اخذ اقامت دائم هلند از طریق ازدواج


برای مهاجرت به هلند روشهای مختلفی وجود دارد که مانند تحصیل در هلند و اخذ ویزای دانشجویی هلند ولی برخی از این روشها مستقیما به اقامت دائم هلند ختم میشود ، مانند ازدواج با یک شهروند هلندی که باعث میشود شخص بتواند اقامت هلند را دریافت نماید.
طبق قانون هلند هر شهروند هلندی چه زن و چه مرد ، چنانچه با یکی از اتباع کشورهای خارجی ازدواج کنند میتوانند برای همسر خود تقاضای اقامت نمایند . بدیهی است که در این مورد ارائه مدارکی که نشان دهد ازدواج واقعی میباشد نیاز است . همان طور که میدانید امروزه ازدواج های سوری برای گرفتن اقامت وجود دارد و دولت هلند نیز برای جلوگیری از این معضل با توجه و دقت بیشتری این مسئله را بررسی مینماید که طبیعتا برای پیش بردن چنین پرونده ای نیاز به دقت نظر بیشتری میباشد .
در این جا نیاز میدانیم این مطلب را هم ذکر کنیم که همین قانون برای فرزندان هم صدق میکند یعنی اگر شخصی دارای فرزندانی زیر سن قانونی باشد که خارج از هلند باشند میتواند برای اقامت آنان نیز اقدام نماید. این قانون که به آن اصطلاحا قانون الحاق به خانواده گویند بسیاری از مشکلات افرادی که خانواده آنان در خارج از هلند میباشد را حل میکند و با تعامل بیشتری به این افراد کمک میشود که خانواده آنان در هلند به آنها ملحق شود.
در هنگام ازدواج اگر هر دو فرد در هلند باشند میتوانند ازدواج خود را در هلند به ثبت برسانند ولی این ثبت ازدواج در ایران اعتباری ندارد و برای این که ازدواج در ایران نیز معتبر باشد باید طرفین ازدواج اسلامی را در یکی از مساجد انجام دهند و سپس با یک سری مدارک به سفارت ایران در هلند مراجعه نمایند تا ازدواج در ایران نیز معتبر باشد.
چنانچه در این مورد یا موارد مشابه نیاز به مشاوره بیشتری داشتید میتوانید با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.