رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه های اتریش

کشور اتریش از کشورهای عضو شنگن، دانشگاه های ممتازی دارد. مهاجرت تحصیلی به اتریش در بین راه های مهاجرت به اتریش بسیار پرطرفدار می باشد. در زمینه شرایط تحصیل دراتریش رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های اتریش از جمله دلایل علاقه مندان برای تحصیل در اتریش است. امکان

تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های اتریش با داشتن مدرک آیلتس امکان پذیر است. دربین تمام شهرهای جهان نیز وین عنوان پنجمین شهر دانشگاهی برتر دنیا  انتخاب شده است.

دانشگاه های اتریش

دانشگاه وین اتریش: رتبه 160 جهانی.

دانشگاه وین، بزرگترین دانشگاه اتریش است و قدمتی650 ساله دارد. 15 نفر از دانشجویان این دانشگاه موفق به دریافت جایره نوبل گردیده اند.

دانشگاه تکنیک وین اتریش: رتبه 274 جهانی.

 این دانشگاه در سال 1816 تأسیس شده است و رشته های مهندسی و علوم طبیعی رشته های اصلی این دانشگاه است.

دانشگاه اینزبروک اتریش: رتبه 276 جهانی.

دانشگاه اینزبروک (اینسبورگ) ، سومین دانشگاه برتر اتریش است وبا قرار گرفتن در موقعیت کوهستانی از جهت مطالعات درباره کوهستان ها معروف می باشد.

دانشگاه کارل فرانسیس(دانشگاه گراتز): رتبه 373 جهانی.

دانشگاه کارل فرانسیس در سال 1505 تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی اتریش می باشد.

دانشگاه یوهان-کپلر لینز: رتبه 451 تا 500 جهانی

این دانشگاه اتریش، در سال 1966 تأسیس شده و به کار بردن جدیدترین اطلاعات و به روز ترین تکنولوژی ها از دلایل موفقیت این دانشگاه  میباشد.

دانشگاه سالزبورگ: رتبه 551 تا 600 جهانی

دانشگاه سالزبورگ در سال 1622 تأسیس شده و دارای روابط خوبی با دیگر دانشگاه های جهان مثل دانشگاه صنعتی مونیخ  آلمان می باشد.شهر سالزبروگ اتریش نیز به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته می شود.

دانشگاه کلاگنفورت: رتبه 601 جهانی.

 این داتشگاه در سال 2005 تأسیس شده است و به دلیل واقع شدن در جنوب رشته کوه های آلپ یکی از زیباترین دانشگاه های اتریش می باشد.  تدریس و تحقیق علمی در این دانشگاه نیز از اعتبار بالایی برخوردار است.

برای اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در اتریش، مهاجرت کاری به اتریش، سرمایه گذاری در اتریش، تحصیل و کار پزشکان در اتریش به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین المللی راد مراجعه نمائید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره نیز با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.