سرمایه گذاری در استرالیا


همانطور که می دانید راه های مختلفی چون اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، اخذ ویزای کاری استرالیا (Skill worker) اخذ ویزا از طریق ازدواج  در استرالیا و... برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم استرالیا و تابعیت کشور استرالیا وجود دارد اما شاید بتوان گفت سرمایه گذاری در کشور استرالیا مسیری است که با کم ترین ناهمواری از جهت داشتن شرایط مختلف شما را به اخذ اقامت دائم در کشور استرالیا نزدیک می نماید چرا که شرایط سرمایه گذاری در استرالیا چندان پیچیده و دور از دسترس نیست.
 از جمله دلایلی که کشور استرالیا را به یکی از بهترین بسترها جهت سرمایه گذاری تبدیل می نماید این مطلب است که اقتصاد پویا و روبه رشد کشور استرالیا جزو 4 اقتصاد برتر وپیشرفته دنیا است و سرمایه گذاری در استرالیا می تواند سود قابل توجهی برای فرد سرمایه گذار به همراه داشته باشد.
روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا:
الف)Business innovation stream: این روش در واقع روشی است که در آن متقاضی با ایجاد کسب و کاری نو و بدیع در کشور استرالیا اقدام ویزای سرمایه گذاری می نماید. این ویزا یک ویزای موقت 4 ساله می باشد از جمله شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت ویزای کسب و کار به موارد زیر می توان اشاره نمود:
1)    جدولی تحت عنوان جدول امتیازبندی در دعوت نامه ویزای سرمایه گذاری استرالیا وجود دارد که فرد متقاضی باید دست کم 65 امتیاز را از این جدول کسب نماید.
2)    سن فرد متقاضی می بایستی کم تر از 55 سال باشد.
3)    فرد سرمایه گذار باید دست کم نیمی از وقت خود را در جهت فعالیت های حرفه ای و کاری مصرف کند این فرد باید تصمیمی جدی و واقعی برای ایجاد کسب و کار و هم چنین زندگی به مدت حداقل دو سال در استرالیا را داشته باشد.
4)    مجموع گردش مالی فرد متقاضی باید حداقل به مدت دو سال در 4 سال اخیر به میزان 500 هزار دلار استرالیا در هر سال باشد.
5)    فرد متقاضی و شریک زندکی او می بایست در 2 سال اخیر مبلغ دست کم 800 هزار دلار استرالیا را به عنوان مجموع دارایی های خود داشته باشند که قابل انتقال به کشور استرالیا نیز باشد.
6)    فرد متقاضی می تواند مالک 51% سهام در تجارتی باشد که گردش مالی کم تر از 400 هزار دلار استرالیا را در سال دارد ویا مالک 30% از سهام تجارتی که گردش مالی اش بیش از 400 هزار دلار در سال است و یا می تواند صاحب 10 % سهام تجارتی باشد که جزو سهامی عام است.

 ب)Investor stream: در این نوع سرمایه گذرای که یک ویزای دائم را به همراه دارد؛ فرد متقاضی می باست دست کم مبلغ میزان 5/1 میلیون دلار استرالیا را در مدتی به طول 4 سال در کشور استرالیا سرمایه گذاری نماید . مبلغ مذکور باید به عنوان دارایی و اموال فرد متقاضی به مدت 4 سال در استرالیا به صورت سپرده گذاری محفوظ بماند و این مبلغ قابلیت برداشت در این مدت را نخواهد داشت اما پس از طی این دوره 4 ساله مبلغ 5/1 میلیون دلار می تواند جهت فعالیت های تجاری به فرد متقاضی تحویل داده شود از جمله شرایط مورد نیاز برای اقدام جهت ویزای سرمایه گذاری 4 ساله به موارد زیر می توان اشاره نمود:
1)    متقاضی می باید حداقل امتیاز 65 را از جدول امتیاز بندی دریافت کرده باشد
2)    سن فرد متقاضی باید کم تر از 55 سال باشد
3)    دارا بودن سوابق مدیریتی در سطح بالا در رابطه با مشاغلی چون سرمایه گذاری و فعالیت های مالی و اقتصادی از جمله ملزومات فرد متقاضی است به طوری که فرد سرمایه گذار باید دست کم سابقه ای سه ساله در مدیریت یک فعالیت تجاری قانونی را داشته باشد
4)    این فرد باید تصمیمی جدی و واقعی برای ایجاد کسب و کار و هم چنین زندگی به مدت حداقل دو سال در استرالیا را داشته باشد و هیچ وقت مالک تجارتی غیر قانونی نباشد
5)    فرد متقاضی و یا شریک زندگی او یا هردو می بایست دست کم به مدت یک سال در سال های اخیر تجارتی با اعتبار  5/1 میلیون دلار را مدیریت کرده و صاحب 10% سود این تجارت بوده باشند
6)    مجموع دارایی ها ی شخص متقاضی و همسر او باید دست کم مبلغ 25/2 میلیون دلار استرالیا در دو سال اخیر تخمین زده شود
ج) Significant investor visa: این نوع سرمایه گذرای مخصوص افرادی است که دست کم می توانند 5 میلیون دلار استرالیا را حداقل به مدت 4 سال در این کشور سرمایه گذار ی کرده و این مبلغ را مشغول انجام یکی از فعالیت های نامبرده در زیر کنند:
    فعالیت های زیربنایی در کشور استرالیا
    سهام شرکت های استرالیایی و اوراق قرضه و بورس اوراق بهادار
    سپرده های مدت دار مؤسسات مالی استرالیا
    املاک در استرالیا
    کشاورزی کشور استرالیا
    سرمایه گذاری در شرکت های خصوصی به شرط سهام دار بودن فرد متقاضی
باید توجه داشت که در این نوع سرمایه گذاری شرایط سنی و داشتن امتیاز لازم جزو شروط سرمایه گذاری نمی باشند و تنها کافی است سرمایه گذار به مدت 160 روز در مدت 4 سال در استرالیا زندگی کرده باشد که بتواند جهت اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام نماید؛ هم چنین فرد متقاضی باید تعهد دهد که تجارت خود را در ایالتی که مورد قبول قرار گرفته در استرالیا ادامه دهد و دست کم مبلغ مورد نظر برای معرفی دارایی های فرد متقاضی مبلغ 5 میلیون دلار استرالیا است که می تواند مجموع دارایی های سرمایه گذار و همسرش باشند .

مزایای سرمایه گذرای در استرالیا :
•    خانواده ی فرد متقاضی امکان کار ، زندگی و تحصیل در استرالیا را خواهند داشت
•    فرد متقاضی می توانند در تعداد دفعات نا محدود از کشور استرالیا خارج و یا به آن وارد شوند .
•    این اقامت می تواند پس از گذارندن دو سال کار و زندگی در استرالیا تبدیل به اقامت دائم استرالیا شود.

برای مشاوره بیشتر در مورد اخذ ویزای تحصیلی ؛ اخذ ویزای سرمایه گذاری و اخذ ویزای کاری در استرالیا با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید .