معرفی دانشگا های برتر استرالیا ( معرفی دانشگاه های گروه 8 استرالیا )


کشور استرالیا یکی از کشورهایی است بسیاری از افراد علاقه مند هستند که به آن کشور مهاجرت کنند؛ و همانطور که میدانید یکی از روشهای مهاجرت به استرالیا اخذ ویزای دانشجویی ( ویزای تحصیلی ) میباشد که همواره دانشجویان سعی دارند که از دانشگاه های برتر استرالیا پذیرش دانشجویی خود را اخذ نمایند . در این نوشتار سعی داریم که دانشگاه های برتر استرالیا را معرفی نماییم .
در سال 1994 میلادی هشت دانشگاه برتر و قدیمی استرالیا با هم گروهی را تشکیل دادند که به گروه هشت معروف شد . دانشگاه های گروه 8 از لحاظ رتبه بندی علمی دانشگاه های، تحصیلی و آموزشی در سطوح ملی و بین المللی در رده های بالایی قرار دارد و و دفتر اصلی گروه هشت در شهر کانبرا که پایتخت استرالیا است قرار دارد. این دانشگاه ها عبارتند از :


دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University ) 

Melli معرفی دانشگاه های برتر استرالیا
این دانشگاه در سال 1946 تاسیس شده است و در شهر کانبرا قرار دارد . دانشگاه ملی استرالیا بهترین دانشگاه نیمکره جنوبی میباشد . دانشگاه ملی استرالیا دارای 7 دانشکده میباشند که این دانشکده ها عبارتند از :  دانشکده علوم اجتماعی( در این دانشکده  رشته های هنر ، جامعه شناسی , علوم اجتماعی و انسان شناسی در آن تدریس میشود ) ، دانشکده مطالعات و تحقیقات کشورهای آسیایی , دانشکده اقتصاد و بازرگانی ، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر ، دانشکده حقوق ، دانشکده پزشکی،زیست شناسی و علوم محیطی و دانشکده علوم ریاضی و فیزیک ( در این دانشکده رشته های : ستاره شناسی،فیزیک نجومی،شیمی،علوم زمین شناسی،علوم ریاضیات،فیزیک و علوم ارتباطات تدریس میشود ) . 30 درصد دانشجویان دانشگاه ملی استرالیا را دانشجویان خارجی تشکیل میدهد. 4 نفر از دانش آموختگان دانشگاه ملی استرالیا تا کنون برنده جایزه نوبل شده اند .


دانشگاه ملبورن (University of Melbourne )

Melborn معرفی دانشگاه های برتر استرالیا
دانشگاه ملبورن واقع در شهر ملبورن استرالیا و در ایالت ویکتوریا استرالیا قرار گرفته است . دانشگاه ملبورن در سال 1853 تاسیس شده است . دانشگاه ملبورن استرالیا دارای 14 دانشکده میباشد . از نکات قوت این دانشگاه این است که همواره کارفرمایان موسسات و شرکتهای مختلف در استرالیا و شرکتهای بین المللی در رابطه با پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاه ملبورن بسیار راغب بوده اند .


دانشگاه موناش (Monash University )


دانشگاه موناش در شهر ملبورن استرالیا و در سال 1958 تاسیس شده است . دانشگاه موناش بزرگترین دانشگاه استرالیا محسوب میگردد. دانشگاه ملبورن از 10 دانشکده تاسیس شده است . هر ساله دولت استرالیا به حدود ۳۰۰ دانشجوی بین المللی در سراسر استرالیا بورسیه تحصیلی اعطا می کند. از این میان ۲۵ بورس به دانشگاه موناش تعلق دارد. این بورسیه تحصیلی شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را می پردازد. اما شامل هزینه زندگی نمی شود. می توان همزمان بورسیه دیگری که هزینه های زندگی را پوشش می دهد دریافت نمود.


دانشگاه سیدنی (University of Sydney )

Sydney معرفی دانشگاه های برتر استرالیا
دانشگاه سیدنی در سال 1850 و در شهر سیدنی تاسیس شده است و از دانشگاه های قدیمی استرالیا محسوب میشود. دانشگاه سیدنی استرالیا از 16 دانشکده تشکیل شده است . از نکات قوت این دانشکده دارا بودن بزرگترین کتابخانه در نیمکره جنوبی میباشد که در 13 کتابخانه  که در حوزه های مختلف میباشد کتابها را در خود جای داده است . دانشگاه سیدنی بورسهای مختلفی را حتی در مقطع کارشناسی به دانشجویان مستعد ارائه مینماید که در مقاله متفاوت بورس دانشگاه سیدنی توضیح داده شده است .


دانشگاه نیوسوث ویلز (University of New South Wales )
دانشگاه نیو سوث ولز در اطراف سیدنی قرار گرفته است و در سال 1949 تاسیس شده است . دانشگاه نیو سوث ولز از 9 دانشکده تشکیل شده است که در بیش از 300 رشته تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی و 600 رشته برای دانشجویان کارشناسی ارشد دوره ارائه میدهد


دانشگاه کویینزلند (University of Queensland )
دانشگاه کویینزلند استرالیا در شهر بریزبین استرالیا واقع شده است و در سال 1909 تاسیس شده است . این دانشگاه به اختصار UQ  نامیده میشود. دانشگاه کویینزلند دارای 7 دانشکده میباشد


دانشگاه وسترن استرالیا (University of Western Australia ) :
دانشگاه وسترن استرالیا قدیمی ترین دانشگاه غرب استرالیا میباشد که در شهر پرت و در سال 1911 تاسیس شده است . این دانشگاه دارای 7 دانشکده میباشد .


دانشگاه آدلاید (University of Adelaide )
دانشگاه آدلاید در سال  1874 تاسیس شده است و در جنوب استرالیا در شهر آدلاید قرار گرفته است . دانشگاه آدلاید از 5 دانشکده تشکیل شده است .