بررسی ادامه تحصیل و کار پزشکان در آمریکا


آمریکا از جمله مقاصد پزشکان برای ادامه تحصیل و کار میباشد. پزشکانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت نمایند

باید بدانند که برای این که مدرک آنها مورد تایید کشور آمریکا باشد باید در آزمونی شرکت نمایند و آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند تا مدرک آنها مورد تایید آمریکا باشد و در خاک آمریکا اجازه طبابت داشته باشند . نام این آزمون USMLE  میباشد که در واقع خلاصه کلمات آزمون صدور مجوز پزشکی در ایالات متحده آمریکا (United States Medical Licensing Examination ) میباشد. این آزمون از سه مرحله تشکیل شده است . که برای شرکت در مرحله اول و بخشی از مرحله دوم میتوان در کشورهای نزدیک به ایران (مانند ترکیه ) اقدام به ثبت نام نمود ولی برای ادامه بخشها حتما باید شخص داخل خاک آمریکا باشد . مراحل امتحان USMLE  به صورت زیر است:

1)     USMLE STEP 1
2)    USMLE STEP 2   
i.    STEP 2 CK
ii.    STEP 2 CS
3)    USMLE STEP 3
مرحله اول امتحان USMLE  شامل اطلاعات علوم پایه میباشد که معمولا دانشجویان پزشکی ایرانی در 4 ترم اول دوران تحصیل خود در دانشگاه آشنا میشوند و بیشتر شامل مطالبی چون آناتومی و فیزیولوژی و ... میباشد
مرحله دوم امتحان USMLE  و البته بخش اول آن یعنی STEP2 CK شامل امتحانات بالینی میباشد مسئله ای که در این قسمت امتحان وجود دارد این است که حتما شخص باید برای گذراندن این آزمون  از 100 امتیاز کل آزمون ، 90 امتیاز را کسب کند که این مسئله کمی دشوار به نظر میرسد.
بخش دوم آزمون  یعنی STEP2 CS    کمی دشوارتر است و مستلزم ارتباط مستقیم پزشک با بیمار و معاینه بیمار در حالت اورژانسی میباشد.
در صورتیکه تا این مرحله آزمون USMLE  گذرانده شود به شخص اجازه کار در داخل آمریکا داده خواهد شد بدین معنی که شخص میتواند در داخل خاک آمریکا طبابت نماید . و مرحله بعدی آزمون یعنی STEP3  مخصوص کسانی میباشد که میخواهند در آمریکا در دوره های تخصص شرکت نمایند که در این صورت باید این قسمت از آزمون را نیز باید با موفقیت پشت سر بگذارند . این مرحله شامل مدیریت کردن یک بیمار تا بهبودی کامل بیمار میباشد. و آزمون توسط کامپیوتر انجام میشود بنابراین هر تصمیم اشتباه بر روی آزمون تاثیر میگذارد . توجه داشته باشید که برای موفقیت در آزمونهای USMLE  آمریکا شخص باید به زبان انگلیسی مسلط باشد، به خصوص در مراحلی که ارتباط مستقیم با بیمار برقرار میشود.
نکته دیگری که لازم است به آن توجه نماییم این است که زمانی که شخص با موفقیت STEP2  را پشت سر میگذارد ، اجازه طبابت در خاک آمریکا را دارد و این بدین معنا نیست که به آنان ویزای کاری H1  داده خواهد شد. بلکه شخص باید برای دریافت ویزای H1  از روشهای معمول اقدام نماید.برای اطلاعات بیشتر در این زمینه یا روشهای دیگر مهاجرت میتوانید با مشاوران موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند گردید.