مهاجرت به استرالیا


کشور استرالیا کشور مهاجر پذیری میباشد که در سالیان اخیر مهاجران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. بازار کار خوب این کشور پهناور همواره بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت را راهی این کشور کرده است، اگرچه روند مهاجرت به استرالیا در سالیان اخیر سخت تر

شده است و قوانین سختگیرانه تری برای مهاجرت به استرالیا وضع شده است ولی هنوز بسیاری از افراد کشور استرالیا را به عنوان هدف خود برای مهاجرت میدانند.
روشهای بسیاری برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که برخی از این روشها هم به اخذ اقامت استرالیا ختم میشود. در این نوشتار بر آن هستیم که راه ها و روشهای مهاجرت به استرالیا را بیان کنیم.
بسیاری از افراد، راه مهاجرت به استرالیا را روش پناهندگی میدانند. امروزه پناهندگی در استرالیا بسیار مشکل شده است وپناهندگان توسط دولت استرالیا پناهندگان را در شرایط بسیار سخت در کمپهایی جای داده میشوند و بعد از چند سال که بررسی پرونده آنان به طول می انجامد در بسیاری موارد جواب منفی به تقاضای آنان داده میشود. بنابراین توصیه میشود برای مهاجرت به استرالیا از روشهای درست عمل نمایید.
به طور کلی میتوان گفت که برای مهاجرت به استرالیا چند روش کلی وجود دارد، که شامل موارد زیر است، و البته هر دسته ای انواع مختلف ویزا را در خود جای میدهد.
-    مهاجرت به استرالیا از طریق کار
-    مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل
-    مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
-    مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده و ازدواج
مهاجرت از روشهای بالا معمولا به اقامت شخص ختم میشود . البته هر کدام از روشهایی که ذکر گردید دارای توضیحات مفصلی میباشد.
مهاجرت به استرالیا از طریق کار:
مهاجرت به استرالیا از طریق کار به چندین روش امکان پذیر است که بارزترین روش به صورت skilled workers  میباشد. در این روش متقاضی با توجه به شرایط خود امتیازاتی را کسب میکند . در روش skilled workers   مواردی مانند تحصیلات، سن، سطح زبان و مدرک آیلتس، سابقه کار و ... دارای امتیاز میباشد، و شخص بر طبق شرایط خود از این موارد امتیازاتی را کسب میکند، بعد از بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت استرالیا به شخص ویزای استرالیا داده میشود. البته در نظر داشته باشید که این روش زمان بر میباشد و در حدود 3 سال برای بررسی پرونده زمان نیاز میباشد.
مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل:
بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل کشور استرالیا را برمیگزینند. همان طور که قبلا گفته شده است دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت دارند و بعد از تحصیل نیز ویزایی بیشتر از مدت تحصیل جهت فرصت کاریابی به آنها داده میشود. چنانچه دانشجویان بعد از تحصیل جذب یکی از مشاغل شوند به آنها اقامت دائم استرالیا داده میشود.
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای متقاضیانی میباشد که میخواهند در یکی از استانهای استرالیا مبلغ 1,500,000 دلار استرالیا به مدت4 سال سپرده گذاری کنند و بعد از مدت 4 سال میتوانند این مبلغ را برداشت کرده و در ایجاد یک کسب و کار با سرمایه گذاری جدید اقدام نمایند.
نوع دیگری از ویزای سرمایه گذاری نیز در قالب ویزای 188 میباشد که برای اطلاعات بیشتر میتوانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.  
ویزای کلاس 188 استرالیا
مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده :
این ویزا نیز چندین حالت دارد. یکی از حالتهای ویزا ویزای ازدواج استرالیا میباشد در صورتی که شخصی با یکی از اتباع استرالیا ویا فردی که اقامت دائم استرالیا را دارد ازدواج کند میتواند ویزای ازدواج استرالیا را اخذ نماید و پس از سپری شدن چندین سال میتواند اقامت دائم استرالیا را کسب کند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.
اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج
حالت دیگر این نوع ویزا ویزایی هست که فرزندان برای والدین خود درخواست میکنند، این در صورتی است که نصف + یک فرزندان یک خانواده مقیم استرالیا باشند در این صورت میتوانند برای اقامت والدین خود در استرالیا اقدام نمایند. برای مطالعه بیشتر در این مورد نیز میتوانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.
ویزای اقامت دائم والدین در استرالیا
برای مشاوره بیشتر در مورد نحوه مهاجرت به استرالیا و روشهای اخذ اقامت دائم استرالیا میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی آنان بهره مند شوید.