دانشگاه هاي بلژيک
کشور بلژيک از جمله کشورهاي عضو شينگن مي باشد که هم مرز آلمان و فرانسه است. متقاضيان به مهاجرت به بلژيک مي توانند با اخذ ويزاي تحصيلي بلژيک، ويزاي کاري بلژيک و يا سرمايه گذاري در بلژيک به کشور بلژيک مهاجرت کرده و نهايتاً با گذشت چند سال بتوانند اقامت دائم کشور بلژيک را به دست آورند. بلژيک کشوري امن مي باشد و تحصيل در کشور بلژيک و فارغ التحصيلي از دانشگاه هاي بلژيک فرصت ويژه اي را براي کاريابي در بلژيک و يا ديگر کشورهاي اتحاديه اروپا فراهم مي کند. تحصيل در بلژيک براي دانشجويان خارجي به زبان خارجي و در دانشگاه هاي معتبر بلژيک امکان پذير است. براي اين امر متقاضيان بايد با شرايط تحصيلي کشور بلژيک و دانشگاه هاي بلژيک آشنا شوند.
دانشگاه هاي بلژيک سطح علمي خوبي دارند و هفت دانشگاه کشور بلژيک جزو 300 دانشگاه برتر جهان است.


دانشگاه هاي برتر بلژيک
دانشگاه Katholieke Universiteit Leuven
دانشگاه KU لون در رده 79 دانشگاه هاي برتر دنيا قرار دارد. اين دانشگاه اولين دانشگاه کشور بلژيک بوده که در سال 1425 تأسيس شده است. دانشگاه لوون بزرگترين و بهترين مرکز دانشگاهي در کشور بلژيک است. حدود 10 درصد از 25 هزار دانشجوي دانشگاه لوون را دانشجويان خارجي تشکيل مي دهند. بيشتر رشته هاي دانشگاه لوون به زبان انگليسي ارائه مي شوند.


دانشگاه گنت بلژيک
اين دانشگاه رتبه 131 جهاني را دارد و در سال 1817 به عنوان اولين دانشگاه هلندي زبان تأسيس شده است. دانشگاه گنت در رشته دامپزشکي در جايگاه 27 جهان قرار گرفته است و در رشته هاي علوم زيستي رتبه 27 را دارد. اين دانشگاه 11 دانشکده دارد.


دانشگاه کاتوليک لوون
اين دانشگاه بزرکترين دانشگاه فرانسوي زبان بلژيک است. رتبه جهاني دانشگاه کاتوليک لوون 154 است. اين دانشگاه در واقع به عنوان شاخه دانشگاه لوون شناخته مي شود.


دانشگاه وريج بروکسل
اين دانشگاه در جايگاه 182 رتبه بندي دانشگاه هاي جهان قرار دارد. دانشگاه وريج بروکسل در انجام امور تحقيق و پژوهشي و گروه هاي تحقيقاتي بين المللي معروف مي باشد. اين دانشگاه داراي سه پرديس علوم اجتماعي، پرديس سلامت و پزشکي و پرديس فني و مهندسي مي باشد که به دانشگاه هاي مختلفي تقسيم شده است.


دانشگاه آزاد بروکسل
اين دانشگاه نيز رتبه 216 را در جهان دارد. حدود يک سوم از دانشجويان و اعضاي هيئت علمي  دانشگاه آزاد بروکسل خارجي مي باشند. اين دانشگاه در سال 1834 تأسيس شده و يک دانشگاه تحقيقاتي مي باشد. سه نفر از فارغ التحصيلان اين دانشگاه برنده جايزه نوبل شده اند.


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در بلژيک، کار در بلژيک، سرمايه گذاري در بلژيک و ديگر راه هاي مهاجرت به بلژيک به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بي المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.