کار در بلژيک
کشور بلژيک از کشورهاي اتحاديه اروپا و عضو شينگن مي باشد. تحصیل در کشور بلژیک و هزینه زندگی در بلژیک نسبت به سایر کشورهای اروپایی تا حدودی پایین تر می باشد. دانشجویان با فارغ التحصیلی از دانشگاه های بلژیک امکان یافتن کار در بلژیک و اخذ ویزای کاری خود را افزایش می دهند.

 

کار در بلژيک
کاريابي در بلژيک همانند ساير کشورهاي اتحاديه اروپا مي باشد، بدين ترتيب که فرد بايد از طريق داشتن يک پيشنهاد شغلي از طرف يک کارفرما براي دريافت ويزاي کاري بلژيک اقدام نمايد . اين نوع ويزا به افراد خارج از اتحاديه اروپا اجازه کار و اقامت موقت (کم تر از يک سال) را مي دهد. روش کار بدين صورت مي باشد که پس اين که کارفرما ي يک شرکت معتبر در داخل کشور بلژيک شغل مورد نياز شرکت خود را آگهي نمود و پس از طي بازه زماني 3 ماه متقاضي براي آن شغل از داخل کشور بلژيک پيدا نشد، کارفرما اين آگهي را در سطح اتحاديه اروپا انتشار مي نمايد و اگر در اتحاديه اروپا شخص مورد نظر پيدا نشد ؛ در اين مرحله است که کارفرما اجازه مي يابد که نيروي کار خود را از خارج از اتحاديه اروپا جذب نمايد. بنابراين از شرايط اخذ اين ويزا داشتن يک پيشنهاد شغلي و دعوت نامه از سوي کارفرما(job offer) که داراي يک شرکت معتبر در بلژيک باشد الزامي است. فرد پس از يافتن کار و 4 سال اقامت و پرداخت بيمه و ماليات در اتريش مي تواند براي دريافت اقامت دائم بلژيک اقدام نمايد.
با توجه يه اين موارد مشهود است که پروسه کاريابي در بلژيک يک پروسه طولاني و زمان بر و با احتمال پايين مي باشد، بنابراين توصيه مي شود که افرادي که درصدد کاريابي در بلژيک هستند از طريق اخذ ويزاي تحصيلي و تحصيل در دانشگاه هاي بلژيک وارد بلژيک شده و پس از فارغ التحصيلي براي پيدا کردن کار در بلژيک و اخذ ويزاي کار بلژيک اقدام نمايند. در واقع فارغ التحصيلي از دانشگاه هاي بلژيک امکان کاريابي در بلژيک را بالا مي برد.
براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در بلژيک، کار در بلژيک، سرمايه گذاري در بلژيک و ديگر راه هاي مهاجرت به بلژيک به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بي المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت طالاعات بيشت رو مشاوره نيز با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.