تحصیل در ارمنستان و اخذ ویزای دانشجوییبرای توضیح تحصیل در ارمنستان می‌توان گفت که : ارمنستان یکی از کشورهایی هست که دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب مینمایند. دلایل بسیار زیادی برای انتخاب افراد جهت تحصیل در ارمنستان وجود دارد، ولی از مهمترین عللی که میتوان یاد کرد این است که ارمنستان به دلیل نزدیکی به ایران میتواند گزینه مناسبی برای دانشجویان و خانواده های آنان باشد، به دلیل هم مرز بودن و فاصله کوتاه بسیاری از خانواده ها ترجیح میدهند که فرزندان آنها در جایی تحصیل کند که هر موقع نیاز بود بتوانند خود را با کمترین هزینه و به راحتی به فرزندانشان برسانند. دریافت ویزای ارمنستان به راحتی صورت میگیرد و همین موضوع سهل بودن مسافرت خانواده ها را باعث میگردد. دومین علتی که دانشجویان ارمنستان را برای تحصیل انتخاب مینمایند این است که هزینه زندگی و تحصیل در ارمنستان بسیار پایین میباشد و شاید بتوان به جرات گفت که هزینه ها با ایران تفاوت چندانی ندارد. از علل دیگر این است که از نظر امنیت اجتماعی ارمنستان در وضعیت مناسبی قرار دارد و معمولا خانواده ها مایل هستند که فرزندان خود را در جایی مستقر کنند که دارای امنیت بالایی باشد. اشتراکات فرهنگی ایران و ارمنستان نیز سبب میشود که زندگی در ارمنستان برای دانشجویان مشکل نباشد.
برای توضیح تحصیل در ارمنستان می‌توان گفت که :اگر بخواهیم در مورد دانشگاه های ارمنستان توضیحاتی دهیم بهتر است اینطور بگوییم که به طور کلی دانشگاه های ارمنستان را به دو دسته دولتی و خصوصی میتوان تقسیم بندی کرد. بسیاری از این دانشگاه ها در لیست تایید شده وزارت علوم نیز هستند و معمولا از کیفیت بالای آموزشی برخوردار هستند. اساتید دانشگاه های ارمنستان معمولا حضور فغال در کنفرانسها و برنامه های آموزشی روز دنیا دارند و همین مسئله باعث شده که کیفیت دانشگاه های ارمنستان مطلوب باشد.
برای توضیح تحصیل در ارمنستان می‌توان گفت که :دانشگاه های ارمنستان در هر سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشجو میپذیرند و معمولا در دانشگاه های این کشور به زبان های مختلفی تدریس میشود.
در دانشگاه دولتی ایروان در مقطع کارشناسی دروس به زبان ارمنی تدریس میشوند ولی در مقاطع فوق لیسانس و دکتری هم به زبان ارمنی و هم به زبان انگلیسی دروس تدریس میشوند.
برای توضیح تحصیل در ارمنستان می‌توان گفت که :در دانشگاه های خصوصی هم بسته به نوع دانشگاه ممکن است زبان تدریس انگلیسی، روسی و یا فرانسوی باشد.
طول دروه کارشناسی در ارمنستان بین 3.5 تا 4.5 سال در دروه فوق لیسانس (کارشناسی ارشد ) بین 2 تا 3 سال و در دوره دکتری بین 3 تا 4 سال میباشد.
برای توضیح تحصیل در ارمنستان می‌توان گفت که :از نظر رشته های دانشگاه هی در ارمنستان تقریبا میتوان گفت که هیچ محدودیتی وجود ندارد ودر دانشگاه دولتی ایروان و همچنین در دانشگاه های خصوصی طیف وسیعی از رشته های مهندسی، پزشکی، علوم انسانی، علوم پایه و هنر تدریس میشود.
برای توضیح تحصیل در ارمنستان می‌توان گفت که :افرادی که در دوره کارشناسی در ارمنستان قصد تحصیل دارند در صورتیکه که بخواهند زبان ارمنی را بیاموزند دوره ای به نام زیروکورس یا کورس صفر را باید بگذرانند که در این دوره زبان ارمنی آموزش داده میشود و معمولا طول دوره زیروکورس شش ماه میباشد؛ که در هنگام اخذ مدرک معمولا این دوره با عنوان دوره کالج در مدرک قید میشود
برای توضیح تحصیل در ارمنستان می‌توان گفت که :بسیاری از ایرانیان مایل هستند که در دوره های پزشکی و دندان پزشکی ارمنستان تحصیل نمایند  و تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان بسیار محبوب میباشد. در واقع دانشکده پزشکی دانشگاه ایروان یکی از پرطرفدارترین دانشکده ها در میان ایرانیان میباشد، شاید دلیل این تمایل هزینه پایین تحصیل در این رشته ها میباشد. اگر بخواهیم در مورد هزینه های تحصیل در ارمنستان صحبت کنیم باید بگوییم که به طور کلی هزینه سالیانه تحصیل بین 1700 تا 4000 دلار در سال میباشد که این تفاوت هزینه، بستگی به رشته تحصیل و دانشگاه محل تحصیل دانشجو میباشد. البته این نکته نیز قابل توجه است که دانشگاه های ارمنستان معمولا بورس هایی نیز برای دانشجویان ممتاز د نظر میگیرند. برای مشاوره بیشتر در مورد تحصیل در ارمنستان و همچنین تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی و همینطور در رشته های علوم انسانی در دانشگاه های ارمنستان میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد در تماس باشید.