اخذ ویزای سرمایه گذاری از سوئد


یکی از راههای مهاجرت به سوئد دریافت ویزای سرمایه گذاری سوئد میباشد که بسیاری از افراد مایل هستند از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری بتوانند اقامت و تابعیت سوئد را به دست آورند.
برای سرمایه گذاری در سوئد دو حالت وجود دارد . حالت اول هنگامی که شما به دلیلی مثلا داشتن ویزای تحصیلی در سوئد هستید و میخواهید ویزای خود را به ویزای سرمایه گذاری تبدیل کنید و حالت دوم هنگامی هست که شما در ایران هستید و میخواهید از ایران برای سرمایه گذاری اقدام نمایید.
حالت اول بهترین حالت میباشد و کار نسبتا ساده ای است ولی در حالت دوم پیجیدگیهای زیادی وجود دارد
شخصی که در سوئد میباشد و در واقع مقیم سوئد است به دلیل این که حساب بانکی دارد و داره شماره ملی یا کد 10  رقمی میباشد به راحتی میتواند پرونده سرمایه گذار ی خود را پیگیری نماید. برای این منظور ابتدا باید کسب و کار یا در واقع بیزینس خود را انتخاب نمایید و سپس شرکتی در سوئد به ثبت برسانید .
در سوئد شرکتهای مختلفی وجود دارد که میتوانید ثبت کنید که هر کدام از نظر حقوقی کمی متفاوت میباشد . ثبت شرکت در سوئد نیازی به تابعیت یا اقامت دائم ندارد و هم چنین نباز به هزینه بالایی و سرمایه بالایی ندارد و با هزینه های اندک میتوان شرکتی را به ثبت رسانید .
در حالت کلی میتوان گفت که 5 نوع شرکت را در سوئد میتوان ثبت کرد که با هم اندکی تفاوت دارند که عبارتند از : 1- شرکت انحصاری 2- شرکت تعاونی  3- شرکت تعاونی با مسئولیت محدود  4- شرکت با مسئولیت محدود  5- موسسه اقتصادی  
ابتدا هر کدام از شرکتها را به طور خلاصه توضیح میدهیم
1-    شرکت انحصاری : همان طور که از اسم شرکت مشخص هست این شرکت در انحصار یک فرد میباشد یعنی فردی شرکت را تاسیس میکند و هزینه و مالیات به عهده یک نفر میباشد .
2-    شرکت تعاونی : این شرکت هم از چند شریک درست شده است و افرادی که شریک هستند در مدیریت ، سهام و در آمد شرکت سهیم میباشند
3-    شرکت تعاونی با مسئولیت محدود : در این حالت مانند شرکت تعاونی میباشد فقط از نظر حقوقی یک نفر مسئول بدهی های شرکت معرفی میشود
4-    شرکت با مسئولیت محدود : این نوع شرکتها معمولا دارای اعتبار بیشتری هستند به این علت که موقع ثبت این نوع شرکتها شما باید تا مبلغ 50 هزار کرون را به عنوان سرمایه اولیه شرکت نشان دهید و چنانچه شرکت ورشکست شود این مبلغ از دست رفته تلقی میشود . و البته به همین دلیل هم این شرکتها از انگیزه بیشتری برای فعالیت برخوردارند .
5-    موسسه اقتصادی : برای تاسیس موسسه اقتصادی حداقل 3 نفر نیاز هست و هر نفر حق رای در جلسه را دارد و تفاوت آن با شرکت مسئولیت محدود این است که نیازی به  ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها نیست .
سرمایه گذار بعد از انتخاب نوع شرکت باید شرکت خود را ثبت کند و بعد از آن اساسنامه برای شرکت بنویسد . و سپس کسب و کار خود را راه اندازی نماید .
در حالت دوم که شما در خارج از سوئد هستید و میخواهید سرمایه گذاری را انجام دهید باید به روشی ابتدا خود را به سوئد برسانید و یا این که با یک نفر که مقیم سوئد میباشد شریک شوید تا بتوانید در سوئد سرمایه گذاری کنید و یا اینکه بخواهید سهام شرکتی را خریداری کنید که در این صورت به شما ویزای تجاری داده میشود که بتوانید با ویزای تجاری وارد سوئد شوید .
در صورتیکه در مورد سرمایه گذاری در سوئد نیاز به مشاوره بیشتر داشتید با همکاران و مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید تا بتوانید از راهنماییهای آنان استفاده نمایید.