ثبت شرکت در بلژيک و شرايط ثبت شرکت در بلژيک


بلژيک از اعضاي مهم اتحاديه اروپا و عضو شينگن مي باشد. افرادي که تمايل به مهاجرت به بلژيک دارند مي توانند با اخذ ويزاي تحصيلي بلژيک جهت ادامه تحصيل در بلژيک، کار در بلژيک و اخذ ويزاي کاري بلژيک و يا سرمايه گذاري و ثبت شرکت در بلژيک به کشور بلژيک مهاجرت کنند و بعد از چند سال با پرداخت بيمه و ماليات اقامت بلژيک را به دست آورند.

همانطور که ذکر شد از راه هاي مهاجرت به بلژيک، اخذ اقامت بلژيک از طريق سرمايه گذاري مي باشد . با توجه به ثبات سياسي و اقتصادي در بلژيک و باتوجه به اينکه بلژيک از اعضاي اصلي اتحاديه اروپا وبسياري از سازمان هاي بين المللي مي باشد، امکان سرمايه گذراي در بلژيک وجود دارد. دولت نيز در اين کشور نيز در راستاي جذب سرمايه گذاري و تأسيس شرکت هاي گوناگون بين المللي در کشور خود استقبال مي کند. کساني که موفق به اخذ ويزاي سرمايه گذاري بلژيک مي شوند، بعد از پنج سال و با پرداخت بيمه و ماليات مي توانند اقامت دائم بلژيک را به دست آورند.

 


از جمله مدراک وشرايط لازم براي ثبت شرکت در بلژيک مي توان به موارد زير اشاره نمود:
ارائه نام شرکت
پر کردن فرم درخواست ثبت شرکت در بلژيک
پاسپورت سهامدارن و مدير عامل شرکت
ارائه طرح توجيهي اقتصادي(Business plan)
سند مالکيت و پرينت حساب بانکي
کپي آخرين مدارک تحصيلي
وکالتنامه


به طور کلي مديران شرکت بايد داراي دانشنامه و يا مدرک در رشته تحصيلي خود باشند.
هزينه کارکنان در بلژيک بالا است و مزاياي رفاهي بسياري به کارکنان و کارمندان تعلق مي گيرد. منطقه فلاندرز بلژيک که هلندي زبان مي باشد، موفق ترين منطقه بلژيک است و در آن تقاضاي زيادي براي نيروي کار ماهر به ويژه در زمينه فناوري اطلاعات و ديگر بخش هاي فني وجود دارد.


انواع شرکت در بلژيک
شرکت محدود به سهام(.S.A./N.V)
شرکت خصوصي داراي تعهدات محدود (.P.R.L./B.V.B.A)
شرکت هاي خارجي يا يک شرکت فرعي تحت قوانين بلژيک هستند و يا شعبه يک شرکت خارجي در بلژيک هستند.


براي تأسيس نوع اول شرکت در بلژيک حداقل سرمايه مورد نياز 61500 يورو مي باشد.
براي تأسيس شرکت خصوصي داراي اعتبارات محدود نيز حداقل سرمايه مورد نياز 18600 است.


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در بلژيک، کار در بلژيک، سرمايه گذاري در بلژيک و ديگر راه هاي مهاجرت به بلژيک به مقالات مرتبط در وب سايت مؤسسه بين المللي راد مراجعه نمائيد.
براي دريافت اطلاعات بيشتر و مشاوره نيز با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد