سفارت کانادا و چگونگی دریافت وقت از سفارت کانادا


در این نوشتار قصد داریم اطلاعاتی در مورد سفارت کانادا، طریق اخذ وقت از سفارت کانادا، مدارک مورد نیاز برای سفارت کانادا و همچنین انواع ویزاهای کانادا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.


همانطور که میدانید سفارت کانادا در ایران تعطیل میباشد و ایرانیان برای انجام امور سفارتی خود باید به کشور ترکیه مراجعه و مدارک خود را به یکی از کنسولگریهای سفارت کانادا در استانبول و یا آنکارا تحویل نمایند.
همچنین سفارت کانادا دارای خدمات حضوری و غیر حضوری (آنلاین) میباشد.
منظور از خدمات آنلاین این است که شخص جهت دریافت ویزای کانادا میتواند مدارک خود را در سایت سفارت کانادا آپلود نماید.البته در ابتدا شخص باید یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا ایجاد نماید و سپس مدارک باید آپلود گردد. بعد از آپلود شدن مدارک، سایت سفارت کانادا یک کد پیگیری برای شخص صادر میکند، شخص تا یک ماه فرصت دارد که برای انگشت نگاری به یکی از کنسولگریهای سفارت کانادا در شهر استانبول و یا آنکارا مراجعه نماید و انگشت نگاری شود. البته لازم به ذکر است که در هنگام آپلود کردن مدارک هزینه رسیدگی به پرونده نیز از طریق کارتهای اعتباری باید پرداخت گردد ولی چنانچه ظرف مدت یک ماه شخص به سفارت کانادا جهت انگشت نگاری مراجعه ننماید هیچ هزینه ای به شخص مسترد نمیشود.
مراجعه حضوری به سفارت نیز بدین صورت است که شخص مدارک خود را شخصا به سفارت تحویل میدهد و در همان زمان نیز انگشت نگاری شخص انجام میشود. در این حالت هزینه سفارت نیز از طریق پرداخت بانکی باید انجام پذیرد.
برخی دیگر از هموطنان جهت امور سفارت خود به ابوظبی و دبی مراجعه مینمایند که دقیقا پروسه مراجعه و تحویل مدارک در کنسولگری کانادا در ابوظبی و دبی مانند مراحل کشور ترکیه میباشد و تفاوت چندانی ندارد. البته با توجه به این که ایرانیان برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارند به نظر میرسد که انجام امور سفارتی در ترکیه کمی ساده تر میباشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزای کانادا و مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای کانادا در سفارت کانادا و همینطور فرم سفارت کانادا میتوانید بر روی لینکهای زیر کلیک نمایید و اطلاعات بیشتری را داشته باشید.

فرم سفارت کانادا

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای کانادا

انواع ویزاهای کانادا


چنانچه در مورد مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کانادا و همینطور در مورد روشهای اخذ اقامت کانادا نیاز به مشاوره داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره آنان بهره مند شوید.