مهاجرت به فنلاند

 

جمهوری فنلاند یکی از کشورهای شمال اروپاست. این کشور از نظر مساحت ششمین کشور بزرگ اروپاست و به دلیل شرایط آب و هوای تراکم جمعیت در آن پایین است و به طوریکه  در هر کیلومتر مربع آن تنها ۱۶ نفر زندگی می‌کنند.

فنلاند با کشورهای روسیه، نروژ و سوئد همسایه است و از طریق خلیج فنلاند به استونی وصل می‌شود. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. و همچنین عضو پیمان شینگن نیز میباشد.
قرار داشتن یک سوم از خاک فنلاند در بالای مدار قطب شمالی، این کشور را پس از ایسلند، به شمالی‌ترین کشور جهان مبدل ساخته است، و به همین دلیل در حال حاضر بیشتر جمعیت فنلاند در مناطق جنوبی آن ساکن هستند.
بر طبق رده بندیهای جهانی کشور فنلاند از نظر رفاه اجتماعی معمولا در بین 5 کشور برتر جهان قرار دارد و طبق نظر سنجیها مردم کشور فنلاند جزو شادترین مردمان جهان میباشند.
تحصیل در کشور فنلاند رایگان است و دانشگاه های بسیار معتبری نیز در کشور فنلاند وجود دارد. همین امر و همچنین صنعتی بودن کشور فنلاند و امکان کاریابی برای بسیاری از فارغ التحصیلان باعث شده است که بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند به خود جذب نماید. برای مهاجرت به فنلاند روشهای مختلفی وجود دارد که به اقامت فنلاند ختم میشود و شخص میتواند اقامت دائم فنلاند را دریافت نماید.
از روشهایی که باعث مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت دائم فنلاند میشود ازدواج با اتباع فنلاندی و کسانی که اقامت فنلاند را دارا میباشند، است. بدین معنا که اگر شخصی با یک فنلاندی ازدواج نماید میتواند از طریق ویزای ازدواج به فنلاند مهاجرت نماید و پس از چندین سال اقامت دائم فنلاند را دریافت نماید.
از روشهای دیگریه که باید در مورد مهاجرت به فنلاند توضیح دهیم که به اقامت فنلاند می انجامد مهاجرت از طریق کار میباشد. چنانچه شخصی در یکی از شرکتها یا موسسات فنلاندی شغلی را بیابد میتواند با ویزای کاری به فنلاند مهاجرت نماید و پس از سپری شدن چندین سال میتواند جهت اقامت دائم فنلاند اقدام نماید.
تحصیل در فنلاند نیز باعث اقامت دانشجوی شخص در فنلاند میشود و چنانچه در زمان دانشجویی و یا پس از تحصیل در دانشگاه های فنلاند، شخص بتواند در شغلی مشغول شود ویزای وی به ویزای کاری تبدیل شده و پس از چندین سال و پرداخت بیمه و مالیات شخص میتواند جهت اقامت دائم اقدام نماید.
الحاق به خانواده نیز از جمله روشهای است که شخص میتواند اقامت فنلاند را دریافت نماید.
به نظر میرسد آخرین روش مهاجرت به فنلاند و دریافت اقامت دائم فنلاند ، روش سرمایه گذاری در فنلاند میباشد که شخص با یک سرمایه گذاری موفق و ایجاد کسب و کار در فنلاند پس از سپری شدن چندین سال (به طور متوسط 3 سال ) میتواند اقامت فنلاند را بدست آورد.
در صورتیکه در مورد مهاجرت به فنلاند و یا تحصیل رایگان در فنلاند نیاز به مشاوره داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.