شرایط تحصیل در اتریش

مهاجرت به هر کشوری با اخذ ویزای تحصیلی و یا مهاجرت کاری به آن کشور نیاز به اگاهی از شرایط آن کشور در زمینه های تحصیلی و یا کاری و بررسی شرایط زندگی در آن کشور دارد. مهاجرت تحصیلی اتریش از راه های مهاجرت به اتریش می باشد که در بین انواع روش های مهاجرت به اتریش

متقاضیان زیادی دارد. تحصیل در اتریش تقریباً رایگان می باشد، سیستم آموزشی اتریش از کیفیت مطلوبی برخوردار است. رفاه اجتماعی در اتریش نیز بالا می باشد، و  بنابراین شرایط زندگی و تحصیل در اتریش و کیفیت زندگی در این کشور بالا می باشد. برای مهاجرت تحصیلی به اتریش باید با شرایط اخذ ویزای دانشجوی اتریش، شرایط مهاجرت به اتریش با اخذ ویزای تحصیلی و شرایط تحصیل در دانشگاه های اتریش آشنا شویم... در ادامه به بررسی این شرایط می پردازیم. شرایط تحصیل در اتریش برای هر شخص با ویژگی های متفاوت، فرق می کند. شرایط تحصیل در هریک از مقاطع تحصیلی نیز متفاوت است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش 3 ساله است. پیش شرط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی اتریش در مقطع لیسانس قبولی در آزمون دانشگاه ها در ایران است . یعنی با صرف اتمام تحصیلات متوسطه در ایران نمی توان برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمود. و معمولاً کسانی که در دانشگاه سراسری و یا آزاد در ایران مشغول به تحصیل هستند، می توانند به راحتی برای ادامه تحصیل خود در یکی از دانشگاه های اتریش اقدام نمایند. بدین ترتیب با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود و ریزنمرات تأیید شده و گواهی عدم منع تحصیلی همراه با سایر مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام  نمایند. البته ممکن است برخی از واحدهایی که شما در هنگام تحصیل در ایرن گذرانده باشید، نیازی به گذراندن مجدد آن ها نباشد.

زبان تحصیل در اتریش معمولاً آلمانی است، اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های اتریش وجود دارد برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اتریش باید قبل از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش مدرک زبان آیلتس اخذ شده باشد. برای مهاجرت تحصیلی  به اتریش(برای تحصیل به هر زبانی) فرد بایستی قبل از شروع تحصیل در اتریش اقدام به یادگیری زبان آلمانی در دوره های زبان این کشور نماید و سپس تحصیل در دانشگاه را آغاز نماید. به طور کلی این یادگیری زبان آلمانی بری تحصیل در تمامی دوره های تحصیلی و با هر زبانی اجباری است که الته خود یک مزیت محسوب می شود و فرد می تواند با ورود به اتریش با ویزای دانشجویی ابتدا زبان آلمانی را یاد بگیرد و سپس تحصیل در دانشگاه را آغاز نماید. مدت زمانی که برای یادگیری زبان آلمانی به فرد اختصاص می یابد، دو سال است و در این مدت، باید در دوره های زبان کشور اتریش شرکت نمود. البته معمولاً در مدت حدود یک سال و یا حتی کم ترمی توان زبان آلمانی را تا حد زیادی یاد گرفت و تحصیل در دانشگاه های اتریش را آغاز نمود. اگر فرد  مدرک زبان آلمانی را اخذ نموده باشد و سپس برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام کند، طبیعی است که نیازی به گذراندن این دوره ها ندارد. هز ینه تحصیل در دوره های زبان آلمانی در اتریش برای هر ترم، 380 یوور می باشد. در نظر داشته باشید که زبان تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش در مقطع کارشناسی عموماً آلمانی است.

از جمله دیگر شرایط تحصیل در اتریش این است که تحصیل در رشته هایی نظیر اقتصاد، روانشناسی، مدیریت،مشاوره و علوم اجتماعی و... در اتریش دارای آزمون ورودی می باشند، این آزمون ورودی به زبان آلمانی است و متقاضیان تحصیل در این رشته در اتریش بایستی پس از قبولی در این آزمون تحصیل در دانشگاه را آغاز نمایند.

اگر متقاضی در ایران در مقطع لیسانس در دانشگاه آزاد تحصیل نموده باشد، نمی تواند  به صورت مستقیم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کند و باید برای ویزای تحصیلی مقطع فوق لیسانس پیوسته اقدام نماید، و بعد از ورود به دانشگاه درخواست ارزشیابی مدراک خود را دهد و در آن جا مشخص می گردد که او از کدام ترم مقطع لیسانی می تواند ادامه تحصیل دهد. با تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های سراسری ایران می توان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمود اما باز هم این امر بستگی به خود دانشگاه دارد و ممکن است فرد مجبور به گذردان برخی از واحد های کارشناسی گردد.

تحصیل در اتریش تقریباً رایگان است و فقط هزینه ای حدود 380 یورو در هر ترم بابت شهریه تحصیلی اخذ میگردد که حتی از هزینه تحصیل در دانشگاه های آزادو... در ایران به مراتب پایین تر می باشد.

مهلت ثبت نام در دانشگاه های اتریش

برای ورود به ترم سپتامبر، فرد باید مدارک خود را تا اول ژانویه ارائه دهد.

برای تحصیل در ترم فوریه نیز فرد بایستی مدارک خود را در اول آگوست ارائه نمود.

برای اخذ اطلاعات در زمینه اخذ ویزای تحصیلی اتریش، تحصیل پزشکان در اتریش، ویزای کاری اتریش، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین الملی راد مراجعه نماید.

برای دریافت طالاعات بیشتر و مشاوره نیز با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.