ویزای کاری ایتالیا


مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، اخذ ویزای کاری ایتالیا،اخذ ویزای سرمایه گذاری ایتالیا و اخذ تابعیت و اقامت دائم ایتالیا همواره مد نظر بسیاری از افراد جهت کار و تحصیل در خارج از کشور بوده است. در این مقاله سعی داریم اخذ ویزای کاری ایتالیا که یکی از راه های اخذ ویزای بلند مدت می باشد ، و موانع و مشکلات اخذ این نوع ویزا را  در ایتالیا بررسی نمائیم.
ایتالیا کشوری در جنوب اروپا جزو 8 کشور صنعتی جهان و پیمان شینگن می باشد و قوانین تقریباً مشابهی در حوزه ی مهاجرت و اخذ اقامت با سایر کشورهای اتحادیه اروپا دارد.ایتالیا با داشتن بیش از نیمی از میراث تاریخی جهان و موزه ها و بناهای تاریخی ، کشوری بسیار زیبا می باشد.
به صورت کلی اخذ اقامت کاری در اتحادیه اروپا بدین گونه می باشد که:شغل مورد نظر ابتدا در داخل کشور و سپس در کل اتحادیه اروپا برای مدت 3 هفته  در سایت کاریابی اتحادیه اروپا آگهی شود و در صورتی که پس از اتمام موعد مقرراز هیچ یک از 28 کشور اتحادیه اروپا داوطلبی جهت استخدام در شغل مذکور یافت نشد در این موقع سازمان ها می توانند آگهی را در فراتر از سطح اتحادیه اروپا برده و اقدام به جذب نیروی کار از خارج از این اتحادیه نمایند.
برای دریافت ویزای کاری ایتالیا باید شخصی به عنوان کارفرما در داخل ایتالیا پیشنهاد کاری به فرد دهد که البته خود این موضوع شرایط خاصی می باشد  که همانطور که ذکر گردید کارفرما باید به مدت 3 ماه اقدام به نشر آگهی استخدام در داخل ایتالیا و به مدت 3 ماه دیگر هم در اتحادیه اروپا آگهی دهد و در صورت پیدا نشدن فردی جهت استخدام، در این مرحله کارفرما می تواند برای فرد مورد نظر دعوت نامه کاری ارسال نماید. کسانی که مؤفق به دریافت ویزای کاری ایتالیا می گردند پس از 4 سال کا ردر ایتالیا و پرداخت بیمه و مالیات می توانند جهت اخذ اقامت دائم ایتالیا اقدام نمایند
بایستی توجه نمود که با وجود این که کشور ایتالیا جزو 8 کشور صنعتی جهان می باشد اما رکود اقتصادی به وحود آمده در کشورهایی مثل اسپانیا، یونان و ایتالیا، شرایط دشوری را از لحاظ کاریابی برای جوانان خود این کشورها ایجاد نموده به طوری که یکی از معضلات این کشورها بیکاری  و نبود فرصت و امنیت شغلی می باشد تا جایی که اتباع خود ایتالیا کشورهای همسایه را جهت کار برمی گزینند..
مشکلات و موانع موجود و طی این فرایند همانطور که مطرح گردید تا حدودی دشوار می باشد و بنابراین بهترین راه جهت اخذ اقامت کاری ایتالیا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی می باشد .
همانطور که می دانیم ایتالیا سومین کشور دنیا و اولین کشور اروپا از جهت سهولت برای ورود دانشجویان می باشد.افرادی که مشغول به تحصیل در اتحادیه اروپا باشند و مدرک تحصیلی خود را ا اروپا کسب نموده باشند شانس بیشتری جهت اخذ ویزای کاری ایتالیا و اقامت  دائم  و تابعیت ایتالیا خواهند داشت. پس برای اقامت در ایتالیا و اخذ تابعیت این کشور بهتر است اقادام به اخذ و یزای تحصیلی و تحصیل در یکی از دانشگاه های ایتالیا و یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا نماییم، و پس از اخذ مدرک تحصیلی تقاضای ویزای کاری نمائیم.