کار در سنگاپور

سنگاپور تنها دولت-شهر ثروتمند دنیا، رونق اقتصادی بالایی دارد. بیکاری در کشور سنگاپور کمتر از 3 درصد است که این امر نشان دهنده رونق اقتصادی دولت شهر سنگاپور است. سنگاپور از زمان استقلال یکی از پررونق ترین کشورهای جهان است و در حال حاضر چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و و دومین بازار قمار و کازینو و مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا است.

ویزای کار سنگاپور انواع مختلفی دارد  که کمترین حد آن اجازه کار برای متقاضیان با مهارت فنی کم و ویزای p1 و p2  برای متقاضیان حرفه ای و دارای مدارک دانشگاهی معتبر و سوابق کاری بالا می باشد. 

انواع ویزای کار سنگاپور

WORK PASS: SINGAPORE EMPLOYMENT PASS-(EP)

این ویزا معروف به ویزای E  یا EP  برای افراد حرفه ای بین المللی، پرسنل مدیریتی(مثل مدیر عامل، مدیر کل و مدیر اجرایی) و به طوری کلی برای مدیران و متخصصان حرفه ای علاقه مند به کار در سنگاپور می باشد. یکی از شرایط لازم برای اخذ این ویزای کار داشتن در آمد بالاتر از 3 هزار دلار است.

WORK PASS: SINGAPORE ENTREPRENEUR PASS – (ENTREPASS)

این ویزا معروف به ویزای ENTER PASSH  برای متقاضیانی است که دارای تحصیلات و تخصص خاصی نیستند ولی سابقه شراکت و یا امور تجاری موفق را دارند و به طور کلی ایده های نو و خلاقانه ای دارند. یکی از شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزای کار داشتن درامد بالاتر از 3 هزار دلار است.

WORK PASS FREEDOM: SINGAPORE PERSONALISED EMPLOYMENT PASS – (PEP)

این ویزا طبق شایستگی های افراد صادر می شود و مستقل از کارفرما است. یعنی دارندگان این نوع ویزا می تونند کارفرمایان خود را تغییر دهند و برای ارزیابی فرصت شغلی خود به مدت حداکثر 6 ماه در سنگاپور بمانند. مدت این ویزا 5 ساله  و غیر قابل تمدید است. یکی از شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزا داشتن حقوق حداقل 8 هزار دلار است.

WORK PERMIT SCHEME

این ویزای کار معروف به ویزای WP مختص کارگران ماهر و نیمه ماهر خارجی سنگاپور است. مدت زمان کار با این ویزا دو سال است و بستگی به، اعتبار گذرنامه و یا ضمانت نامه بانکی و مدت اشتغال کارگر که هرکدام کوتاه  تر باشد، دارد. واجدین شرایط این ویزا می توانند تحت نظارت کارفرما و در شغل تعیین شده او مشغول به کار شوند. یکی از شرایط لازم برای اخذ این ویزای کار نیز داشتن درآمدی حدود 2 هزار دلار یا کم تر است.

WORK PERMIT: S PASS

این ویزای کار برای کارگران با مهارت متوسط است که مختص شرکت های فعال در سنگاپور است. پذیرش افراد برای این نوع ویزا دارای یک سیستم امتیاز بندی است و موراد آن شامل مدارک تحصیلی فرد، نوع شغل فرد و مدت سابقه کاری او و درآمد و مهارت های او است. از شرایط لازم برای اخذ این ویزای کار داشتن در آمدی بالاتر از 3 هزار دلار است.

WORK PERMIT: MISCELLANEOUS WORK PASS

این ویزا برای کار به مدت کوتاه حدود 60 روزه برای اتباع خارجی سنگاپور است.

TRAINING EMPLOYMENT PASS

این ویزا برای دانشجویان دوره کارشناسی خارجی سنگاپور جهت کار و هم چنین متقاضیان کار برای گذراندن آموزش های لازم برای حرفه و تخصص و مدیریت و مشاغل اجرایی در سنگاپور است. اگر فرد دانشجوی دوره کارشناسی یکی از دانشگاه های مورد تأیید سنگاپور باشد این مسئله بخش ضروری دوره کارشناسی و اخذ مدرک او است.  شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزا داشتن درآمد ماهیانه حداقل 2800 دلار و مدرکی قابل قبول می باشد.

MULTIPLE-JOURNEY BUSINESS VISA

این ویزا جهت اخذ اجازه تردد برای مدیران و متخصصان است. در واقع این ویزا برای تاجران و سرمایه گذارانی است که نیاز به مسافرت دائم به کشور سنگاپور دارند.

WORK HOLIDAY PROGRAMME

این ویزا برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و یاکارشناسی ارشد سنین 17 تا 30 سال است و برای افردی است که داری مدرک از یکی از دانشگاه های کشورهای استرالیا، فرانسه، آلمان، آمریکا،ژاپن، هنگ کنگ و نیوزیلند باشند. این ویزا برای مدت 6 ماه است و متقاضی می تواند در هر حرفه ای مشغول به کار گردد.

به طورکلی از جمله شرایط لازم برای اخذ ویزای کار سنگاپور داشتن مدرک کارشناسی و یا کاردانی(در رشته هایی مثل برق، عمران، ساخت وساز، طراحی داخلی ، معماری و تأسیسات)، داشتن سن بین 25 تا 40 سال، مجرد بودن و یا متأهل بدون فرزند، داشتن در آمدی بین 4 تا 7 هزار دلار می باشد.

با وجود تمام شرایطی که ذکر شد، سنگاپور در حال حاضر درصدد ارتقای نیروی کار بومی خود است و بنابراین محدودیت های بسیاری به خصوص در سال های اخیر برای استفاده از نیروی کار خارجی در این کشور اعمال میشود. با توجه به این وضع و هم چنین با توجه به شرایطی که برای کار در سنگاپور ذکر گردید، به نظر میرسد اخذ ویزای کار سنگاپور امری دشوار است و بنابراین برای افراد علاقه مند به مهاجرت به سنگاپور توصیه می شود که فرد با اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه های سنگاپور وارد این کشور گردد  و در هنگام تحصیل در سنگاپور آگهی های استخدامی در این کشور را پیگیری نماید و پس از اتمام تحصیل بتواند از کارفرما در سنگاپور درخواست کار نماید و با تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری و اشتغال در حدود 3 تا 4 سال در سنگاپور برای اخذ تابعیت و شهروندی سنگاپور اقدام نماید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر راه های مهاجرت به سنگاپور مثل ویزای تحصیلی سنگاپور، ویزای توریستی سنگاپوربا مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل نمائید.