معرفی کشور فنلاند

تحصیل در فنلاند و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

معرفی دانشگاه های برتر فنلاند

کار در فنلاند و اخذ ویزای کاری فنلاند

هزینه های زندگی در فنلاند

اقامت از طریق ازدواج در فنلاند


 

معرفی فنلاند


همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم کشور فنلاند و کسب تابعیت کشور فنلاند  را از طریق اخذ اقامت تحصیلی ، اخذ اقامت کاری ، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور فنلاند را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با   مسائل مختلف کشور فنلاند بوده اند .
کشورهای اسکاندیناوی جزو سبزترین کشورهای جهان هستند که درمیان آنها فنلاند بعنوان بهترین کشور برای زندگی شناخته شده است . فنلاند عنوان بهترین کشور جهان از نظر کیفیت آب و هوا را به خود اختصاص داده است.

finl-MMAP-md موسسه بین المللی راد
جمهوری فنلاند کشوری است در منطقه اسکاندیناوی و در شمال اروپا. این کشور ۵٫۴ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن هلسینکی است. حدود یک میلیون نفر از جمعیت کشور در منطقه کلان‌ شهری هلسینکی زندگی می‌کنند. واحد پول این کشور یورو است.

Finland موسسه بین المللی راد
همان طور که گفته شدکشور فنلاند  کشوری است در شمال اروپا روی طول جغرافیایی ۲۲ تا ۳۲ درجه و عرض جغرافیایی ۶۰ تا ۷۰ درجه. فنلاند از شمال با نروژ، از شرق با روسیه، از غرب با سوئد همسایه است. خلیج بوتنی در غرب، خلیج فنلاند در جنوب و دریای بالتیک در جنوب غربی آن قرار دارد.
فنلاند سرزمینی است پست، مشتمل بر چندین دریاچه ( معروف به کشور هزار دریاچه با پوشش ۱۰ درصد از مساحت کل کشور) و ۸۶ درصد کشور پوشیده از جنگل های توندرا و تایگا است. رشته کوه‌های آن اغلب در نیمه شمالی واقع شده‌اند. بزرگ‌ترین دریاچه فنلاند سایمای بزرگ نام دارد که ۴۳۷۷ کیلومتر مربع مساحت آن است. بلندترین رود فنلاند نیز کمی یوکی با ۴۸۳ کیلومتر طول که در بسیاری از مناطق فنلاند جاری میباشد.
قرار داشتن یک سوم از خاک فنلاند در بالای مدار شمالگان، این کشور را پس از ایسلند، به شمالی‌ترین کشور جهان مبدل ساخته‌است. در شمالی‌ترین نقطه فنلاند تابستان‌ها خورشید برای ۷۳ روز غروب نمی‌کند و همه ۲۴ ساعت روز هوا روشن است. در زمستان نیز ۵۱ روز خورشید طلوع نمی‌کند. به علت نامساعد بودن آب و هوای شمال فنلاند، جمعیت بسیار کمی در این مناطق زندگی می‌کند.
تابستان فنلاند بسیار درخشنده و گرم و کوتاه و زمستان آن بسیار تاریک، سرد و بسیار بلند است . در منطقه ای به نام لاپلند در شمال فنلاند به مدت دو ماه تمام در زمستان خورشید طلوع نمی‌کند و در تابستان نیز دو ماه غروب آفتاب وجود ندارد. البته همان طور که گفته شد در این مناطق فنلاند جمعیت بسیار کمی زندگی میکند.
دین بیشتر جمعیت فنلاند مسیحی و پیرو کلیسای لوتری فنلاند هستند. ادیان اسلام و یهود نیز بویژه میان مهاجران فنلاند رایج است. همچنین بخشی از مردم این کشور بی‌دین می‌باشند.
بیشتر مردم فنلاند به زبان فنلاندی که از زبان‌های فینو اوگریایی است صحبت می‌کنند. این زبان که تا حدودی با زبان مجاری نیز نزدیکی دارد و به همراه زبان‌های استونیایی، مجاری و مالتی، زبان‌های رسمی غیر هندواروپایی اتحادیه اروپا می‌باشند.
در باره تاریخ کشور فنلاند میتوان گفت که پیشینیان مردم کنونی فنلاند یعنی فین‌ها در اواخر قرن اول و در اوایل قرن دوم میلادی مهاجرت خود را از ساحل جنوبی خلیج فنلاند به سوی فنلاند آغاز کردند. در قرن دوازدهم فنلاندی‌ها برای حفظ خود در مقابل دشمنانشان بخصوص روس‌ها، از کشور سوئد طلب کمک کردند و بدین گونه فنلاند به تصرف سوئد درآمد.
کشور سوئد در سال ۱۸۰۹کشور  فنلاند را به الکساندر یکم (روسی)  تسلیم کرد و درسال ۱۹۰۱ مردم فنلاند دارای مجلس قانونگذاری و حق رأی شدند.
با روی کار آمدن مجلس بلشویک‌ها در روسیه در سال ۱۹۱۷، همان مجلس، استقلال فنلاند را اعلام کرد. در سال ۱۹۲۰ اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی نیز استقلال فنلاند را به رسمیت شناخت.
پس از جنگ جهانی دوم به خصوص با آغاز نیمه دوم قرن حاضر، فنلاند وضع طبیعی خود را به دست آورد و با وجود روابط تلخ گذشته با شوروی، هم اکنون دارای روابطی دوستانه با این کشور است. فنلاند رشد اقتصادی و اجتماعی خوبی دارد و توانسته در سال‌های اخیر به کشوری پیشرفته تبدیل شود.
کشور فنلاند در سال 1995 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمد. در سال 2002 میلادی، فنلاند در زمره اولین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود که شروع به استفاده از یورو، واحد پول مشترک اتحادیه اروپا کرد و از واحد پول خود صرف نظر نمود.کشور فنلاند هم اکنون جزو کشورهای حوزه شینگن میباشد

نظام سیاسی کشور فنلاند جمهوری است که بر اساس مجلس اداره می‌شود. رئیس‌جمهور مسئول معرفی نخست‌وزیر است و کابینه را نخست وزیر اداره می‌کند. نخست وزیر و کابینه‌اش باید بتوانند از مجلس رای اعتماد بگیرند.
مجلس کشور فنلاند  ۲۰۰ کرسی دارد که نمایندگان آن برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شوند. رئیس‌جمهور که مسئولیت اصلیش هدایت سیاست‌های خارجی است، هر شش سال یکبار توسط انجمن انتخاباتی، برگزیده می‌شود .سن رأی در این کشور ۱۸ سالگی است و رأی دادن حق عمومی است.
کشور فنلاند بعنوان یکی از بهترین‌ها و شاید بهترین نظام آموزشی دنیا شناخته می شود. نظام آموزشی فنلاند سیستمی برابرطلب ، بدون هیچ گونه شهریه‌ای می‌باشد. در مدرسه به دانش آموزان تمام وقت نهار رایگان داده می‌شود. برنامه‌های آموزش پیش دبستانی که عمدتاً در مهدکودک‌ها به کودکان رده‌های سنی ۰ تا ۶ سال ارائه می‌گردد. علاوه براین، مراکز مراقبتی روزانه خانوادگی نیز جهت نگهداری و مراقبت از کودکان مادران شاغل دایر می‌باشند. کودکان رده‌های سنی ۶ تا ۷ سال نیز قادر به پیگیری آموزش خود در مراکز پیش دبستانی یا مدارس جامع می‌باشند. مدارس جامع، مدارسی می‌باشند که آموزش در آن ۹ سال به طول می‌انجامد. در این مدارس هم‌چنین آموزش پیش دبستانی به کودکان رده سنی ۶ سال عرضه می‌گردد.
مقطع تکمیلی متوسطه LUKIO، که مدت زمان سه سال آموزش عمومی به طول انجامیده و سرانجام به آزمون نهایی سراسری منتهی می‌گردد.
دانشگاه های فنلاند نیز از کیفیت مطلوبی در اروپا برخوردار هستند و تحصیل در دانشگاه های فنلاند نیز رایگان میباشد. از مهمترین و معروف ترین دانشگاه های فنلاند میتوان به دانشگاه هلسینکی ، دانشگاه تامپر و دانشگاه فنلاند شرقی  اشاره کرد .
برای اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل و کار در فنلاند و اخذ ویزای کاری و ویزای تحصیلی ( ویزای دانشجویی )  و هم چنین معرفی دانشگاه های برتر فنلاند به مطالبی که در این زمینه در سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد میتوانید مراجعه بفرمایید

 

.

 

 

تحصیل در فنلاند و اخذ ویزای دانشجویی فنلاند


اقامت در فنلاند و اخذ تابعیت فنلاند از طریق اخذ ویزای تحصیلی فنلاند همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان و دانشجویان سراسر دنیا بوده است. راه های مختلفی جهت مهاجرت به فنلاند هم چون اخذ ویزای کاری فنلاند، ویزای تحصیلی فنلاند وجود دارد که در این مقاله مصمم شده ایم تا ویزای تحصیلی فنلاند ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، مزایای اقامت و تحصیل در فنلاند را به تفصیل مورد بررسی قرار دهیم.
فنلاند بعد از ایسلند شمالی ترین کشور جهان است؛ کشوری پوشیده از جنگل و دریاچه. فنلاند رشد  اقتصادی اجتماعی بسیاری روبه رشدی داردو سرمایه اصلی این کشور نیروی کار تحصیل یافته و متخصص آن می باشد و همین امر موجب رایگان بودن تحصیل در این کشور زیبا گردیده است. در واقع سیستم این کشور بر پایه توسعه اطلاعاتی و تحقیقاتی و بالا بردن سطح عمومی تحصیلات می باشد و به همین دلیل هم دولت فنلاند سرمایه گذاری بسیاری روی این بخش انجام میدهد. فنلاند با  داشتن دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پلی تکنیک های مدرن از جمله کشورهای پیشرفته در زمینه های آموزشی و تحصیلی می باشد که همین امر موقعیت های تحصیلی و تحقیقاتی فراوانی را برای متقاضیان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور فراهم می نماید. در دانشگاه های این کشور می توان حدود 7000هزار دانشجوی خارجی با 40 ملیت مختلف پیدا کرد. رایگان بودن تحصیل در این کشور، انگلیسی بودن زبان تحصیل در آن و هم چنین نیاز این کشور به نیروهای متخصص از جمله عواملی است که سالانه افراد بسیاری را راهی فنلاند جهت تحصیل در این کشور می نماید.


مزایای تحصیل در فنلاند:
تحصیل کاملاٌ رایگان در مقاطع تحصیلی
امکان تحصیل به زبان انگلیسی با داشتن مدرک آیلتس در مقاطع فوق لیسانس و دکتری
امکان ادامه تحصیل برای کلیه دانشجویان دانشگاه های آزاد و سراسری و پیام نور و... زیر نظر وزارت علوم ایران
تحصیل در باکیفیت ترین دانشگاه های اروپا با تأییدیه وزارت علوم و تحقیقات و فناوری
امکان دریافت پذیرش در تمام طول سال
امکان اخذ بورس از برترین دانشگاه های فنلاند با رتبه جهانی زیر 400
امکان اخذ اقامت پس از اتمام تحصیل در کشوری مرفه و ثروتمند
امکان اخذ کمک هزینه تحصیلی
هزینه مناسب زندگی در فنلاند
امکان کار پاره وقت در حین تحصیل
اخذ ویزای شینگن و امکان سفر به اکثر کشورهای اروپایی
امکان برخورداری از بیمه تحصیلی در طول تحصیل
امکان گرفتن خوابگاه با هزینه بسیار کم(250 یورو به بالا)
امکان تمدید ویزا بعد از اتمام تحصیل به مدت یکسال جهت یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری

در جهت آشنایی با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در فنلاند ابتدا مقاطع مختف تحصیلی در این کشور و شرایط تحصیل در هرکدام یک از این مقاطع را بررسی می کنیم:
تحصیل در فنلاند در دوره لیسانس:
دوره لیسانس در فنلاند 3 الی 4 سال می باشد و حدود 120 واحد درسی را شامل می شود. دوره  ی لیسانس در این کشور رایگان می باشد و امکان اخذ پذیرش در این مقطع وجود دارد اما زبان تحصیل در این مقطع به زبان خود کشور یعنی فنلاندی می باشد و اکثر رشته های تحصیلی به زبان فنلاندی ارائه می شوند. و شخص متقاضی بایستی مدرکی دال بر تسلطش به زبان این کشور را ارئه دهد.
دوره فوق لیسانس در فنلاند:
تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در فنلاند رایگان می باشد و بسیاری از رشته های تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجو احتیاجی به یادگیری زبان فنلاندی ندارد. طول دوره فوق لیسانس حدوداً 2 سال می باشد.زمان ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد فنلاند ماه سپتامبر می باشد و نیاز به مدرک آیلتس 5/6 جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس وجود دارد.
دوره دکترا در فنلاند:
تحصیل در دوره دکترا هم در فنلاند رایگان و به زبان انگلیسی می باشد و طول آن بین 3 تا 5 سال می باشد.اما اخذ پذیرش در این دوره نیازمند این شرایط می باشد:
یافتن مکان خالی تحقیقاتی در یک  دانشگاه
ارتباط با استاد مربوطه در گروه تحقیقاتی یافته شده
اخذ نظر مثبت استاد نسبت به سوابق تحصیلی فرد
صحبت برای پشتیبانی مالی
گرفتن نامه پذیرش
با این که تحصیل در این کشور رایگان می باشد اما همانطور که می دانیم تحصیل در هر جایی مستلزم هزینه هایی می باشد که در ذیل به این هزینه ها وامکان اشتغال در فنلاند اشاره می کنیم:
هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند:
تحصیل در فنلاند رایگان می باشد و هزینه های تحصیل در این کشور فقط شامل هزینه های زندگی در آن می باشداین کشور همانند دیگر کشورهای جزایر اسکاندیناوی کشوری با میزان مالیات بالا می باشد. هزینه زندگی برای یک فرد دانشجو را در فنلاند می توان حدوداً 800تا 900 یورو دانست.البته دانشجویان دوره لیسانس در فنلاند حق کار 10 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع فوق لیسانس حق کار 20 ساعت در هفته و دانشجویان دوره دکترا حق کار 30 ساعت در هفته را درا هستند که درامد حاصله از کار دانشجویی حدوداً بین 8 تا 10 ساعت یورو در هر ساعت می باشد. البته این نکته را همواره باید در نظر داشت که یافتن کار در این کشور معمولاً نیازمند آشنایی با زبان کشور می باشد در غیر این صورت یافتن کاردانشجویی بسیار دشوار است.
حال که با تحصیل در فنلاند در مقاطع مختلف آشنا شدیم و هزینه های زندگی در این کشور را دانستیم یک سری از شرایط و نکات مهمی را که قبل از اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور بایستی نسبت به آن ها مطلع باشیم ،بیان می کنیم.


شرایط و نکات مهم تحصیل در فنلاند

الف) معمولاً با توجه به رایگان بودن تحصیل در فنلاند معمولاً کمک هزینه ی تحصیلی ( بورس ) به دانشجویان دکترا یی که در رده ی بالای رتبه و اطلاعات علمی قرار دارند ارائه نمی شود. بنابراین دانشجو در اکثریت موراد خود باید هزینه های تحصیل خود را تأمین بکند. هم چنین در مقطع دکترا برای دانشجویان این مقطع امکان تدریس به دانشجویان مقاطع پایین تر وجود دارد البته حقوقی که بابت ان کار به فرد تعلق می گیرد بسیار کم می باشد
ب) پذیرش در دوهر دکترا در این کشور هیچ deadline ای ندارد و می توان در هر زمان از سال برای این کار اقدام کرد.
ج)  جهت پذیرش در دوره فوق لیسانس در فنلاند  فرد باید فارغ التحصیل از دانشگاه های سراسری بوده و یا فارغ التحصیل دانشگاه های آزاد با معدل 14 به بالا باشد. و جهت پذیرش در دوره دکترا حداقل معدل 15 وآیلتس 7 و درمواقعی مدرک آزمون GRE نیاز می باشد.
د) زمان پذیرش اکثر دانشگاه های فنلاند در ترم پاییز می باشد و فقط تعداد بسیار کمی از دانشگاه ها در برخی از رشته ها در ترم بهار پذیرش انجام می دهند
ه)فاصله تحصیلی بین دوره لیسانس و فوق لیسانس نباید بیشتر از 5 سال باشد.
برای اطلاع بیشتر و مشاوره در زمینه تحصیل در فنلاند و اخذ ویزای دانشجویی فنلاند میتوانید با مشاورهای ما در موسسه بین المللی راد مشاوره نمایید

 

.

 

 

معرفی دانشگاه های برتر فنلاند:


دانشگاه های فنلاند به سبب ارائه تحصیل رایگان و همینطور کیفیت آموزشی و تحقیقاتی بالای دانشگاه ها مقصد بسیاری از دانشجویان هستند که قصد دارند برای ادامه تحصیل و یا دریافت بورس به دانشگاه های فنلاند بروند. در این مقاله بر آن هستیم که تعدادی از دانشگاه های برتر فنلاند را معرفی نماییم .


معرفی دانشگاه های برتر فنلاند :
دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki ) :

helinski موسسه بین المللی راد
دانشگاه هلسینکی دانمارک معروف ترین و بزرگترین دانشگاه فنلاند میباشد . این دانشگاه در سال 1640 در شهر تورکو تاسیس شد و در سال 1829 به شهر هلسینکی انتقال داده شد و از آن به بعد نام هلسینکی را به خود گرفت . دانشگاه هلسینکی دانمارک  معمولا جزو 100 دانشگاه برتر جهان میباشد . دانشگاه هلسینکی در سال 2015 دارای 34833 دانشجو بوده که در 11 دانشکده ( دانشکده کشاورزی و جنگلداری ، دانشکده هنر ، دانشکده علوم زیستی و زیست محیطی ، دانشکده پزشکی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم ، دانشکده داروسازی ، دانشکده الهیات ، دانشکده دامپزشکی ، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده علوم رفتاری )  مشغول به تحصیل میباشند . دانشگاه هلسینکی در 6086 رشته و مقطع تحصیلی مدارک دانشگاهی ارائه میکند . و در سال 2015 میلادی 4682 نفر از دانشجویان در مقطع دکتری مشعول به تحصیل بوده اند. دانشگاه هلسینکی دارای 4 کمپس در شهر هلسینکی میباشد . این دانشگاه در مقطع دکتری رشته های بسیاری را ارائه میدهد که دانشجویان دکتری معمولا بسیار علاقه مند دوره های دکتری در دانشگاه هلسینکی هستند. مسئله بسیار حائز اهمیت این است که 22 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل میدهند.
دانشگاه فنلاند شرقی (University of Eastern Finland ) :
دانشگاه فنلاند شرقی از بهم پیوستن دو دانشگاه یوینسو (University of Joensuu ) و دانشگاه کووییو (University of Kuopio ) تشکیل شده است و اکنون شامل سه کمپس ( پردیس دانشگاهی) میباشد که معمولا افراد هر کدام را دانشگاه جداگانه می دانند  که ما نیز در این جا هر کدام از پردیس ها را جداگانه بررسی میکنیم که عبارتند از :


•   University of Joensuu

joensuu_kampus موسسه بین المللی راد

کمپس ( پردیس ) یوینسو Joensuu که در شهر یوینسو فنلاند میباشد . یوینسو شهر کوچکی با جمعیت 80000 نفری است و بزرگترین مزیت این کمپس این است که به دانشجویان خود کمک هزینه زندگی پرداخت میکند .


•    University of Kuopio

University_of_Kuopio_Mediteknia موسسه بین المللی راد

کمپس ( پردیس ) کووییو Kuopio که در شهر کووییو قرار دارد . این شهر نیز بسیار محیط آرامی دارد و جمعیت این شهر 105000 نفر میباشد. هر ساله جشنواره های بسیاری در شهر کووییو برگزار میشود.


•    Savonlinna Campus  

savonlinnan_kuva_uef_sln موسسه بین المللی راد

کمپس ( پردیس ) ساوونلینا  (Savonlinna ) که در شهر ساوونلینا  که شهر کوچکی با جمعیت 36000 نفر میباشد و در نزدیکی دریاچه سایما (Saimaa ) که بزرگترین دریاچه فنلاند است قرار گرفته است . این شهر دارای طبیعت بسیار بکری میباشد و محیطی آرام و بدون هیاهو دارد .
لازم به ذکر است که تمام خدمات به دانشجویان مثل خدمات پزشکی و ... در کمپسها ارائه میشود .
دانشگاه فنلاند شرقی یک دانشگاه چند رشته ای،  میباشد که بیشتر از 100 رشته را در چهار دانشکده: دانشکده فلسفه ، دانشکده علوم و جنگلداری، دانشکده علوم بهداشت و دانشکده علوم اجتماعی و مطالعات کسب و کار ارائه مینماید.


دانشگاه تامپر (University of Tampere ) :

University of Tampere  موسسه بین المللی راد
دانشگاه تامپر فنلاند که در شهر تامپر قرار دارد . این دانشگاه ابتدا در شهر هلسینکی تاسیس شد و در سال  1960 میلادی به شهر تامپر منتقل شد .  این دانشگاه از دانشکده های موسسه فن آوري زيست پزشکي و دانشکده علوم اطلاعات ، دانشکده مدیریت ، دانشکده آموزش و پرورش ، دانشکده مطالعات زبان و ترجمه و ادبیات ، دانشکده پزشکی ، دانشکده علوم بهداشت ، دانشکده ارتباطات و رسانه و تئاتر و دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی تشکیل شده است .


دانشگاه تورکو (University of Turku ) :

Turku photo موسسه بین المللی راد
دانشگاه تورکو در سال 1920 میلادی و در شهر تورکو فنلاند تاسیس شده است . شهر تورکو در ساحل جنوب غربی فنلاند میباشد .این دانشگاه دارای 6 دانشکده ( دانشکده علوم انسانی ، دانشکده ریاضی و علوم طبیعی ، دانشکده پزشکی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم اجتماعی ، دانشکده آموزش و پرورش ) و یک مدرسه اقتصاد میباشد که در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری رشته های متنوعی را ارائه مینماید.


دانشگاه اولو (University of Oulu ) :

Oulu_University_Library_20091206 موسسه بین المللی راد
دانشگاه اولو فنلاند در سال 1958 در شهر اولو فنلاند تاسیس شد . شهر اولو بزرگترین شهر شمال فنلاند میباشد و دانشگاه اولو یکی از بزرگترین دانشگاه های فنلاند میباشد که در سال 2015 میلادی در حدود 16000 دانشجو دارد . دانشگاه اولو از دانشکده های بیوشیمی و پزشکی و مولکولی ، دانشکده آموزش و پرورش ، دانشکده علوم انسانی ، دانشکده دانشکده فناوری اطلاعات و مهندسی برق ، دانشکده علوم ، دانشکده پزشکی ، دانشکده فنی  و مدرسه کسب و کار اولو تشکیل شده است . دوره های دکتری بسیاری در دانشگاه اولو فنلاند به دانشجویان ارائه میشود که با جذب دانشجویان برتر پروژه های تحقیقاتی بسیار زیادی توسط دانشگاه انجام میشود.


دانشگاه واسا (University of Vaasa ) :

University of Vaasa  موسسه بین المللی راد
دانشگاه واسا فنلاند در شهر واسا قرار دارد و در سال 1966 تاسیس شده است که هم اکنون دانشگاه واسا از سه دانشکده ( دانشکده فلسفه ، دانشکده کسب و کار و دانشکده فناوری ) تشکیل شده است

 

.

 

اخذ ویزای کاری از فنلاند


برای مهاجرت به فنلاند و اخذ ویزای فنلاند و اقامت در فنلاند روشهای مختلفی وجود دارد مانند ویزای تحصیلی فنلاند و ویزای کاری و ...  . در این نوشتار در مورد ویزای کاری فنلاند و شرایط اخذ این ویزا توضیحاتی ارائه مینماییم.

کشور فنلاند جزو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن میباشد و طبیعتا متاثر از شرایط اقتصادی حاکم بر اروپا هستند و این بدان معنی است که از رکود اقتصادی اخیر در کشورهای اروپایی بی نصیب نبوده است. هر چند کشور فنلاند با توجه به جمعیت کم و منابع اقتصادی و مالی بسیاری که در اختیار دارد کمترین صدمات را از رکود اقتصادی دیده و همچنان محیط خوبی برای کار و فعالیت میباشد. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کرد که کار در کشور فنلاند همانند کار در دیگر کشورهای اروپایی کمی مشکل و دور از ذهن به نظر میرسد. چرا که فرد متقاضی برای مهاجرت کاری به کشور فنلاند می بایستی از یک کارفرما در داخل فنلاند دعوت نامه کاری داشته باشد، که لازمه این امر یافتن کارفرمایی است که حاضر به استخدام یک فرد غیر اروپایی در کسب و کار خود است. البته در این حالت نیز کارفرما باید مراحلی را طی کند تا بتواند اجازه استخدام و ورود فرد غیر اروپایی به شرکت خود را از اداره مهاجرت فنلاند دریافت کند.
مراحلی که باید کارفرما طی کند به صورتی است که بیان میشود :
کارفرما در صورتی میتواند برای موقعیت کاری خود به فکر افراد غیر اروپایی باشد که هیچ فردی در داخل کشور فنلاند و یا خارج از فنلاند با پاسپورت فنلاندی متقاضی و مناسب کار در این موقعیت نباشد. در مرحله بعدی باید توجه کند که هیچ فردی که عضو اتحادیه اروپاست نیز برای پر کردن این موقعیت شغلی حاضر به کار نباشد و درمرحله آخر باید بررسی شود که هیچ فرد اروپایی یا غیر اروپایی که دانشجو یا فارغ التحصیل کشور فنلاند است مناسب کسب این موقعیت کاری نباشد، تا در نهایت این شغل به فردی غیر اروپایی برسد .
بدیهی است که این امر حقیقت داشته ولی واقعیت ندارد . یعنی امکان کاریابی به این صورت وجود دارد ولی بسیار دور از ذهن میباشد.
بنابراین با توجه به مطالب بیان شده و با در نظر گرفتن این امر که تحصیل در فنلاند رایگان میباشد و موقعیت مناسبی را برای دانشجویان فراهم می آورد میتوان با اخذ اقامت تحصیلی ( ویزای دانشجویی ) کشور فنلاند و ورود به این کشور از طریق ویزای تحصیلی فنلاند و اقامت در حوزه شینگن میتوان به عنوان فردی که دانشجو و یا فارغ التحصیل کشور فنلاند است به راحتی و اطمینان نسبت به یافتن موقعیت کاری و اخذ اقامت کاری کشور فنلاند اقدام نمود

 

.

 

 

اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج


برای مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت از فنلاند روشهای مختلفی وجود دارد مانند دریافت پذیرش از دانشگاه های فنلاند و دریافت ویزای تحصیلی و .... . ازدواج نیز یکی از روشهایی است که باعث اقامت دائم در فنلاند میگردد.
تابعیت در اثر ازدواج در کشورهای گوناگون تابع قانون آن کشور میباشد.در همین مورد ویزایی برای افراد صادر میشود که به آن ویزای ازدواج گویند . در واقع ویزای ازدواج ویزایی هست که به کسانی تعلق میگیرد که  از طریق ازدواج با اتباع یک کشور ثانوی بتوانند برای مهاجرت و اقامت موقت و دایم خود اقدام نمایند . البته باید بگوییم که قوانین کشورها با هم یکسان نیست و این امر به قانون کشورها بستگی دارد . در واقع باید بگوییم که قانون هر کشوری در مورد ازدواج با اتباع بیگانه با هم متفاوت هست. برطبق قانون کشور فنلاند هر گاه یکی از افرادی که در فنلاند اقامت بلند مدت دارد یا شهروند فنلاندی میباشد؛ با یکی از اتباع کشورهای دیگر ازدواج کند میتواند تقاضای ویزا برای همسر خود نماید. طبق قانون فنلاند تفاوت بین مرد و زن در قانون ازدواج نمیباشد .
شخصی که از این طریق برای ویزا اقدام مینماید حتما باید مدارکی را به سفارت ارائه نماید که دلالت بر حقیقی بودن رابطه دو نفر ازدواج بین آنها دارد . این مدارک مانند سند ازدواج و کلیه مدارکی میباشد که نشان دهنده رابطه بین دو نفر میباشد.
شخصی که با این ویزا وارد فنلاند میشود بعد از چند سال میتواند برای اخذ گذرنامه فنلاندی اقدام نماید .
بدیهی است که کسانی که با این ویزا وارد فنلاند میشود در مدت اقامت خود در فنلاند از حقوق شهروندی مانند تحصیل رایگان، اجازه کار و ... برخوردار میباشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد ازدواج در فنلاند و مشاوره جهت ارائه پرونده درست خود به سفارت با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرد.