ویزای کاری اسپانیا


مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت دائم اسپانیا از طرق مختلف هم چون اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا ، اخذ ویزای کاری اسپانیا، اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا و... همواره متقاضیانی بسیار ی داشته. در مطلب زیر به راه های اخذ ویزای کاری اسپانیا و تابعیت اسپانیا از طریق کار،شرایط  و دشورای های اخذ ویزای کار اسپانیا می پردازیم.
کشور اسپانیا در سال 1986 به حوزه اتحادیه اروپا پیوست. اسپانیا نهمیمن قدرت اقتصادی دنیا و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا محسوب می گردد. هم چنین اسپانیا چهارمین قدرت اقتصادی حوزه پول یورو می باشد. پس از کشورهای گروه 7 اسپانیا دارای بیشترین تولید ناخالص ملی در جهان می باشد و البته دشوار شدن قوانین مهاجرتی در برخی از کشورهای اروپایی موجب گردیده بسیاری از ایرانیان به سمت اخذ اقامت کاری اسپانیا و مهاجرت به این کشور بروند. اما با این حال کشور اسپانیا داری بالاترین آمار بیکاری در منطقه می باشد به طوری که 26% جمعیت فعال اسپانیا دچار معضل بیکاری می باشند. تورم و اقتصاد زیر زمینی نیز از مشکلات کشور اسپانیا می باشد که به خصوص در سال های اخیر بعد از بحران سال 2009  گریبان گیر اسپانیا شده است.

روش های اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای کاری:
می توان گفت اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای کار به چند طریق صورت می پذیرد، یکی از این راه ها این گزینه می باشد که فرد از طرف یک کارفرما در اسپانیا که دارای یک شرکت معتبر باشد دعدوت نامه ی رسمی دریافت کند. از جمله شرایط لازم ویزای کار این می باشد که فرد در آگهی رسمی پذیرفته گردد که این آگهی ابتدا به مدت 3 ماه در کشور اسپانیا و سپس در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه آگهی می گردد و در صورتی که فرد مورد نظر و واجد شرایط در اسپانیا و اتحادیه اروپا یافت نشد در این صورت آگهی در سطحی فراتر از اتحادیه اروپا انتشار می یابد و در واقع در این مرحله است که کارفرما اجازه یافتن فرد مورد نظر از کشورهایی از جمله ایران را به دست می آورد که اگر کسی در این آگهی پذیرفته گردد می تواند برای ویزای کار اقدام نماید.
اخذ ویزای کار اسپانیا از این طریق امری حقوقی می باشد که مستلزم سپری کردن مراحل حقوقی و قانونی آن می باشد. در واقع اخذ این ویزای کاری نیازمند این امر می باشد که کارفرما برای استخدام کارمند از خارج از اتحادیه اروپا داری مجوز باشد. به این معنی که این کارفرما بتواند اسپانسر فرد متقاضی گردد. پروسه ی این فرایند بین 2 تا 9 ماه می باشدوفرد پرمی تواند پس از 2 تا 5 سال کار در اسپانیا وپرداخت مالیات و بیمه تقاضای اقامت دائم نماید.
روش دیگراخذ ویزای کاری اسپانیا از طریق ویزای تخصص و مهارت می باشد(Skill worker) می باشد که هم اکنون اخذ ویزای مهارت در کشورهایی هم چون کانادا و استرالیا و دانمارک(گرین کارت دانمارکGR1) وجود دارد. البته اخذ ویزای کاری در اسپانیا از طریق تخصص و مهارت  در حال حاضر دارای شرایط دشواری می باشد.
با توجه به شرایط رکود اقتصادی و مشکلات اقتصادی مذکور در اسپانیا اخذ ویزای کار اسپانیا بسیار دشوار می باشد. بنابراین بهترین راه برای اخذ اقامت اسپانیا به این صورت می باشد که با اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا وارد این کشور شویم و با تحصیل در دانشگاه های اسپانیا و با اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل بتوانیم به محض آگهی شدن شغلی برای آن درخواست نماییم . بنابراین پس از اتمام تحصیل فرد می تواند ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری نماید و پس از طی بازه زمانی 3 تا 4 سال برا ی اخذ اقامت دائم اسپانیا اقدام نماید.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس حاصل بفرمایید تا از مشاوره های آنان بهره مند شوید.