ویزای کاری هلند

اقامت در هلند و اخذ تابعیت هلند از طریق اخذ ویزای کاری هلند متقاضیان بسیاری داشته است. راه های مختلفی جهت مهاجرت به هلند هم چون اخذ ویزای کاری هلند، ویزای تحصیلی هلند و ویزای ازدواج هلند وجود دارد که در این مقاله قصد داریم تا ویزای کاری هلند ، شرایط اخذ ویزای کاری هلند و موانع و مشکلات اخذ ویزای کاری هلند را  بررسی نماییم.

همانطور که می دانیم هلند کشور گل و زیبایی و نقاشی و هنر می باشد، هلند بین دو کشور آلمان و بلژیک در اروپا واقع گردیده و طبیعت زیبای هلند ،توریسم را به یکی از منابع اصلی درآمد این کشور تبدیل نموده است. کشور هلند، کشوری دارای اقتصادی توسعه یافته می باشد و با توجه به وضعیت اقتصادی هلند،  وضعیت کاری در این کشور هم از لحاظ فرصت های شغلی و هم به لحاظ تجارت و سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد.

به طور کلی برای اخذ ویزای کاری هلند و به دست آوردن تابعیت هلند بدین صورت می توان اقدام نمود.

برای اخذ ویزای کاری هلند، فرد باید یک دعوت نامه کاری از شرکتی معتبر در هلند داشته باشد.  این نوع ویزا به افراد خارج از اتحادیه اروپا اجازه کار و اقامت موقت (کم تر از یک سال) را می دهد. روش کار بدین صورت می باشد که پس این که کارفرما ی یک شرکت معتبر در داخل کشور هلند شغل مورد نیاز شرکت خود را آگهی نمود و پس از طی بازه زمانی 3 ماهه متقاضی برای آن شغل از داخل کشور هلند پیدا نشد،  کارفرما این آگهی را در سطح اتحادیه اروپا انتشار می نماید و اگر در اتحادیه اروپا شخص مورد نظر پیدا نشد ؛ در این مرحله است که کارفرما اجازه می یابد که نیروی کار خود را از خارج از اتحادیه اروپا جذب نماید. بنابراین از شرایط اخذ این ویزا داشتن یک پیشنهاد شغلی و دعوت نامه از سوی کارفرما که دارای یک شرکت معتبر در هلند باشد الزامی است. اخذ ویزای کاری هلند از طریق کارفرما مراحل حقوقی و قانونی مخصوص به خود را داراست و در واقع کارفرما بایستی ادارات مربوطه در هلند را قانع نماید که اشتغال این فرد در سمت مربوطه مناسب و الزامی است. هم چنین فرد متقاضی نیز حداقل باید دارای مدرک لیسانس باشد. این پروسه حدود 2 تا 9 ماه به طول می انجامد که پس از ورود به هلند و 3 سال اشتغال و اقامت در هلند همراه با پرداخت مالیات، فرد می تواند درخواست خود را برای اخذ  اقامت دائم و تابعیت هلند ارسال نماید.

همانطور که مشهود است اخذ ویزای کار از طریق آگهی در هلند بسیار سخت می باشد . به خصوص که با وجود رکود اقتصادی در برخی از کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و یونان،  متقاضیان این کشورها نیز در اولویت برای کار درکشورهای توسعه یافته قرار دارند. بنابراین اعضای اتحادیه اروپا، دانشجویان فارغ التحصیل در اروپا، پناهندگان اروپا که مجوز کار دارند، متقاضی این شغل آگهی شده می باشند و شانس آن ها برای دریافت ویزای کاری هلند همواره بیشتر است. بنابراین همواه توصیه می شود که افرادی که قصد اخذ تابعیت هلند و اقامت دائم در این کشور را دارند، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی هلند نمایند و پس از تمام تحصیل در یکی از دانشگاه های هلند و یا اتحادیه اروپا ، برای کار در هلند اقدام نمایند. بدیهی است که فرد در حین تحصیل نیز می تواند، آگهی های استخدامی در این کشور را پیگیری نماید و در صورت یافتن مورد مناسب و داشتن شرایط لازم برای آن اقدام نماید و بدین طریق ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری هلند نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند، ، ویزای توریستی هلند و ویزای ازدواج هلند می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل نمائید.