اقامت اتریش


برای مهاجرت به اتریش روشهای مختلفی وجود دارد که برخی از این روشها به اقامت اتریش میرسد و شخص میتواند اقامت دائم اتریش را کسب نماید و به عنوان شهروند اتریشی تلقی شود.


در ابتدا میدانید که برای ورود به اتریش حتما باید از کشور اتریش و یا کشورهای عضو شینگن ویزا داشته باشید. با داشتن ویزاهای توریستی از کشورهای عضو پیمان شینگن شخص میتواند وارد اتریش شود ولی قبل از پایان یافتن مهلت ویزا باید از کشور خارج گردد. لازم به یادآوری است که ویزای توریستی به هیچ یک از انواع ویزاها تبدیل نمیشود و شخص باید از اتریش خارج شده و به کشور اصلی خود بازگردد و برای نوع دیگر ویزا اقدام نماید.
از ویزاهای بلند مدت میتوان به ویزای تحصیلی، ویزای کاری و.... اشاره کرد.
ویزاهای بلند مدت معمولا تاریخی بیش از یک سال اعتبار دارند، حال اگر شخصی با ویزاهای بلند مدت وارد کشور اتریش شود و بتواند در زمانی که در اتریش زندگی میکند کارهای اقامتی خود را انجام دهد میتواند اقامت دائم اتریش را دریافت نماید.
به عنوان مثال شخصی که با ویزای دانشجویی وارد اتریش شود و 7 سال تحصیل در اتریش داشته باشد میتواند اقامت اتریش را دریافت نماید، و یا بسیاری از افراد با ویزای دانشجویی اتریش وارد اتریش میشوند و در حین تحصیل و بعد از تحصیل در زمانی که یک سال فرصت کاریابی دارند مشغول به کار شده و میتوانند پس از طی چند سال و پرداخت بیمه و مالیات در طی این سالها اقامت خود را دریافت نمایند.
اگر شخصی با ویزای ازدواج وارد اتریش شود میتواند بعد از سه یا چهار سال که ازدواج از نظر اداره مهاجرت ازدواج واقعی تلقی شود شخص میتواند برای اقامت دائم اقدام نماید.
یکی دیگر از راه هایی که شخص میتواند اقامت اتریش را دریافت نماید سرمایه گذاری د اتریش و ثبت شرکت در اتریش میباشد. شخص میتواند با ارائه یک طرح تجاری و شروع یک کسب و کار بعد از طی مدتی که از شروع کسب و کار و پرداخت بیمه و مالیات کشور اتریش سپری میشود میتواند اقامت دائم اتریش را دریافت نماید.
شرایط مهاجرت به اتریش در مقاله ای جداگانه در همین سایت موجود است که میتوانید با کلیک کردن برروی لینک در مورد شرایط مهاجرت به اتریش کسب اطلاعات نمایید.
مهاجرت به اتریش
چنانچه در مورد مهاجرت به اتریش و یا ادامه تحصیل در اتریش نیاز به مشاوره بیشتر داشتید میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.