دانشگاه های سوئیس

کشور سوئیس با شرایط رفاه اجتماعی و اقتصادی بالا و امکانات آموزشی و تحصیلی وسیع و بسیاری دیگر از شرایط مطلوب جهت اخذ ویزای تحصیلی با گرفتن پذیرش از دانشگاه های آن گزینه بسیار خوبی برای متقاضیان به تحصیل در خارج از کشور می باشد. این کشور دانشگاه های بزرگی را نیز در خود جای داده است. دانشگاه های کشور سوئیس به دو دسته دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه یک(ممتاز) و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه دو(خوب) دسته بندی می شوند. در ادامه به ذکر نام دانشگاه های سوئیس و هم چنین معرفی دانشگاه های برتر سوئیس می پردازیم:

دسته اول دانشگاه های سوئیس شامل این دانشگاه ها است:


 Universität Bern Bern University

 Université de Geneve Geneve University

 Universita della Svizzera Italiana University of Lugano

Universität Zürich (Zurich University

 Eidgenössische Technische Hochschule (ETH) –Federal Institute of- Technology

Universität Basel Basel University

 Université de Fribourg Fribourg University

 Université de Lausanne Lausanne University

Université de Neucahtel Neucahtel University

 Ecole Polytechnique Fédérale de lausanne (EPFL) –Federal Institute of Technology lausanne

 Hochschule St. Gallen Für Wirtshafts, Rechts – und Sozialwissenschaften

 و دانشگاه های دسته دوم شامل دانشگاه های زیر است:

Webster University Geneva

Haute Ecole d’Ingenierie et de Gestion du Canton de Vaude

Ecole Hoteliére de Lausanne

Haute Ecole Spécialiséé de Suisse Occidentale

در نظر داشته باشید که دانشگاه های گروه دو، مختص برخی رشته ها و یا مقاطع تحصیلی خاص است. برای مثال دانشگاه  Haute Ecole d’Ingenierie et de Gestion du Canton de Vaude فقط برای تحصیل در مقطع کارشناسی است و یا دانشگاه Ecole Hoteliére de Lausanne صرفاً مختص تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته هتلداری است.

معرفی دانشگاه های برتر سوئیس:

دانشگاه زوریخ:

دانشگاه زوریخ دانشگاه دولتی در شهر زوریخ سوئیس واقع شده است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه سوئیس است. دانشکده های این دانشگاه: هنر، اقتصاد، حقوق، علوم پزشکی، دامپزشکی، علوم کاربردی، فلسفه و الهیات است. هم چنین تاکنون 5 نفر از دانش آموختگان دانشگاه زوریخ سوئیس موفق به دریافت جایزه نوبل گردیده اند. دانشگاه زوریخ به دانشجویانی که مشکلات مالی دارند، کمک هزینه و وام پرداخت میکند.

دانشگاه صنعتی زوریخ:

 دانشگاه صنعتی زوریخ از مهترین و بهترین دانشگاه های سوئیس است که در شهر زوریخ قرار گرفته،  دانشگاه صنعتی زوریخ طبق رده بندی که توسط مؤسسه اروپایی تحقیقات دانشگاهی صورت گرفته ، 24 امین دانشگاه برتر دنیا است.این دانشگاه در رشته های مهندسی در رده 13 و در رشته های علوم و ریاضیات در رده 15 جهان قرار گرفته است. 30 نفر از دانش آموختگان این دانشگاه موفق به دریاقت جایزه نوبل گردیده اند که "آلبرت انشتین" فیزیک دان معروف جهان از جمله آن ها است.

دانشگاه لوزان سوئیس

دانشاه لوزان دانشگاهی بسیار قدیمی است و در سال 1537 پایه گذاری گردیده است. تعداد دانشکده های این دانشگاه 7 عدد است و حدود 10 هزار دانشجو و 2200پژوهشگر در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.  پردیس "دوربنی" که یکی از سه پردیس این دانشگاه است، در کنار ساحل زیبای دریاچه ژنو قرار گرفته است.

دانشگاه نوشاتل

دانشگاه نوشاتل از دانشگاه های فرانسوی زبان سوئیس است. این دانشگاه در سال 1828 پایه گذاری شده است . گفتنی است که دکتر مصدق نیز در این دانش آموخته این دانشگاه بود.

مؤسسه پلس تکنیک فدرال لوزان

مژسسه LPFL یکی از دو دانشگاه پلی تکنیک فدرال سوئیس است و در شهر لوزان سوئیس قرار دارد. این دانشگاه طبق رده بندی آکادمیک دانشگاه های جهان در رشته های مهندسی در جایگاه اول اروپا و در جایگاه 15 دنیا قرار دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتردر مورد تحصیل در سوئیس، ویزای توریستی سوئیس و دیگر راه های مهاجرت به سوئیس می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.