه اجتماعی و امنیت بالای کشور کانادا می باشدکشور کانادا سالیانه  تعداد 130 هزار دانشجو را از نقاط مختلف دنیا مورد پذیرش قرار می گیرد. هم چنین دانشگاه های کانادا ببیش از 1000 رشته ی تحصیلی ارائه می نمایند و برخی از دانشگاه های کانادا جزو 100 دانشگاه برتر دنیا می باشند. و در ضمن دانشگاه های برتر کانادا معمولا به دانشجویان مستعد و ممتاز بورس تحصیلی نیز ارائه می نمایند که بتوانند دانشجویان برتر را جذب کنند. از جمله دانشگاه های برتر کانادا میتوان به دانشگاه های مک گیل ، دانشگاه تورنتو ، دانشگاه کویینز ، دانشگاه بریتیش کلمبیا و ... اشاره کرد.
از جمله شرایط لازم جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا ،مدرک آیلتس یا تافل و برای تحصیل در دانشگاه های معتبر کانادا معدل بالا و فاغ التحصیل بودن از دانشگاه های معتبر کشور مبدأ شخص الزامی است. به طور کلی می توان گفت که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا داشتن معدل بالاتر و تحصیل فرد در دانشگاه معتبر کشورمبدأ شانس فرد را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا بالا می برد.
به طور کلی شرایط اخذ پذیرش و سیستم آموزشی دانشگاه های امریکا و کانادا بسیار نزدیک به هم  می باشد.
از جمله مزایای تحصیل و اقامت در کانادا می توانیم به موارد زیر اشاره نمائیم:
•    امنیت بالای اجتماعی در کانادا
کانادا با کنترل شدید سلاح های گرم در داخل کشور و ممنوعیت استفاده از آن ها به صورت عام علی رغم همسایه بودن با آمریکا ولی جزو کشورهایی می باشد که دارای پایین ترین نرخ جرم و جنایت است و از امن ترین کشورهای جهان می باشد.
•    کیفیت بالای زندگی در کانادا:
طبق آمار سازمان ملل متحد و واحد اطلاعات اقتصادی کانادا از سال 1994 در بین 10 کشور اول دنیا برای زندگی قرار دارد. طبق بررسی سازمان ملل متحد کانادا از لحاظ شاخص های توسعه انسانی  هم چون دسترسی به آموزش، امید به زندگی، نرخ پایین جرم و جنایت دارای بالاترین میزان شاخص ها می باشد هم چنین ذکر این مطلب خالی از لطف نیست که برخی شهرهای کانادا هم چون ونکوور، تورنتو،منترال به جهت امنیت، پاکیزگی و سبک زندگی جذاب مردم آنها و امور فرهنگی اشان به عنوان شهرهایی مناسب برای کار و زندگی در سطح جهان شناخته شده اند.
•    هزینه پایین تحصیل در کانادا:
کشور کانادا در مقایسه با برخی دیگر از کشورها هم چون استرالیا و آمریکا و انگلیس دارای هزینه پایین تری می باشد. برای مثال هزینه متعادل دانشجویان خارجی کانادا به طور تقریبی در طی یک سال تحصیلی در دوره لیسانس 11،903 دلار کانادا می باشد.(هزینه تحصیل با توجه به رشته ی تخصیلی متفاوت می باشد)
•    پیش گام بودن کانادا در امور اطلاعات و کامپیوتر و فناوری:

حمل و نقل ، مهندسی در هوا و فضا ، ارتباطات از راه دور ، میکروالکترونیک ، فناوری اطلاعات ، دستگاه های پزشکی،نرم افزارهای پیشرفته  و بیوتکنولوژی و سیستم اطلاعات جغرافیایی و صنایع محیط زیست و اقیانوس و... از جمله رشته هایی است که کشور کانادا در آن ها پیشگام می باشد.
مقاطع تحصیلی در کانادا:
تحصیل در دوره لیسانس در کانادا:
جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دوره لیسانس کانادا داشتن حداقل معدل 14 و بالاتر در مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی است. حتی در برخی از رشته ها مثل مهندسی مکانیک حداقل معدل مورد نیاز جهت اخذ پذیرش 15 می باشد. هم چنین برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا نیاز به معدل 15 و بالاتر وجود دارد. شرط دیگر پذیرش در دوره کارشناسی دانشگاه های کانادا داشتن نمره آیلتس 6 می باشد.طول دوره کارشناسی در کانادا حدودآ 3 ساله می باشد.
تحصیل در دوره فوق لیسانس در کانادا:
اخذ پذیرش در دوره فوق لیسانس نیازمند نمره آیلتس 5/6 می باشد هم چنین امکان دریافت بورس نیز در مقطع فوق لیسانس در کانادا وجود دارد که البته مؤفقیت در اخذ بورس تحصیلی به رزومه شخصی دانشجو بستگی دارد. هم چنین از جمله مدارک مورد نیاز مورد نیاز جهت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا برای رشته های مدیریت مدرک GMAT وبرای رشته های مهندسی مدرک GRE می باشد. طول دوره کارشناسی ارشد کانادا 2 ساله می باشد. در طی تحصیل در دوره کارشناسی ارشد امکان کار قانونی 20 ساعت در هفته نیز وجود دارد.
تحصیل در دوره دکترا در کانادا:
از جمله شرایط موردنیاز جهت پذیرش در دوره دکترا مدرک آیلتس 7 می باشد. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این دوره نیز وجود دارد که البته مؤفقیت در اخذ بورس تحصیلی به رزومه شخصی دانشجو بستگی دارد. اخیراً قانونی در کانادا وضع گردیده که طبق آن سالیانه حدود 1000 نفر از دانشجویانی که درمقطع دکتری در کانادا به تحصیل پرداخته اند،امکان اخذ اقامت دائم کانادا را می یابند به این صورت که این فارغ التحصیلان به عنوان Skillworker  مشغول کار شده و اقامت دائم کانادا را به دست می آورند.طول تحصیل در دوره دکترا در کانادا بین 3 تا 5 سال می باشد. امکان کارقانونی 20 ساعت در هفته وجود نیز در این دوره وجود دارد. حتی تحصیل دردوره دکترا در برخی دانشگاه های کانادا همانند بسیاری از کشورهای پیشرفته به نوعی یک شغل محسوب می شود و علاوه بر این که از دانشجو شهریه ای دریافت نمی گردد بلکه در ازای کار دانشجو در این دوره به حقوقی معادل ماهیانه 1000 دلار برای او در نظر گرفته می شود.
هزینه تحصیل در کانادا:
هزینه تحصیل در دوره لیسانس در کانادا به صورت سالیانه بین 8 هزار دلار تا 18 هزار دلار می باشد که البته این میزان هزینه با توجه به استان محل تحصیل و دانشگاه فرد متفاوت می باشد
هزینه تحصیل در دوره فوق لیسانس در کانادا  به صورت سالیانه بین 19هزار دلار تا 33 هزار دلار می باشد که البته بازهم با توجه به استان محل تحصیل و دانشگاه فرد متفاوت می باشد.
هزینه تحصیل در برخی رشته ها در کانادا به 50 هزار دلار هم می رسد.

بورس های دانشجویی: اکثر دانشگاه های کانادا برای جذب نخبگان دانشجویی بورسهای مختلف در قالب Scholarship و یا Fellowship ارئه می دهند که جهت کسب آگاهی از شرایط و زمان و نحوه ی دریافت آن ها باید به وب سایت دانشگاه و دانشکده مورد نظر رجوع نماییم.

برای مشاوره بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد

 

تماس بگیرید.

 معرفی دانشگاه های برتر کانادا


کیفیت بالای دانشگاه های کانادا افراد علاقه مند به تحصیل را به مهاجرت به این کشور تشویق میکند . در این مقاله قصد داریم که دانشگاه های کانادا را معرفی نماییم .تا علاقه مندان به تحصیل در کانادا را با این دانشگاه ها آشنا کنیم . و در مورد هر کدام توضیحات مختصری را ارائه نماییم.


دانشگاه مک گیل (McGill University )

McGill_Arts_Building2 موسسه بین المللی راد
دانشگاه مک گیل دانشگاهی در استان کبک و در شهر مونترال کانادا میباشد. دانشگاه مک گیل در سال 1821 تاسیس شده است . دانشگاه مک گیل جز بهترین دانشگاه های کانادا میباشد و معمولا در رتبه بندی که سالیانه انجام میگیرد در رتبه زیر 20 دانشگاه های جهان میباشد. دانشگاه مک گیل کانادا دارای 21 دانشگده میباشد و در 300 عنوان مختلف مدرک ارائه میدهد. دانشگاه مک گیل کانادا در سالهای اخیر تعداد بورس هایی که به دانشجویان میدهد افزایش داده  و نیز امکانات تحصیلی خود را افزایش داده تا بتواند دانشجویان مستعد و ممتاز بیشتری را جذب کند. بدین منظور دانشگاه مرکز GPS :Graduate and Postdoctoral Studies را تاسیس کرده تا به صورت متمرکز و منظم پیگیر جذب دانشجویان رده بالا باشد. این بورس ها به خصوص در مقطع دکتری به دانشجویان ممتاز و مستعد ارائه میگردد.


دانشگاه مموریال نیوفانلند (Memorial University of Newfoundland )

Memorial-University موسسه بین المللی راد
دانشگاه مموریال نیوفانلند تنها دانشگاه ایالت نیوفانلند و لابرادور کانادا میباشد . این  دانشگاه در شهر سنت جان قرار گرفته است . دانشگاه مموریال نیوفانلند در سال 1925 تاسیس شده است . همچنین این دانشگاه در خارج از کانادا نیز دارای کمپس میباشد و این مسئله به دانشجویان این امکان را میدهد که بعد از یک ترم تحصیل دانشجو بتواند حتی در خارج از کانادا ( مانند کشورهای انگلستان و آمریکا ) نیز به تحصیل بپردازد.


دانشگاه کویینز (Queen's University )

QueensUniversity موسسه بین المللی راد
دانشگاه کویینز در استان انتاریو کانادا و در شهر کینگستون قرار گرفته است . این دانشگاه بهترین دانشگاه شرق کانادا میباشد و در سال 1842 تاسیس شد . دانشگاه کویینز یک دانشگاه دولتی میباشد و اولین دانشگاهی بود که به دانشجویان خود کمک هزینه تحصیلی ارائه میکرد. این دانشگاه در رشته هایی چون مهندسی، حقوق، پزشکی، علوم سیاسی، و جغرافیا سرآمد میباشد . نکته دیگری که وجود دارد این است که همان طور که گفته شد دانشگاه کویینز در شهر کینگستون است که از ارزان ترین شهرهای کانادا جهت زندگی محسوب میشود و محیط بسیار آرامی نیز دارد.


دانشگاه تورنتو (University of Toronto )

Toronto_1 موسسه بین المللی راد
دانشگاه تورنتو بزرگترین و مهمترین دانشگاه کانادا محسوب میشود که در شهر تورنتو قرار دارد . دانشگاه تورنتو در سال 1827 تاسیس شده است و جز گران ترین دانشگاه های کانادا که در شهر تورنتو که گران ترین شهر کانادا میباشد محسوب میشود. این دانشگاه دارای 12 دانشکده مجزا میباشد. از رشته های بسیار محبوب در دانشگاه تورنتو رشته پزشکی میباشد . این دانشگاه دارای بودجه تحقیقاتی بسیار بالایی نسبت به دیگر دانشگاه های کانادا میباشد و هیمن امر باعث مبشود که کمک هزینه ها و بورسهایی با مبلغ بالا به دانشجویان ممتاز اعطا شود.


دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan )

Usask موسسه بین المللی راد
دانشگاه ساسکاچوان کانادا در شهر سسکتون کانادا و در سال 1907 تاسیس شده است . این دانشگاه با الگو برداری از دانشگاه های آمریکا به کار عملی اهمیت بیشتری قائل میباشد. دانشکده تجارت ساسکاچوان از محبوبیت فراوانی برخوردار هست . دانشگاه ساسکاچوان جز دانشگاه هایی هست که به ویژه در مقطع فوق لیسانس هزینه کمی را دریافت میکند.


دانشگاه یورک (York University )

york_11 موسسه بین المللی راد
دانشگاه یورک در ایالت انتاریو و شهر تورنتو کانادا قرار دارد این دانشگاه در سال 1959 تاسیس شده است . دانشگاه یورک از لحاظ مطالعاتی و پروژه های تحقیقاتی بسیار فعال میباشد و بخشی از پژوهش های ناسا در این دانشگاه انجام میشود .


دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia )
دانشگاه بریتیش کلمبیا در ایالت بریتیش کلمبیا و  شهر ونکوور کانادا واقع شده است . دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از معروف ترین و خوشنام ترین دانشگاه های کانادا میباشد که در سال 1906 تاسیس شده است . که دانشگاه UBC  ( بریتیش کلمبیا )، یک دانشگاه تحقیقاتی است و امور آموزش و تدریس بدون تحقیق، چه برای دانشجویان و چه برای اساتید بی‌اعتبار است، تمام اعضای این دانشگاه، اهمیت بسیاری برای تحقیق قائلند. همچنین، با توجه به اینکه دانشجویان و محققان در هر مقطع تحصیلی که باشند، برای ارائه یک تحقیق دقیق و قابل قبول به منابع علمی معتبری جز اینترنت احتیاج دارند، کتابخانه دانشگاه  بریتیش کلمبیا  (UBC)در طول سالیان، توسعه چشمگیری یافته است. امروز، این کتابخانه، بیش از 7/4 میلیون جلد کتاب دارد. این کتابخانه پس از کتابخانه ملی کانادا، دومین کتابخانه بزرگ این کشور است. همچنین، در کتابخانه دانشگاه بریتیش کلمبیا، علاوه بر کتاب‌های تخصصی هر رشته، کتب مرجع و نسخه‌های خطی و قدیمی، چند هزار ژورنال علمی، پایان‌نامه و کتاب الکترونیک نیز نگهداری می‌شود. هزینه تحصیل در این دانشگاه نیز نسبت به دانشگاه های دیگر کانادا پایین تر میباشد .


دانشگاه دال هوزی (Dalhousie University )

dalhousie-university موسسه بین المللی راد
دانشگاه دال هوزی ساحل شرقي كانادا در شهر هاليفكس (Halifax) كه پايتخت ايالت نوا اسكوشيا مي‌باشد قرار گرفته است. هاليفكس يك مركز مهم در منطقه و همينطور يك شهر بندري مي‌باشد. دانشگاه دال هوزی در سال 1818 تاسیس شده است .


دانشگاه مونترال (University of Montréal )

montreal2 موسسه بین المللی راد
دانشگاه مونترال کانادا  یکی از دانشگاه های مهم شهر مونترال می باشد که  از تلفیق شعبه ای از دانشگاه Laval که در سال 1878 در شهر مونترال تأسیس گردیده با دانشکده های فنی مهندسی و حقوق تشکیل شد. در این دانشگاه تدریس به زبان فرانسه میباشد . شهریه دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه نسبت به دانشگاه های انگلیسی زبان کمتر بوده و دانشجویان این دانشگاه از حمایت بیشتر دولت کبک برخوردار هستند.    


دانشگاه آلبرتا (University of Alberta )

Winspear_Business_Reference_Library_University_of_Alberta_Edmonton_Alberta_Canada_01 موسسه بین المللی راد
دانشگاه آلبرتا در سال 1908 و در شهر ادمونتون کانادا که در ایالت ساسکاچوان قرار دارد تاسیس شده است . هزینه تحصیل در این دانشگاه به نسبت هزینه بالایی میباشد به خصوص در مقطع لیسانس نسبت به دانشگاه های دیگر کانادا هزینه تحصیل بیشتر میباشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کانادا و ویزا و همچنین ویزای کاری کانادا با موسسه بین المللی راد تماس بگیرید

 

.

کار در کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا(Skill worker)


اقامت در کانادا از طریق اخذ ویرای تخصص(skill worker)  در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد جهت مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا بوده، هرچند راه های بسیاری هم چون ویزای تحصیلی کانادا و ویزای سرمایه گذاری کانادا به کانادا جهت مهاجرت به کانادا وجود دارد اما ویزای کاری از این جهت که که به راحتی امکان کار در کاناد و اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم می نماید، بسیار مورد استقبال می باشد.
کانادا در سال های اخیر از رشد و توسعه اقتصادی بسیار بالایی برخوردار بوده و مردمان آن از بالاترین سطوح و کیفیت زندگی برخوردار می باشند. اخذ اقامت کاری کانادا به دو روش فدرال و و ایالت کبک امکان پذیر می باشد و متقضیان بسیاری از کشورمان و از کشورهای دیگر جهت اقامت و زندگی در کانادا از روش ویزای کار(نیروی متخصص)برای مهاجرت استفاده می نمایند. به طور کلی برای اینکه بتوانید جزو واجدین شرایط جهت اقدام برای ویزای تخصص کانادا(skill worker) باشید، باید دارای یکی از شرایط زیر باشید:
1.    پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرما ی کانادایی داشته باشید
2.    دانشجوی دکترا در یکی از مؤسسات آموزش عالی معتبر کانادا (دانشگاه های کانادا ) باشید
3.    دارای حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در یکی از مشاغل مورد نباز اعلام شده در طی 11 سال گذشته باشید
معمولاً متقاضیان در داخل کشور واجد شرط سوم بوده و از این روش جهت اخذ ویزای تخصص کانادا استفاده می نمایند
پس از ارسال درخواست، شرایط فرد براساس سیستم امتیاز دهی و گزینش مهاجرین متخصص براساس فاکتورهایی مورد بررسی قرار می گیرد. این فاکتورها موارد زیر می باشند:
تحصیلات ومدارج علمی،میزان تسلط بر زبان انگلیسی و یا فرانسه،تجربه کاری،سن،داشتن پیشنهاد کار از طرف یک کارفرما در کانادا، قابلیت وفق پذیری
برای این که شما جزو متخصصین واجد شرایط قرار گیرید حداقل باید از سیستم امتیاز بندی مذکور 67 امتیاز را کسب نمائید.
و در مرحله دوم نیز با ارائه مدارک مالی ثابت نمایید که که دارای پول و سرمایه کافی جهت گذران امور زندگی در بدو ورود به کانادا تا زمان یافتن یک کار مناسب را دارید.

به طور کلی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص(ویزای کار) از دو روش زیر صورت می پذیرد:
الف) نیروی کار متخصص فدرال
ب) نیروی کار متخصص ایالت کبک

الف)نیروی کار متخصص فدرال:
طبق برنامه مهاجرتی جدید نیروی فدرال (سال 2015) در ویژگی های اصلی اخذ این نوع اقامت تفاوتی به وجود نیامده و تنها تفاوت آن با سال های گذشته دراین می باشد که لیست خاصی به عنوان مشاغل مورد نیاز اعلام نگردیده و متقاضان با داشتن حداقل 1 سال سابق کاری در هر شغل مدیریتی یا تخصصی و سایر شرایط می توانند در خواست خود را ارسال نمایند، نحوه تشکیل پرونده نیز باید از طریق سیستم ورود پیشتاز(Express Entry) ارسال گردد. شرایط لازم جهت اقدام برای ویزای تخصصی فدرال کانادا:
•    داشتن حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در هر شغل مدیریتی ویا تخصصی
•    مدرک آزمون آیلتس با نمره جنرال حداقل 6
•    مدرک تحصیلی دیپلم و یا بلالاترقابل تطبیق با مدارک تحصیلی کشور کانادا
•    کسب حداقل 67 امتیاز از سیستم امتیاز بندی آزمون ارزیابی مهاجرت تخصصی فدرال
ب)نیروی کار متخصص کبک:
متقاضیانی که به زبان فرانسه تسلط دارند و یا قصد اقامت در شهر مونترال و یا کبک سیتی و یا هریک از شهرهای استان کبک را دارند می توانند برای نیروی کار متخصص کبک اقدام نمایند، البته باید شرایط لازم را احراز نمایند و موارد زیر را در نظر داشته باشند:
•    زبان اصلی مورد لحاظ زبان فرانسه است
•    مدارک فنی و حرفه ای در این روش قابل ارزشیابی هستند و امتیاز بخش می باشند
•    بازه زمانی مورد نیاز برای این اقامت از زمان آغاز تا اخذ اقامت دائم حدود 2 تا 5 سال می باشد

در این قسمت از مقاله سعی داریم سیستم امتیاز بندی جهت گزینش نیروی کار متخصص کانادا را مورد بررسی قرار دهیم:
همانطور که ذکر گردید حداقل امتیاز لازم در حال حاضر 67 امتیاز می باشد.

فاکتور اول: تحصیلات و مدارک علمی فرد
بیشترین امتیاز قابل اخذ در این مرحله 20 امتیاز می باشد.برای مثال :
فرد با مدرک فوق لیسانس یا بالاتر با حداقل 17 سال تحصیلات تمام وقت: 25 امتیاز اخذ می کند
فرد با مدرک دانشگاهی یا بیشتر در مقطع لیسانس با حداقل 15 سال تحصیلات تمام وقت: 22 امتیاز به دست می آورد.
و...
فاکتور دوم: تسلط بر زبان انگلیس و یا فرانسه:
حداکثر امتیاز قابل اخذ از این فاکتور 22 می باشد و حتی اگر فرد با هردو زبان انگلیسی و فرانسه آشنایی داشته باشد می بایستی یکی از آن ها را که تسلط بیشتری دارد به عنوان زبان اول و دیگری را به عنوان زبان دوم انتخاب نماید؛ در هر یک از هردو زبان توانایی شما براساس 4 مهارت خواندن ،شنیدن، نوشتن،صحبت کردن براساس آزمون آن مورد ارزیابی قرار می گیرد، چهار مهارت مذکور براساس 3 سطح مقدماتی و خوب و عالی درجه بندی شده است. آزمون اثبات توانایی زبانی در زبان فرانسه آزمون  TEF ودر زبان انگلیسی آزمون IELTS می باشد.
فاکتور سوم: تجربه کاری
جهت اقدام برای نیروی کار متخصص کانادا داشتن حداقل 1 سال  کار در رشته تحصیلی فرد در طی 11 سال گذشته الزامی است. البته داشتن سابقه کاری بیشتر امتیاز بیشتر را ایجاد می نماید.برای مثال:
داشتن 1 سال سابق کاری: 15 امتیاز
داشتن 2 سال سابقه کار:17 امتیاز
و داشتن 3 سال سابقه کار : 19 امتیاز به همراه می آورد
و...

فاکتور چهارم:سن
حداکثر امتیازی که در این فاکتور می تواند حاصل شود،10 می باشد. امتیاز بندی در این فاکتور برای مثال به این صورت می باشد:
سن 16و کم تر از 16 سال:صفر امتیاز
سن 17 سال: 2 امتیاز  
بازه سنی که بیشترین امتیاز(10) را از آن خود می کند،سنین بین 21 تا 49 سال می باشد

فاکتور پنجم:پیشنهاد تأیید شده کار در کانادا
فرد در صورت داشتن پیشنهاد قطعی کارکه به تأیید اداره توسعه منابع انسانی و مهارت های کانادا(HRSDC)رسیده باشد و یا داشتن اجازه کار موقت می توانید بیشترین امتیاز این فاکتور یعنی 11 امتیا ز را از آن خود نماید

فاکتور ششم:قابلیت وفق پذیری
این فاکتور ششمین و آخرین فاکتور مؤثر در ارزیابی مهارت  های شما می باشد. حداکثر امتیاز قابل اخذ در این مرحله نیز 11 امتیاز می باشد.
این فاکتور شامل چند مورد می باشد  مواردی مثل:
تحصیلات همسر یا شریک زندگی
تجربه کاری همسر یا شریک زندگی در کانادا
داشتن خویشوندان در جه یک در کانادا
و...
البته حتی اگر فرد واجد همه ی این عوامل باشد، بازهم حداکثر امتیاز در این مرحله بیشتر از 11 نمی گردد و فرد نهایتاً می تواند 11 امتیاز از این مرحله اخذ نماید.
سرمایه اولیه لازم در بدو ورود به کاندا قبل از یافتن کار در کانادا:
فرد باید مدارکی نیز مبنی بر تمکن مالی خود  جهت گذارن امور زندگی  در کانادا را ارسال نماید که البته مبالغ  که به عنوان مثال در زیر آمده هر ساله به روز رسانی می گردد:
سرمایه مورد نیاز برای یک نفرددر کانادا: 11115 دلار کانادا
سرمایه مورد نیاز برای دو  نفرددر کانادا:13837 دلار کانادا
سرمایه مورد نیاز برای سه نفرددر کانادا:17011 دلار کانادا

بدیهی است که مبالغ یاد شده به صورت حدودی میباشد.

لطفا برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا با مشاورین موسسه بین المللی راد

 

تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا


این مقاله اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا و شرایط سرمایه گذاری فدرال و ایالتی در کانادا و هم چنین مزایای سرمایه گذاری کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه داری را تشریح کرده و مورد بررسی قرار می دهد.
کانادا واقع در شمال آمریکای شمالی و هم مرز با آمریکا دومین کشور بزرگ جهان می باشد . حکومت این کشور از نوع فدرال می باشد و درواقع هرکدام از استان های کانادا از خودمختاری  در امور داخلی خود برخوردار می باشند و هر استان دارای قوای مقننه و مجریه و قضائیه منحصربه فردی می باشد.این کشور در سال های اخیر از رشد و توسعه اقتصادی بسیار بالایی برخوردار می باشد و مردمان آن از بالاترین سطح کیفی زندگی برخوردارند. اخذ اقامت استرالیا به روش فدرال و ایالتی امکان پذیر می باشد و متقضیان بسیاری از کشورمان و از کشورهای دیگر جهت اقامت و زندگی در کانادا از روش سرمایه گذاری برای مهاجرت استفاده می نمایند.
از جمل دلایلی که سیل عظیم ایرانیان و دیگر مهاجران خارجی را جذب کانادا از طریق روش سرمایه گذرای می نماید می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
اداره مهاجرت کانادا برخلاف کشورهای دیگر در پردازش و بررسی پرونده های مهاجرت به کانادا از سرعت بالاتری برخوردار است و همین امر موجب اتلاف وقت کم تر می گردد.
در مقایسه با سایر کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ، کانادا امکان قبولی بالاتری دارد.
در این روش نیاز به ارائه ی مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی وجود ندارد.
کانادا برخلاف میزان سرمایه اولیه لازم جهت مهاجرت به کشورهایی هم چون استرالیا، انگلستان و امریکا از پایین ترین مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری برخوردار می باشد.
درخواست مهاجرت به کانادا به روش سرمایه گذاری از طریق استان کبک بسیار سریع تر صورت می پذیرد.
امکان استفاده از بیمه خدمات درمانی برای شخص و خانواده وی فراهم می گردد.
امکان استفاده از تحصیلات رایگان بری فرزندان شخص وجود خواهد داشت.
تعداد ایرانیان مقیم استان های ونکوور ،تورنتو،منترال ،ساسکاچوانو.. بسیارزیاد می باشد.
کانادا کشوری با امنیت بالا می باشد و حق اسلحه در آن ممنوع است.
به طور کلی برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فرد باید دارای شرایط زیر باشد:
دارا بودن سرمایه 160000 دلاری به صورت ملک و زمین یا اشکال دیگر که البته الزامی برای انتقال این میزان دارایی به کانادا وجود ندارد واین موضوع فقط به تمایل خود سرمایه گذار برمی گردد
فرد بایستی از دو سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته برخوردار باشد یعنی سرمایه گذار یا صاحب مؤسسه تو لیدی و خدماتی باشد و مدارک مالیاتی و و کارمندان خود را به دولت کانادا عرضه کند و یا یا این که مدیر یک شرکت یا سازمان و یا بخشی از یک شرکت و سازمان با حداقل دو نفر کارمند تمام وقت باشد.
فرد سرمایه گذار پس از گزینش از طرف دولت فدرال یا ایالت کبک 800 هزار دلار کانادا را بدون بهره به دولت فدرال یا دولت ایالت کبک ارئه داده و در مقابل ان مبلغی معادل 180 هزار دلار را به عنوان بهره بانکی و سایر مخارج دریافت می نماید دولت فدرال تعهد می نماید که این مبلغ سپرده شخص را بعد از 5 سال از زمان صدور ویزا به سرمایه گذار برگرداند.
معیارهایی نیز وجود دارند در فرایند اخذ ویزا که به سرمایه گذار امتیاز تعلق می گیرد مثل:
سن سرمایه گذار
تحصیلات سرمایه گذار
سطح معلومات زبان انگلیسی یا فرانسه سرمایه گذار
تجربه و سوابق کاری سرمایه گذار
انطباق پذیری او با محیط
حداقل امتیاز لازم که سرمایه گذار باید برای پذیرش مهاجرت کسب کند از 100 امتیاز 35 امتیاز می باشد.
سرمایه گذاری در کانادا به دو روش امکان پذیر است:
الف)سرمایه گذاری از طریق دولت فدرال کانادا و مهاجرت به کانادا
ب)سرمایه گذاری از طریق استانی مثل استان کبک و مهاجرت به کانادا

الف)مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دولت فدرال
در این روش سرمایه گذار مبلغ حدود 180 هزار دلار کانادا را در اختیار دولت کانادا قرار داده ولی در عوض تعهدی بعد از ورود به کانادا نخواهد داشت.
در این روش سرمایه معادل 1600000 دلار کانادا  و داشتن سابقه کاری به مدت 2 سال در 5 سال اخیر و پرداخت مبلغ مذکور به دولت کانادا مورد نیاز می باشد
از مزایای سرمایه گذاری فدرال می توان به این موارد اشاره نمود:
عدم نیاز به مدرک زبان
عدم وجود تعهد سرمایه گذاری در کانادا
عدم نیاز به ارئه طرح توجیهی (Bussiness plan)
امکان مصاحبه فارسی
سریع ترین روش مهاجرتی به کانادا

ب)سرمایه گذاری ایالتی
سرمایه گذاری در استان کبک:
این روش سرمایه گذرای از آسان ترین روش های اخذ اقامت کانادا می باشد و از شرایط آن دارا بودن سرمایه ای معادل 1600000 دلار کانادا و داشتن سابقه مدیرتی به مدت 2 سال در 5 سال گذشته به صورت تمام یا پاره وقت در بخش های کشاورری،صنعت و تجارت در بخش خصوصی و یا دولتی و سازمان های بین المللی است. در این نوع سرمایه گذرای مبلغ 800000 دلار کانادا در اختیار دولت کبک فرار داده می شود وپس از 5 سال اصل مبلغ به وی بازگردانده می شود.ویژگی هایی هچون سن و تجربه و آشنایی با زبان و تحصیلات و .. در فرایند پذیرش درخواست فرد مورد لحاظ قرار می گیرد اما به طور کلی فرد الزامی به دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه ندارد. نکته بسیار مهم در مورد این نوع سرمایه گذاری اینکه فرد با سرمایه گذرای در ایالت کبک الزامی به زندگی و تحصیل و راه اندازی کسب و کار در این استان ندارد. سیستم پذیرش در این نوع سرمایه گذاری براساس قرعه کشی نمی باشد و وظرفیت معین به مؤسسات مالی درگیر در این قضیه محول شده است. درو اقع این نوع سرمایه گذاری بدین منظور طراحی شده است که سرمایه گذاران واجد شرایط امکان اخذ ویزای دائم سرمایه گذاری انفعالی یعنی سپرده بدون دریافت سود را از طریق مؤسسه های مالی مورد تأ یید اداره مهاجرت استان کبک را داشته باشند.

از مزیت های این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:
عدم لزوم یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه
عدم لزوم راه اندازی بیزینس
اخذ اقامت کانادا بدون هیچ شرطی

 سرمایه گذاری در استان های منتیتونا،ساسکا چوان و نیوبرانزویک:
در این روش مبلغ 100 هزار دلار به عنوان سپرده در دست دولت کانادا گذاشته می شود و فرد می تواند با سرمایه گذاری 150 هزار دلار  و شروع کار مدنطر از دولت کانادا درخواست وام نماید و بیزینس خود را به پیش ببرد و هم چنین سپرده 100 هزار دلاری خودش را پس بگیرد ، البته فرد باید سرمایه گذاری را در همان ایالت انجام دهد در غیر این صورت سپرده 100 دلاری فرد به او عودت نخواهد شد و فقط اقامت دائم او صورت می پذیرد . در این نوع از سرمایه گذاری داشتن نمره آیلتس 4 امتیازی بیشتری را به فرد اعطا می کند.

سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا(ونکور) و استان بریتیش کلمبیا(حومه ونکوور)
دراین روش فرد با دارا بودن سرمایه اولیه ملکی و یا نقدی با مبلغ بیشتر از دو میلیارد تومان وارد کشور کانادا می شود  در واقع با ویزای کار وارد کانادا شده و درخواست اقامت دائم میدهد. در این نوع از سرمایه گذاری مبلغ 200 هزار تا 400 هزار دلار کانادا به به عنوان خرید یک بیزینس به دولت پرداخت می شود . هم چنین این امکان نیز وجود دارد که 1 تا 5 نفر از اعضا اصلی آن بیزینس ، به غیر از اعضا درجه یک خانواده شخص، نیز در این پرونده راهی کانادا گردند.
سرمایه گذاری در استان پرینس ادوارد:
در این نوع از سرمایه گذاری مبلغ اولیه 100 هزار دلار کانادا به عنوان سپرده  نزد دولت کانادا قرار داده کمی شود که البته در صورتی که شخص سرمایه گذاری را در این استان انجام ندهد سپرده اولیه او عودت نمی شود ولی اقامت دائم را به دست می آورد

 

.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در کانادا

در قوانین بین المللی و در کشور کانادا مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج از نظر کانادایی به اسم "اسپانسر کردن همسر" شناخته میشود .
ابتدا بهتر هست که قوانین ازدواج در کانادا را بررسی کنیم . بنا به اصل ۹۱ قانون اساسی کشور کانادا که

در دست دولت فدرال است ( البته با این که این قانون دست دولت فدرال کشور کانادا میباشد  با این حال دولت های استانی تا حدودی در این زمینه می توانند دخالت کنند.) در مورد ازدواج در کشور کانادا باید بگوییم که  به طور کلی هر شخصی با شخص دیگری میتواند در کانادا با هم ازدواج کنند  بجز کسانی که رابطه خطی خونی با یکدیگر دارند یا به عبارت دیگر برادر یا خواهر تنی یا ناتنی هستند، بقیه افراد می توانند با همدیگر ازدواج کنند (چه از جنس مخالف باشند و چه از یک جنس). ازدواج بین دختر عموها و پسرعموها مرسوم نیست ولی منع قانونی ندارد یعنی در نسل دوم خونی میتوانند با هم ازدواج کنند و منع قانونی در کشور کانادا ندارد.
از نظر  مذهبی هم در کشور کانادا هیچ محدودیتی برای ازدواج وجود ندارد . افراد اجازه دارد به صورت مذهبی ازدواج کنند یا آنکه به صورت رسمی (یا هر دو). برای ازدواج رسمی در کشور کانادا  معمولاً باید به شهرداری City Hallهر کدام از شهرهای کانادا  مراجعه کرده  و در آنجا  ازدواج  خود را به صورت رسمی ثبت کنند که در این صورت از نظر رسمی زن و شوهر محسوب میشوند ،  البته حتی اگر ازدواج به صورت مذهبی یا رسمی در کشور کانادا  ثبت نشود، چنانچه  دو نفر در قالب زندگی زناشویی با هم زندگی کنند و  حداقل سه سال زیر یک سقف زندگی کنند یا فرزند مشترک با هم به دنیا بیاورند در این صورت نیز از نظر قوانین موجود در کشور کانادا شریک زندگی هم محسوب می شوند و کمابیش تمام قوانین مربوط به  زوجین در مورد آنها صدق می کند. شاید به همین دلیل هم هست که روز به روز  از تعداد ازدواج های رسمی در کشور کانادا کاسته می شود  بدین علت  که افراد بدون دردسرهای قانونی در کشور کانادا می توانند شریک زندگی هم باشند و قانون نیز از آنها حمایت میکند.در بخش سنتی جامعه کانادا مرسوم است که بعد از ازدواج خانم ها نام خانوادگی خود را به صورت قانونی به نام خانوادگی همسرشان تبدیل می کنند ولی گویا تمایل به این کار روز به روز کمتر می شود و خانم ها تمایل دارند با نام خانوادگی خود باقی بمانند.
جالب است بگوییم که درکشور کانادا هنگام تولد فرزندان می توان نام فامیل کودک را به نام مادر یا پدر ثبت کرد و این بستگی به توافق طرفین  یعنی پدر و مادر دارد.قوانین طلاق  در کانادا پیچیده است ولی به طور کلی معمولا باید دو نفر حداقل به مدت یک سال از همدیگر جدا زندگی کنند تا بتوانند برای طلاق اقدام نمایند.
همانطور که قبلا گفته شد یکی از راه های اخذ اقامت در هر کشوری میتواند ازدواج باشد  .در مورد کشور کانادا  هم در صورتی که شما با یک نفر ازدواج کردید که تبعه  کشور کانادا میباشد  می توانید تقاضای اقامت کانادا  را داشته باشید ، البته به یاد داشته باشید اقامت با تابعیت فرق می کند ومعمولاً طول مدت دریافت ویزا برای همسر مقیم یا همسر تبعه یک کشور دیگر فرق می کند .
به عبارت دیگر اگر فرضاً شما با یک  فرد آمریکایی ازدواج کنید (تبعه آمریکا) طول مدت دوره ای که اخذ ویزای همسر طول می کشد حدود شش ماه تا یک سال و نیم است ، لیکن برای شخصی که گرین کارت آمریکا دارد اگر بخواهد همسرش را به آمریکا بیاورد حدود سه تا چهار سال است. برای مطالعه بیشتر و اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش ازدواج در آمریکا مراجعه نمایید
در کشور کانادا هم نظیر آنچه در فوق شرح دادیم این موضوع  که شما با یک تبعه ازدواج کنید یا با کسی که فقط اقامت دارد با هم متفاوت میباشد .
البته در صورت کلی  در بسیاری از کشورها پروسه اخذ اقامت  (چه همراه برای تبعه و چه همراه برای مقیم) بیش از یک سال نخواهد بود.
همانطور که گفتیم ازدواج با یک فرد کانادایی به نام اسپانسر کردن همسر نامیده میشود و کسی که برای این کار اقدام میکند حتما باید شرایط زیر را داشته باشد :
1-    بالای 18 سال سن داشته باشد .
2-    در زمان ازدواج همسر دیگری نداشته باشد .
3-    باید شخص مقیم کانادا باشد و در کانادا زندگی کند و یا سیتیزن کانادا باشد  و در داخل یا خارج از کانادا زندگی کنید.
4-    باید از نظر شرایط مالی طوری باشد که تا مدتی پس از ورود همسر به کانادا بتواند از نظر مالی همسر خود را تامین نماید
5-    و در ضمن باید تعهد دهد و امضا نماید که تا 3 سال همسر خود را از نظر مالی حمایت میکند.
شخصی که برای اسپانسر کردن همسر خود  و برای این نوع ویزا اقدام میکند باید از داخل کانادا اقدام کند و فرمها و مدارک لازم را از داخل کانادا برای اداره مهاجرت کانادا پست نماید . طبق وبسایت سفارت کانادا این کار زمانی در حدود 8 یا 9 ماه وقت میبرد ولی در حالت کلی کمی بیشتر از این زمان نیاز دارد.
به یاد داشته باشید مدارکی که برای این مورد لازم میباشد شامل مدارک هویتی و مدارکی میباشد که ثابت میکند دو نفر با هم ازدواج کرده اند . این مدارک شامل مدارک رسمی مانند عقد نامه و ... میباشد و هم سایر شامل مدارک مانند عکسهای خانوادگی ، عکسهای مربوط به مسافرت هایی که دو نفر با هم داشته اند یا میتواند شامل ایمیلهای و یا پرینت تلفنها و .... باشد . در صورتیکه در این زمینه نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه تماس برقرار کنید و در این زمینه راهنماییها و مشاوره های لازم را دریافت کنید

 

.

 

 

هزینه های زندگی در کانادا


افرادی که جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ، اخذ ویزای کاری کانادا ، اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا و دیگر روش های مهاجرت به کشور کانادا برای ادامه تحصیل و کارو اخذ اقامت دائم کانادا اقدام می نمایند همواره به داشتن یک پیش بینی جامع و قابل اتکا در رابطه با هزینه های زندگی و تحصیل خود و خانواده در کشورکانادا نیاز دارند. درواقع بررسی هزینه های اولیه ورود به کانادا قبل از مهاجرت به کانادا بسیار ضروری می باشد. به خصوص براورد هزینه های اولیه مسکن و حمل و نقل و خوراک و پوشاک برای کسانی که از طریق ویزای تخصص(Skill worker) وارد کاناده شده اند بسیار ضروری می باشد ،چرا که بسیاری از این مهاجرین با این نوع ویزا در بدو ورود دارای شغل و منبع در آمد نیستند و بنابراین نیاز به مصرف پس انداز فردی در طی این دوره کوتاه مدت وجود دارد.
دولت کانادا ارئه گواهی مالی را الزامی کرده است که این گواهی شاخص مناسبی برای تخمین هزینه های اولیه زندگی(6ماه اول) در ایالت های انگلیسی زبان کانادا  و ایالت کبک میباشد:
هزینه های اولیه زندگی(6ماه اول) در ایالت های انگلیسی زبان کانادا  :
هزینه زندگی یک نفر: 11115 دلار کانادا
هزینه زندگی دو نفر: 13837 دلار کانادا
هزینه های اولیه زندگی(6ماه اول) در ایالت کبک کانادا :
هزینه زندگی یک نفر: 2800 دلار کانادا
هزین زندگی دو نفر: 4106 دلار کانادا

طبق آمار برگرفته از سایت آمار کانادا  برای تعیین حداقل درآمد توسط وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا،حداقل درآمد لازم برای خانوار را به طور کلی در کانادا می توان بدین صورت دانست)درآمد ناخالص سالانه)
حداقل درآمد لازم برای زندگی یک نفر  به صورت سالیانه:23298 دلار کانادا
حداقل درآمد لازم برای زندگی دو نفر به صورت سالیانه:23298 دلار کانادا
حداقل درآمد لازم برای زندگی سه نفر  به صورت سالیانه:35657دلار کانادا
حداقل درآمد لازم برای زندگی چهارنفر  به صورت سالیانه:43292 دلار کانادا

سایر هزینه ها را می توان بدین صورت دانست:
هزینه خوراک برای یک خانواده 3 نفره  به صورت ماهیانه: 400 تا 1500 دلار
هزینه پوشاک برای یک خانواده 3 نفره به صورت ماهیانه: 50 تا 1000 دلار( که این تفاوت به فرهنگ زندگی افراد بستگی دارد)
هزینه حمل و نقل عمومی یک خانواده 3 نفره به صورت ماهیانه: 150 دلار
هزینه مواد غذایی برای یک خانواده سه نفره به صورت ماهیانه: 400 تا 1000 دلار
البته لازم به ذکر می باشد که تمامی هزینه های مذکور به صورت تقریبی بوده و هرکدام از آن ها با توجه به محل اقامت افراد و اماکنی که خرید از آن ها صورت می گیرد و فرهنگ و نوع زندگی افراد و سلایق افراد متفاوت می باشد.

 

ايرانيان کانادا

کانادا کشوري با 186،976،9 کيلومتر مربع مساحت و 348،006،31 نفر جمعيت است که پايتخت آن شهر اوتاوا و از جمله شهر هاي بزرگ آن تورنتو، مونترال و ونکور است. از جمله مهمترين کشور هاي همسايه با کانادا، ايالات متحده ي آمريکاست. بديهي است که همسايگي با يکي از کشور هاي تاثيرگذار در مسائل مختلف جهان کشور کانادا را نيز از تاثير خود بي نسيب نگذاشته است. اشتراکات فرهنگي، شيوه هاي رايج زندگي، محصولات مشترک تلويزيوني و سينمايي، استفاده از محصولات غدايي و صنعتي آميريکايي و حتي راندن اتومبيل هاي ساخت آمريکا و صحبت کردن با لهجه ي آمريکايي، از جمله تاثيراتي ست که مردم کشور کانادا از سوي آمريکا پذيرا بوده اند. بنابراين طبيعي ست که بسياري از مهاجران ايراني در کانادا، يا مهاجرت به کانادا را سکوي پرتاب خود به آمريکا دانسته اند و يا بعد از ورود به کانادا علاقه مند به مهاجرت به آمريکا شده اند. البته کانادا جزو پنج کشور مقصد اول ایرانیان برای مهاجرت به خارج از کشور است.
در پاسخ به اين که کانادا چند ايالت دارد بايد گفت که کانادا داراي 10 ايالت کبک، ساسکاچوان، آلبرتا، بريتيش کلمبيا، اونتاريو، جزيره پرينس ادوارد، موني توبا، نيوبرانزويک، نيوفاندلند، نواسکوشيا و دو سرزمين يوکان و شمال غرب است.
 مهاجران ايراني کشور کانادا جمعيتي با بيش از 160 هزار نفر را تشکيل ميدهند که بيشتر ساکن کلانشهر هايي چون تورنتو و اوتاوا  هستند، البته محله ريچموند هيل در انتاريو و همچنين منطقه ي ويلو ديل نيز از جمله محله هاي ايراني نشين در کانادا به حساب مي آيد.
ايرانيان کانادا معمولا براي ادامه تحصيل در کانادا و يا براي کار در کانادا و يا سرمايه گذاري در کانادا به اين کشور مهاجرت کرده اند، بنابراين مهاجرت به کانادا از طريق کار و تخصص باعث شده تا ايرانيان کانادا معمولا در سطوح بالاي اجتماعي قرار گرفته و همواره مورد احترام باشند. اهميت و ميزان علاقه مندي به ادامه تحصيل در ميان خانواده هاي ايراني مقيم کانادا بسيار بالا بوده و بسياري از ايرانيان در مشاغل مهم و تاثير گذار کشور کانادا مشغول به کار هستند و فرزندان آنان در برترين دانشگاه هاي کانادا به ادامه تحصيل ميپردازند. اکثر ايرانيان کانادا در مناطق و محله هاي تقريبا مرفه کشور کانادا زندگي ميکنند و به طور کلي ايرانيان کانادا خوشنام و از جانب کانادايي ها بسيار مورد احترام هستند.
هر ساله ايرانيان بساري با توجه به مشاغل مورد نياز کانادا اقدام به مهاجرت به کانادا از طريق کار و يا همان skilled worker مينمايند. همچنين مهاجرت به کانادا براي ادامه ي تحصيل در کانادا از جمله روش هاي رايج و مورد علاقه ي ايرانيان است.
براي کسب اطلاعات بيشتر در رابطه با روش هاي تحصيل در کانادا، کار در کانادا، سرمايه گذاري در کانادا و يا مهاجرت به کانادا از طريق ازدواج و ... ميتوانيد با مشاورين ما در موسسه بين المللي راد تماس حاصل فرماييد.