تحصيل در بلژيک
بلژيک از کشورهاي اتحاديه اروپا و شنگن است. مهاجرت به بلژيک با توجه به وضعيت اقتصادي با ثبات و کم تر بودن هزينه تحصيل و زندگي در بلژيک نسبت به کشورهاي مثل امريکا و يا انگلستان از طريق اخذ پذيرش تحصيلي از دانشگاه هاي بلژيک و يا از راه سرمايه و گذاري و يافتن کار در بلژيک صورت مي پذيرد. دانشگاه هاي بلژيک کاملاً معتبر و پيشرفته هستند و مدارک آن ها در سراسر جهان معتبر مي باشند. حتي هزينه زندگي هم در بلژيک نسبت به برخي کشورهاي ديگر اروپايي کم تر مي باشد. بروکسل پايتخت بلژيک مقر اصلي اتحاديه اروپا و بسياري ديگر از سازمان ها و شرکت هاي بين المللي است. کيفيت بالاي زندگي، شهريه کم و مراقبت هاي بهداشتي و... از ويژگي هاي کشور بلژيک است.


به طور کلي تحصيل در دانشگاه هاي بلژيک معمولاً امکان کاريابي در بلژيک را بسيار افزايش ميدهد و شانس اخذ فرصت هاي شغلي دانشجويان با فارغ التحصيلي از دانشگاه هاي بلژيک بسيار بالا مي رود. تحصيل در دانشگاه هاي بلژيک نيازمند اين است که مدارک تحصيلي فرد در دوره دبيرستان و يا دانشگاه مورد تأييد وزارت آموزش و تحقيقات کشور بلژيک قرار بگيرد. تحصيل در رشته هاي فني و مهندسي، پزشکي و دندانپزشکي در دانشگاه هاي کشور بلژيک مستلزک قبولي در آزمون ورودي است. معمولاً دانشگاه هاي بلژيک رايگان و يا نيمه رايگان هستند. هزينه تحصيل در بلژيک را مي توان ساليانه بين 800 تا 3 هزار يورو دانست. هزينه زندگي در بلژيک را نيز بين 600 تا 800 يورو در ماه مي باشد.
براي تحصيل در دانشگاه هاي بلژيک علاوه بر شرايط مزبور ارائه مدرک زبان انکليسي آيلتس و يا تافل الزامي است.


تحصيل در مقطع کارشناسي کشور بلژيک
تحصيل در مقطع کارشناسي کشور بلژيک برعکس بسياري از کشورهاي اروپايي به زبان انگليسي امکان پذير مي باشد. طول دوره ليسانس در بلژيک 3 الي 4 سال است. دانشجويان در مقطع کارشناسي کشور بلژيک از مجوز کار 10 ساعت در هفته برخوردار هستند.


تحصيل در مقطع فوق ليسانس کشوربلژيک
طول تحصيل در بلژيک در مقطع کارشناسي ارشد حدود 2 سال مي باشد. زبان تحصيل در دوره فوق ليسانس در اکثريت رشته ها به زبان انگليسي مي باشد. دانشجويان در مقطع کارشناسي ارشد در بلژيک از حق کار 20 ساعت در هفته برخوردار هستند. هم چنين تحصيل در مقطع فوق ليسانس در بلژيک امکان تحصيل در مقطع دکتري و بهرمند شدن از امکانات تحصيل در مقطع دکتري در بلژيک را که نوعي شغل و موقعيت شغلي محسوب مي شود، فراهم ميکند.


تحصيل در مقطع دکتري کشوربلژيک
زبان تحصيل در دوره دکتري بلژيک انگليسي مي باشد. تحصيل در بلژيک همانند بسياري از کشورهاي پيشرفته موقعيت شغلي محسوب مي شود، و نه تنها تحصيل در مقطع دکتري بلژيک هزينه و شهريه اي در برندارد بلکه ماهيانه حقوقي در حدود 2000 دلار در ماه به دانشجو تعلق ميگيرد.


شرايط اخذ پذيرش از دانشگاه هاي بلژيک در مقطع دکتري با اخذ بورسيه:
داشتن مدرک ليسانس و فوق ليسانس با معدل بالا از دانشگاه هاي برتر
داشتن مدرک آيلتس 7
دريافت تأييديه از استاد راهنماي يکي از دانشگاه هاي دانمارک براي دفاع از تز دکتري فرد و اخذ دعوتنامه تحصيلي از او
داشتن مقالات بين المللي نظير ISI و يا کتاب و يا سابقه شرکت در کنفرانس هاي بين المللي و ...


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در بلژيک، کار در بلژيک، سرمايه گذاري در بلژيک و ديگر راه هاي مهاجرت به بلژيک به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بي المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت طالاعات بيشت رو مشاوره نيز با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.