معرفی کشور دانمارک

تحصیل در کشور دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

معرفی دانشگاه های برتر دانمارک

کار در دانمارک و اخذ ویزای کاری دانمارک

هزینه های زندگی در دانمارک

اقامت از طریق ازدواج در دانمارک


 

معرفی دانمارک 


 کشور دانمارک کشوری در شمال اروپا میباشد که جز کشورهای حوزه شینگن میباشد .  پایتخت آن کپنهاگ است و زبان رسمی این کشور، دانمارکی است که از خانواده زبان‌های هندواروپایی، شاخه زبانهای ژرمنی بوده و با زبان‌های سوئدی و نروژی زیرشاخه شمالی زبانهای ژرمن را می‌سازد.  جمعیت دانمارک در حدود 5.5 میلیون نفر میباشد که بالغ بر 80 درصد جمعیت دارای دین مسیحیت میباشد . واحد پول کشور دانمارک، کرون دانمارک Krone) ) است و با حروف اختصاریDKK مشخص می شود.

denmark1 موسسه بین المللی راد
کرون دانمارک تقریباً ارزشی برابر با کرون نروژ(Norwegian Krone) دارد و از نوسانات بسیار کمی برخوردار است.
پیشینه مردم دانمارک اسکاندیناوی است و با مردم سوئد و نروژ خویشاوندند. اسکاندیناویایی‌ها از تبار وایکینگ‌ها و شاخه‌ ای از نژاد ژرمن هستند. و البته کشور دانمارک مهاجرانی نیز در خود جای داده است که از نظر ترکیب جمعیتی  ۸٫۵٪مردم مهاجرانی هستند که بیشتر آنان  از کشورهای جنوب  آسیا و خاورمیانه به دانمارک آمده اند.
طبق تحقیقات یونسکو مردم دانمارک به خوشبخت ترین مردم روی زمین شهرت دارند و چندین سال متوالی هم مقام اول در رضایتمندی از زندگی را کسب کرده‌اند. که این نشان دهنده سطح رفاه اجتماعی بالای زندگی در کشور دانمارک میباشد . و به همین دلیل بسیاری از مردم خواستار مهاجرت به دانمارک واخذ تابعیت این کشورمیباشند .
 کشور دانمارک ۴۳۰۶۹ کیلومتر مربع مساحت دارد و از شرق به دریای بالتیک، از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان و از شمال به تنگه اسکاژراک محدود می‌شود. به دلیل شمار زیاد جزایر، دانمارک دارای خط طولانی ساحلی به درازای ۷۴۱۳ کیلومتر است. بیشتر نقاط دانمارک در نزدیکی ساحل دریا قرار دارند و بخش اعظم خاک کشور دانمارک را زمین‌های کشاورزی تشکیل می‌دهند. دانمارک فاقد کوهستان است و ارتفاع بلندترین نقطه آن از سطح دریا به ۱۷۳ متر می‌رسد.

denmark2 موسسه بین المللی راد
به طور کلی میتوان گفت که کشور دانمارک سرزمینی کم ارتفاع بوده و بر روی هم از جلگه‌ای سرسبز و بسیار حاصلخیز و مراتع فراوان تشکیل یافته ‌است. رودهای آن کوتاه ولی پرآب است، از جمله  این رودهای میتوان به رودهای استورو، اسکیرن، وارده و گودنا اشاره کرد . آب و هوای دانمارك معتدل و مرطوب و پرباران است، تابستانهای معتدل دارد.
مهم‌ترین شهرهای دانمارک عبارت‌اند از کپنهاگ در جزیره شیلند، اوهوس، آلبورگ و اسبرگ در شبه جزیره ژوتلند و اودنسه در جزیره فیون میباشد .
جزایر فارو و گرینلند بخشی از اتحاد مشترک پادشاهی دانمارک بوده، ولی خودمختار می‌باشند و به این جزایر به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸و ۱۹۷۹به آن‌ها خودگردانی اعطا شده‌است.. یعنی مردم آنها شهروند دانمارک محسوب شده و نمایندگان خود را برای «پارلمان دانمارک» انتخاب می‌کنند .
پرچم کشور دانمارک که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱تا به حال استفاده می‌شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد، نروژ، فنلاندو ایسلندهم می‌ توان دید.
اقتصاد دانمارک :
اقتصاد دانمارک در سال‌های اخیر به دلیل رشد خصوصی‌ سازی، توسعه زیادی پیدا کرده است.البته افزایش صادرات و سرمایه‌ گذاری نقش مهمی در این توسعه اقتصادی دانمارک  ایفا کرده است.
روابط دانمارک با کشورهای اروپایی، از ابتدای عضویت در اتحادیه اروپا در سال 1973 میلادی، روابط محکمی بود که آینده این کشور را رقم زد. این کشور همچنین عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز هست.
این کشور منابع زیادی ندارد. با این حال روزانه 342 هزار بشکه نفت تولید می‌کند و 320 هزار بشکه آن را صادر می‌کند و برای مصارف داخلی خود 164 هزار بشکه در روز نفت وارد می‌کند.
دانمارک از تولیدکنندگان و صادر کنندگان بزرگ گوشت، کره، پنیر و تخم‌ مرغ در جهان است.
این کشور محصولات خود را به کشورهای آلمان، سوئد، انگلستان، آمریکا، نروژ، هلند و فرانسه صادر می کند. ماهی، دارو و مبلمان بخش دیگری از صادرات آن را تشکیل می‌دهد.

همچنین دانمارک از کشورهای آلمان، سوئد، نروژ، هلند، انگلستان، چین و فرانسه ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه کارخانه های صنعتی، مواد شیمیایی، سموم و بذرهای کشاورزی وارد می کند.

جاذبه های توریستی کشور دانمارک :
از تپه های ماسه ای تا سواحل باز، از چمنزارهای شمال و غرب "یولند" تا شهرها و جنگل های شرق "یولند"، از زمین های باتلاقی جنوب "یولند" تا "مجمع الجزائر فون"، از طبیعت برون شهری "شیلند" تاصخره های سفید" مون"، همه و همه از جاذبه های کشور دانمارك می باشند.
به هر نقطه از كشور دانمارك بروید، چشم انداز زیبای دریا در مقابل دیدگان شما قرار دارد. هیچ مکانی در دانمارک تا کنار دریا بیش از 50 کیلومتر فاصله ندارد و با بیش از 7300 کیلومتر خط ساحلی، داشتن یک ساحل اختصاصی دور از دسترس نیست. مسیرهای تماشایی، مانند مسیر مارگوریت، با گذر از راه های پر‌پیچ ‌و‌خم برون شهری و شهرهایی با قدمت قرن ها تجربه، از بهترین های دانمارک را بوجود می اورند
کیفیت زندگی در کشور دانمارک :
بسیاری از مطالعات بین المللی، ساکنان دانمارک را در جایگاه بالا در رتبه بندی رضایت مندی عمومی و یک قوم خوشحال و شاد، قرار داده اند. این خرسندی ظاهری از زندگی از فاکتورهایی چون مردم، فرهنگ، تفریح و مخصوصاً زندگی خانوادگی در مقابل ارزش هایی چون پول یا توانایی مالی، تأثیر گرفته است.
مطالعاتی وجود دارند که نشان می دهند با بهترشدن استانداردهای زندگی مردم، معمولا رضایت آنها از زندگی هم افزایش می یابد، البته در این میان موارد استثنایی هم وجود دارند، مثلا بعضی از کشورها زیاد از این قاعده پیروی نمی کنند. شاید بهتر باشد اینطور بگوییم که ترکیبی از ثبات اقتصادی و اجتماعی در کنار حس خوشبینی، باعث شادی جوامع می شود.
بسیاری از مهاجران  دانمارک بر کیفیت بالای زندگی و فرهنگ کاری به عنوان خصوصیات کشور دانمارک تأکید فراوان دارند. آن ها اغلب انتخاب خود را برای آمدن به دانمارک بر روی فاکتورهایی چون پایداری اجتماعی، فرصت تحصیلی خوب، سیاست کاری انعطاف پذیر، و دیگر جنبه های اجتماعی، مبنا قرار می دهند. همچنین بعضی دیگر به جنبه های ايدئولوژي بیشتری همانند عقاید دموکراسی و امنیت اجتماعی موجود در کشور دانمارک اهمیت می دهند .

اموزش در دانمارک :
تحصیل در دانمارک رایگان و برای کودکان ۷ تا ۱۶ ساله (دوره ابتدایی و سیکل اول متوسطه) اجباری است. حدود ۹۰ درصد دانش آموزان ۷-۱۶ ساله در مدارس دولتی و ۱۰ درصد بقیه در مدارس خصوصی که تحت حمایت مالی دولت هستند، تحصیل می‌کنند. تا کلاس هفتم محتوای آموزش برای همه دانش آموزان یکسان است. اما در پایه‌های هشتم تا دهم در دروس ریاضی، انگلیسی، آلمانی فیزیک و شیمی ممکن است، دانش آموزان به کلاسهای با سطوح پایه و پیشرفته هدایت شوند. تحصیل در پایه دهم اختیاری است. دانش آموزان می‌توانند پس از گذراندن پایه نهم مدرسه را ترک کنند. پایه دهم با دو هدف  آماده سازی دانش آموزان برای زندگی خارج از مدرسه و دادن دانش لازم برای تحصیل در دوره‌های بالاتر در نظر گرفته شده‌است.
در تمام مدارس دانمارک، دانش آموزان بصورت طبیعی و بر اساس سن به کلاس بالاتر ارتقاء می‌یابند. در هفت سال اول تحصیل هیچگونه امتحانی وجود ندارد و هیچگونه نمره‌ای به دانش‌آموزان داده نمی‌شود.
در پایه‌های هشتم تا دهم نمره در مقیاس ۱۰، ممکن است به دانش آموزان داده شود. در پایان کلاس نهم و در پایان کلاس دهم امتحان وجود دارد که در دروس مختلف بعمل می‌آید. دانش آموزان در شرکت یا عدم شرکت در این امتحانات آزادند و به هر حال نمره قبولی وجود ندارد.
دانشگاه های دانمارک نیز دارای رتبه خوبی در بین دانشگاههای اروپا و جهان دارند و بر طبق گزارش یک شبکه جهانی تحقیقات دانشگاهی  دانمارک در رتبه بندی جهانی در مکان پنجم بهترین کشور دنیا برای ارائه تسهیلات آموزش عالی قرار گرفته است. دانمارک همچنین در صدر شاخص آموزش سازمان ملل قرار دارد و مدارک دانشگاهی آن در سراسر دنیا معتبر هستند. موسسات عالی تحصیلی دانمارک برنامه های متعدد آموزشی در سطح عالی ارائه می دهند. بیوتکنولوژی، تجارت، طراحی، مهندسی محیط زیست، فناوری مواد غذائی، فناوری اطلاعات علمی، انرژی های تجدید پذیر و.....

در دوره کارشناسی تحصیل بر پایه تحقیق است و علاوه بر مبانی آکادمیک دانشجو را با دانش تخصصی نیز آشنا می سازد. در مراحل پایانی دوره دانشجویان یک پروژه نهائی ارائه می دهند. این مدرک زمینه ورود فارغ التحصیلان به بازار کار یا تحصیلات عالی (فوق لیسانس) را فراهم می سازد.
دروه کارشناسی ارشد نیز در کشور دانمارک یک دوره دو ساله مبتنی بر تحقیق است. این دوره به دانشجویان دانش نظری ارائه داده و زمینه کاربرد عملی این دانش را نیز فراهم می نماید. این دوره شامل یک پایان نامه یا در بعضی از درس ها یک پروژه عملی می باشد. طیف وسیعی از رشته ها ارائه می شود تا نیاز یک جامعه دانش محور و جهانی را براورده نماید
به دوره های دکتری در دانمارک بورسیه کامل تعلق می گیرد. بعبارت دیگر متقاضی حقوق دریافت داشته و شهریه ای هم پرداخت نمی کند. بعضی از دوره های دکتری با همکاری بین دانشگاه ها و شرکت های خصوصی برگزار می شود.

اقامت در دانمارک:
برای اقامت در کشور دانمارک روشهای مختلفی وجود دارد مانند اقامت تحصیلی یا اقامت  کاری (کشور دانمارک هر چند وقت یکبار لیست مشاغل خود را باز میکند که به آن گرین کارت گویند و شما باید حداقل 100 امتیاز کسب کنید
این امتیاز، به مواردی چون سن، تحصیلات، مدرک زبان، سابقه کار و سابقه اقامت در کشورهای عضو محدوده شینگن تعلق می گیرد. گفتنی است که به تجربه دیده شده است که افرادی امتیاز 100 و بالاتر را کسب کرده اند اما به دلایلی نتوانسته اند در گرفتن اقامت موفق شوند و کسانی نیز با داشتن امتیاز کمتر از 100 توانسته اند مورد پذیرش سفارت قرار گیرند. اما این 100 امتیاز می تواند معیار خوبی برای اندازه گیری حداقل شانس برای پذیرش در سفارت باشد)  که لازم هست برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنان در مورد مهاجرت تحصیلی و دریافت ویزای دانشجویی به دانمارک و به طور کلی روشهای اخذ اقامت و تابعیت دانمارک سایر مقالات را مطالعه فرمایید یا با مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید

 

.

 

 

تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک


پوشیده نیست که بسیاری افراد قصد مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت دانمارک و حوزه شینگن را دارند یکی از راه های مهاجرت به دانمارک اخذ ویزای تحصیلی دانمارک ( ویزای دانشجویی داانمارک ) است .طبق گزارش یک شبکه جهانی تحقیقات دانشگاهی کشور دانمارک در مقام پنجمین بهترین کشور دنیا از لحاظ آموزش عالی قرار دارد.تمامی برنامه های آموزشی در این کشر ر دارای کیفیت عالی هستند و اعتبار بین المللی دارند. دانمارک هم چنین دارای بازار مناسبی برای رشته های مثل کشاورزی، دامپزشکی جهت اشتغال در این کشور است. در دانشگاه های دانمارک اکثر رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. کشور دانمارک در صدر شاخص آموزش سازمان ملل متحد قرار گرفته و مدارک دانشگاهی دانمارک در سراسر دنیا معتبر می باشدبه همین دلیل هم می باشد که تحصیل دردانمارک و زندگی در این کشور تسهیلات و امکانات بسیاری خوبی را برای فرد فراهم می نماید.


مزایای تحصیل در دانمارک
1-    کیفیت بالای آموزشی در دانشگاه های دانمارک و مدراک علمی معتبر آن ها
2-    امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد
3-     امکان اخذ بورسیه در دوره دکترا
4-    امکان کار پاره وقت در هریک از مقاطع تحصیلی
5-    امکان ادامه تحصیلی در دانشگاه بدون ارائه مدرک پیش دانشگاهی
6-    امکان ادامیه تحصیل در مقطع کاردانی در دانمارک
7-    امکان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی برای متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی در ایران می باشند.
8-    امکان رفت و امد به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا با اخذ پاسپورت دانمارک

حال که با کشور دانمارک و مزایای تحصیلی در دانمارک آشنا شدیم. مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور را به اختصار بررسی می کنیم:
مقاطع مختلف تحصیلی در دانمارک
دوره لیسانس در دانمارک:
تحصیلی در دوره کارشناسی در دانمارک حدودآ 3 الی 4 سال به طول می کشد . تدریس د ر این دوره بر پایاه ی تحقیق می باشد. این مقطع در دانمارک به زبان دانمارک ارائه می شود و دانشجو بای پذیرش در دوهر لیسانس نیاز به ارائه مدرکی  دال بر تسلط او بر زبان دانمارکی وجود دارد. این امر پذیرش در این دوره را برای متقضین ایرانی دشورا می باشد. ارائه پایان نامه در پایان دوره ی لیسانس در دانمارک او را برای ورود به بازار کار و یا تحصیلات در مقطع بالاتر آماده می کند.
دوره فوق لیسانس در دانمارک
دور ه کارشناسی ارشد در دانمارک آزمون ورودی ندارد و ورود به این دوره با نمرات مقطع قبلی و با معرفی اساتید صورت می پذیرد. بسیاری از رشته های تحصیلی ر دوره کارشناسی ارشد در دانمارک به زبان انگلیسی ارائه می شود. نیاز به ارائه ی مدرک آیلتس 6.5/6 وجود دارد.برخی از رشته ها هم چون دامپزشکی و معماری 5 یا 6 سال طول می کشد و از پایان دبیرستان شروع می گردد.

دوره دکترا در دانمارک:
کشور دانمارک به دانشجویان دوره دکترا توجه خاصی داشته و تحصیل در این دوره به  دانشجویان این مقطع  معوملاً بورسیه کامل تعلق می گیرد و دانشجو نه تنها شهریه های پرداخت نمی کند یعنی از تحصیل رایگان برخوردار است بلکه در ازای تحصیل خود حقوق هم(حدوداً 2 هزار دلار) دریافت می کند.طول این دوره حدوداً 4 سال می باشد و نیاز به زبان دانمارکی ندارد و تحصیل به زبان انگلیسی صورت می پذیرد.

نکات مهم
الف)اخذ بورسیه در دوره دکترا در دانمارک دارای شرایط زیر می باشد.
۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
۲)اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)
۳)جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتبانی نماید.
۴)داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …
۵)داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده،می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.
ب)هزینه های تحصیل در دانمارک:
دانشگاه های دانمارک دارای هزینه می باشند و میزان شهریه سالانه آن برای دوره های تمام وقت بین 45 هزار تا 120 هزار کرون می باشد(8000 تا 12 هزار دلار)
ج)هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک
این کشوره از جمله کشورهایی است که بیشترین میزان مالیات را دار می باشد . هزینه های زندگی در این کشور به صورت میانگین بین 600 تا 800 یورو می باشد . دانشجویان دوره کارشناسی حق کار 10 ساعت در هفته و در دوره کارشناسی ارشد حق کار 20 ساعت در هفته و در دوره دکترا حق کار 30 ساعت در هفته را دارا هستند که حقوق ماهیانه حاصل از این کارهای پاره وقت برای دانشجویان کشور دانمارک حدود 8 تا 10 هزار یورو می باشد که هزینه های زندگی یک دانشجو را تا حدود زیادی تأمین می کند

 

.

 

 

 معرفی دانشگا ه های برتر دانمارک


بسیاری از افراد که قصد تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای دانشجویی از را دارند از این مسئله آگاه هستند که هر ساله در رتبه بندی دانشگاههای جهان ، دانشگاه ها را بر اساس آیتم های مختلف رتبه بندی مکنند.بر اساس گزارش یک شبکه جهانی تحقیقات دانشگاهی دانمارک در رتبه بندی جهانی در مکان پنجم بهترین کشور دنیا برای ارائه تسهیلات آموزش عالی قرار گرفته است. دانمارک همچنین در صدر شاخص آموزش سازمان ملل قرار دارد و مدارک دانشگاهی آن در سراسر دنیا معتبر هستند. موسسات عالی تحصیلی دانمارک برنامه های متعدد آموزشی در سطح عالی ارائه می دهند. در این مقاله سعی کرده ایم که دانشگاه های دانمارک را به صورت مختصر معرفی کنیم تا کسانی که قصد تحصیل در دانمارک واخذ پذیرش و ویزای دانشجویی را دارند بتوانند با آگاهی بیشتری تصمیم خود را بگیرند.


دانشگاه آلبورگ (Aalborg University )

Aalborg موسسه بین المللی راد
دانشگاه آلبورگ در سال 1974 در شهر آلبورگ دانمارک تاسیس شد. دانشگاه آلبورگ یکی از دانشگاه های معتبر دانمارک میباشد و  پردیس اصلی دانشگاه در شهر آلبورگ میباشد ولی در شهرهای اسبیرگ و کپنهاگ نیز دارای پردیسهایی میباشد . ده درصد دانشجویان دانشگاه آلبورگ دانمارک دانشجویان خارجی میباشند. دانشگاه آلبورگ دانمارک دارای چهار دانشکده  (دانشکده علوم انساني ، دانشکده علوم اجتماعي ، دانشکده علوم و هندسی و دانشکده پزشکی میباشد .


دانشگاه آرهوس (Aarhus University )

Arhoos موسسه بین المللی راد
دانشگاه آرهوس در شهر آرهوس دانمارک واقع شده است . این دانشگاه در سال 1928 تاسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی دانمارک میباشد . این دانشگاه در اکثر رشته ها در هر سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری دانشجو میپذیرد ولی نکته جالب توجه این است که دانشگاه  آرهوس در 8 رشته کارشناسي و 60 رشته کارشناسي ارشد و دکتري، کلاس ها را به زبان انگليسي برگزار مي کند.


دانشگاه کپنهاگ ( (University of Copenhagen 

copenhag موسسه بین المللی راد
دانشگاه کپنهاگ قدیمی‌ترین دانشگاه و مرکز تحقیقاتی ر کشور دانمارک میباشد که در شهر کپنهاگ است. این دانشگاه در سال 1479  میلادی تاسیس شده است . این دانشگاه بعد از دانشگاه اوپسالا سوئد قدیمی ترین دانشگاه ناحیه اسکاندیناوی میباشد . دانشگاه کپنهاگ دانمارک به همراه دانشگاه هاي معتبري همچون کمبريج انگلستان و آکسفورد انگلستان، يکي از اعضاي ائتلاف بين المللي دانشگاه هاي تحقيقاتي میباشد . دانشگاه کپنهاگ دانمارک دارای شش دانشکده میباشد که عبارتند از دانشکده بهداشت و علوم پزشکي ، دانشکده انساني
، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم ، دانشکده علوم اجتماعي و دانشکده الهيات. سالیان متمادی است که این دانشگاه در بین 50 دانشگاه برتر قاره اروپا  و دنیا میباشد .


دانشگاه جنوب دانمارک (University of Southern Denmark )

University_of_Southern_Denmark موسسه بین المللی راد
دانشگاه جنوب دانمارک در سال 1966 و در شهر اودنسه دانمارک تاسیس شده است . دانشگاه جنوب دانمارک در حال حاضر دارای 5 دانشکده میباشد و دانشگاه در خارج از این شهر مانند شهر اسبیرگ دارای کمپس میباشد . این دانشگاه باعث رونق بیش از بیش شهر اودنسه شده است .


دانشگاه فنی دانمارک (Technical University of Denmark )

tecnical موسسه بین المللی راد
دانشگاه فنی دانمارک که به آن دانشگاه صنعتی دانمارک (DTU  )  نیز گفته میشود در سال 1829 در شهر کپنهاگ دانمارک تاسیس شده است . این دانشگاه اولین دانشگاه پلی تکنیک دانمارک است . امروزه این دانشگاه برترین دانشگاه پلی تکنیک اسکاندیناوی میباشد . دانشگاه فنی دانمارک از دپارتمانها ، مراکز تحقیقاتی و انستیتوهای تخصصی بسیاری تشکیل شده است . دانشگاه فنی دانمارک در رتبه بندی که بر اساس خلاقیت دانشگاه ها انجام میشود در رتبه 47 دنیا قرار گرفته است . این دانشگاه در مقطع دکتری پروژه های فراوانی را تعریف کرده و دانشجوی دکتری قبول میکند.هم چنین این دانشگاه برای دانشجویان دکتری بورس نیز در نظر میگیرد.


مدرسه بازرگانی کپنهاگ (Copenhagen Business School  )

madrese bazargani موسسه بین المللی راد
مدرسه بازرگانی کپنهاگ که به آن دانشگاه بازرگانی کپنهاگ نیز میگویند در سال 1917 میلادی در شهر کپنهاگ دانمارک تاسیس شد ه است و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های کسب و کار دنیا میباشد. در این دانشگاه کلیه رشته های مربوط به بیزینس و کسب و کار در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه میشود

 

.

 

 

 هزینه های زندگی در دانمارک


افرادی که جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک ، اخذ ویزای کاری دانمارک، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر روش های مهاجرت به کشور دانمارک به جهت ادامه تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم دانمارک و کسب تابعیت دانمارک اقدام می نمایند همواره به داشتن یک پیش بینی جامع و قابل اتکا در رابطه با هزینه های زندگی و تحصیل خود و خانواده در کشور دانمارک نیاز داشته اند.
نظام سیاسی و اجتماعی در دانمارک به گونه ای طراحی گردیده که هر فرد تا حد توانایی اش کار کند و در حدود نیاز ، معاش خود و خانواده را تأمین نماید و از ابزارهای این سیستم توزیع درآمدی سیستم مالیات گیری دانمارک می باشد در واقع خدمات عمومی به گونه ای در دانمارک توزیع می شود که همه افراد فارغ از میزان دارایی اشان از آن ها بهره مند گردند.بنابراین کشور دانمارک از جمله کشورهایی است که نسبت به دیگر کشورهای اروپایی از مالیات بیشتری دارا  می باشد. البته بالا بودن میزان مالیات ها در دانمارک همراه با بالا بودن میزان درآمد وحقوق و دستمزد مردم می باشد و همین میزان مالیات هم صرفاً صرف خدمات رفاه اجتماعی خود مردم می گردد. البته گفتنی است برای مشاغلی که جزو مشاغل  High demand می باشند برنامه مالیاتی خاصی دارند که مالیات بر درآمد این افراد را تا میزان 25%  در طی یک سال یا 33% در طی 5 سال کاهش می دهد.
ماليات در دانمارک صرف اموری هم چون: سيستم بهداشت، تحصيل وتحقيقات، ساخت راهها و خطوط راه آهن، نيروي دفاع، اقدامات براي محيط زيست بهتر و همچنين خدمات رفاه اجتماعی اجتماعي مثل: حقوق بازنشستگي عمومي، كمك نقدي و كمكهاي ويژه به افرادي  است که به دلایل برای اداره زندگي  با مشکل مواجه می باشند.
به هر حال دانمارک جزو کشورهایی میباشد که دارای خدمات عمومی بالا و رفاه اجتماعی بسیار بالایی در منطقه اسکاندیناوی ( کشورهای سوئد ، نروژ ، فنلاند و دانمارک ) می باشد.
همانطور که میدانید واحد پول دانمارک کرون میباشد . که معمولا نرخ کرون دانمارک نسبت به نرخ کرون سوئد و نروژ بالاتر است . در این نوشتار ما مبالغ را به یورو درج کرده ایم تا از نظر محاسبات و تبدیل به ریال ساده تر باشد .
هزینه زندگی در دانمارک برای شخصی که زندگی دانشجویی دارد در حدود 900 تا 1000 یورو میباشد البته در شهرهای کوچک هزینه پایین تر از این مبلغ میباشد . قسمت عمده هزینه مربوط به هزینه مسکن میباشد . که معمولا بین 500 تا 600 یورو هست . البته در خوابگاه های دانشجویی معمولا هزینه پایین تر از این مبلغ میباشد. هزینه خورد و خوراک هم بین 250 تا 300 یورو را در برمیگیرد و هزینه های دیگری مانند حمل و نقل ، هزینه تلفن و اینترنت و .. در حدود 150 تا 200 یورو میباشد .
ذکر این نکته مهم به نظر میرسد که معمولا دانشجویان پس از یک ترم تحصیل در دانمارک جذب بازار کار میشوند . ولی با کار دانشجویی نمیتوان انتظار داشت که هزینه ها پوشش داده شود. ولی معمولا دستمزدی که دانشجویان از کار دانشجویی در دانمارک دریافت میکنند کمک شایانی در تامین هزینه های زندگی آنان میکند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید

 

.

 

شرایط اخذ اقامت دانمارک از طریق گرین کارت دانمارک


یکی از بهترین راه های اخذ ویزا و اقامت کشور های مختلف اقدام برای مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری در کشور مقصد است و خوشبختانه کشور دانمارک از جمله کشور هایی است که کسب اقامت و ویزا را از طریق فرصت های کاری برای مهاجران امکانپذیر کرده است.
کشور دانمارک به دلیل کمبود نیروی کار جوان و کهن سال بودن مردم  کشورش نیروهایی را برای کار در آن کشور میپذیرد.
برای اخذ ویزای کار یا همان گرین کارت دانمارک افرادی که واجد شرایط باشند می توانند به آسانی برای مهاجرت به کشور دانمارک اقدام نمایند.
مهاجرت به کشور دانمارک از این طریق نیازمند کسب امتیازاتی است که در ادامه این مطلب به مفاد آن و چگونگی تخصیص امتیاز به هریک از موارد برای کسب امتیاز بیشتر برای اخذ ویزای کاری کشور دانمارک به تفصیل پرداخته شده است.
شرایط کسب ویزای کاری کشور دانمارک و امتیازات آن هر ساله دستخوش تغییراتی میشود که در سال جاری میتوان به تغییراتی نظیر:
حذف امتیاز سابقه کاری
حذف  امتیاز شرایط سنی
کاهش زمان اقامت اولیه از 3 سال به 2سال (اقامت موقت اولیه 2سال است)
ارتقا امتیاز افرادی که تحصیلات آنها جزو موارد نام برده شده در positive list باشد از 10 امتیاز به 30 امتیاز (positive list در ادامه آورده شده است)
ارتقا امتیاز دانشگاه های برتر
و ...
اشاره کرد.
آیتم هایی که برای اخذ ویزای کاری دانمارک نیاز به کسب امتیاز دارند شامل موارد زیر هستند:
(لازم به ذکر است که مجموع امتیازات هر فرد برای کسب ویزای کاری دانمارک باید حداقل به امتیاز 100 برسد)
1. آیتم تحصیلات را برا ی گرفتن ویزای کاری دانمارک  میتوان به بخشهای زیر تقسیم کرد:
1.1 :  تحصیلات دانشگاهی
کارشناسی : 30 امتیاز (اخذ ویزا با مدرک کمتر از کارشناسی در واقع امکانپذیر نیست)
کارشناسی + یک سال از کارشناسی ارشد : 50 امتیاز
کارشناسی ارشد : 60 امتیاز
دکتری : 80 امتیاز
1.2 : رتبه دانشگاهی که در آن دانشگاه تحصیل کرده اید و مدرکتان صادر شده است.
اگر دانشگاه محل تحصیلتان دارای رتبه برتری باشد میتوانید امتیاز بالاتری را کسب کنید.
دانشگاه های با رتبه زیر  100: 20 امتیاز
دانشگاه های با رتبه زیر  200: 15 امتیاز
دانشگاه های با رتبه زیر  400: 10 امتیاز
.
1.3 : positive list
اگر تحصیلات شما جزو فهرست مورد نیاز کشور دانمارک (positive list) باشد  میتوانید 30 امتیاز اضافه کسب کنید.

توجه داشته باشید که مرجع تعیین رتبه دانشگاه در ادامه آورده شده است و سایر رتبه بندی ها برای اخذ گرین کارت دانمارک اعتباری ندارند.
نکته: حدکثر امتیازی که از بخش تحصیلات میتوان کسب کرد امتیاز 130 است.
2. مهارتهای زبان های خارجی
مدرک آیلتس (IELTS) با نمره ی بین 5 تا 6 : 20 امتیاز
مدرک آیلتس (IELTS) با نمره ی بیش از 6.5 : 40 امتیاز
مدرک تافل (TOFEL) با نمره ی بیش از 72 : 40 امتیاز
مدارک زبان دانمارکی (dansk) : 5 تا 40 امتیاز
نکته: حداکثر امتیازی که از بخش مهارتهای زبان میتوان کسب کرد امتیاز 40 است.
3. قابلیت انطباق تحصیلی یا کاری :
این آیتم در ویزای کاری دانمارک بدین  معنی است که یکی از موارد زیر وجود داشته باشد:
حداقل یک سال تحصیلات تکمیلی در قاره اروپا که شامل 5 امتیاز است
حداقل سه سال تحصیلات تکمیلی در قاره اروپا که شامل 10 امتیاز است
حداقل یک سال سابقه کار مداوم در قاره اروپا که شامل 5 امتیاز است
حداقل دو سال سابقه کار مداوم در قاره اروپا که شامل 10 امتیاز است
نکته : حداکثر امتیازی که برای ویزای کاری دانمارک  از این بخش میتوانید کسب کنید ، امتیاز 15 است ، و این موضوع قابل ذکر میباشد که در صورت دارا بودن هر یک از موارد ذکر شده بالا 5 امتیاز به عنوان جایزه برای قسمت مهارتهای زبانی شما در نظر گرفته میشود .
برای اخذ ویزای کاری کشور دانمارک توجه به نکات زیر الزامی میباشد:
الف) اقامت موقت اولیه در کشور دانمارک  دو سال میباشد و در پایان این مدت در رابطه با تمدید ویزای کشور دانمارک تصمیم گیری خواهد شد . که طبیعتا در صورتیکه شخص در این مدت توانسته باشد در شغل مورد نظر مشغول به کار شده باشد ویزای دانمارک تمدید خواهد شد . در این رابطه ( تمدید ویزای کاری دانمارک ) موارد زیر باید رعایت شده باشد .

ب) در زمان تمدید اقامت دو ساله اولیه، بایستی:
شخصی که این ویزا را دریافت کرده باشد میبایستی در 12 ماه سپری شده کار کرده باشد و درآمدی  حداقل به میزان 319.725 کرون دانمارک  کسب کرده باشید. بدین معنی که در شغلی با  حداقل درآمد 25000 کرون در ماه مشغول به کار بوده باشد . این درآمد بایستی قانونی بوده و در دانمارک حاصل شده باشد (مثلا نمیتوانید برای یک شرکت در آلمان کار کرده باشید).
این اقامت حداکثر به مدت 3 سال تمدید میشود و در پایان 3 سال طبق سایر قوانین مهاجرت دانمارک اقدام میشود.

ج) با توجه به این که پیدا کردن کار در دانمارک اصلا ساده نیست (بویژه برای کسانی که به زبان دانمارکی تسلط ندارند) این شرط بسیار دشوار بوده و عملا این شیوه مهاجرت را بسیار سخت میکند.
د) برای افرادی که تا قبل از اول ژانویه 2015 کارت خود را دریافت کرده اند شرایط اولین تمدید همچنان بر اساس قوانین قبلی است اما تمدید دوم بر اساس قوانین مهاجرت است.
نکته: افرادی که قبل از اول ژانویه 2015 اقدام کرده اند و کارت اقامت آنها بعد از 2015 آمده است تنها مزیتی که دارند فقط گرفتن کارت 3 ساله است و تمدید این کارت 3 ساله طبق قوانین جدید خواهد بود
.
هزینه های کشور دانمارک :
لیستی از هزینه های زندگی و apply در کشور دانمارک :
1-. application fee برای فرد مهاجر : 6850 کرون دانمارک( حدود 3میلیون تومان)
2-  application fee برای هر فرد همراه : 1600 کرون دانمارک( حدود 720هزار تومان)
لازم به ذکر است که موارد 1 و 2  را هنگامی که شخص برای اخذ ویزای گرین کارت دانمارک به سفارت مراجعه میکند باید به صورت آنلاین پرداخت شده باشد .
هزینه های زندگی در کشور دانمارک به طور خلاصه میتوان گفت که برای هر شخص تقریبا 900 تا 1000 یورو و برای نفر همراه این میزان کمتر میباشد.

لیست مشاغل مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری دانمارك:
الف )گروه مهندسان
مهندسساختمان
مدارك مورد نیاز: لیسانس
Building engineer
مهندسانرژي
مدارك مورد نیاز: لیسانس
Energy engineer
مهندسمحیط زیست
مدارك مورد نیاز: لیسانس
Environmental engineer
مهندس برق
مدارك مورد نیاز: لیسانس
Electrical engineer
مهندسفناوري اطلاعات
مدارك مورد نیاز: لیسانس
IT engineer
مهندس مکانیک
مدارك مورد نیاز:  لیسانس
Mechanical engineer

ب ) گروه پزشکان، دندانپزشکان و دامپزشکان
پزشک مشاور / پزشک سرپرست
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی
Consultant doctor / Chief physician
پزشک بیمارستان
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی
Hospital doctor
مشاور پزشکی
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی
Medical consultant
پزشک
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی
Medical doctor
دندانپزشک
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی
Dentist
ج ) سایر رشته هاي دانشگاهی
ممیز حسابدار (مامور رسیدگی به حسابها )
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس
Auditor
مشاور حقوقی
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس
Legal counselor
داروشناس
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس
Pharmacologist
ارزیاب ملک
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی
Land surveyor
آنالیزور امور تجاري
مدارك مورد نیاز: حداقل 3 سال تحصیل در زمینه مدیریت
Business analyst
روانشناس
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی
Psychologist
داروساز
مدارك مورد نیاز: فوق لیسانس + مجوز دانمارکی
Pharmacist
وکیل
مدارك مورد نیاز: لیسانس دانمارکی و فوق لیسانس + مجوز
دانمارکی
Attorney
کنترل کننده امور تجاري
مدارك مورد نیاز: حداقل 3 سال تحصیل در زمینه مدیریت
Business controller
کنترلکننده امور مالی
مدارك مورد نیاز: حداقل 3 سال تحصیل در زمینه مدیریت
Financial controller
در زمینه فناوري اطلاعات و مخابرات
معمار در زمینه فناوري اطلاعات
مدارك مورد نیاز: حداقل 3 سال تحصیل در زمینه فناوري
اطلاعات
IT architect
مشاور در زمینه فناوري اطلاعات
مدارك مورد نیاز: حداقل 3 سال تحصیل در زمینه فناوري
اطلاعات
IT consultant
برنامه نویس و توسعه دهنده سیستمها
مدارك مورد نیاز: حداقل 3 سال تحصیل در زمینه فناوري
اطلاعات
Programmer and systems developer
در زمینه بهداشت، درمان و مراقبتهاي شخصی
پرستار بیهوشی
مدارك مورد نیاز: لیسانس + مجوز دانمارکی
Anaesthetic nurse
پرستار
مدارك مورد نیاز: لیسانس + مجوز دانمارکی
Nurse
پرتونگار
مدارك مورد نیاز: لیسانس + مجوز دانمارکی
Radiographer
تکنسین آزمایشگاه پزشکی
مدارك مورد نیاز: لیسانس + مجوز دانمارکی
Medical laboratory technologist
پرستار اتاق عمل
مدارك مورد نیاز: لیسانس + مجوز دانمارکی
Surgical nurse
مشاغل آموزشی
معلم مقطع ابتدایی و متوسطه
مدارك مورد نیاز: لیسانس + مجوز دانمارکی
Primary and lower secondary school
teacher
مربی
مدارك مورد نیاز: لیسانس
Pedagogue
مربی اجتماعی
مدارك مورد نیاز: لیسانس
Social pedagogue
همین طور که در مطلب بالا میبیند تعداد ی از رشته ها علاوه بر مدرک تحصیلی نیاز به مجوز کشور دانمارک نیز دارد که طبیعتا دریافت این مجوز کار ساده ای نمیباشد به خصوص که برای دریافت برخی از این مجوزها نیاز به مدرک زبان دانمارکی و تسلط به زبان دانمارکی مورد نیاز میباشد .

برای بررسی شرایط خود و امتیازی که با این روش میتوانید به دست آورید با کارشناسان ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید  تا در این زمینه و سایر راه های اخذ اقامت دانمارک  مانند اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و ... شما را راهنمایی نمایند

 

.

 

اخذ اقامت دائم دانمارک از طریق ازدواج


برای مهاجرت به دانمارک روشهای مختلفی وجود دارد که مانند تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای دانشجویی ولی برخی از این روشها مستقیما به اقامت دائم دانمارک ختم میشود ، مانند اخذ گرین کارت دانمارک . یکی دیگر از روشهایی که برای اخذ اقامت دائم دانمارک وجود دارد ازدواج با یک شهروند دانمارکی میباشد. طبق قانون تابعیت ازدواج هر شهروند دانمارکی چه زن و چه مرد ، چنانچه با یکی از اتباع کشورهای خارجی ازدواج کنند میتوانند برای همسر خود تقاضای اقامت نمایند . بدیهی است که در این مورد ارائه مدارکی که نشان دهد ازدواج واقعی میباشد نیاز است . همان طور که میدانید امروزه ازدواج های سوری برای گرفتن اقامت وجود دارد و دولت دانمارک نیز برای جلوگیری از این معضل با توجه و دقت بیشتری این مسئله را بررسی مینماید که طبیعتا برای پیش بردن چنین پرونده ای نیاز به دقت نظر بیشتری میباشد .
مورد دیگر این است که الزامات زندگی در دانمارک مانند مسکن فراهم باشد تا افراد بعد از ورود به دانمارک بدون سرپناه نباشد و هر دو طرف ازدواج یعنی هم زوج و هم زوجه بالای 24 سال سن داشته باشند تا بتوانند برای این نوع ویزا اقدام نمایند. این قانون برای این است که از ازدواج های شتابانه در سن پایین که گاها باعث سوء استفاده میشود جلوگیری شود.
در این جا نیاز میدانیم این مطلب را هم ذکر کنیم که همین قانون برای فرزندان هم صدق میکند یعنی اگر شخصی دارای فرزندانی زیر سن قانونی باشد که خارج از دانمارک باشند میتواند برای اقامت آنان نیز اقدام نماید. این قانون که به آن اصطلاحا قانون الحاق به خانواده گویند بسیاری از مشکلات افرادی که خانواده آنان در خارج از دانمارک میباشد را حل میکند و با تعامل بیشتری به این افراد کمک میشود که خانواده آنان در دانمارک به آنها ملحق شود.
چنانچه در این مورد یا موارد مشابه نیاز به مشاوره بیشتری داشتید میتوانید با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.