معرفی استرالیا

ایرانیان استرالیا سیدنی ملبورن

تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

معرفی دانشگاه های برتر استرالیا

کار در استرالیا و اخذ ویزای کاری استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا و اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج

اخذ ویزای والدین در استرالیا

بررسی ادامه تحصیل و کار پزشکان در استرالیا

 

 


 

معرفی استرالیا

 

استرالیا از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت میباشد و بسیاری از افراد مایل هستند که به استرالیا مهاجرت کنند و اقامت وتابعیت خود را از استرالیا دریافت کنند. شاید در بسیاری موارد محبوبیت استرالیا برای مهاجرت بیشتر از کانادا نیز باشد . برای مهاجرت به استرالیا روشهای مختلفی میباشد مانند مهاجرت کاری یا ویزای تحصیلی و .. . در ابتدا در این نوشته سعی میشود که در مورد کشور استرالیا توضیحاتی ارائه شود تا بتوانیم با کشور استرالیا بیشتر آشنا شویم .

Australia1 استرالیا

استرالیا بزرگترين جزيره جهان وكوچكترين قاره است، مساحت استرالیا معادل ايالات متحده آمريكاست و36،755 كيلومترمربع خط ساحلي دارد. مساحت استرالیا درحدود 25 برابر جزيره بريتانيا يا تقريبا دو برابر مجموع مساحت هند و پاكستان میباشد.
ميانگين ارتفاع استراليا از سطح دريا در مقايسه با ميانگين جهاني كه حدود 700 متر (2297فوت) است، كمتر از 300 (984فوت) میباشد.

Australia2 استرالیا
مرتفع ترين نقطه كشور استرالیا كوهستان كسكيوبا ارتفاعي معادل2228 متر میباشد که دررشته كوه هاي آلپ استرالياست این رشته کوه ها درجنوب شرقي استرالیا واقع شده است. استراليا يكي از قديمي ترين سرزمين ها و مسطح ترين و خشك ترين قاره مسكوني دنيا میباشد ، هر چند كه زمين هاي باير غيرقابل سكونت و مناطق نيمه بياني وسيعي دارد. با اين وجود، استرالیا با دارا بودن جنگلهاي استوايي و دشتهاي وسيع در شمال، بيابان درمركز، زمينهاي كشاورزي حاصلخيز در شرق، جنوب و جنوب غربي، وسرزمين هاي پوشيده از برف در جنوب شرقي، از نظر اقليمي بسيار متنوع میباشد.

پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند.

استرالیا تا سال 1900 مستعمره انگلستان بود و بیشتر به عنوان تبعیدگاهی برای مجرمان استفاده می‌شد. در سال 1901 استرالیا به عنوان یکی از کشورهای مشترک‌المنافع با انگلستان معرفی شد

آب و هوای استرالیا:

آب و هواي استراليا از استوايي در 40 درصد شمالي كشور (بالاي مدارراس الجدي) تامعتدل در بقيه كشورمتفاوت است.
استراليا در مقايسه با مناطق ديگري در اين ابعاد، كمتر در معرض شرايط آب و هوايي متفاوت است چون اقيانوسها آن را محاصره كرده اند و كوهستانهاي بلند وچنداني ندارد. آسمان صاف و بارش كم باران از خصوصيات آب و هوايي در اكثر مناطق اين قاره است. اكثر مناطق ساحلي از آب و هواي بسيار خوب در تمام طول سال برخوردار هستند به طوريكه در تمام مراكز ايالت هاي استراليا در طول روز 5/ 5 ساعت آفتاب مي تابد. فصل ها در استراليا مخالف نيمكره شمالي هستند. تابستان از ماه دسامبر تافوريه و زمستان از ژوئن تا اگوست ادامه دارد. در اواسط تابستان (ماه ژانويه) ميانگين دما از 29 درجه سانتيگراد در شمال تا 17 درجه سانيگراد در جنوب متغير است.
در اواسط زمستان (ماه جولاي) ، اگر چه بارش آن بسته به منطقه به طرزچشمگيري متفاوت است و از كمتر از 150 ميليمتر در مركز تا بيش از 2 متر در مناطق استوايي و جزيره تاسماني غربي متغير است. در منطقه شمالي (استوايي) بارش باران شديد است و بين ماههاي نوامبر تا مارس گرماي هوا طاقت فرساست.
آب وهوای بعضی از شهر های استرالیا:

آب و هوای سیدنی در مناطق مختلف متفاوت است؛ اگر چه در بیشتر مواقع آب و هوای آن معتدل است.در سیدنی میزان بارش باران نسبت به مراکز ایالت های دیگر بیشتر است. بارش باران در تمام طول سال در این شهر یکسان است و حتی در تابستان نیز بارش آن کماکان ادامه دارد. در سیدنی در حدود ۱۵۰ روز از سال باران می بارد و پر باران ترین ماهها آوریل و ژوئن هستند. دمای هوا در روز به ندرت به کمتر از ۱۰ درجه میرسد و حداکثر دمای آن ۱۷ درجه است. از نسیم های خنک دریایی که در سیدنی می وزد هم نباید غافل شد.

در کانبرا چهار فصل مشهود و تابستان ها گرم و خشک و زمستان ها سرد است. این شهر در مرکز و به دور از دریا است لذا دمای هوای آن مانند شهرهای نزدیک دریا در استرالیا معتدل نیست. کانبرا سردترین مرکز ایالتی در زمستان است و دمای هوا در شب در حدود صفر درجه نیز پایین میرود. کانبرا به داشتن هوای پاک معروف است

کویینزلند در جنوب آب و هوای نیمه استوایی و در شمال آب و هوای استوایی دارد و هم فصل خشک و هم فصل پر باران دارد.در شمال کویینزلند رگبار و جاری شدن سیل امری معمولی به شمار می آید.تولی که پر باران ترین شهر استرالیاست در این ایالت قرار دارد. سیل و خشکسالی در مناطق روستایی متداول است. بریس بین یکی از آفتابی ترین شهرهای استرالیاست.در روز حدود ۸ ساعت هوا آفتابی است.در مناطق ساحلی آن نیز هوا با نسیم های خنک دریایی معتدل میشود.

وضعیت جوی در ملبورن بسیار متغییر است و ممکن است در یک روز هوای چهار فصل را تجربه کنید (آب و هوایی مانند انگلستان). ملبورن پاییزی معتدل و تابستانی گرم دارد.

به خاطر همین آب و هوای معتدل استرالیا مهاجرت و اقامت در استرالیا بسیار رواج دارد.

استراليا عمدتا كشور مهاجران است و از زمان جنگ جهاني دوم حدود 4 ميليون نفر مهاجر به خود جذب كرده است. استراليا كشوري متشكل از مليتهاي مختلف است و اگر چه تعداد زيادي از مهاجران بعد از جنگ از انگلستان و كشورهاي عضو ویزای شینگن وکشورهای اروپايي ديگر به استرالیا آمده اند. اكنون عده زيادي نيز از آسيا به اين كشور مهاجرت مي كنند.

سیاست در استرالیا:

استرالیا کشوری است از مجموعه کشورهای مشترک المنافع که دارای حکومت پادشاهی مشروطه است تشکیل شده است . بالاترین مقام سلطنتی انگلیس یعنی ملکه الیزابت دوم ملکه این کشور نیز به حساب می‌آید.

جانشین ملکه در این کشور فرماندار کل استرالیا است که او نیز به نوبه خود فرمانداران ایالت‌های این کشور را تعیین می‌کند.

هرچند فرماندار کل بر طبق قانون اساسی، از اختیارات فراوانی برخوردار است اما در عمل شخص اجرایی اول در استرالیا نخست وزیر میباشد که طی یک فرآیند دموکراتیک انتخاب می‌شود و دولت را تشکیل می‌دهد.

در استرالیا، مردم ابتدا نمایندگان مجلس را انتخاب می‌کنند. رئیس حزبی که بیشترین نفرات انتخاب شده را در مجلس داشته باشد به‌ عنوان نخست وزیر مسئول تشکیل کابینه دولت می‌شود.

استرالیا از شش ایالت و دو قلمرو تشکیل شده‌ است که اختیاراتشان کمتر از ایالت‌ها میباشد.

اقتصاد استرالیا:

استرالیا داراى اقتصاد پررونقى است و سیستم اقتصادى آن به سبک کشورهاى غربى شامل هر دو بخش خصوصى ( تجارت آزاد ) و دولتى مى باشد، تولید ناخالص داخلى آن، از نظر برابرى ارزى کمى بالاتر از کشورهاى انگلستان، آلمان و فرانسه است. این کشور در رتبه بندى ملل متحد ( سال 2012 )، ازنظر پیشرفت انسانى، در رتبه سوم قرار گرفت و درسال 2015 نیزدر شاخص کیفیت زندگى، رتبه ششم را به خود اختصاص داد. عدم وجود صنایع تولیدى مبتنى بر صادرات، نقص عمدۀ اقتصاد استرالیا مى باشد. اخیرا بالا رفتن نرخ کالاهاى صادراتى و افزایش توریست، تا حدى سبب کاهش این مشکلات شده است. با این وجود، استرالیا سومین کشور توسعه یافته دنیاست که بیشترین میزان کسری بودجه معاملات پایدار را داراست. 

از سال 2007، 10,334,800 نفر مشغول به کار شده اند و میزان بیکارى 4.6% بوده است. بخش خدماتى اقتصاد که شامل صنعت توریسم، بخش آموزش و خدمات مالى مى باشد، 69% و بخش کشاورزى و منابع طبیعى به ترتیب 3 و 5 درصد از تولید ناخالص داخلى را تشکیل مى دهند که این میزان اساسا بر روى کارآیى بخش صادرات تاثیر گزار مى باشد. کشورهاى ژاپن، چین، آمریکا، کره جنوبى و نیوزیلند، بزرگترین بازار صادرات استرالیا را در دست دارند.
استرالیا دارای اقتصاد بسیار شکوفا در سال های اخیر در دنیا بوده است . سرعت رشد اقتصادی بسیار بالا نرخ بهره پایین از جمله مسایل قابل توجه در استرالیا بوده است . استرالیا دارای سطح استاندارد زندگی بسیار بالایی است . سرمایه گذاری های بسیاری در بخش های زیر بنایی همانند آموزش، سلامتی و حمل و نقل کرده است . واحد پول استرالیا دلار می باشد. استرالیا دارای یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان است که نرخ سرمایه گذاری در این کشور را افزایش داده است . طبیعت تماشایی استرالیا، محیط چند ملیتی مردمی مهربان و ترکیب آب و هوا و نحوه زندگی آن را به یکی از بهترین مکان های توریستی دنیا تبدیل کرده است.

نژاد مردم استرالیا :
سرزمین استرالیا از دهها هزار سال پیش، زیستگاه گروههایی از انسان‌ها بوده‌ است. بومیان استرالیا که قدیمیترین مردمان استرالیا هستند؛ گمان می‌رود اجداد این افراد در حدود چهل هزار سال پیش از جنوب آسیا به این مکان مهاجرت کرده باشند. از جمعیت بومیان استرالیا به تدریج کاسته شده و امروزه بومیان، بخش کوچکی از جمعیت استرالیا را تشکیل می‌دهند. مردمان این کشور، گروههای مختلفی از اروپاییان می‌باشند که بیشتر شامل انگلیسی‌ها و اسکاتلندی‌ها، ایرلندی‌ها، هلندی‌ها، یونانی‌ها و پرتغالی‌ها می‌شوندد. از دیگر نژادها می‌توان چینی‌ها، ژاپنی‌ها ایرانیان و افغانها را نام برد

ادیان و مذاهب :
تا پیش از ورود اروپاییان به استرالیا، مردمان بومی این سرزمین از آیین دیرینه و بدوی خود پیروی می‌کردند، ولی امروزه برخی از این بومیان به مسیحیت گرویده‌اند. مسیحیت را اروپاییان به استرالیا آوردند و با آغاز مهاجرت به این سرزمین فرقه‌های گوناگون مسیحیت، در آنجا به فعالیت پرداختند. در سده بیستم، با مهاجرت شمار اندکی از آسیایی‌ها از چین آسیای جنوب شرقی، هند و خاور میانه، آیین‌ها و ادیان بودایی، اسلام، یهودی و بهائی به آن راه یافتند. در استرالیا دین از حکومت جدا بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد بوده و هر کس می‌تواند آئینهای ویژه دینی خود را آزادانه پیگیری کند. در سال ۲۰۰۱، بیش از ۷۰٪ استرالیائی‌ها خود را مسیحی معرفی کرده‌اند و بیش از ۱۵٪ نیز پیرو هیچ آئینی نبوده‌اند. بودیسم و اسلام نیز هر یک با کمتر از دو درصد، در رده‌های بعدی قرار داشته‌اند

زبان :

زبان وخط زبان رسمی کشوراسترالیا زبان انگلیسی با گویش استرالیایی است که برخی از واژه‌های بومیان استرالیا نیز در آن وارد شده‌است. اختلافات بسیار نا محسوسی در لهجه مناطق مختلف وجود دارد. زبانهای دیگر مانند ایتالیایی، یونانی و چینی نیز در بین مهاجران بسیار رایج است.

تحصيلات :
در کشور استرالیا تحصيلات مجانی و برای همه بچه های مقيم در استراليا ازسن 6 تا 16 سالگی اجباری است ، اگر چه دولت فعالانه دانش آموزان را تشويق می كند كه تا سن 18 سالگی تحصيلات تمام وقت خود را ادامه دهند. توجه داشته باشيد كه اجازه حضور در مدارس دولتی برای فرزندان خارجيان، به نوع و مدت ويزای والدينشان بستگی دارد و ممكن است هميشه امكان پذير نباشد. اكثر بچه های استراليايی در مدارس دولتی حضور می يابند، اگر چه مدارس خصوصی بسياری نيز داير هستند كه از بودجه نيمه دولتی برخوردارند .

شهریه های دانشگاهها:
دانشگاه های استرالیا به مانند دانشگاه های انگلستان هزینه دار میباشد و شهریه های دانشگاهها بر اساس دلار استرالیا در نظر گرفته شده اند . این شهریه ها بر اساس نوع رشته دانشگاهی و مرکز آموزشی انتخاب شده متفاوت میباشد .دانشگاه های استرالیا معمولا برای دانشجویان با استعداد بورس تحصیلی نیز در نظر میگیرند تا دانشجو بتواند از تحصیل رایگان استفاده کند. 

حدود هزینه های مدارس و دانشگاه های استرالیا در مقاطع مختلف تقریبا به صورتی میباشد که در ذیل نوشته شده است .
دبیرستان از 6000 تا 13000 دلار استرالیا در سال
ابتدائی و راهنمائی 5000 تا 11000 دلار استرالیا در سال
تحصیل در مقطع لیسانس 15000 - 20000 دلار استرالیا در سال

فوق لیسانس- دکتری 20000 تا 25000 دلار استرالیا در سال

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه زندگی و تحصیلات در استرالیا به مقالات مربوط به(هزینه زندگی در استرالیا) و (تحصیل در استرالیا) مراجعه فرمایید.

ایرانیان در استرالیا :
جامعه ایرانیان استرالیا که کامیونیتی ایرانیان نیز نامیده می شود به کلیه ایرانیانی گفته می شود که صرف نظر از قومیت، گویش، مذهب و یا عقاید سیاسی در استرالیا زندگی می کنند.

استرالیا کشوری است که ملیتهای متفاوتی در آن در کنار یکدیگر زیست می کنند. به این ملیتها معمولا این امکان داده می شود که برای خود باشگاه، خانه فرهنگی، کتابخانه، عبادتگاه، سالنهای گردهم آیی و هم چنین مراکزی بوجود آورند که به حل مسایل و مشکلات تازه واردین بپردازد. این مراکز هم چنین رابط بین ایرانیان مقیم و دولت استرالیا نیز به شمار میروند.
بیشترین تجمع ایرانیان استرالیا در شهر سیدنی قرار گرفته اند. شاید دلایل آن را رونق تجاری بیشتر و همچنین شرایط آب و هوایی معتدل توصیف کرد. منازل ایرانیان سیدنی عمدتا در منطقه پاراماتا و چتسود قرار گرفته اند ولی در دیگر مناطق نیز ایرانیان به طور پراکنده به چشم میخورند. بیشترین تجارت ایرانیان در زمینه سوپرمارکت، رستوران، امور حقوقی، املاک و تجارت فرش میباشد.

پراکندگی ایرانیان در استرالیا ،بطور عمده در شهرهای سیدنی ،ملبورن،پرت و بریزبیناست .از کل جمعیت ایرانیان مهاجر بر اساس آمار رسمی ،تعداد 9323 نفر در ایالت "نیو ثاوت ولز" و در مرکز آن یعنی شهر سیدنی ساکن هستند.
به عبارتی دیگر، نیمی از جمعیت ایرانیان در این شهر متمرکز است و تعداد مراکز هنری و فرهنگی، رستورانها، فروشگاه ها، دفاتر تجاری و... جواب گوی تعداد زیادی از ایرانیان در این شهر می باشد.
کار در استرالیا :

دراستراليا شرايط كارعموما خوب ومشابه كشورهاي اروپاي غربي است. ساعات كاري هفتگي 37 ساعت است هرچنداين امر متغير است. قوانين بسياري درخصوص استخدام وجود دارد و حقوق و شرايط كاراغلب با توافق جمعي تعيين ميشود و براي اكثر مشاغل حداقل حقوق منظور شده است. ميزان حقوق دراستراليا بسته به بخشي از كشوركه در آن كار مي كنيد، بسيار متغير است. به طور معمول در ایالت نيوساوت ولز استراليا بالاترين ميزان حقوق پرداخت ميشود .

بسیاری از مهاجرین به دلیل شرایط کاری مناسب به استرالیا مهاجرت میکنند و در واقع از ویزای کاری استرالیا که به آن skill workers میگویند استفاده میکنند، تا بتوانند اقامت و تابعیت خود را استرالیا دریافت کنند.

برای اطلاعات بیشتر در باره ویزای کار در استرالیا به بخش مربوط به (ویزای کاری استرالیا) مراجعه فرمایید

 

.

ایرانیان استرالیا سیدنی  ملبورن

استرالیایی های ایرانی تبار یا ایرانیان استرالیا به آن دسته از شهروندان استرالیایی گفته می‌شود که یا از ایران به آن کشور مهاجرت کرده‌اند و یا تبعه‌های نسل اول (فرزندان مهاجران ایرانی) می‌باشند که

ایرانیانی که پیش از انقلاب اسلامی به استرالیا مهارجت نموده‌اند و تابعیت آن کشور را در کنار حفظ تابعیت اصلی خود پذیرفته‌اند بالغ بر ۲۸۸ نفر بوده. این گروه را اغلب اقلیت‌های ارمنی، آشوری، و کلیمی تشکیل می‌دادند. پس از پیروزی انقلاب، ایرانیان مهاجر بر تعدادشان افزوده شد و متخصصان ایرانی زیادی با توجه به شرایط مناسب فراهم آمده در استرالیا برای مهاجران، به آن کشور مهاجرت کرده اند

بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۶، ۵۰٫۶ درصد مهاجران ایرانی ساکن سیدنی ۱۸٫۳، درصد ساکن ملبورن،۹٫۴، درصد ساکن پرث، ۷٫۶ درصد ساکن آدلاید و ۵٫۴ درصد ساکن بریزبین بوده‌اند. طبق همین آمار ۵۰ درصد مسلمان، ۲۰ درصد مسیحی، ۱۰ درصد بی‌دین و بقیه تابع ادیان دیگر بوده و یا اظهار ننموده‌اند

نکته قابل تامل این است که  فرآیند مهاجرت  برای همه یکسان است ، ربطی به ملیت ایرانی یا اروپایی فرد ندارد. اگرچه  اداره مهاجرت استرالیا ممکن است  بدلیل اینکه  نام ایران درفهرست  کشورهای پرخطر وجود دارد،  زمان بیشتری را صرف  بررسی سوابق  متقاضیان ایرانی مهاجرت به استرالیا نماید، اما در نتیجه عمل هیچ تمایز و تفاوتی بین ایرانی ، آمریکایی ، اروپایی و افغانی برای مهاجرت وجود ندارد.

پيدا كردن كار، بزرگترين مشكلدر استراليا عموما دو نوع محيط كاري را براي ايرانيان مي توان متصور شد: اولي عبارت است از مشاغلي كه ايرانيان در آن نقش كارفرما دارند كه بخش بسيار كوچكي از فضاي كاري استراليا را شامل مي شود. اين مشاغل معمولاً نقاشي ساختمان، كارهاي فيزيكي و ساختماني، مكانيكي و در كل كارهاي خدماتي را شامل مي شود و محيط دوم مشاغلي است كه كارفرماياني غير ايراني بر آن احاطه دارند و بيشتر داشتن تجربيات كاري و تحصيلات مرتبط شرط حضور در آن است.

به طور معمول كارفرمايان ايراني بر روال همان روابطي كه در بازار كار ايران براي استخدام يك فرد حاكم جاري است در استراليا نيز عمل مي كنند. كه بيشتر بر روال آشنايي و ضمانت افراد استوار است. نبايد نقش مهم اين كارفرمايان براي اعطاي كار به مهاجران تازه وارد را دست كم گرفت،‌ اگرچه ايراداتي همچون ميزان كم دستمزد و يا دير كرد در پرداخت ها به آنان وارد است

بزرگترين مشكلي كه براي مهاجرين وجود دارد ورود به بازار كار واقعي در استرالياست جايي كه افراد به ميزان تجربيات و تحصيلاتشان ارزشگذاري مي شوند. بايد اعتراف كرد كه حضور در جامعه كار استراليا به ويژه براي مهاجران تازه وارد فرآيندي بسيار طولاني و پيچيده است. اگرچه بعضي مهاجريني كه از ايران به استراليا مي آيند داراي سوابق درخشان كاري هستند و چه بسا تجربه مديريت در سطوح بالا را با خود يدك مي كشند، اما كارفرمايان استراليايي بيشتر به داشتن سابقه كار در استراليا علاقه نشان مي دهند.

برای اطلاعات بیشتر در باره مهاجرت به استرالیا ،تحصیل در استرالیا ،کار در استرالیا با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس حاصل نمایید.

 

تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا


اقامت در استرالیا و اخذ تابعیت استرالیا از طریق اخذ ویزای تحصیلی استرالیا همواره آرزوی بسیاری از متقاضیان و دانشجویان سراسر دنیا بوده است. راه های مختلفی جهت مهاجرت به استرالیا همچون اخذ ویزای کاری استرالیا، ویزای تحصیلی استرالیا و ویزای سرمایه گذاری استرالیا وجود دارد که در این مقاله قصد داریم تا ویزای تحصیلی استرالیا ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، مزایای اقامت و تحصیل در استرالیا را به تفصیل مورد بررسی قرار دهیم.
کشور استرالیا با آب و هوایی بی نظیر و تنوع فرهنگی وسیع آن به عنوان چهارمین کشور شاد جهان پس از نروژ و دانمارک و سوئد شناخته شده است. استرالیا هم چنین به عنوان زیباترین جزیره جهان معرفی گردیده است.کشور استرالیا به عنوان یکی  از مهاجرپذیرترین کشور های جهان شناخته می شود به طوری که می توان گفت از میان جمعیت 23 میلیونی این کشور حدود نیمی از آن یا در خارج از کشور متولد شده اند و یا حداقل یکی از والدینشان خارجی است  و همین امر موجب تنوع زبانی و فرهنگی در این کشور گردیده و در نتیجه آن  زندگی در استرالیا برای مهاجران آن آسان تر شده است.استرالیا از منظر اقتصادی در طی بیست سال اخیر رشد بسیار خوبی داشته است.دولت استرالیا از جمله کشورهایی می باشد که در زمینه تحقیق و توسعه علمی بیشترین هزینه را صرف میکند و از این جهت استرالیا در لیست 10 کشور اول در زمینه خدمات تحصیلی قرار دارد. می توان گفت 2% از کل مدارک علمی جهان از استرالیا صادر می گردد و همین موضوع از برتری های تکنولوژیکی و علمی این کشور می باشد. استرالیا به عنوان یکی از محبوب ترین کشور ها برای تحصیل در خارج از کشور می باشد و از این منظر بعد از آمریکا و انگلستان دارای بیشترین تعداد دانشجویان خارجی می باشد. به طوری که سالانه 300هزار دانشجوی خارجی جهت تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به استرالیا مهاجرت می کنند که رتبه برتر دانشگاه های استرالیا در جذب دانشجویان بی تاثیر نمیباشد.
مزایای تحصیل در استرالیا را در ذیل ذکر می کنیم:
 مزایای تحصیل در استرالیا:
1.    دسترسی به آخرین تکنولوژی و فناوری علمی و تحقیقاتی روز دنیا در استرالیا
2.    سطح بالای رفاه و امنیت اجتماعی در استرالیا
3.    امکان اخذ اقامت دائم  استرالیا و اشتغال پس از اتمام تحصیل
4.    آشنایی و یادگیری سریع زبان انگلیسی به دلیل انگلیسی زبان بودن استرالیا
5.     وجود معتبرترین و و باسابقه ترین دانشگاه های دنیا در استرالیا
6.    تنوع رشته های تحصیلی در استرالیا و امکان تحصیل در هریک از رشته های مورد علاقه
7.    امکان کار در حین تحصیل
8.    تأمین نیازهای فرهنگی و مذهبی محصلین در حین تحصیل در جهت تطبیق آنان با شرایط جدید
9.    مجهز بودن مراکز آموزشی استرالیا به استاندارد های آموزشی روز دنیا
10.    مهاجر پذیر بودن این کشور با مردمانی گرم و صمیمی و پذیرای مهاجرین
در این قسمت از مقاله به تشریح مقاطع مختلف تحصیلی در استرالیا می پردازیم


تحصیلات قبل از دانشگاه در استرالیا:
تحصیلات قبل از دانشگاه در استرالیا شامل مراحل کودکستان و ابتدایی و دبیرستان می باشد. دوره کودکستان از 5 سالگی شروع می گردد، دوران ابتدایی 6 تا 7 سال تا 11 سالگی می باشد ودوران دبیرستان 6 یا 5 سال است. تحصیل در استرالیا تا 15 سالگی و پایان سال دهم اجباری می باشد.
تحصیلات دانشگاهی دراستالیا
دوره لیسانس در استرالیا 3 سال و شامل 44 واحد درسی می باشد، در این دوره در صورتی که  معدل فرد بالاتر از 65 در صد باشد می تواند در دوره ای به نام دوره ی "آنرز" ثبت نام کند این دوره شامل 24 واحد درسی به علاوه ی پایان نامه می باشد که داشتن معدل بالا در این دوره وکسب رتبه ممتاز تزدانشجویی امکان ورود مستقیم فرد را به دوره دکترا فراهم می نماید. بسیاری دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به دلیل موقعیت اجتماعی خوب آنرز وارد این دوره می شوند.
دوره فوق لیسانس هم در استرالیا از سه طریق قابل گذراندن است ؛ابتدا از طریق گذراندن واحدهای درسی که این نوع تحصیل در این مقطع امکان ورود مستقیم به دوره دکترا را میسر نمی کند. روش دوم گذراندن واحد های درسی همراه با تز می باشد و روش سوم تحصیل در دوره فوق لیسانس از طریق نوشتن تز می باشد که در این مدل دانشجویان ملزم به گذزاندن واحد های درسی نمی باشند.
دوره دکترا در استرالیا سه ساله می باشد و مدرک دکترا دارای سه مؤلفه است: جستجوی پژوهشگرانه آزمایشگاهی  یا سیستماتیک حوزه ای از دانش، پروژه تحقیقاتی و پایان نامه قابل توجه
در خصوص تحصیل در استرالیا نکاتی وجود دارد که در ذیل به ذکر این نکات می پردازیم
نکات مهم در خصوص تحصیل در استرالیا:
الف)همه دانشگاه های استرالیا معمولاً آیلتس با نمره کلی 5/6 را قبول دارند به طوری که هیچ یک از مهارت های آن نباید کم تر از 6 باشد حتی در برخی از رشته ها مثل معماری و روزنامه نگاری نیاز به آیلتس 7 وجود دارد در غیر این صورت دانشگاه نوعی پذیرش مشروط را برای فرد صادر می کند که دانشجو باید در کلاس های زبان ثبت نام کند و دوره های زبان بگذراند و نمره ی لازم را کسب کند و قبل از تحصیل در این دوره امکان ورود به دانشگاه را ندارد.
ب)کلاس های زبان آکادمیک در استرالیا دارای هزینه بالایی می باشند
ج)به طور کلی اخذ ویزای دانشجویی از سفارت استرالیا نیاز به آیلتس با نمره کلی (overall) 6 دارد هرچند دانشگاه از شما آیلتس 5 را هم قبول کرده باشد.
د)شروع ترم ها ی تحصیلی در استرالیا ماه مارج(ترم پاییز) و جولای (ترم بهار) می باشند.
ه)در استرالیا 8 دانشگاه برتر وجود دراد که پذیرش در این دانشگاه ها دشوارتر از از دیگر دانشگاه هاست البته این  به معنای راحت بودن پذیرش در دیگر دانشگاه ها و یا رتبه ی علمی پایین آن ها نمی باشد
8 دانشگاه های برتر استرالا دانشگاه های زیر می باشند:
دانشگاه اِی اِن یو (دانشگاه ملی استرالیا)، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیو ساوت ویلز، دانشگاه آدلاید، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه وِستِرن استرالیا ، دانشگاه مُوناش که در مقاله معرفی دانشگاه های برتر استرالیا در مورد هر کدام توضیح داده شده است.
ی)امکان گرفتن بورس تحصیلی هم در مقاطع ارشد و دکترا در استرالیا وجود دارد

 همانطور که می دانیم تحصیل در استرالیا شامل شهریه می باشد که در این قسمت از مقاله شهریه های  تحصیل در استرالیا و هزینه زندگی دانشجویی در این کشور را بررسی می کنیم:
هزینه تحصیل در استرالیا:
شهریه های تحصیل  در دانشگاه های استرالیا با توجه به دانشگاه و رشته متفاوت است اما به طور کلی می توان هزینه تحصیل در دوره پایه را حدوداً  9000 تا 14000 هزار دلار در سال ،در دوره قبل از دانشگاه بین 5000 تا 11000 دلار در سال دانست.
هزینه تحصیل در دوره کارشناسی بین 10000 تا 17000 و در دوره فوق لیسانس و دوره دکترا بین 11000 تا 18000 دلار در سال می باشد.دوره های آموزش زبان انگلیسی هم بین 3500 تا 13500د دلار در سال هزینه در بردارد.
هزینه های زندگی دانشجویی در استرالیا:
متوسط هزینه زندگی در استرالا سالیانه 18000 دلار استرالی میباشد. هم چنین دانشجویان در این کشور از حق اشتغال هم برخوردار می باشند که شامل هفته ای 20 ساعت در طول ترم و هفته ای 40 ساعت در تعطیلات ترمیک می باشد. البته همسر دانشجو هم از حق کار برخوردار می باشد. هزینه اجاره سوئییت دانشجویی در استرالیا به صورت هفتگی بین 180 تا 250 دلار می باشد و هزینه خوراک در استرالیا را باید بین 80 تا 120 دلار در هفته در نظر گرفت.

برای مشاوره بیشتردر مورد چگونگی اخذ ویزا های مختلف از جمله ویزای تحصیلی  با مشاوران موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید

 

.

 


معرفی دانشگا های برتر استرالیا ( معرفی دانشگاه های گروه 8 استرالیا )


کشور استرالیا یکی از کشورهایی است بسیاری از افراد علاقه مند هستند که به آن کشور مهاجرت کنند؛ و همانطور که میدانید یکی از روشهای مهاجرت به استرالیا اخذ ویزای دانشجویی ( ویزای تحصیلی ) میباشد که همواره دانشجویان سعی دارند که از دانشگاه های برتر استرالیا پذیرش دانشجویی خود را اخذ نمایند . در این نوشتار سعی داریم که دانشگاه های برتر استرالیا را معرفی نماییم .
در سال 1994 میلادی هشت دانشگاه برتر و قدیمی استرالیا با هم گروهی را تشکیل دادند که به گروه هشت معروف شد . دانشگاه های گروه 8 از لحاظ رتبه بندی علمی دانشگاه های، تحصیلی و آموزشی در سطوح ملی و بین المللی در رده های بالایی قرار دارد و و دفتر اصلی گروه هشت در شهر کانبرا که پایتخت استرالیا است قرار دارد. این دانشگاه ها عبارتند از :


دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University ) 

Melli استرالیا
این دانشگاه در سال 1946 تاسیس شده است و در شهر کانبرا قرار دارد . دانشگاه ملی استرالیا بهترین دانشگاه نیمکره جنوبی میباشد . دانشگاه ملی استرالیا دارای 7 دانشکده میباشند که این دانشکده ها عبارتند از :  دانشکده علوم اجتماعی( در این دانشکده  رشته های هنر ، جامعه شناسی , علوم اجتماعی و انسان شناسی در آن تدریس میشود ) ، دانشکده مطالعات و تحقیقات کشورهای آسیایی , دانشکده اقتصاد و بازرگانی ، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر ، دانشکده حقوق ، دانشکده پزشکی،زیست شناسی و علوم محیطی و دانشکده علوم ریاضی و فیزیک ( در این دانشکده رشته های : ستاره شناسی،فیزیک نجومی،شیمی،علوم زمین شناسی،علوم ریاضیات،فیزیک و علوم ارتباطات تدریس میشود ) . 30 درصد دانشجویان دانشگاه ملی استرالیا را دانشجویان خارجی تشکیل میدهد. 4 نفر از دانش آموختگان دانشگاه ملی استرالیا تا کنون برنده جایزه نوبل شده اند .


دانشگاه ملبورن (University of Melbourne )

Melborn استرالیا
دانشگاه ملبورن واقع در شهر ملبورن استرالیا و در ایالت ویکتوریا استرالیا قرار گرفته است . دانشگاه ملبورن در سال 1853 تاسیس شده است . دانشگاه ملبورن استرالیا دارای 14 دانشکده میباشد . از نکات قوت این دانشگاه این است که همواره کارفرمایان موسسات و شرکتهای مختلف در استرالیا و شرکتهای بین المللی در رابطه با پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاه ملبورن بسیار راغب بوده اند .


دانشگاه موناش (Monash University )


دانشگاه موناش در شهر ملبورن استرالیا و در سال 1958 تاسیس شده است . دانشگاه موناش بزرگترین دانشگاه استرالیا محسوب میگردد. دانشگاه ملبورن از 10 دانشکده تاسیس شده است . هر ساله دولت استرالیا به حدود ۳۰۰ دانشجوی بین المللی در سراسر استرالیا بورسیه تحصیلی اعطا می کند. از این میان ۲۵ بورس به دانشگاه موناش تعلق دارد. این بورسیه تحصیلی شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را می پردازد. اما شامل هزینه زندگی نمی شود. می توان همزمان بورسیه دیگری که هزینه های زندگی را پوشش می دهد دریافت نمود.


دانشگاه سیدنی (University of Sydney )

Sydney استرالیا
دانشگاه سیدنی در سال 1850 و در شهر سیدنی تاسیس شده است و از دانشگاه های قدیمی استرالیا محسوب میشود. دانشگاه سیدنی استرالیا از 16 دانشکده تشکیل شده است . از نکات قوت این دانشکده دارا بودن بزرگترین کتابخانه در نیمکره جنوبی میباشد که در 13 کتابخانه  که در حوزه های مختلف میباشد کتابها را در خود جای داده است . دانشگاه سیدنی بورسهای مختلفی را حتی در مقطع کارشناسی به دانشجویان مستعد ارائه مینماید که در مقاله متفاوت بورس دانشگاه سیدنی توضیح داده شده است .


دانشگاه نیوسوث ویلز (University of New South Wales )
دانشگاه نیو سوث ولز در اطراف سیدنی قرار گرفته است و در سال 1949 تاسیس شده است . دانشگاه نیو سوث ولز از 9 دانشکده تشکیل شده است که در بیش از 300 رشته تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی و 600 رشته برای دانشجویان کارشناسی ارشد دوره ارائه میدهد


دانشگاه کویینزلند (University of Queensland )
دانشگاه کویینزلند استرالیا در شهر بریزبین استرالیا واقع شده است و در سال 1909 تاسیس شده است . این دانشگاه به اختصار UQ  نامیده میشود. دانشگاه کویینزلند دارای 7 دانشکده میباشد


دانشگاه وسترن استرالیا (University of Western Australia ) :
دانشگاه وسترن استرالیا قدیمی ترین دانشگاه غرب استرالیا میباشد که در شهر پرت و در سال 1911 تاسیس شده است . این دانشگاه دارای 7 دانشکده میباشد .


دانشگاه آدلاید (University of Adelaide )
دانشگاه آدلاید در سال  1874 تاسیس شده است و در جنوب استرالیا در شهر آدلاید قرار گرفته است . دانشگاه آدلاید از 5 دانشکده تشکیل شده است

 

.

 

 

کار در کشور استرالیا و اخذ ویزای کاری کشور استرالیا


بسیاری از افراد مشتاق مهاجرت به استرالیا میباشند . یکی از بهترین روشها مهاجرت کاری به استرالیا است . بسیاری از افراد برای اخذ اقامت از طریق ویزای کاری استرالیا تلاش میکنند. به طور کلی کشور استرالیا یکی از کشورهای نوظهوری هست که از ابتدا مهاجران را در خود جای داده است .
به دنبال پذیرش نیروی کار در کشور استرالیا در راستای گسترش و پیشرفت هرچه بیشتر این کشور، یکی از پر طرفدارترین راه های مهاجرت به کشور استرالیا مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری است. این مسیله ما را برآن داشت تا در مورد ویزای کاری استرالیا توضیحاتی را در قالب این مقاله به شما خوانندگان محترم ارایه دهیم .
کشور استرالیا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را به صورت سالیانه جهت حفظ تعادل فرصت های کاری و همچنین سازماندهی مهاجران به کشور استرالیا، ارائه می دهد که با توجه به مشاغل موجود در این لیست و کسب امتیازات مورد نیاز که در ادامه به تفصیل نسبت به بررسی آنها اقدام خواهیم کرد، میتوان نسبت به اخذ ویزای کاری کشور استرالیا اقدام کرد. هرچند توجه به این نکته ضروری است که در پی درخواست های متعدد از سراسر دنیا برای اخذ ویزای کاری کشور استرالیا، مهاجرت به استرالیا از این طریق دشوار تر و دارای چالش های جدی شده است. به این صورت که، شرایط و امتیاز بندی ها جهت مهاجرت کاری به استرالیا هرساله در حال تغییر است و در سال های اخیر همواره دشوار تر و سخت گیرانه تر شده است که شاید یکی از این مشکلات داشتن مدرک زبان آیلس با نمره 7 میباشد . که خود این مسیله همواره مشکل بزرگی را در مقابل اقدام کنندگان ویزای کاری استرالیا قرار میدهد.
همانطور که میدانید اخذ اقامت دائم کشور استرالیا از طریق ویزای کاری آن و ورود و کار در این کشور یکی از بزرگترین موفقیت هایی است که اشخاص میتوانند کسب کنند و دقیقا به همین دلیل تعداد متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور استرالیا به صورت چشمگیری افزایش یافته و مهاجرت به استرالیا از این راه توامان با صرف زمان و هزینه و ریسک پذیری است.

از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشور استرالیا عبارتند از :
الف) (محدودیت سنی) دارا بودن سن بالای 18 سال و کمتر از 45 سال
ب) دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک فنی و حرفه ای معتبر که در لیست مشاغل کشور استرالیا موجود باشد.
ج) دارا بودن مدرک زبان انگلیسی IELTS
د) دارا بودن سابقه کاری حداقل یک ساله مرتبط با رشته تحصیلی
 
اخذ ویزای کاری کشور استرالیا از 3 راه امکانپدیر است که موارد زیر را شامل میشود :
1. مهاجرت کاری از طریق حرفه و تخصص (ویزای 189)
مهاجران از طریق اخذ این ویزا میتوانند در هر منطقه و یا ایالت که میخواهند مشغول به کار و زندگی شوند. برای اخذ این ویزا میبایستی حرفه و تخصص فرد متقاضی در لیست مشاغل کشور استرالیا موجود باشد.
موارد زیر از جمله مزایای مهاجرت از طریق این ویزا است:
_ امکان کار و زندگی دائم در هر نقطه از کشور استرالیا.
_ امکان تحصیل در دانشگاه های کشور استرالیا با هزینه ی پایین.
_ امکان بهره مندی از مراقبت های پزشکی و دارویی رایگان.
_ امکان بهره مندی از بیمه بیکاری و بازنشستگی.
_ امکان اقدام جهت دریافت پاسپورت کشور استرالیا.
.
امتیازبندی هریک از فاکتور های لازم برای اخذ ویزای کاری 189 کشور استرالیا به صورت زیر است:
1) شرایط سنی : تا 30 امتیاز
2) مهارت های زبان انگلیسی : تا 20 امتیاز
3) سابقه کاری : تا 15 امتیاز
نکته : توجه کنید که برای ارائه سابقه کار لازم نیست که شما حتما سابقه ی بیمه ای داشته باشید بلکه باید ثابت نمایید که مدت مذکور را مشغول به کار بوده اید که یکی از راه های اثبات آن سابقه ی بیمه ای است.
4) مدرک تحصیلات دانشگاهی : تا 20 امتیاز
نکته: توجه داشته باشید که مدرک کارشناسی ارشد ایران معمولا دارای 20 امتیاز است. و اگر شما دانشجوی کارشناسی ارشد هستید امتیاز مربوط به مدرک کارشناسی به شما تعلق میگیرد.
5) زبان دوم : تا 5 امتیاز
6) شرایط همسر متقاضی : تا 5 امتیاز
7) مدرک تحصیلات تمام وقت در کشور استرالیا حداقل به مدت 2 سال
8) تحصیل در مناطق محلی : تا 5 امتیاز
9) مهاجرت به شیوه ی مهاجرت ایالتی(در ادامه توضیح داده خواهد شد) : تا 5 امتیاز
10) دارا بودن اسپانسر فامیل درجه یک(در ادامه توضیح داده خواهد شد) : تا 10 امتیاز
.
2. مهاجرت کاری از طریق حرفه و تخصص با اسپانسر ایالتی (ویزای 190)
تفاوت اخذ ویزای کاری 190 با ویزایی که پیشتر توضیح داده شد در نیاز آن به داشتن اسپانسر از طرف یک ایالت خاص از کشور استرالیا است، به این معنی که اگر امتیازات فرد متقاضی به حد نصاب(که 60 امتیاز است) نرسید، شخص میتواند با اقدام جهت اخذ اسپانسر از یکی از ایالات کشور استرالیا 5 امتیاز به مجموع امتیازات خود بیافزاید. البته در نتیجه ی این عمل فرد متعهد میشود که تنها به ایالتی که اسپانسر او شده است سفر کند و در آنجا حداقل به مدت 2 سال مشغول به کار و زندگی شود. باید در اخذ ویزای کاری کشور استرالیا از این طریق به این موضوع توجه داشت که حرفه ی فرد میبایستی در لیست مشاغل آن ایالت وجود داشته باشد و این ویزا یک ویزای کاری با اجازه اقامت 5 ساله است که همانطور که گفته شد 2 سال آن باید در ایالت مورد نظر سپری شود اما پس از آن مهاجران حق انتخاب هر نقطه از کشور استرالیا را برای کار و زندگی دارند.
موارد زیر از جمله مزایای مهاجرت از طریق این ویزا است :
_ بهره مندی کامل از مزایای یک شهروند استرالیایی از بدو ورود.
_ متعهد شدن ایالت مورد نظر جهت کمک به فرد مهاجر در راستای یافتن محل مناسب برای زندگی، مدرسه محل تحصیل فرزندان و ... .
_ متعهد شدن ایالت مورد نظر جهت کمک به فرد مهاجر تا وفق کامل فرد با محیط جدید.
.
3. مهاجرت کاری از طریق حرفه و تخصص با اسپانسر ناحیه ای و یا اقوام (ویزای 489)
اخذ ویزای کاری کشور استرالیا از این طریق تقریبا شبیه به اخذ ویزای نوع دوم (ویزای 190) است، با این تفاوت که این ویزا 3 ساله است و فرد موظف است که 2 سال را تنها در آن ناحیه ای از ایالت مشغول به کار و زندگی شود که اسپانسر آن متقاضی شده است.
اخذ ویزای کاری کشور استرالیا از این راه بسیار ساده تر و در دسترس تر است و دارای 10 امتیاز مازاد است.
همچنین در صورت وجود یکی از اقوام درجه یک متقاضی در یکی از آن نواحی 10 امتیاز اینگونه از مهاجرت به مجموع امتیازات فرد متقاضی افزوده خواهد شد.
.
.
*لیست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا :
مدیریت پروژه های راه وساختمان
ناظر پروژه های ساخت وساز
مدیریت مهندسی
مدیریت مهد کودک
مدیریت بخش پزشکی
سر پرستار
مدیریت سازمان سلامت
مدیریت مرکز رفاهی
حسابدار
مدیریت حسابداری
حسابدار مالیات
حسابرس خارجی
حسابرس داخلی
کارشناس بیمه
اقتصاد دان
ارزیاب
مهندس کشتی
کاپیتان کشتی
افسر کشتی
مهندس معمار
معماری فضای شهری
نقشه کش
نقشه بردار
نقشه کش شهری
مهندس شیمی
مهندس مواد
مهندس عمران
مهندس ژئوتکنیک
نقشه بردار کیفی
مهندس سازه
مهندس حمل و نقل
مهندس برق
مهندس الکترونیک
مهندس صنایع
مهندس مکانیک
مهندسی محصول و خط تولیدکارخانه
مهندس معدن *بغیر از شاخه نفت*
مهندس نفت
مهندس هوا و فضا
مهندس کشاورزی
مهندس پزشکی
مهندس فنی *کاردان مهندسی*
مهندس محیط زیست
طراح کشتی *کشتی ساز*
مشاور کشاورزی
علوم کشاورزی
جنگل بان
شیمی دان
علوم آزمایشگاه پزشکی
دامپزشک
معلم پیش دبستانی
دبیر دبیرستان
معلم افراد استثنائی
معلم ناشنوایان
معلم نابینایان
آموزش و پرورش استثنائی
پرتو نگار
متخصص اشعه پزشکی
کارشناس داروهای اتمی
سونوگرافیست
عینک ساز
متخصص بینایی
متخصص ستون فقرات
متخصص استخوان
متخصص دندان
دندان پزشک
کار درمان گر
فیزیوتراپیست
متخصص پا
شنوایی سنج
گفتار درمان
پزشک عمومی
متخصص بیهوشی
پزشک متخصص
متخصص قلب
متخصص خون شناسی
متخصص تومورشناسی
متخصص غدد
متخصص معده و روده
متخصص مراقبت های ویژه
متخصص اعصاب
متخصص اطفال
متخصص کلیه
متخصص پوست
متخصص قفسه سینه
پزشک متخصص
روان پزشک
جراح عمومی
جراح قفسه سینه
جراح اعصاب
جراح ارتوپد
متخصص گوش و حلق وبینی
جراح کودکان
جراح پلاستیک*زیبایی*
متخصص بیماری های ادرار
جراح رگ و عروق
متخصص پوست
متخصص اورژانس
پزشک زنان و زایمان
متخصص چشم پزشک
پزشک آسیب شناس

ماما
پرستار عمومی
پرستار نگهداری ازسالمند
پرستار کودک
پرستار سلامتی جامعه
پرستار اورژانس و مراقبت های ویژه
پرستار ناتوانی های پیشرفته
پرستارتوانبخشی
پرستار (پزشکی)
پرستار (بهداشت عمومی)
پرستار (بهداشت روانی)
پرستار آمادگی قبل ازعمل
پرستار اتاق عمل
پرستار
تحلیل گر فناوری اطلاعات وارتباطات
تحلیل گر سیستم کامپیوتر
برنامه نویسی تحلیلی
برنامه نویس
مهندس نرم افزار
مهندس مخابرات
مهندس شبکه های مخابراتی
روان شناس بالینی
روان شناس تحصیلی
روان شناس سازمان
روان درمانگر
روان شناس
مددکار اجتماعی
کمک مهندس عمران
تکنسین مهندس عمران
کمک مهندس برق
تکنسین مهندسی برق
تکنسین ارتباطات رادیویی
مهندس فیلد های مخابراتی
طراح شبکه های مخابراتی
کارمند تکنسین مخابرات
برق کار اتومبیل
مکانیک موتور
مکانیک موتور دیزل
مکانیک موتور سیکلت
مکانیک موتور کوچک
تراشکار فنی
فلز ساز
جوشکار فشار
جوشکار ( درجه یک)
تعمیرکار هواپیما
مکانیک هواپیما
تعمیرکار ساختارهواپیما
قفل ساز
تراشکار خودرو
نقاش خودرو
بنا
سنگ تراش
نجار و چوب بر
چوب بر
نجار
نقاش فنی
شیشه بر
گچ کار
گچ کارسه بعدی
کاشی کار دیوار وسقف
لوله کش ( عمومی)
لوله کش قطعات گرمایشی وسرمایشی
عایق کار
تعمیر کار لوله های گاز
عایق کار پشت بام
برق کار عمومی
برق کار درجه یک
مکانیک آسانسور
مکانیک تهویه هوا و خنک کننده ها
برق کار خطوط
فنی کار کابل های اتصال
فنی کار تجهیزات الکترونیکی
فنی کار تجهیزات الکترونیکی( عمومی)
فنی کار تجهیزات الکترونیکی ( درجه یک)
متخصص بهداشت دندان
متخصص دندان مصنوعی
تکنسین دندان
متخصص درمان دندان

 .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اخد ویزاهای مختلف برای استرالیا مانند ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی و.... با مشاورین موسسه بین المللی راد

 

تماس برقرار نمایید.

 

سرمایه گذاری در استرالیا و اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا


همانطور که می دانید راه های مختلفی چون اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، اخذ ویزای کاری استرالیا (Skill worker) اخذ ویزا از طریق ازدواج و... برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم استرالیا و تابعیت کشور استرالیا وجود دارد اما شاید بتوان گفت سرمایه گذاری در کشور استرالیا مسیری است که با کم ترین ناهمواری از جهت داشتن شرایط مختلف شما را به اخذ اقامت دائم در کشور استرالیا نزدیک می نماید چرا که شرایط سرمایه گذاری در استرالیا چندان پیچیده و دور از دسترس نیست.
 از جمله دلایلی که کشور استرالیا را به یکی از بهترین بسترها جهت سرمایه گذاری تبدیل می نماید این مطلب است که اقتصاد پویا و روبه رشد کشور استرالیا جزو 4 اقتصاد برتر وپیشرفته دنیا است و سرمایه گذاری در استرالیا می تواند سود قابل توجهی برای فرد سرمایه گذار به همراه داشته باشد.
روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا:
الف)Business innovation stream: این روش در واقع روشی است که در آن متقاضی با ایجاد کسب و کاری نو و بدیع در کشور استرالیا اقدام ویزای سرمایه گذاری می نماید. این ویزا یک ویزای موقت 4 ساله می باشد از جمله شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت ویزای کسب و کار به موارد زیر می توان اشاره نمود:
1)    جدولی تحت عنوان جدول امتیازبندی در دعوت نامه ویزای سرمایه گذاری استرالیا وجود دارد که فرد متقاضی باید دست کم 65 امتیاز را از این جدول کسب نماید.
2)    سن فرد متقاضی می بایستی کم تر از 55 سال باشد.
3)    فرد سرمایه گذار باید دست کم نیمی از وقت خود را در جهت فعالیت های حرفه ای و کاری مصرف کند این فرد باید تصمیمی جدی و واقعی برای ایجاد کسب و کار و هم چنین زندگی به مدت حداقل دو سال در استرالیا را داشته باشد.
4)    مجموع گردش مالی فرد متقاضی باید حداقل به مدت دو سال در 4 سال اخیر به میزان 500 هزار دلار استرالیا در هر سال باشد.
5)    فرد متقاضی و شریک زندکی او می بایست در 2 سال اخیر مبلغ دست کم 800 هزار دلار استرالیا را به عنوان مجموع دارایی های خود داشته باشند که قابل انتقال به کشور استرالیا نیز باشد.
6)    فرد متقاضی می تواند مالک 51% سهام در تجارتی باشد که گردش مالی کم تر از 400 هزار دلار استرالیا را در سال دارد ویا مالک 30% از سهام تجارتی که گردش مالی اش بیش از 400 هزار دلار در سال است و یا می تواند صاحب 10 % سهام تجارتی باشد که جزو سهامی عام است.

 ب)Investor stream: در این نوع سرمایه گذرای که یک ویزای دائم را به همراه دارد؛ فرد متقاضی می باست دست کم مبلغ میزان 5/1 میلیون دلار استرالیا را در مدتی به طول 4 سال در کشور استرالیا سرمایه گذاری نماید . مبلغ مذکور باید به عنوان دارایی و اموال فرد متقاضی به مدت 4 سال در استرالیا به صورت سپرده گذاری محفوظ بماند و این مبلغ قابلیت برداشت در این مدت را نخواهد داشت اما پس از طی این دوره 4 ساله مبلغ 5/1 میلیون دلار می تواند جهت فعالیت های تجاری به فرد متقاضی تحویل داده شود از جمله شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت ویزای سرمایه گذاری 4 ساله به موارد زیر می توان اشاره نمود:
1)    متقاضی می باید حداقل امتیاز 65 را از جدول امتیاز بندی دریافت کرده باشد
2)    سن فرد متقاضی باید کم تر از 55 سال باشد
3)    دارا بودن سوابق مدیریتی در سطح بالا در رابطه با مشاغلی چون سرمایه گذاری و فعالیت های مالی و اقتصادی از جمله ملزومات فرد متقاضی است به طوری که فرد سرمایه گذار باید دست کم سابقه ای سه ساله در مدیریت یک فعالیت تجاری قانونی را داشته باشد
4)    این فرد باید تصمیمی جدی و واقعی برای ایجاد کسب و کار و هم چنین زندگی به مدت حداقل دو سال در استرالیا را داشته باشد و هیچ وقت مالک تجارتی غیر قانونی نباشد
5)    فرد متقاضی و یا شریک زندگی او یا هردو می بایست دست کم به مدت یک سال در سال های اخیر تجارتی با اعتبار  5/1 میلیون دلار را مدیریت کرده و صاحب 10% سود این تجارت بوده باشند
6)    مجموع دارایی ها ی شخص متقاضی و همسر او باید دست کم مبلغ 25/2 میلیون دلار استرالیا در دو سال اخیر تخمین زده شود
ج) Significant investor visa: این نوع سرمایه گذرای مخصوص افرادی است که دست کم می توانند 5 میلیون دلار استرالیا را حداقل به مدت 4 سال در این کشور سرمایه گذار ی کرده و این مبلغ را مشغول انجام یکی از فعالیت های نامبرده در زیر کنند:
    فعالیت های زیربنایی در کشور استرالیا
    سهام شرکت های استرالیایی و اوراق قرضه و بورس اوراق بهادار
    سپرده های مدت دار مؤسسات مالی استرالیا
    املاک در استرالیا
    کشاورزی کشور استرالیا
    سرمایه گذاری در شرکت های خصوصی به شرط سهام دار بودن فرد متقاضی
باید توجه داشت که در این نوع سرمایه گذاری شرایط سنی و داشتن امتیاز لازم جزو شروط سرمایه گذاری نمی باشند و تنها کافی است سرمایه گذار به مدت 160 روز در مدت 4 سال در استرالیا زندگی کرده باشد که بتواند جهت اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام نماید؛ هم چنین فرد متقاضی باید تعهد دهد که تجارت خود را در ایالتی که مورد قبول قرار گرفته در استرالیا ادامه دهد و دست کم مبلغ مورد نظر برای معرفی دارایی های فرد متقاضی مبلغ 5 میلیون دلار استرالیا است که می تواند مجموع دارایی های سرمایه گذار و همسرش باشند .

مزایای سرمایه گذرای در استرالیا :
•    خانواده ی فرد متقاضی امکان کار ، زندگی و تحصیل در استرالیا را خواهند داشت
•    فرد متقاضی می توانند در تعداد دفعات نا محدود از کشور استرالیا خارج و یا به آن وارد شوند .
•    این اقامت می تواند پس از گذارندن دو سال کار و زندگی در استرالیا تبدیل به اقامت دائم استرالیا شود.

برای مشاوره بیشتر در مورد اخذ ویزای تحصیلی ؛ اخذ ویزای سرمایه گذاری و اخذ ویزای کاری در استرالیا با مشاورین موسسه بین المللی راد

 

تماس بگیرید .

 

هزینه های زندگی در استرالیا


افرادی که جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ، اخذ ویزای کاری استرالیا ، اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا و دیگر روش های مهاجرت به کشور استرالیا به جهت ادامه تحصیل در استرالیا ، کار در استرالیا و در نهایت اخذ اقامت دائم استرالیا و کسب تابعیت استرالیا اقدام می نمایند همواره به داشتن یک پیش بینی جامع و قابل اتکا در رابطه با هزینه های زندگی و تحصیل خود و خانواده در کشوراسترالیا نیاز داشته اند.
کشور استرالیا از نظر کیفیت زندگی ساکنان خود رتبه برتر را در دنیا کسب کرده است و از همین جهت قابل پیش بینی است که کشوری با این سطح رفاه و کیفیت زندگی مردم دارای هزینه زندگی بالاتری باشد که باید توجه داشت برای افراد که در همین جامعه مشغول به کار و فعالیت هستند این مسئله چندان مورد نظر نیست چرا که این مخارج مطابق با درآمدهای ایشان است در عین حال این مسئله می تواند برای افرادی که از طرق مختلف به کشور استرالیا مهاجرت می کنند بسیار حائز اهمیت باشد
بدیهی است که هزینه های زندگی در ایالات مختلف کشور استرالیا و حتی در مناطق مختلف یک ایالت واحد و البته با توجه به نوع زندگی افراد می تواند کاملاً متفاوت باشد ؛ شهر سیدنی بالا ترین هزینه در میان شهرهای مختلف استرالیا دارد با این که هزینه لوازم ضروری چون خوراک و پوشاک تقریباً پایین است ، هزینه محصولات صنعتی نسبتاً بالاست، زیرا اکثر این محصولات وارداتی هستند.

به طور کلی می توان مبالغ متوسط زیر را برای هزینه های کلی استرالیا ارائه نمود:
    هزینه زندگی یک نفر حدود 18هزار وپانصد دلار استرالیا به صورت سالیانه
    هزینه زندگی همسر 6 هزار و پانصد هزار دلار استرالیا  به صورت سالیانه
    هزینه زندگی هر فرزند حدود 3 هزار و پانصد دلار استرالیا به صورت سالیانه
اگر بخواهیم هزینه های زندگی در استرالیا را جزئی تر و موردی تر بیان نماییم می توان مطالب زیر را در نظر داشت:
    هزینه اجاره خانه در شهرهای مختلف استرالیا می تواند بین 800 تا 2000هزار دلار به صورت ماهیانه بسته به نوع خانه و محل قرار گیری آن متفاوت باشد
    هزینه خوراک برای دو نفر به طور متوسط حدود 100 تا 150 دلار به صورت هفتگی می باشد البته خرید از فروشگاه های زنجیره ای در کشور استرالیا در کشور بسیار شایع می باشد
    هزینه وسائط نقلیه در استرالیا با توجه به امکانات در دسترس آن قابل قبول است  در صورت استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی چون اتوبوبس و مترو شما باید مبلغی بین 1 تا 3 دلار بابت هزینه بلیط این وسائل بپردازید در حالی که استفاده خودرو شخصی با توجه به مخارج بنزین ، سرویس، بیمه و ... آن هزینه ای بین 200 تا 320 دلار در ماه را به همراه خواهد داشت.
    هزینه آب و برق و گاز در استرالیا : به طور متوسط بین 100 تا 300 دلار در ماه است که مبلغ تقریباً کمی به حساب می آید و هزینه تماس تلفنی به غیر از هزینه اجاره ماهیانه 30 دلاری آن حدود 20 سنت بابت هر تماس داخلی است

 

 

اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزای ازدواج و ویزای نامزدی


استرالیا یکی از کشورهایی هست که بسیاری از افراد قصد مهاجرت به این کشور و گرفتن اقامت و تابعیت آن را دارند. یکی از راه هایی که برای اخذ اقامت استرالیا وجود دارد ازدواج و دریافت ویزای نامزدی یا ازدواج میباشد .

در این مقاله قصد داریم که در مورد ویزای ازدواج استرالیا و همچنین ویزای نامزدی استرالیا توضیحاتی ارایه دهیم . و اقامت از طریق ازدواج را بررسی نماییم.
ویزای نامزدی استرالیا و ویزای ازدواج استرالیا مخصوص شهروندان استرالیا میباشد که قصد دارند همسر یا نامزد خود را به استرالیا ببرند و طبیعتا این ویزا نیز به مانند سایر ویزاهای صادر شده از کشور استرالیا شرایط و ضوابط خود را دارد.
ویزای نامزدی استرالیا ( زیر گروه 300 ) :
ویزای نامزدی استرالیا برای شهروندان استرالیایی یا افراد مقیم در استرالیا میباشد که قصد دارند همسر آینده خود را به استرالیا بیاورند . در این صورت برای نامزد خود از اداره مهاجرت درخواست ویزای نامزدی میکنند .
در این صورت شخص استرالیایی باید ثابت نماید که از نظر مالی میتواند هزینه های شریک آینده زندگی خود را حداقل تا 9 ماه تامین نماید . پروسه اخذ این ویزا معمولا 2 تا 6 ماه میباشد و زمانی که این ویزا صادر شود . و زمانی که طرفین این ویزا را درخواست میکنند حتما باید به سن قانونی (بالای 18 سال ) رسیده باشند . بعد از اخذ ویزای نامزدی و مسافرت نامزد به استرالیا طرفین ازدواج تا 9 ماه فرصت دارند که با هم ازدواج کنند ؛ البته مهم نیاز نیست که این ازدواج حتما در داخل خاک استرالیا صورت گیرد . در این نوع ویزا نیازی به داشتن مدرک زبان و یا ارزیابی تخصصی نمیباشد . البته بهتر است که شخصی که این ویزا را دریافت میکند تا حدی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد .
از خصوصیات خوب این ویزا این است که کسانی که این ویزا را دریافت میکنند میتوانند در این مدت 9 ماه که در استرالیا هستند ؛ به کار و یا به تحصیل مشغول شوند .
ویزای ازدواج استرالیا ( زیر گروه 100):
این ویزا مخصوص شهروندان استرالیایی هست که قصد دارند همسر خود را (که تابعیت استرالیایی ندارد ) به استرالیا ببرند . در این صورت ویزای ازدواج برای همسر قانونی خود در خواست میکنند . در این نوع ویزا این مسئله مهم است که طرفین ثابت کنند که رابطه و ازدواج آنها یک رابطه واقعی میباشد و هدف کسب اقامت استرالیا نمیباشد؛ که معمولا برای اثبات این ادعا باید مدارک مختلفی از جمله عکسهای مراسم های مختلف یا مسافرتهای که زوج و زوجه با هم داشتند  و ...  را به سفارت ارایه کنند تا آفیسر ویزا از واقعی بودن رابطه مطمین شود . در این ویزا هم باید شخص متقاضی که قصد دارد همسر خود را به استرالیا بیاورد باید نشان دهد که از نظر مالی میتواند هزینه زندگی همسر خود را تامین نماید . اشخاصی که این ویزا را دریافت میکنند میتوانند از تمام امکاناتی که یک شهروند استرالیایی دارند برخوردار باشند در ضمن میتوانند به طور تمام وقت کار و بدون هیچ شرایطی در استرالیا کار کنند و همچنین میتوانند در استرالیا تحصیل نمایند . این ویزا نهایتا به اخذ اقامت ختم میشود به شرط آنکه زوج و زوجه نشان دهند که در تمام مدت زندگی مشترک داشته اند و آفیسر ویزا را قانع کنند که با هم زندگی مشترک داشته اند .
لازم به ذکر میباشد دانشجویانی که در استرالیا دارای ویزای دانشجویی هستند و یا کسانی که ویزای کاری استرالیا را دارند چنانجه با شهروند استرالیایی ازدواج کنند میتوانند ویزای خود را تبدیل به ویزای ازدواج کنند . ولی کسانی که ویزیتور هستند یعنی با ویزای توریستی وارد استرالیا شده اند نمیتوانند از داخل استرالیا ویزای خود را به ویزای ازدواج تبدیل کنند.
چنانچه در این زمینه یا در مورد مهاجرت به استرالیا نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید میتوانید با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس برقرار کنید تا از راهنماییها و مشاوره مشاوران ما برخوردار شوید

 

.

 

ویزای اقامت والدین در استرالیا


بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت به استرالیا و اقامت در استرالیا هستند که همان طور که میدانید روشهای مختلفی برای این منظور وجود دارد مانند تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی، یا کار در استرالیا Skill workers   و ...
و افراد بسیاری هم به این صورت به استرالیا مهاجرت کرده اند . گاها دیده شده است که تمامی فرزندان یک خانواده در استرالیا زندگی میکنند و به استرالیا مهاجرت کرده اند. حال برای این افراد این سوال مطرح است که آیا میتوانند والدین سالخوره خود را به استرالیا و نزد خود ببرند و برای آنان اقامت دائم بگیرند ؟ جواب این سوال البته با توجه به شرایطی مثبت میباشد. شرایطی که برای این افراد وجود دارد تا این اشخاص بتوانند والدین خود را برای همیشه و به صورت اقامت دائم به استرالیا ببرند دو نکته مهم را در بر میگیرد.:
اول این که فرزند یا فرزندان اقامت دائم استرالیا را داشته باشند و ساکن استرالیا باشند، یعنی محل اصلی  زندگی و کار آنها کشور استرالیا باشد و دوم این که در یک خانواده نصف فرزندان خانواده دارای این شرط باشند یعنی نصف فرزندان خانواده ساکن دائم استرالیا باشند. اگر تعداد فرزندانی که ساکن استرالیا هستند از تعداد فرزندانی که در ایران یا هر کشور دیگری باشند بیشتر باشند والدین این افراد میتوانند به راحتی ویزا و اقامت دائم خود را از استرالیا دریافت کنند. این مسئله بسیار مهمی است و شخص کافی است که تعداد فرزندانش در استرالیا از تعداد فرزندانش در هر کشور دیگری بیشتر باشد تا شامل این قانون شود. متاسفانه برای این نوع ویزا صف طولانی وجود دارد و هر ساله تعداد ثابتی از این نوع ویزا صادر میشود بدین علت این نوع ویزا صف طولانی دارد و پیشنهاد میشود کسانی که شامل این ویزا هستند سریعتر اقدام نمایند. برای این ویزا میتوان هم از داخل و هم از خارج استرالیا اقدام کرد که هزینه های هر کدام متفاوت میباشد.
در حالتی که برای پیوستن والدین به فرزندان از داخل استرالیا اقدام شود ( که البته در این صورت والدین محدودیت سنی دارند ) صف انتظار کوتاهتر است ( تقریبا 5 سال ) و مزیت این روش این است که در این حالت به والدین ویزایی داده میشود که در این مدت آنان در استرالیا باشند.
برای دریافت این ویزا روش سریعتری نیز وجود دارد که فقط در حدو د 1.5 زمان نیاز دارد ولی در این حالت هزینه بیشتری باید پرداخت شود تا شخص بتواند والدین خود را به استرالیا منتقل نماید.
البته در نظر داشته باشید در این نوع ویزا باید شخص اسپانسر مبلغی را باید در اختیار دولت استرالیا قرار دهد که تضمین مالی برای هزینه زندگی والدین خود میباشد.
اصطلاحا به این ویزا، ویزای ساب کلاس 143 و 173 گفته میشود.
چنانچه در این مورد ویزای والدین به استرالیا نیاز به مشاوره داشتید با مشاورین ما در موسسه بین المللی

 

راد تماس بگیرید و از راهنماییهای آنان استفاده نمایید.

 

بررسی ادامه تحصیل و کار پزشکان در استرالیا


کشور استرالیا یکی از کشورهایی میباشد که برای ادامه تحصیل نزد پزشکان بسیار محبوب هست و همینطور برای این که افراد جذب بازار کار شوند و به استرالیا مهاجرت نمایند، بسیار مناسب به نظرمیرسد. پزشکان برای ادامه تحصیل در استرالیا و یا برای این که به عنوان یک پزشک جذب بازار کار استرالیا شوند حتما باید در ابتدا به عنوان پزشک عمومی ثبت نام (Register ) کنند . که این کار به دو صورت انجام میشود که در ادامه هر دو روش آن توضیح داده میشود.
برای ثبت نام به عنوان پزشک در استرالیا ، شخص حتما باید دارای مدرک آیلس با نمره 7 باشد ( توجه بفرمایید که هیچ کدام از مهارتهای آیلس نباید کمتر از 7 باشد) و باید در امتحانات AMC  شرکت نماید و با موفقیت این امتحانات را بگذراند . قابل ذکر است که امتحانات AMC  در دو مرحله برگزار میشود . مرحله اول آن به صورت تئوری میباشد و در کشورهای مختلفی این امتحانات برگزار میشود ولی مرحله دوم به صورت عملی میباشد و فقط باید داخل خاک استرالیا باشید . بسیاری از پزشکان برای شرکت در مرحله دوم این آزمون در کلاسهای آمادگی این آزمون که در برخی از دانشگاه ها  (مانند دانشگاه موناش ) برگزار میشود شرکت میکنند و دوره هایی را مانند دوره های انترنی میگذرانند؛ تا بتوانند در آزمون موفق شوند. بدیهی است که شرکت در این دروه ها دارای هزینه هایی نیز میباشد. بعد از این مرحله با در دست داشتن مدرک AMC   و مدرک آیلس شخص میتواند یک کارفرما در استرالیا داشته باشد و ویزای کاری دریافت نماید. به این روش که توضیح داده شد روش ثبت نام غیر مشروط (Full Medical Registration )  میگویند .
و اما روش دوم ، ثبت نام مشروط (Conditional Medical registration ) میگویند که در این حالت شخص 2 تا 3  سال فرصت دارد تا  هر زمان آمادگی لازم را به دست آورد در آزمون AMC  شرکت نماید.
لازم به ذکر است که پزشکان برای اقامت دائم باید از روش اول امور خود را پیگیری نمایند.


انواع ویزاهایی که برای پزشکان صادر میشود به شرح زیر میباشد:
الف ) ويزاهای موقت استرالیا
1- ویزای Temporary Business ( ساب کلاسه  457 )
2- ویزای Medical Practitioner  ( ساب کلاسه 422 )
3- ویزای Occupational Trainee ( ساب کلاسه 442 )

نکته مهم در مورد این ویزاها این است که  ويزا های موقت احتياج به يک اسپانسر یعنی یک شخص حقوقی دارد ، که  با این شخص حقوقی برای کار یک قرارداد تنظیم شده باشد و یا این که برای گذراندن دوره های آموزشی رسمی این ویزاها صادر میشود ( که در این صورت سازمانی که دروه را برگزار میکند اسپانسر تلقی میشود .)
در این نوع ویزاها پس از طی دوره موقت ويزا و اخذ کليه گواهی نامه ها همگی امکان تبدیل به ویزاهای دائم را دارا هستند.


ب ) ويزاهای دائم استرالیا
1- ويزای  Employer Nomination Scheme ( ساب کلاسه 856 )
این ویزا مخصوص پزشکانی است که در سيستم نظام پزشکی ثبت نام و تاييد شده اند و یک اسپانسر جهت استخدام دائم آنها موافقت کرده و قراردادهای لازمه منعقد شده است .
2- ويزای Regional Sponsored Migration ( ساب کلاسه 857 )
این ویزا مخصوص پزشکانی است که در سيتستم نظام پزشکی ثبت نام و تاييد شده اند و يک اسپانسر جهت استخدام دائم يا موقت وجود دارد که فقط در مناطق حومه شهری میباشد و پيشاپيش با استخدام آنها موافقت کرده است.
3- ويزای General Skilled Migration 0(ساب کلاسه 175)
این ویزا مخصوص پزشکانی میباشد که کليه مدارک و تاييديه لازم را از نظام پزشکی دريافت کرده و  هيچ اسپانسر يا موقعيت شغلی پيشاپيش در اختيار ندارند اين نوع ويزا معروف ترين و پرطرف دارترين ويزای مهاجرت ميباشد  بدین علت که بعد از دريافت آن هيچ گونه محدوديت زمانی يا مکانی يا کاری يا تحصيلی جهت ادامه زندگی متقاضی و ورود و خروج شخص از کشور وجود ندارد. بعد از دریافت اين ويزا شخص اقامت دائم کشور استراليا را کسب خواهد کرد و بعد از 3 الی 5 سال میتواند برای دریافت پاسپورت استرالیایی اقدام نماید. طبیعتا دریافت این ویزا با محدودیتهایی همراه میباشد .
برای مشاوره بیشتر در این زمینه با مشاورین موسسه بین المللی راد در تماس باشید.