اخذ اقامت دائم نروژ از طریق ازدواج


همانطور که میدانید برای مهاجرت به نروژ روشهای مختلفی وجود دارد که مانند تحصیل در نروژ و اخذ ویزای کاری نروژو ... . یکی دیگر از روشهایی که برای اخذ اقامت دائم نروژ وجود دارد ازدواج با یک شهروند نروژی میباشد.

طبق قانون تابعیت در اثر ازدواج در نروژ هر شهروند نروژی صرف نظر از جنسیت اشخاص ، چنانچه با یکی از اتباع کشورهای خارجی ازدواج کنند میتوانند برای همسر خود تقاضای اقامت نمایند . بدیهی است که در این مورد ارائه مدارکی که نشان دهد ازدواج واقعی میباشد نیاز است . همان طور که میدانید امروزه ازدواج های سوری برای گرفتن اقامت وجود دارد و دولت نروژ نیز برای جلوگیری از این معضل با توجه و دقت بیشتری این مسئله را بررسی مینماید که طبیعتا برای پیش بردن چنین پرونده ای نیاز به دقت نظر بیشتری میباشد .

مورد دیگر این است که الزامات زندگی در نروژ مانند مسکن فراهم باشد و همینطور از نظر مالی نیز برای تامین هزینه ها متکی به دولت نباشد. و شخصی که برای همسر خود برای اقامت اقدام میکند باید سطح مشخصی از درآمد در نروژ را دارا باشدتا بتواند همسر خود را از نظر مالی حمایت نماید.
معمولا هنگامی که این ویزا برای همسر یک فرد نروژی صادر شد مدت آن 2 سال است که بعد از 2 سال در صورتیکه ازدواج و زندگی مشترک ادامه داشته باشد ویزا تمدید خواهد شد.
چنانچه در این مورد یا موارد مشابه نیاز به مشاوره بیشتری داشتید میتوانید با مشاوران ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.