مهاجرت کاری چیست


همان طور که در مقاله مهاجرت گفته شده ، مهاجرت عبارت است از جابجایی از یک منطقه به منطقه دیگر برای زندگی بهتر یا پیدا کردن شرایط بهتر.
یکی از علل مهاجرت افراد یافتن شغل و کار بهتر است که افراد به دلیل این که در منطقه خود شغل مناسب خود را نیافته اند یا گمان میکنند که در منطقه دیگر میتوانند شغل مناسبتری بیابند تصمیم به مهاجرت میگیرند . امروزه یکی از علل شایع مهاجرت نیز همین مسئله میباشد . که افراد برای یافتن شغل بهتر به کشوری دیگر مهاجرت میکنند.

skilledlifli موسسه بین المللی راد
امروزه تعدادی از کشورها مانند استرالیا ، کانادا ، دانمارک به نیروهای متخصص احتیاج دارند و هر ساله بر طبق شرایطی که اعلام میکنند تعدادی از افراد را جذب میکنند. شاید به جرات بتوان گفت که مهاجرت کاری بهترین نوع مهاجرت میباشد که شخص با برنامه قبلی برای کار کردن و زندگی و اقامت در کشوری، ویزای آن کشور را دریافت میکند.
باید توجه داشت که دریافت ویزای کاری با محدودیتهایی نیز مواجه میباشد . به عنوان مثال برای دریافت ویزای کاری در بسیاری ازکشورهای اروپایی باید مراحل بسیار سختی را پشت سر بگذارید. به این صورت که اگر در یک کشور اروپایی یک کارفرما به نیروی کاری احتیاج داشت ابتدا باید در کشور خود به مدت 3 ماه  برای استخدام فرد مورد نظر آگهی عمومی دهد اگر شخص موردنظر را نتوانست جذب کند و کسی برای شغل مورد نظر مناسب نبود ، این آگهی به مدت 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا اعلان میشود و باز در صورتیکه که فرد مناسب برگزیده نشد ؛ شخص دیگری مثلا از ایران میتواند شغل را به دست آورد . که بسیار ساده است که این مسئله کمی دور از ذهن میباشد . بسیاری از متقاضیان کار در کشورهای پیشرفته این سوال را میپرسند که برای یافتن کار چه باید کرد . در جواب باید بگوییم که در این حالت بهتر راه حل این است که ابتدا به روشی مانند مهاجرت تحصیلی وارد کشور مورد نظر خود شوید تا بعد از تحصیل در یک مقطع تحصیلی یا در حین تحصیل بتوانید کار مناسب را بیابید .
برای اطلاع از شرایط کاری هر کشور میتوانید به مطالب درج شده در شرایط کاری هر کشور را مطالعه نمایید و یا با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از راهنمایی های آنان استفاده کنید .