معرفی کشور هند


همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم کشورهند و کسب تابعیت کشور هند را از طریق اخذ اقامت تحصیلی هند ،   ، اخذ ویزای سرمایه گذاری و دیگر راه های مهاجرت به کشور هند را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با مسائل مختلف کشور هند ازجمله نحوه اخذ ویزای تحصیلی هند و تحصیل دندان پزشکی در هند وتحصیل پزشکی در هند بوده اند که در مطلب زیر به آن اشاره شده است.
کشور هند یا هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان میباشد که کشوری ,واقع در جنوب آسیا میباشد که پایتخت آن دهلی نو است. کشور هند از شمال غربی با پاکستان؛ از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت؛ و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه‌ میباشد. همچنین هند از غرب با دریای عرب، از شرق با خلیج بنگال، و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.

indi-MMAP-md معرفی کشور هند
پهناوری کشور هند ۳٬۴۰۲٬۸۷۳ کیلومتر مربع میباشد. بیشتر سرزمین هند پست و هموار است و رشته‌کوه هیمالیا که در شمال کشورهند قرار دارد باعث شده‌است که رطوبت و ابرهای باران‌زا به شمال آسیا نفوذ نکند و در نتیجه هند کشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک بسیار حاصلخیز است. این موضوع باعث شده‌است که این کشور بتواند جمعیّت بسیاری را در خود جای دهد.

India معرفی کشور هند
جمعیت کشور هند ۱٬۲۱۰٬۱۹۳٬۴۲۲ نفر است که دومین کشور پر جمعیت دنیا پس ازچین به شمار می‌آید. کشور هند نزدیک به یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده‌ است، بندر بمبئی (مومبائی) با جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون تن، پرجمعیت‌ترین شهرکشور هند است. کشور هند بیش از سی و پنج شهر بزرگ با جمعیت بالای یک میلیون تن دارد. بمبئی،دهلی، کلکته، مدرس، بنگلور، حیدرآباد، اگرا، میسور،جی‌پور، گوا، پونا، بوپال، تریواندروم، سورات و کانپور از شهرهای مهم این کشور پهناورمیباشند.
جغرافیای کشور هند به طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: ۱: فلات بلند هیمالیا، ۲: جلگه سند و گنگو ۳: شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.
منابع طبیعی کشورهند شامل زغال‌سنگ (از لحاظ میزان ذخایر در رده چهارم جهان قرار دارد)، آهن، منگنز، میکا، بوکسیت، تیتانیوم، کرومیت، گاز طبیعی، الماس، نفت خام، سنگ آهک، توریوم می‌باشد. ذخایر نفت هند که در ساحل بمبئی در مهاراشترا، گجرات و در شرق آسام وجود دارند.
آب و هوای کشور هند دارای تنوع بسیار زیادی میباشد ، کوهستانهای همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری میانه و جنوب و کویر خشک غرب نشانه تنوع آب وهوای کشورهند میباشد. رشته‌کوه هیمالیا که در شمال کشورهند قرار دارد باعث شده ‌است که رطوبت و ابرهای باران ‌زا به شمال آسیا نفوذ نکند و در نتیجه هند کشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک بسیار حاصلخیز باشد.
ازچهار فصل هند میتوان به این صورت نام برد : سرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماههای اکتبر و نوامبر است. به طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلمتر باران در سال، تقریبا سراسر هند را در بر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌ رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱ هزار میلیمتر در سال می ‌رسد.
در کشور هند حدود ۸۰ درصد مردم هند پیرو آئین ‌های هندو و حدود ۱۳ درصد مسلمان هستند. هند همچنین بیش از2/3 درصد مسیحی و1/9 درصد سیک دارد. هند اگرچه زادگاه آئین بودا بوده، اما جمعیت بودائیان هند در حال حاضر تنها حدود8 /0درصد برآورد می‌شود. علاوه ‌بر آن پیروان آیین جینیسم 8/0 درصد و مجموع پیروان دین زرتشتی، یهودی، بهایی و بقیه مذاهب4/0 درصد می ‌باشد.
کشور هند دارای بزرگ ‌ترین اجتماع فرقه احمدیه و مذاهب ایرانی، بهائی و زرتشتی در سراسر جهان میباشد. مسلمانان بیشتر در دهلی، بنگال غربی و نواحی شمال غربی کشور زندگی می‌کنند و در کشمیر بیشتر جمعیت را تشکیل داده‌ اند. به این ترتیب هند پس از اندونزی و پاکستان پرشمارترین جمعیت مسلمان جهان را در خود جای داده است. زرتشتیان، ازمهمترین اقلیت ‌های دینی هند میباشند.
واحد پول رسمی این کشور روپیه هند است که اجزاء آن پیسه (یک صدم روپیه) می‌باشد. برابری یک دلار آمریکا با پول هند بین ۴۳ تا ۴۷ روپیه در نوسان است.
کشور هند با اقتصادی بزرگ و نیروی انسانی انبوه، یکی از بهترین و مطلوبترین مقصدها برای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی محسوب می‌شود. کشور هند در فناوری اطلاعات و دیگر حوزه‌ها از قبیل قطعات خودکار، مواد شیمیایی، پوشاک، داروسازی و جواهرات دارای توان بالایی است..
کشور هند همیشه یکی از منابع و استعدادها برای سرمایه‌گذاران جهانی بوده‌است. پیش‌از این سیاست های خشک مربوط به‌سرمایه‌گذاری مستقیم این کشور، مانع بزرگی برای این سرمایه گذاریها محسوب می‌شد. اما در مارس ۲۰۰۵، دولت با اصلاح و تعدیل قوانین مربوطه، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی تا حد ۱۰۰٪ را در تجارت و اقتصاد مجاز اعلام کرد. در نتیجه یک سری اصلاحات اقتصادی مثبت و خوش‌بینانه که به منظور حذف نظارت دولت از اقتصاد و سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته، کشور هند را به یکی از کشورهای پیشرو در منطقه آسیا-اقیانوسیه تبدیل کرده‌است که با سرعت بالا در حال رشد و پیشروی است.
درباره سیاست کشور هند میتوان گفت که حکومت هند را بزرگترین دموکراسی جهان می‌نامند. استقلال هند (که در آن هنگام پاکستان، بنگلادش و نپال را هم دربر می‌گرفت) در ۱۵ اوت ۱۹۴۷ اعلام شد. جواهر لعل نهرو که «پاندیت» به معنی «معلم» خوانده می‌شد و یکی از بزرگ‌ترین رهبران جنبش استقلال کشورهند از کنگره ملی هند بوده است که به عنوان اولین نخست‌وزیر هند انتخاب شد.
قانون اساسی کشور هند در سال ۱۹۴۹ به تصویب رسید و از ۲۶ ژانویه ۱۹۵۰ به اجرا درآمد که از آن هنگام تاکنون بدون تغییر اساسی با موفقیت اجرا میشود. این قانون به دولت‌های ایالتی اختیارات گسترده‌ای داده است. در نظام سیاسی کشور هند، نخست وزیر بالاترین مقام اجرایی کشور است و رئیس‌جمهور مقامی تشریفاتی میباشد که معمولاً از میان چهره‌های دارای محبوبیت گسترده در سراسر کشور انتخاب می‌شود.
حزبی که اکثریت آرا را در انتخابات به دست آورد، نخست وزیر را تعیین می‌کند و با احزاب ائتلافی هیئت دولت را تشکیل می‌دهد. رئیس جمهور از جمعبندی آراء نمایندگان مجالس مرکزی و ایالتی از میان کاندیداهای احزاب تعیین می‌گردد. کمیسیون انتخابات این کشور یک نهاد مستقل دولتی است که اختیار کامل در تشخیص شرایط برگزاری و نظارت کامل بر برگزاری انتخابات را دارد. حداقل سن قانونی رای دهندگان ۱۸ سال است.
درکشور هند قریبا 428 زبان وجود داشته است که از آن 415زبان باقی مانده است .در قانون اساسی کشور هند، زبان هندی (از شاخه زبان‌های هند و ایرانی یا زبان‌های هندواروپایی) زبان رسمی سراسر کشور اعلام شده‌است. در سال ۲۰۰۵ زبان‌هایی که به‌عنوان زبان‌های رسمی در ایالت‌های هند شناخته شد به ۲۲ زبان رسید که عبارتند از: هندی، زبان اردو، زبان آسامی، زبان اوریا، زبان بنگالی، بودو، زبان پنجابی، زبان تلگو، زبان تامیلی، زبان دوگری، زبان سانتالی، زبان سانسکریت، زبان سندی، زبان گجراتی، زبان کنکانی، زبان کشمیری، زبان کانارا، زبان مالایالم، زبان میتی، مایتیلی، مراتی و نپالی نیز به رسمیت شناخته شده‌اند.
زبان‌های سانسکریت و تامیل، زبان‌های اصلی و سنتی هند شناخته می‌شوند و در طول تاریخ طولانی این سرزمین در تغییر و تحول زبان‌های رایج در این منطقه زبان‌های فارسی و انگلیسی نقش مهمی بر عهده داشته‌اند. سالیان دراز حکومت استعماری انگلستان بر شبه قاره هند و انجام بخش عمده‌ای از امور اداری به زبان انگلیسی موجب شده این زبان، زبان دوم بسیاری از مردم هند باشد.
زبان فارسی قرن‌ها زبان رسمی دربار گورکانیان هند بود و به همین دلیل تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر زبان‌های رایج در شبه قاره هند به‌ویژه بر زبان اردو داشته‌است. لازم به ذکر است که هم‌اکنون در دانشگاه‌ها و کالج‌های هند بیش از پنجاه بخش زبان فارسی به‌ فعالیت اشتغال دارند و بیش از یکصد مدرسه و دبیرستان فعالانه به تدریس زبان فارسی می‌پردازند.
برای اطلاعات بیشتر در باره تحصیل در کشور هند ،  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درهند ، هزینهای زندگی در کشور هند ، ویزای تحصیلی هند و... به مقالات مربوطه ای که در همین سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد مراجعه فرمایید.