شرايط اخذ ويزاي توريستي و گردشکري چين


ويزاي توريستي چين(ويزاي L) به منظور ديدار از اقوام و يا توريسم و گردشگري در چين صادر مي گردد. مدت اعتبار ويزاي توريستي چين بين 2 هفته تا 6 ماه مي باشد و اجازه کار و يا اقامت بيش از مدت اعتبار ويزاي توريستي چين وجود ندارد. در ضمن براي اخذ ويزاي توريستي چين حضورمتقاضي و انجام مصاحبه الزامي نيست ولي اصل و کپي مدارک شناسايي فرد به همره وکيل يا نماينده او الزامي است. همانطورکه مي دانيم اولين مرحله در گرفتن ويزاي هر کشوري پر نمودن فرم درخواست ويزاي آن کشور است.فرم تقاضاي ويزاي چين هم بايد در دو نسخه به همراه ساير مداک مورد نياز، به تأييد دفتر کنسولي سفارت چين برسد.


مدارک لازم براي دريافت ويزاي توريستي چين
   - شناسنامه فرد
   - پاسپورت که بايد اعتبار آن 6 ماه بيشتر از مدت اعتبار ويزا باشد
   - دو قطعه عکس رنگي با ابعاد 6*4
   - دعوت نامه از طرف دوست يا فاميل مقيم در چين در صورت امکان و يا در غير اين صورت ارائه مدارکي مبني بر رزور هتل براي تمام مدت اقامت در چين و يا مدارکي مبني بر تملک مسکن در چين
   - بليط رفت و برگشت به چين

مدت زمان لازم برای صدور ویزای توریستی چین
صدور ويزاي عادي حدود ده روز کاري به طول مي انجامد.

هزینه صدور ویزای توریستی چین
 هزينه صدور ويزا براي بزرگسالان و يا کودکان 140 دلار مي باشد.


توريسم و گردشگري در چين
کشور چين سرزميني پهناور با تاريخي کهن از جاذبه هاي توريستي بسياري برخوردار است، به طوري که  چين از طرف گردشگران و تاجران چين نام سرزمين ممکن ها را برخود گرفته است که هرچه تصور شود مردم سخت کوش چين، آن را  مي سازند. جاذبه ها و مناطق ديدني کشور چين آن قدر زياد مي باشد که اگر سال ها براي ديدن آن وقت بگذاريد بازهم جاذبه هاي چين تمامي نخواهد داشت. بنابراين تورهاي گردشگري چين به صورت چند روزه بخشي از بهترين و زيباترين شهرها و جاذبه هاي توريستي را براي شما ارائه مي کند. کشور چين جزو 5کشور اول توريسم و گردشگري در دنيا مي باشد.


مناسب ترين فصل براي توريسم در چين
به دليل وسعت و پهناي کشور چين، آب و هواي چين در تمام فصل ها مناسب مي باشد و هرکدام جاذبه ي خاصي دارد اما مي توان گفت فصل هاي بهار و پاييز بهترين فصل براي مسافرت به چين و لذت بردن  از جاهاي ديدني و نقاط توريستي چين باشد. بين ماه هاي بهمن تا اسفند بهترين مکان براي گردشگري در چين "فستيوال بين المللي هاربين" است. بهترين ماه براي خريد نيز در کشور چين ماه سپتامبر مي باشد.


بهترين جاذبه هاي توريستي کشور چين


ديوار بزرگ چين
اين ديوار طويل ترين ديوار جهان است و معرف معماري عهد باستان چين است، ديوار بزرگ چين جزو عجايب هفتگانه جهان است و در مکان هاي تاريخي جهان در چين در يونسکو قرار دارد. اين ديوار حدود 5 هزار کيلومتر طول دارد و از مناطق زيبا و کوهها زيباي چين عبور مي کند.


لشگر سفالين در شي آن
لشگر سفالين حدود دو هزار سال در زير زمين مدفون بوده و و در سال 1974 کشاورزان چين آن را کشف نمودند و در سال 1987 تبديل به ميراث فرهنگي جهان شد. اين مجسمه ها نشان دهنده ي سپاهي است که بر تمام سپاهيان چين در دوره دولت هاي جنگنده پيروز شده است و تعيين کننده به وجود آمدن چين متحد بوده است.


شهر ممنوعه چين
 يا همان شهر قصر، نمايي از معماري باستان چين است که با داشتن 8 هزار اتاق و سقف هايي از طلا  و طراحي شگفت انگيز آن بسيار جالب است. اين بنا امروزه در بين چيني ها به موزه کاخ معروف است و ترکيبي  از يادگارها و آثار تاريخي و فرهنگي چين است.


رود خانه لي در گوييلين
منظره سنگ آهک در کنار رود خانه لي بسيار زيبا است و به طوري که زيبايي آن الهاام بخش شاعران و نقاشان در طي سال ها بوده است و امروزه مقصدي براي عکاسي مي باشد.اين رودخانه توسط مجله امريکايي national geography در ليست عجايب آبي برتر جهان قرار گرفته است.


کوهستان زرد
کوهستان زرد با 5 جاذبه حيرت آور در شرق چين و نزديک شهر شانگهاي و هانگ ژو قرار دارد. کوههاي زرد معروف ترين قله هاي چين هستند.


کاخ پوتالا در لاسا، در تبت
اين مکان در  سال 1994 به عنوان يک مکان فرهنگي جهاني در يونسکو اعلام شده است که نشان دهنده تاريخ و مذهب و فرهنگ و هنر تبتي است.


باند شانگهاي
اين باند در اواخر قرن هجدهم و نوزدهم مرفه ترين منطقه شهر شانگهاي چين بوده، اين باند با ساختمان هاي اروپايي و آسمان خراش هاي آن يکي از قديمي ترين ايالات تجاري جهان را در خود جاي مي دهد.


بند ويکترويا در شهر هنگ کنگ
منظره بالاي بندر ويکتوريا از قله ويکتوريا شهر هنک کنگ است. اين بندر از فراز ساخمان هاي شهر هنک کنگ نماي زيبا از موفقيت و رفاه به بيننده القا مي کند.


درياچه‌ي غربي هانگژو
اين درياچه به بهشت روي زمين چين معروف است.


پانداهاي غول پيکر
و دهها منطقه توريستي و گردشگري چين مقصد بسياري از افرد دنيا براي توريسم و گردشگري مي باشد.
براي کسب اطلاعات بيشتر در خصوص نحوه دريافت ويزاي تجاري چين، ويزاي تحصيلي چين، ويزاي کاري چين، ويزاي توريستي چين و ساير روش هاي مهاجرت يه چين مي توانيد با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس حاصل نمائيد.