کارآمدترین سیستم های آموزشی دنیا میباشد. دانشگاه های معتبری نیز در کشور فنلاند وجود دارد که معمولا در رده بندی جهانی دانشگاه ها در رده های خوبی قرار دارند.
افرادی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را در ایران دریافت نموده اند و قصد دارند که برای ادامه تحصیل به کشور فنلاند عزیمت نمایند، باید دو موضوع را مد نظر بگیرند. اولین موضوع این است که تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های فنلاند به زبان فنلاندی میباشد و افرادی که قصد ادامه تحصیل در دوره لیسانس را در دانشگاه های فنلاند دارند باید به زبان فنلاندی مسلط باشند. و دومین موضوع این است که در بسیاری از رشته ها آزمون ورودی برای دانشجویان برگزار میشود که البته آزمون ورودی نیز به زبان فنلاندی می باشد که به نظر میرسد موفق شدن در آزمون های ورودی به خصوص این که به زبان فنلاندی برگزار میشود، امری دشوار باشد.
افرادی که در دانشگاه های ایران تحصیل کرده اند و مدرک لیسانس را دریافت کرده اند چنانچه قصد ادامه تحصیل در فنلاند را داشته باشند، باید توجه داشته باشند که تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در فنلاند به زبان انگلیسی میسر میباشد و بنابراین باید مدرکی دال بر این که شخص به زبان انگلیسی مسلط میباشد به دانشگاه ارائه شود. دانشگاه های فنلاند معمولا در هنگام بررسی مدارک متقاضیان مدرک آیلتس متقاضی را بررسی مینمایند. افراد متقاضی در هنگام دریافت پذیرش باید نمره 6.5 آیلتس را به دانشگاه ارائه نمایند. البته توجه به این نکته نیز الزامی میباشد که بسیاری از رشته ها در مقطع فوق لیسانس در فنلاند نیز دارای آزمون ورودی میباشند.
برای مشاوره بیشتر در مورد تحصیل در فنلاند میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.