معرفی کشور روسیه

کشور روسیه بزرگترین کشور جهان در بخشی از قاره اوپا و هم چنین قاره آسیا جای گرفته است. کشور روسیه با کشورهای نروژ، فنلاند، استونی، لیتونی، لیتوانی، لهستان، اوکراین، آذربایجان، گرجستان، آذربایجان، مغولستان، چین، قزاقستان و بلاروس همسایه است. هم چنین کشور روسیه از طریق مرز آبی با آمریکا، سوئد و ژاپن نیز همسایه است.

سیاست در روسیه

 کشور روسیه از زمان امپراتوری تزار تا فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از بزرگترین قدرت های جهان بوده است. روسیه پس از فروپاشی شوروی و گذار از یک بحران اقتصادی هم اکنون با نقش آفرینی در معادلات بزرگ جهانی در پی بازیابی قدرت پیشین خود است. روسیه از اعضای ثابت شورای امنیت ملل متحد است. هم چینن عضو 5+1، اتحادیه اروپا، APEG  و گروه هشت معروف به G8  می باشد. کشور روسیه در زمینه ورزش، تسلیحات، تکنولوژی بسیار پیشرفته است و در زمینه علوم فضایی هم رقابتی دیرینه با آمریکا دارد، به طوری که نخستین انسانی که به فضا رفت، شخصی روسی به نام یوری گاگارین بود. کشور روسیه در سال 1917 یکی از بزرگترین اتفاقات جهان را رقم زد و آن انقلاب بلشویک روسیه بود که با این انقلاب، کشور روسیه تبدیل به اتحاد جماهیر شوروری گردید . اتفاقات بسیاری در جهان به طور مستقیم و غیر مستقیم به تأثی از  انقلاب روسیه صورت گرفت.

مردم کشور روسیه

کشور روسیه جمعیتی حدود 141 میلیون نفر دارد که هشتیمن کشور پر جمعیت دنیا است. امید به زندگی در روسیه، 65/87 سال است . 79% جمعیت روسیه را روس ها تشکیل می دهند. بیش از 90% زنان روسیه شاغل هستند و بیش از 75% پزشکان این کشور زن می باشند. زن ها در این کشور همه نوع کاری از آسفالت کردن خیابان تا کارهای ساختمانی و ... را انجام میدهند. مردم روسیه همانند دیگر کشورهای اروپایی به داشتن حیوانات خانگی نیز بسیار علاقه دارند. زبان رسمی مردم روسیه روسی است و با خط سیریلیک نوشته می شود. الفبای روسی شباهت بسیاری به الفبای یونانی دارد. اکثر مردم روسیه مسیحی هستند. اما ادیان اسلام، یهود و بودایی نیز در این کشور وجود دارد. اسلام دومین مذهب روسیه شناخته می شود.

اقتصاد

کشور روسیه بزرگترین تولید کننده گاز جهان است و نیمی از مصرف گاز اروپا را این کشور تأمین می کند. روسیه دارای نفت نیز هست. واحد پول روسیه روبل است. و هر روبل آن برابر با صد کوپک است. روسیه از کشاورزی مکانیره برخوردار است و بزرگترین صنعت کودسازی جهان را در اختیار دارد. اما این کشور برای تأمین غلات کشور خود مجبور به واردات است. محصولات عمده روسیه، گندم، جو، سیب زمینی، چغندر قند و میوه است. روسیه بزرگترین منابع زغال سنگ جهان را نیز در اختیار دارد. روسیه در زمینه انرژی خودکفا می باشد. نرخ بیکاری در روسیه 6/6 درصد است و حدود 8/17 درصد از مردم روسیه زیر خط فقر زندگی می کنند. بیشترین صادرات روسیه نفت، گاز، چوب، مواد شیمایی و تسلیحات نظامی است.

آب و هوا

کشور روسیه به دلیل نزدیکی به قطب شمال آب و هوای سردی دارد و بیشتر مناطق این کشور فقط دو فصل را در سال تجربه میکند: تابستان و زمستان . به طور کلی مناطق شمالی روسیه آب و هوای سرد و خشک، نواحی جنوب غربی آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب و نواحی جنوب شرقی آب و هوای معتدل و خشکی دارند. مناطق شمالی روسیه هم جلگه بی درخت و یخ زده است که خاک آن هم معمولاً منجمد است.

جاذبه های گردشگری روسیه

کشور روسیه دارای 17 جاذبه و اثر تاریخی و فرهنگی ثبت شده در سازمان یونسکو است و مکان های بسیار متنوع و جذابی برای گردشگران دارد. از مکان های دیدنی این کشور می توان به کاخ پتروگوف، کلیسای اسحاق، کاخ کرملین، میدان سرخ، موزه ارمیرتاژ و هم چنین از مناطق طبیعی روسیه می توان از جزیرهی Olkhon در دریاچهی بایکال، و skyBridge  که از ترسناک ترین گذرگاه های جهان است و 439 متر ارتفاع دارد، جزیره Vasilevskiy  در سن پترزبورگ اشاره نمود. در ضمن شبکه حملی و نقلی متروی روسیه زیباترین شبکه حمل و نقل زیرزمینی جهان است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مرود ویزای تحصیلی روسیه، ویزای توریستی روسیه و دیگر راه های مهاجرت به روسیه می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل نمائید.