انواع ویزاهای کشور کانادا


سفارت کانادا ویزا های مختلفی را جهت سفر و مهاجرت افراد به کشور کانادا صادر میکند که البته شرایط صدور و مدارک لازم برای صدور هر ویزا متفاوت میباشد. ولی به طور کلی میتوان گفت که ویزاهای صادر شده یا singel entry  میباشد، یعنی فقط برای یک بار ورود به کانادا و

یاmultiple  میباشد که با این نوع ویزا میتوان بارها به کشور کانادا وارد و خارج شد. البته نوع دیگری از ویزا وجود دارد به نام supervise  که یک ویزای 5 ساله میباشد البته این ویزا 10 ساله است ولی به علت این که محدودیت پاسپورت ایرانیان 5 ساله میباشد، این ویزا برای ایرانیان 5 ساله صادر میشود. افرادی میتوانند تقاضای supervise   را داشته باشند که فرزند و یا نوه آنها مقیم کانادا میباشد و PR  کانادا را دارد. البته افرادی که فرزندان آنان بابت تحصیل در کانادا اقامت دارند نیز میتوانند تقاضای این نوع ویزا را به سفارت کانادا تسلیم نمایند. توجه فرمایید که در فرم های ویزای کانادا هیچ گزینه ای برای انتخاب یک یا چند بار ورود به کانادا وجود ندارد و تصمیم گیری نوع ویزا تنها توسط سفارت انجام میشود.
از نظر ماهیت ویزاهای صادر شده میتوان ویزاهای صادر شده را تقسیم کرد که به دو حالت تقسیم بندی میشوند:
الف ) ویزای اقامت موقت کانادا : ویزای اقامت موقت کانادا شامل ویزاهای زیر میباشد:
-    ویزای توریستی کانادا
-    ویزای اقامت والدین کانادا
-   ویزای دانشجویی کانادا
ب ) ویزای اقامت دائم کانادا: ویزای اقامت دائم کانادا شامل ویزاهای زیر میباشد:
-    ویزای سرمایه گذاری کانادا
-   ویزای کارآفرین کانادا
-    ویزای متخصصان مشاغل
-    ویزای فامیلی( تکفل فامیلی)
-    ویزای پرستار خانواده
-    ویزای افراد خلاق و تجارت خلاقانه
برای مطالعه بیشتر در مورد هر کدام از انواع ویزاهای قید شده در قسمت بالایی متن میتوانید بر روی هر مورد کلیک بفرمایید تا اطلاعات کاملتر را مطالعه بفرمایید. برای گرفتن وقت از سفارت کانادا نیز در مقاله ای به طور جداگانه توضیح داده شده است که میتوانید با کلیک کردن بر روی لینک زیر اطلاعات مفیدی به دست آورید.

چگونگی گرفتن وقت از سفارت کانادا

فرم سفارت کانادا

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کانادا


برای مشاوره بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا و روشهای اخذ اقامت کانادا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.