ویزای خود اشتغالی (self employed) کانادا برای هنرمندان، ورزشکاران و ... .


یکی از روشهای مهاجرت به کانادا ویزای خود اشتغالی کانادا میباشد. همانطور که از نام آن پیداست ویزای خود اشتغالی ویزایی ست که به افرادی که توانایی راه اندازی یک شغل جدید در کشور کانادا را داشته باشند اعطا میگردد. این شغل جدید میتواند در زمینه های:
فعالیت های فرهنگی
فعالیت های ورزشی
فعالیت های کشاورزی (تجربه ی مدیریت زمین های زراعی)
باشد و افراد درصورتی میتوانند واجد شرایط باشند که در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی شرکت کرده باشند و یا در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی به سطح خود اشتغالی (کارآفرینی) رسیده باشند و یا دارای تجربه در مدیریت زمین های زراعی و امور کشاورزی باشند. افرادی که دارای تجربه در زمینه های ذکر شده باشند، و قصد و توانایی کارآفرینی در کانادا را داشته باشند، به نحوی که بتوانند در اقتصاد کانادا مشارکت کنند، میتوانند در این طرح شرکت نمایند. و منظور از تجربیات مرتبط، داشتن حداقل دو سال تجربه حرفه ای یا در سطح جهانی در زمینه های مذکور است.
واجدین شرایط میتوانند پس از گذراندن مراحل سه گانه ی زیر نسبت به اعلام درخواست برای ویزای خود اشتغالی کانادا اقدام نمایند.
1. بررسی معیار های انتخاب افراد و امتیاز بندی هریک از معیار ها و محاسبه ی امتیاز خود.
2. ارائه ی گواهی سلامت و گواهی عدم سوء پیشینه ی فرد متقاضی و خانواده ی او (در صورت وجود).
3. اثبات استطاعت مالی برای تامین هزینه های فرد متقاضی و خانواده پس از رسیدن به کانادا.
.
*حال به معرفی معیار های انتخابی و امتیاز های اختصاص داده شده به آنها میپردازیم.
_ تحصیلات..........حداکثر امتیاز 25
بیشترین میزان این امتیاز ( 25 امتیاز) مختص افرادی با مدرک دکترا یا کارشناسی ارشد و کمترین آن (5 امتیاز) برای کسانی ست که دوران دبیرستان را به پایان رسانده اند.
_ تجربه ی مرتبط..........حداکثر امتیاز 35
2سال تجربه...20امتیاز
3سال تجربه...25امتیاز
4سال تجربه...30امتیاز
5سال تجربه...35امتیاز
_ شرایط سنی.......... حداکثر امتیاز 10
افراد بین 21 تا 49 سال حداکثر امتیاز را کسب مینمایند.
_ سطح دانش زبان انگلیسی و/یا فرانسوی.......... حداکثر امتیاز 24
افراد دارای مدرک IELTS با نمره ی 6.5 و بالاتر میتوانند حداکثر امتیاز را کسب می نمایند.
_ سازگاری (وفق پذیری).......... حداکثر امتیاز 6
میزان تحصیلات همسر، حضور قبلی فرد متقاضی در کانادا و داشتن خویشاوند در کانادا مواردی هستند که میتوانند دارای امتیاز باشند.
.
نکته : حداقل امتیاز مورد نیاز در حال حاضر امتیاز 35 است.
.
بدیهی ست که کسب امتیاز حداقلی به معنای پذیرش درخواست ویزا نیست، بلکه هرچه میزان امتیاز کسب شده بیشتر باشد و زمینه ی فعالیت فرد متقاضی مرتبط تر باشد، متقاضی شانس بیشتری برای پذیرفته شدن درخواست خود دارد، ضمن اینکه این پروسه شامل یک مصاحبه ی حضوری نیز هست که سوالاتی در رابطه با موارد ذکر شده ی فوق از متقاضیان پرسیده میشود که قبولی در این مصاحبه نیز الزامی ست.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه و یا در رابطه با دریافت ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا، ویزای سرمایه گذاری کانادا و ... میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.