دانشگاه های ژاپن

در بین کشورهای آسیایی، کشورهای آسیایی شرقی با روند توسعه رو به بالا در صنعت و تکنولوژی در حوزه آموزش نیز سرآمد گردیده اندو اکثر دانشگاه های برتر آسیا در کشورهای کره جنوبی و چین و ژاپن و سنگاپور قرار دارند.  به طوری که دانشگاه های کشورهای مذکور دارای جایگاههای بالایی در رده بندی دانشگاه های دنیا می باشند. در این بین کشور ژاپن با سرمایه گذاری عظیمی که بین سال های 1970 تا 1990 بر روی مدارس، آموزش عالی و تحقیقات در کشور خود نمود دارای قدرتمند ترین دانشگاه های تحقیقاتی آسیاست و 5 دانشگاه ژاپن جزو 20 دانشگاه برتر آسیا می باشد . به همین جهت هم کشور ژاپن در این زمینه دارای بالاترین جایگاه در آسیاست.

طبق بررسی وزارت علوم، 34دانشگاه ژاپن در سطح گروه یک (ممتاز) معتبر اعلام شدند کهدر این گروه مدارک دانشگاه Temple University تنها در مقطع کارشناسی ارشد ارزشیابی می گردد.

وزارت علوم اعلام کرده است کلیه‌مراکز آموزش‌عالی‌دولتی، محلی‌و خصوصی‌که‌مجوز رسمی‌وزارت‌آموزش، علوم‌و فرهنگ‌کشور ژاپن‌را دارا بوده‌و اسامی‌آنها در فهرست‌گروه‌یک آورده‌نشده‌است در گروهدو (خوب)ارزشیابی می شوند.

در بین 11 دانشگاه برتر دنیا تنها کشور آسیایی که دانشگاهی در این بین دارد، کشور ژاپن است . دانشکاه توکیو ژاپن با امتیاز 35/6 در رتبه های بالاتر قرار گرفته و در رتبه های بعدی هم دانشگاه کیوتو ژاپن با امتیاز 9/15 قرار دارد.

دانشگاه کیوتو ژاپن(Kyoto University) هفدهمین دانشگاه برتر ژاپن می باشد.  دانشگاه کیوتو ژاپن طبق رتبه بندی جهانی شانگهای برترین دانشگاه ژاپن و چهل هفتیمن دانشگاه ژاپن در زمینه پزشکی و دارای رتبه بین 100-76 در رشته های مهندسی در دنیا است. تحصیل در این دانشگاه به زبان ژاپنی است و بنابراین تحصیل در آن به خصوص در رشته های انسانی نیاز  به تسلط کامل بر زبان ژاپنی وجود دارد. این دانشگاه خوابگاهای های متعددی هم برای اسکان دانشجوها دارد که هزینه آن بین 400 تا 700 ین می باشد.

دانشگاه توکیو ژاپن(University of Tokyo) نیز سیزدهمین دانشگاه برتر دنیا است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ژاپن محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای دانشکده‌هایی در رشته‌های حقوق و علوم سیاسی ، علوم مهندسی ، علوم پایه ، کشاورزی ، اقتصاد ،داروسازی ، ریاضیات ، علوم انسانی و علوم پزشکی است.

لیست دانشگاههای معتبر گروه یک کشور ژاپن

1- Chiba University
 

2- Gifu University

3- Gunma University

4- Hiroshima University

5- Hokkaido University

6- Ibaraki University

7- Keio University

8- Kobe University

9- Kyoto University

10- Kyushu Institute of Technology

11- Kyushu University

12- Muroran Institute of Technology

13- Nagoya University

14- Nihon University

15- Obihiro University of Agriculture and Veterinary

16- Osaka City University

17- Osaka University

18- Science University of Tokyo

19- Sophia University

20- Tohoku University

21- Tokai University

22- The Graduate University for Advanced Studies

23- The University of Electro - Communications

24- The University of Tokyo

25- Tokyo Institute of Technology

26- Tokyo Metropolitan University

27- Tokyo University of Agriculture and Technology

28- University of Osaka

29- University of Tsukuba

30- Utsunomiya University

31- Yamaguchi University

32- Waseda University

33- Yokohama National University

34- Temple University 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت ویزای تحصیلی ژاپن و یا دیگر راه های مهاجرت به ژاپن می تانید با مشاورین ما در مؤسسه بین الملی راد تماس حاصل نمایید.