دوره های زبان انگلیسی در سوئد


کشور سوئد یکی از کشورهای مورد علاقه افراد برای مهاجرت و کسب اقامت و تابعیت میباشد . برای مهاجرت به سوئد روشهای مختلفی وجود دارد از جمله دریافت ویزای تحصیلی ، ویزای کاری، یا ویزای سرمایه گذاری و ......  . برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به اروپا دارند همواره این سوال مطرح میباشد که آیا بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی میتوان به یکی از کشورهای اروپایی به خصوص کشورهای حوزه شینگن برای تحصیل یا کار و یا .... مهاجرت کرد ؟
کشور سوئد که در رتبه سوم کشورهای جهان از نظر رفاه اجتماعی میباشد هر ساله پذیرای تقاضای ادامه تحصیل بسیاری از دانشجویان از مناطق مختلف جهان میباشد. یکی از شرایط مورد نیاز برای ادامه تحصیل در سوئد داشتن مدرک آیلس ( 6.5 و بالاتر ) و یا تافل (بالاتر از 85) میباشد ؛ که اخذ این مدارک در ایران میتواند با صرف زمان و انرژی و هزینه بالا همراه باشد ؛ این در حالی است که کشور سوئد با برگزاری دوره های زبان انگلیسی در دانشگاه ها این امکان را برای دانشجویان فراهم میسازد تا با ثبت نام در دروه های کشور سوئد ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کنند .
دوره های زبان انگلیسی در سوئد 6 ماهه میباشد که اغلب دانشجویان میتوانند ویزای خود را تا 12 ماه تمدید کنند . دوره های زبان انگلیس سوئد در دانشگاه های سوئد برگزار میگردد. هزینه تحصیل در دوره های زبان سوئد در حدود 40 هزار کرون سوئد (که این مقدار در حدود 18 تا 20 میلیون تومان ) میباشد . قابل ذکر است که متقاضیان دارای مدرک لیسانس و بالاتر برای ورود به دوره های زبان انگلیسی سوئد در بسیاری موارد نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارند اما توسط دانشگاه از آنها مصاحبه ای انجام میگیرد. اگر سطح زبان شما در حد آیلس 5 باشد میتوانید به راحتی از عهد مصاحبه دانشگاه سوئد بربیایید.
از جمله مزایای دوره های زبان انگلیسی سوئد اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان میباشد که همزمان با دانشجو میتوانند ویزای تحصیلی و کارت اقامت سوئد را دریافت کنند و در واقع بهترین شرایط برای خانواده ها میباشد . از دیگر مزایای دوره های زبان سوئد این میباشد که همسر و فرزند متقاضی اجازه تحصیل رایگان را دارند . به خصوص مدارس سوئدی برای فرزندان دانشجویان تسهیلات بسیار مناسبی فراهم میکنند ؛ که از جمله این تسهیلات میتوان به یک روز معلم فارسی زبان در هفته برای دانش آموزان ایرانی اشاره کرد.
بسیاری از افراد که قصد اخذ اقامت و تابعیت از سوئد را دارند از این روش وارد کشور سوئد میشوند و بعد از اتمام دوره زبان انگلیسی میتوانند با یکی از روشها اقامت سوئد را کسب کنند. معمولا روشهایی که افراد برای اقامت پیش میگیرند یکی از روشهای زیر میباشد :
1-     ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئد که دانشجویان بعد از اتمام دوره زبان انگلیسی میتوانند بدون ارایه مدرک زبان و تنها با اتمام این دوره ها به راحتی پذیرش یکی از دانشگاه های سوئد را دریافت کنند و به ادامه تحصیل بپردازند
2-    کاریابی در سوئد و اخذ ویزای کاری کشور سوئد که بسیاری از دانشجویان با داشتن مجوز کار از دولت سوئد فرصت کاریابی را دارند و بنابراین در این کشور مشغول به کار شده و ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل میکنند که چنانچه بتوانند به مدت 3 الی 4 سال در سوئد مشغول به کار باشند و مالیات بپردازند میتوانند نسبت به اخذ اقامت دائم سوئد اقدام نمایند .
3-    سرمایه گذاری در سوئد و ایجاد کسب و کار در یکی از شهرهای کشور سوئد که چنانچه شخص بعد از ایجاد کسب و کار بتواند 3 الی 4 سال مشغول به کسب و کار باشد و مالیات بپردازد میتواند نسبت به اخذ اقامت دائم سوئد اقدام نماید.
بدیهی است که در تمامی روشهای مذکور خانواده به همراه شخص میتوانند اقامت سوئد را کسب کنند.
در این قسمت میخواهیم به طور خلاصه دیگر مزایای دوره های زبان انگلیسی سوئد را بیان کنیم :
1-    امکان یادگیری زبان سوئدی در کنار دوره های زبان انگلسی که معمولا دوره های زبان سوئدی به صورت رایگان به دانشجویان ارائه میشود . بدیهی است که یادگیری زبان سوئدی امکان کاریابی را بیشتر میکند.
2-    اخذ کارت اقامت از همان ابتدا به طوری که سفارت به جای الصاق ویزا به پاسپورت از همان ابتدا کارت اقامت برای دانشجو و همراهانش صادر میکند . کسانی که کارت اقامت دارند میتوانند به راحتی در تمام کشورهای حوزه شینگن رفت و آمد کنند .
3-    اجازه کار به فرد متقاضی و همراهان که اجازه کار در هفته حدود 20 ساعت است .
4-    امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان برای همراه فرد متقاضی پس از اتمام ترم اول و هم چنین امکان تحصیل رایگان برای فرزندان.
5-    امکان ایجاد حسابهای بانکی و استفاده از بیمه های درمانی که این مسئله بسیار مهم میباشد . کسانی که حساب بانکی در سوئد دارند به راحتی و با هزینه کم میتوانند برای کسب و کار اقدام نمایند.
برای اطلاع از هزینه های زندگی در سوئد در زمانی که به تحصیل در دوره های زبان انگلیسی مشغول هستید میتوانید بر روی لینک هزینه زندگی سوئد کلیک نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس برقرار کنید.