پناهندگي هلند


راه هاي متفاوتي براي مهاجرت به هلند و اخذ اقامت هلند وجود دارد که از جمله ي آن ميتوان به اخذ ويزاي تحصيلي هلند (تحصيل در هلند)، اخذ ويزاي کاري هلند (کار در هلند) و ... اشاره نمود که در نتيجه ي اقدام از طرق نام برده شما ميتوانيد اقامت موقت هلند و طبيعتا در ادامه اقامت دائم هلند را بدست بياوريد. براي مثال کسي که براي ادامه ي تحصيل در هلند به اين کشور سفر ميکند ميتواند در فرصت مقرر به دنبال فرصت هاي شغلي بوده و با کار در هلند اجازه اقامت دائم هلند را دريافت کند.
اما متاسفانه اقدام براي پناهندگي هلند از جمله راه هاي مورد توجه و به ظاهر ساده ي اخذ اقامت هلند به نظر ميرسد. شهر هاي پيشرفته اين کشور چون آمستردام هلند، روتردام هلند، لاهه هلند و ...، تصور تصوير زيباي زندگي در هلند و روياي اخذ اقامت دائم هلند به سادگي، از جمله مواردي ست که افراد را براي پناهندگي در هلند تحريک ميکند. اين در حالي ست که پناهندگي در هلند و يا هر کشور ديگري به آساني پاسخ به چند سوال ساده در رابطه با نام و نشان و نحوه ي ورود به خاک آن کشور نيست. اين تازه ابتداي کار است که در ادامه ي آن زندگي در کمپ هاي پناهندگي هلند با کمترين امکانات، بلاتکليفي و آوارگي و ترس از شرايط ناشناخته ي پيش روي پناهندگان، در انتظار پناهجويان هلند است. البته بايد به اين موضوع توجه کرد که احتمال دريافت پاسخ منفي از دولت هلند در اقدام براي پناهندگي در حالي که شرايط پناهندگي چون جنگ زده گي، تهديد جاني و ... وجود نداشته و يا ساختگي است، بسار بالاست.
بر طبق آمار‌ حدود 250 تا 300 هزار پناهنده در هلند وجود دارند که اکثريت آن‌ها از کشور هاي عراق، افغانستان، ايران و سومالي هستند. با ورود حجم بالاي پناهجويان به اروپا اتحاديه اروپا کشورهاي اين اتحاديه را موظف ساخته که با توجه به شرايط خود تعدادي از پناهجويان جنگ زده (در بحران سوريه و ...) را قبول کنند.
هلند اکنون پناهندگان را در شهرها مختلفي چون آمستردام، اوترخت، رتردام، خرونينگن (بيرتا)، آرنهم و …، در مراکز ورزشي، سربازخانه‌ها و … اسکان داده است.
با توجه به مطالب ذکر شده ميتوان گفت در حضور روش هايي چون اخذ بورسيه تحصيلي هلند، کار در هلند و ازدواج در هلند و ...، اقدام براي پناهندگي هلند روش مناسب و نتيجه بخشي به نظر نميرسد.
اگر قصد مهاجرت تحصيلي، کاري و ...  به کشور هلند را داريد ميتوانيد با مشاوران ما در موسسه بين المللي راد تماس گرفته و از راهنمايي هاي ايشان برخوردار شويد.