هزینه های زندگی در آلمان


آلمان یکی از کشورهایی هست که معمولا برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت دارند مقصد مناسبی میباشد از این نظر که آلمان کشور صنعتی هست پس بازار کار مناسبی دارد پس بسیاری برای دریافت ویزای کاری تلاش میکنند و به دلیل این که تحصیل در این کشور رایگان میباشد بسیاری از دانشجویان برای دریافت پذیرش دانشگاهی از دانشگاه های این کشورو تحصیل در آلمان و دریافت ویزای تحصیلی ( ویزای دانشجویی ) اقدام میکنند . بنابراین بر آن شدیم که در این مقاله هزینه های زندگی در آلمان را به تفضیل بنویسیم .
در آلمان نیز مانند تمام دنیا هزینه های زندگی بستگی به محل زندگی شما و همینطور به سبک زندگی شما دارد . مانند تمام نقاط دنیا هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند برلین یا هامبورگ نسبت به شهر های کوچکتر بیشتر میباشد . ولی باید به طور کلی بگوییم که هزنیه های زندگی در آلمان نسبت به کشورهایی مانند سویئس یا انگلستان پایین تر میباشد .
عمده ترین هزینه ها در آلمان شامل هزینه مسکن ، خورد و خوراک ، رفت و آمد (حمل و نقل ) و هزینه های شارژ و همینطور هزینه پوشاک میباشد .
در آلمان هزینه مسکن بسته به این که در کدام شهر زندگی کنید و در چه نوع مکانی متفاوت مییباشد ولی به طور کلی میتوان گفت که هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه بین 350 تا 650 یورو میباشد که طبیعتا در شهرهای کوچک هزینه پایین تر را شامل میشود
هزینه خورد و خوراک برای یک نفر در آلمان ماهانه تقریبا 200 تا 250 یورو میباشد . که با این هزینه شما میتوانید از خورد و خوراک مناسب بهره مند شوید البته کسانی که خودشان آشپزی میکنند شاید با کمتر از این مقدار هزینه هم بتوانند خوراک خوبی داشته باشند .
هزینه شارژ ماهیانه در حدود 70 تا 100 یورو میباشد که هزینه تلفن و اینترنت هم در این مقوله گنجانده شده است .
هزینه رفت و آمد در آلمان هم باز به شهری که در آن شخص زندگی میکند دارد . هزینه رفت و آمد در حدود 100 یورو میباشد .
به طور کلی میتوان گفت که هر شخصی که در آلمان زندگی میکند به طور متوسط بین 800 تا 1000 یورو ماهیانه برای زندگی خود هزینه لازم دارد که البته این مبلغ در مورد خانواده و کسانی که با هم زندگی میکنند سر شکن میشود. بدین معنی که یک خانواده دو نفره هزینه زندگیشان دو برابر نمیشود بلکه کمتر از دو برابر میباشد چون یک مقدار از هزینه ها مشترک میباشد. یک خانواده دو نفره با 1400 تا 1500 یورو میتوانند در آلمان زندگی خوبی داشته باشند .
البته همان طور که میدانید هزینه تحصیل در آلمان رایگان میباشد و به دلیل رایگان بودن هزینه های تحصیل بسیاری از افراد آلمان را مقصد مناسبی برای خود میدانند تا از تحصیل رایگان استفاده نمایند و در ضمن هزینه ها برای دانشجویان کمی با تخفیف همراه میباشد به عنوان مثال هزینه رفت و آمد بسته به این که شخص در کدام دانشگاه دانشجو باشد ممکن است دارای تخفیفاتی باشد .

برای مشاوره کامل در مورد مهاجرت میتوانید با مشاوران موسسه بین المللی راد تماس برقرار نمایید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.