معرفی آمریکا


همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم کشورآمریکا و کسب تابعیت کشور آمریکا را از طریق اخذ اقامت تحصیلی ، اخذ اقامت کاری ، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور آمریکا را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با   مسائل مختلف کشور آمریکا هستند که در این مقاله تا حدودی قصد معرفی کشور آمریکا را داریم .
ایالات متحده آمریکا یا همان آمریکا کشوری در آمریکای شمالی و به پایتختی شهر واشنگتن،دی.سی است. آمریکا سومین کشور پر جمعیت دنیا و سومین کشور پهناور جهان میباشد.

USA1 معرفی کشور آمریکا
آمریکا از نظر نژادی و گوناگونی مردم ،متنوع ترین کشور جهان می باشد.کشور آمریکا از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام،از شمال با کشور کانادا و از جنوب با کشور مکزیک همسایه است.کشور آمریکا همچنین از طریق آلاسکا با روسیه مرز آبی دارد و از راه پایگاه دریایی گوانتانامو مرز مشترک اندکی با کوبا ، همچنین مجموعه ای از جزیره ها ، ناحیه ها و مناطق متعلق به آمریکا در سراسر جهان پراکنده می باشد. کشور آمریکا با نامهای دیگری مانند ایالات متحده آمریکا (امریکا) و ایالات متحده نیز خوانده میشود. در فارسی در گذشته به آن(به طور عامیانه)ینگه دنیا نیز گفته میشد،که برگرفته از ترکی عثمانی و به معنی (دنیای جدید) است. کشور آمریکا به طور تقریبی شش برابر بزرگتر از ایران،25درصد بزرگتر از استرالیا و نصف روسیه محاسبه شده است.

USA2 معرفی کشور آمریکا
کشور آمریکا دارای 50 ایالت میباشد .که از مهمترین کلان شهرهای آمریکا میتوان به نیویورک، لس آنجلس ، شیکاگو، .... اشاره نمود.

با توجه به وسعت آمریکا ،آب و هوای آن در نقاط مختلف به طور باور نکردنی متغیر است.اگر بخواهیم آب و هوای کلی برای آمریکا در نظر بگیریم باید بگوییم دارای آب و هوای معتدل می باشد.
فصول بهار و پاییز در آمریکا معمولا معتدل،گرم و آفتابی هستند.
کشور ایالات متحده آمریکا دارای زبان رسمی نیست گرچه انگلیسی آمریکایی نقش زبان ملی را دارد و در عمل نیز زبان اصلی کشور آمریکا است.
یکی از پیش نیازهای مهاجرت و اقامت در آمریکا برای خارجیان ،تسلط به زبان انگلیسی می باشد.
زبانهای مرسوم درآمریکا به ترتیب عبارتنداز :انگلیسی آمریکایی ،اسپانیولی،سایر زبانهای هند و اروپایی،زبانهای آسیایی و اقیانوسیه و....میباشد.
کشور آمریکا دارای 50 ایالیت میباشد که هر کدام از آنها بنا برسامانه  فدرالی حاکم دارای سطح بالایی ازخود گردانی هستند.کشور آمریکا به کمک توانایی های اقتصادی ونظامی قابل توجه خود ، نقش مهمی را در سیاست جهانی ایفا میکند.آمریکا عضو ثابت شورای امنیت سازمان ملل است و دفتر مرکزی سازمان ملل در شهر نیویورک  قرار دارد ؛ واحد پول کشور آمریکا دلار میباشد.
ایالات متحده آمریکا اقتصاد کاپتالیستی از نوع سرمایه‌داری انحصاری دارد. ویژگی بارز اقتصاد ایالات متحده آمریکا عبارت است از تسلط انحصارها در رشته‌های مختلف، که برمبنای منابع طبیعی فراوان، زیربنای توسعه‌یافته، تولید انبوه، و مصرف زیاد استوار است. تولید ناخالص داخلی ایالات متحده آمریکا با بیش از ۱۳ تریلیون (۱۳٬۰۰۰ میلیارد) دلار، یعنی حدود ۲۰٪ تولید ناخالص جهان، نخستین اقتصاد بزرگ جهان است. از لحاظ حجم مبادلات، ایالات متحده بزرگ‌ترین واردکننده، و  پس از آلمان و چین  سومین صادرکننده بزرگ جهان است. کانادا، چین، مکزیک، ژاپن و آلمان، به ترتیب بزرگ‌ترین شرکای تجاری آمریکا هستند. همچنین آمریکا به دلیل صنعتی بودن بسیاری از افراد را برای بازار کار خود جذب میکند و افراد علاقه مند هستند که ویزای کاری آمریکا را دریافت کنند. هم چنین به علت اقتصاد پویای آمریکا بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا اقدام مینمایند.
آمریکا به طور رسمی یک کشور سکولار میباشد و در ایالات متحده آمریکا بر اساس متمم اول قانون اساسی ایالات متحده آمریکا هیچ دینی به طور رسمی وجود ندارد ،اما همین متمم نیز آزادی تمامادیان را تضمین کرده است.به همین دلیل است که مثلا زنان محجبه مسلمان آمریکایی اجازه حضور در مراکز دولتی و دانشگاهی کشور را از نظر قانونی دارند.
دانشگاه های آمریکا جزو بهترین و برترین دانشگاه های دنیا میباشند و بسیاری از افراد جهت تحصیل به کشور آمریکا مهاجرت میکنند و هر ساله سفارت آمریکا ویزاهای تحصیلی فراوانی برای دانشجویان سراسر دنیا صادر میکند  .
در بین موسسات آموزش عالی در آمریکا ،دانشگاه هایی همچون: دانشگاه هاوارد ،دانشگاه ام آی تی ، دانشگاه استنفورد ، دانشگاه شیکاگو ،دانشگاه بیل ،دانشگاه برینستون ، دانشگاه کلمبیا و دانشگاه پنسیلوانیا دارای کهن ترین سابقه هستند.
برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آمریکا به مقاله مربوط به تحصیل در آمریکا مراجعه فرمایید.

همانطور که میدانید هر ساله کشوربا برگزاری قرعه کشی (لاتاری ) بین افرادی که ثبت نام کرده اند عده ای از افراد را به عنوان مهاجر میپذیرد که اصطلاحا با آن گرین کارت میگویند. معمولا زمان ثبت نام لاتاری از قبل اعلام میشود .

برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزا از کشور آمریکا با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس برقرار نمایید.