ویزای اقامت والدین در استرالیا


بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت به استرالیا و اقامت در استرالیا هستند که همان طور که میدانید روشهای مختلفی برای این منظور وجود دارد مانند تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی، یا کار در استرالیا Skill workers   و ...
و افراد بسیاری هم به این صورت به استرالیا مهاجرت کرده اند . گاها دیده شده است که تمامی فرزندان یک خانواده در استرالیا زندگی میکنند و به استرالیا مهاجرت کرده اند. حال برای این افراد این سوال مطرح است که آیا میتوانند والدین سالخوره خود را به استرالیا و نزد خود ببرند و برای آنان اقامت دائم بگیرند ؟ جواب این سوال البته با توجه به شرایطی مثبت میباشد. شرایطی که برای این افراد وجود دارد تا این اشخاص بتوانند والدین خود را برای همیشه و به صورت اقامت دائم به استرالیا ببرند دو نکته مهم را در بر میگیرد.:
اول این که فرزند یا فرزندان اقامت دائم استرالیا را داشته باشند و ساکن استرالیا باشند، یعنی محل اصلی  زندگی و کار آنها کشور استرالیا باشد و دوم این که در یک خانواده نصف فرزندان خانواده دارای این شرط باشند یعنی نصف فرزندان خانواده ساکن دائم استرالیا باشند. اگر تعداد فرزندانی که ساکن استرالیا هستند از تعداد فرزندانی که در ایران یا هر کشور دیگری باشند بیشتر باشند والدین این افراد میتوانند به راحتی ویزا و اقامت دائم خود را از استرالیا دریافت کنند. این مسئله بسیار مهمی است و شخص کافی است که تعداد فرزندانش در استرالیا از تعداد فرزندانش در هر کشور دیگری بیشتر باشد تا شامل این قانون شود. متاسفانه برای این نوع ویزا صف طولانی وجود دارد و هر ساله تعداد ثابتی از این نوع ویزا صادر میشود بدین علت این نوع ویزا صف طولانی دارد و پیشنهاد میشود کسانی که شامل این ویزا هستند سریعتر اقدام نمایند. برای این ویزا میتوان هم از داخل و هم از خارج استرالیا اقدام کرد که هزینه های هر کدام متفاوت میباشد.
در حالتی که برای پیوستن والدین به فرزندان از داخل استرالیا اقدام شود ( که البته در این صورت والدین محدودیت سنی دارند ) صف انتظار کوتاهتر است ( تقریبا 5 سال ) و مزیت این روش این است که در این حالت به والدین ویزایی داده میشود که در این مدت آنان در استرالیا باشند.
برای دریافت این ویزا روش سریعتری نیز وجود دارد که فقط در حدو د 1.5 زمان نیاز دارد ولی در این حالت هزینه بیشتری باید پرداخت شود تا شخص بتواند والدین خود را به استرالیا منتقل نماید.
البته در نظر داشته باشید در این نوع ویزا باید شخص اسپانسر مبلغی را باید در اختیار دولت استرالیا قرار دهد که تضمین مالی برای هزینه زندگی والدین خود میباشد.
اصطلاحا به این ویزا، ویزای ساب کلاس 143 و 173 گفته میشود.
چنانچه در این مورد ویزای والدین به استرالیا نیاز به مشاوره داشتید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از راهنماییهای آنان استفاده نمایید.