کشور فنلاند سرمایه گذاری بسیاری در نیروی انسانی خود نموده است ودر واقع در فنلاند نیروی کار متخصص آن بسیار مورد اهمیت دولت می باشد و همین امر موجب ایجاد امکان تحصیلات رایگان در فنلاند گردیده است. دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی وپلی تکنیک های فنلاند نیز بسیار مردن و پیشرفته می باشند. در دانشگاه های این کشور می توان حدود 7000هزار دانشجوی خارجی با 40 ملیت مختلف پیدا کرد. رایگان بودن تحصیل در فنلاند، انگلیسی بودن زبان تحصیل در آن و هم چنین نیاز این کشور به نیروهای متخصص از جمله عواملی است که سالانه افراد بسیاری را راهی فنلاند جهت تحصیل در این کشور می نماید.

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های فنلاند متقاضی بایستی دارای مدرک لیسانس از دانشگاه های سراسری و یا آزاد(با معدل 14 به بالا) باشد. هم چنین فاصله تحصیل بین مقطع لیسانس و فوق لیسانس نباید بیش تر از 5 سال باشد.

شرایط تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فنلاند

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های فنلاند به زبان انگلیسی می باشد و بدین ترتیب دانشجو باید برای گرفتن پذیرش دانشگاه های فنلاند در مقطع فوق لیسانس مدرک آیلتس با نمره 5/6 را داشته باشد. امکان دریافت اقامت نیز پس از اتمام تحصیل وجود دارد. بدین ترتیب که دانشجویان می توانند مدت اعتبار ویزای خود را برای 6 ماه دیگر تمدید کرده و در این مدت برای یافتن کار در فنلاند اقدام کنند. با یافتن کار می توانند ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری نمایند.

طول تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در فنلاند در مقطع فوق لیسانس دو سال می باشد.

هزینه تحصیل در فنلاند در دوره کارشناسی ارشد

تحصیل کارشناسی ارشد رایگان می باشد و دانشگاه های فنلاند برای تحصیل در دوره فوق لیسانس هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند. در نظر داشته باشید که علی رغم رایگان بودن تحصیل در فنلاند، ولی فنلاند جزو کشورهای با مالیات بالا می باشد و هزینه زندگی در فنلاند بالا می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند حدود 600 تا 800 یورو در هر ماه می باشد. هم چنین امکان کار دانشجویی 20 تا 24 ساعت در هفته برای دانشجویان نیز وجود دارد. میانگین حقوق دریافتی از این کار حدود 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد. امکان گرفتن خوابگاه نیز با هزینه ای حدود 250 یورو امکان پذیر می باشد.

زمان ثبت نام در دانشگاه های فنلاند در دوره کارشناسی ارشد

به طور کلی ثبت نام دانشگاه های فنلاند فقط یک بار در سال می باشد. زمان ثبت نام دانشگاه های فنلاند ماه سپتامبر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند در دوره فوق لیسانس

کپی پاسپورت

4 قطعه عکس

ترجمه رسمی مدارک و ریز نمرات مدارک دانشگاه

مدرک زبان تافل با نمره 80 به بالا و یا مدرک زبان آیلتس با نمره 6 تا 5/6 به بالا

توصیه نامه اساتید

نامه اشتغال به کار(درصورت وجود)

انگیزه نامه

رزومه کاری و تحصیلی

برای دسترسی به اطلاعات لازم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، اخذ ویزای ازدواج فنلاند، ویزای کاری فنلاند و دیگر روش های مهاجرت به فنلاند به مقالات مرتبط در وب سایت مؤسسه بین المللی راد مراجعه نمائید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر  ومشاوره نیز می توانید با مشاورین مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.