مهاجرت به نروژ

 

مهاجرت به نروژ، تحصیل رایگان در نروژ و کار نروژ از جمله مقاصد بسیاری از افرادی میباشد که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را دارند. نروژ یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو پیمان شینگن است. کشور نروژ جزو کشورهای اسکاندیناوی

میباشد. این کشور از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار میباشد و به دلیل تحصیل رایگان در دانشگاه های معتبر نروژ و همینطور به علت صنعتی بودن این کشور و امکان کاریابی دانشجویان در حین تحصیل و بعد از تحصیل معمولا علاقه مندان بسیاری را برای مهاجرت به این کشور جذب میکند.
روشهای مختلفی برای مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت دائم نروژ وجود دارد و هر کدام از روشها طبیعتا میتواند برای شخصی مناسب و همان روش بستگی به شرایط فرد میتواند برای شخص دیگری نامناسب باشد.
در این نوشتار قصد داریم که راهها و روشهای مهاجرت به نروژ گفته شود و در مورد هر کدام مختصر توضیحی ارائه گردد.
در ابتدا باید بگوییم که مسافرت توریستی به نروژ و یا ویزای ویزیت (ویزای دیدار از خانواده و بستگان) جزو ویزاهای کوتاه مدت میباشد و ویزاهای توریستی تبدیل به ویزای دیگری نمیشود و شخصی که با ویزای توریستی به نروژ سفر کرده است ویزای خود را به انواع دیگر ویزاها نمیتواند تبدیل کند و برای تبدیل خود به ویزای دیگر مانند ویزای تحصیلی، شخص باید به کشور خود مراجعت نماید و دوباره برای ویزای تحصیلی اقدام نماید. پس ویزای توریستی نمیتواند یکی از روشهای مهاجرت به نروژ باشد و تنها شخص میتواند مدت زمان کوتاهی در نروژ بماند و حتما باید قبل از به اتمام رسیدن زمان ویزای خود به کشور خود مراجعت نماید.
از متداول ترین روشهای مهاجرت به نروژ، مهاجرت تحصیلی به نروژ و تحصیل در دانشگاه های رایگان نروژ هست. همانطور که میدانید تحصیل در دانشگاه های نروژ رایگان میباشد و نیازی به پرداخت هزینه نیست در نتیجه بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب مینمایند. دانشگاه های این کشور به دانشجویان برتر و ممتاز هزینه زندگی شخص را نیز پرداخت میکنند که این مسئله جذابیت تحصیل در دانشگاه های نروژ را دو برابر میکند. دانشجویان در هنگام تحصیل درنروژ اجازه کار پاره وقت دارند و میتوانند از پیشنهاد های کاری استفاده نمایند و معمولا بعد از فراغت از تحصیل فرصت کاریابی یک ساله برای دانشجویان فراهم میباشد، اگر دانشجویی بتواند جذب بازار کار گردد بعد از طی چند سال میتواند اقامت نروژ را دریافت نماید.
تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی نروژ
یکی دیگر از روشهای مهاجرت به نروژ اخذ ویزای کاری نروژ میباشد. البته این روش با محدودیتهایی نیز روبرو میباشد، برای مطالعه بیشتر در مورد اخذ ویزای کاری میتوانید مطلب لینک زیر را مطالعه فرمایید.
کار در نروژ و اخذ ویزای کاری نروژ
از روشهای دیگر مهاجرت به نروژ، ازدواج کردن با اتباع نروژی میباشد. در صورتی که شخصی بتواند با یکی از اتباع نروژی ازدواج نماید و صحت و درستی ازدواج از نظر سفارت تایید شود، آن فرد میتواند با ویزای ازدواج به نروژ مهاجرت نماید و بعد از گذشت مدت زمان مشخصی اقامت دائم نروژ را دریافت نماید. برای مطالعه بیشتر در مورد ازدواج در نروژ و اخذ ویزای ازدواج نروژ میتوانید مطلب لینک زیر را مطالعه بفرمایید.

ازدواج در نروژ و اخذ ویزای ازدواج در نروژ
روش ثبت شرکت در نروژ و سرمایه گذاری در نروژ نیز یکی از روشهای مهاجرت به نروژ میباشد که البته این روش با صرف هزینه همراه میباشد و شخص باید در ویزای سرمایه گذاری ، طرح تجاری خود را به اداره مهاجرت نروژ ارائه نماید که میتوانید جزییات این مطلب را در مطلب لینک زیر مطالعه بفرمایید.

سرمایه گذاری در نروژ و اخذ ویزای سرمایه گذاری نروژ
در این نوشتار سعی شده است که مواردی که به اقامت دائم نروژ ختم میشود توضیح داده شود. در صورتیکه در مورد انواع مهاجرت به نروژ مانند مهاجرت تحصیلی و یا سایر روشها نیاز به مشاوره داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.