مهاجرت کاری داروسازان به نروژ

رشته داروسازی معمولا یکی از رشته های پرطرفدار در بسیاری از کشورهای جهان از نظر کاری محسوب میشود.
این رشته در ایران در مقطع دکتری حرفه ای در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ارائه میگردد.
افرادی که فارغ التحصیل رشته داروسازی در ایران میباشند معمولا بعد از گذراندن دوره اجباری طرح وارد بازار کار میشوند که میتوانند در بخشهای خصوصی و یا دولتی مشغول به کار گردند.
لازم به ذکر است که رشته داروسازی در دانشگاه های ایران دوره 6 ساله آموزشی را دارد و بعد از پایان تحصیلات به شخص مدرک دکتری حرفه ا ی داده خواهد شد.
افرادی که بعد از فارغ التحصیلی بخواهند مهاجرت نمایند، ابتدا باید کشور مورد نظر و هدف از مهاجرت خود را تعیین نمایند. به عنوان مثال داروسازانی که قصد ادامه تحصیل در یک کشور دیگر را داشته باشند میبایستی از دانشگاه کشور مد نظر خود پذیرش دانشگاهی دریافت نمایند. در مورد تحصیل در این رشته در کشورهای دیگر در مقالاتی توضیحاتی مفصل ارائه شده است که میتوانید با مراجعه به این مقالات در همین سایت اطلاعات مورد نظر را به دست آورید و یا برای مشاوره بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.
در این نوشتار قصد داریم در مورد مهاجرت کاری داروسازان به نروژ اطلاعاتی را ارائه نماییم.
همان طور که قبلا در مقالات دیگر توضیح داده شده است رشته های پزشکی و پیراپزشکی و همینطور رشته داروسازی در هر کشوری نیاز به معادل سازی مدارک دارد. منظور از معادل سازی مدارک این است، که اگر شخصی در کشوری تحصیل کرده باشد و قصد داشته باشد که در کشوری دیگر وارد بازار کار گردد، ابتدا باید در کشور مورد نظر مدارک خود را به تایید سازمانهای مربوطه برساند. جهت معادل سازی مدارک نیز متقاضیان میبایستی سه گام را طی نمایند.
معادل سازی مدارک داروسازی در نروژ نیز به همین گونه میباشد. داروسازانی که قصد دارند مدارک خود را در نروژ معادل سازی نمایند، میبایستی سه مرحله زیر را طی نمایند.
 

مراحل معادل سازی مدارک داروسازان

مراحل معادل سازی مدارک داروسازی در نروژ:
1. متقاضیان در ابتدا باید زبان نروژی را تا سطح B2 بیاموزند و مدرک مورد نظر را ارائه نمایند. (در نظر داشته باشید که افرادی که معادل 393 ساعت زبان نروژی را در یکی از مدرسه های زبان نروژ گذرانده باشند و مدرکی معادل سطح 4 دریافت کرده باشند نیازی به  ارائه مدرک زبان نروژی ندارند)
2. در مرحله دوم امتحانی از برخی از دروس این رشته به عمل می آید که شرکت در آزمون دارای هزینه میباشد. این امتحان (از نظر سختی یا آسانی) امتحانی آسان محسوب میگردد. شرکت در این امتحان نیز با صرف هزینه میباشد.
3. مرحله سوم معادل سازی مدارک داروسازی در نروژ شرکت در دوره های کاروزی و یا کار آزمایشی میباشد. معمولا دوره کارورزی بین 6 ماه الی یک سال به طول می انجامد. معمولا افراد در این دوره حقوقی را نیز دریافت میکنند.

بعد از گذراندان این مراحل مدارک شخص معادل میگردد و شخص میتواند وارد بازار کار نروژ بشود.
 برای معادل سازی مدارک در نروژ ابتدا شخص متقاضی باید مدارک خود را که شامل دانش نامه و ریز نمرات و .... میباشد باید ترجمه نماید و در سایت مربوط به معادل سازی آپلود نماید و اصل مدارک نیز باید ارسال گردد. پروسه بررسی مدارک در نروژ حدود 8 تا 10 ماه زمان نیاز دارد که پس از بررسی مدارک تاییدیه اولیه مدارک صادر می گردد.
برای مشاوره بیشتر در این زمینه و یا طریقه معادل سازی مدارک در سایر کشورها میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند گردید.

مهاجرت به برزیل

مهاجرت به کشور برزیل در سال های اخیر مورد توجه متقاضیان مهاجرت قرار گفته است. به طور کلی در سال های اخیر با توجه به افزایش نرخ مهاجرت و بیشتر شدن متقاضیان اخذ اقامت کشورهایی اروپایی، کانادا و استرالیا ؛ مقاصد جدیدی برای متقاضیان ایجاد شده است. از جمله این مقاصد کشورهای امریکای جنوبی چون برزیل میباشد که در این مطلب قصد داریم به شرایط کلی مهاجرت به این کشور زیبا و سرسبز بپردازیم.

بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران

بسیاری از افرادی که در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کرده اند همچون ماماها، پرستارها و سایر رشته ها به دنبال راهی برای مهاجرت در جهت داشتن آینده ی شغلی بهتر و پیشرفت هر چه بیشتر می باشند.
از آنجایی که کار پیراپزشکان ارتباط مستقیم با جان بیماران دارد مهم ترین مساله ای که باید عنوان شود بحث معادلسازی مدارک می باشد و هر کشوری برای جذب گروه پیراپزشکانی که در کشوری خارجی تحصیل کرده اند، پروسه ی مخصوص به خود را در نظر گرفته است که پروسه ی معادلسازی در کشورهای مختلف که خواهان جذب نیروی کار هستند معمولا شامل آزمون های تئوری و عملی و همچنین یک دوره ی بیمارستانی یا اصطلاحا دوره ی کارورزی می باشد.

پروسه مهاجرت به دانمارک و تاثیر شیوع ویروس کرونا بر آن

کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی همچون سوئد و یا دانمارک به دلایلی همچون سیستم آموزشی پیشرفته، رفاه اجتماعی بالا، امنیت اجتماعی و مسائلی از این دست جزء اولویت های افراد برای مهاجرت هستند.

زیر مجموعه ها