مختلف کشور فنلاندبوده اند که ما در این مطلب در باره مکانهای دیدنی فنلاند و جاذبه های گردشگری فنلاند صحبت نموده ایم.
فنلاند در سال‌های اخیر عملكرد خوبی در جذب گردشگر داشته و به مقصد گردشگران كشورهای مختلف جهان، به ویژه كشورهای آسیایی تبدیل شده است. این كشور دارای تابستان‌های بسیار درخشنده و زمستان‌های بسیار تاریک است و همچنین تابستان‌های گرم و کوتاه و زمستان‌ها سرد و بسیار بلند دارد.
شهر هلسینکی در کشور فنلاند در جهان به خانه بابانوئل مشهور میباشد و سالانه گردشگران زیادی برای دیدن فصل زمستان و کریسمس به این شهر سفر میکنند . این شهر زیبا یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران در فصل زمستان میباشد , در نزدیکی های شب کریسمس تمام شهر چراغانی میشود و همه مردم این شهر به شادی میپردازند.
گردشگرانی که به شهر هلسینکی سفر میکنند علاوه بر زیبای های این شهر و کشور فندلاند میتوانند در پیاده رو های جنگلی به قدم زدن بپردازند و یا میتوانند بر روی دریای بالتیک به سرسره بازی و اسکی بپردازند . یکی از کار های غیر معمولی که مردم این شهر در شب کریسمس و ایام سرد سال انجام میدهند شیرجه زدن در آبهای یخ میباشد. سونای فنلاندی یکی از قدیمی‌ترین سنت‌های مردمان این کشور محسوب می‌شود. جمعیت کشور ۲/۵ میلیون نفر است اما در کمال تعجب شاهد ۳/۳ میلیون سونا در فنلاند هستیم. سوناها را در همه جا می‌توان دید از جمله در خانه‌های کنار دریاچه‌ها، ساختمان‌های اداری و حتی در پارلمان کشور.
اگر تا به حال شهری دیده اید که بتواند قلب شما را از آن خود کند، شهر خوش منظره و زیبای تمپراست، بزرگترین شهر داخلی در اسکاندیناوی و بزرگترین شهر صنعتی فنلاند. از موزه بسیار جذاب لنین و پارک تفریحی سرگرم کننده Sarkanniemi ، تامپر یک شهر توریستی واقعی است که شما رو سرگرم میکند.
تورکو شهری غنی از فرهنگ و تاریخ است و پایتخت فرهنگی اروپا میباشد ، شهری توریستی با موزه ها و یک بازار شلوغ و پرتکاپو. شهری پر از خلاق ترین ذهن های فنلاند، شما قطعا باید در فنلاند به کشف شهر تورکو بروید.
منطقه‌ی طبیعی «لاپونیا» در كشور فنلاند پوشیده از جنگل‌های کاج، صفحات یخ، دریاچه‌های زیبا، جنگل‌های توندر و مكانی مناسب برای تماشای شفق قطبی و همچنین ماهیگیری، سفر با قایق‌های کایاک در رودخانه‌های مواج و دوچرخه‌سواری کوهستان است.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل و کار در فنلاند و هم چنین معرفی دانشگاه های برتر فنلاند به مطالبی که در این زمینه در سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد میتوانید مراجعه بفرمایید.