معرفی کشور یونان

کشوریونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشوری از تمدنی طولانی و درخشان برخوردار است. یونان خواستگاه دموکراسی نیز شناخته می شود. کشور یونان از شمال با کشور آلبانی و مقدونیه و از شرق با کشور ترکیه همسایه است. یونان به وسیله دریای اژه محاصره شده است و هم چنین نقطه اتصال سه قاره اروپا و آسیا و آفریقا است. کشور یونان به عنوان مهد تمدن غرب و دموکراسی و زادگاه بازیهای المپیک، علوم سیاسی و نمایشه نامه نویسی شهره می باشد. کشور یونان با وجود پیشینه دموکراسی عمیق آن اما پس از جنگ جهانی دوم در مسیر توسعه اقتصادی قرار گرفت. یونان امروز کشوری توسعه یافته محسوب می شود و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور هم چنین عضو اتحادیه پولی و اقتصادی اتحادیه اروپا، پیمان آنتلانتیک شمالی(ناتو) سازمان همکاری اقتصادی و توسعه(OECD) و آژانس فضایی اروپا(ESA) می باشد.

سیاست و حکومت در یونان

حکومت یونان دموکراسی پارلمانی است و رئیس حکومت در یونان رئیس جمهور می باشد. رئیس دولت هم نخست وزیر است که بر کابینه هم نظارت دارد. به طوری کلی رئیس جمهور در یونان تا حدودی تشریفاتی است و دارای اختیارات بسیار کمی نسبت به نخست وزیر است.

وضعیت اقتصادی یونان و بحران اقتصادی یونان

تولید ناخالص داخلی یونان 326/4 میلییارد دلار است که 76/3 درصد آن مربوط به بخش خدمات است. نیروی کار یونان 4/94 میلیون نفر می باشد که بیشترشان در بخش خدمات مشغول هستند. نرخ بیکاری در این کشور 8/4 درصد و نرخ تورم آن 2/6 درصد است. صادرات یونان شامل: اغذیه و اشربه، تولیدات کارخانه ای، مواد پتروشیمی و مواد شیمیایی و منسوجات می باشد. البته در نظر داشته باشیم که در بحران مالی و اقتصادی اروپا در سال 2008 کشور یونان جزو کشورهایی است که بیشترین آسیب را دید. به طوری که یونان که زمانی در بانکهای جهانی سپردهگذاری میکرد، خود به کشوری وامگیرنده تبدیل گردید. برگزاری بازیهای المپیک در سال 2004 برای یونان بسیار پرهزینه بود و آگاهان به مسائل اقتصادی اعلام نمودند که زمانی فرامیرسد که ملت یونان تاوان این هزینه سهمگین را پرداخت می کنند. با وجود اجرای سیاست های ریاضتی در این کشور و فشارهایی که بر طبقه متوسط و پایین این کشورمی آمد اما نظرسنجی ها نشان می دهد که محبوبیت حزب حاکم سوسیالیستی این کشور در برابر دیگر احزاب بزرگ این کشور هم چنان پابرجا است. هرچند که یونانی ها اذعان می کنند که سیاست های اقتصادی دولت در مسیر صحیحی قرار ندارد. اکثر مردم یونان با تصمیم نخست وزیر کشور مبنی بر دریافت کمک از اتحادیه اروپا موافق نیستند و این منجر به درگیری های اجتماعی می شود.. بیکاری و تورم از مشکلات بغرنج مردم یونان است . برای همین هم در نظر داشته باشید که یونان کشور مناسبی برای کار و درخواست ویزای کاری  نیست و حتی کسانی که با ویزای تحصیلی وارد یونان شده و به تحصیل می پردازند، پس از اتمام تحصیل مجبور به ترک یونان هستند.

مردم یونان

جمعیت یونان حدود 10 میلیون نفر می باشد که 98% آنها مسیحی ارتدوکس هستند و 1% بقیه هم مسلمان می باشد. میانگین سنی مردم یونان 1/41 سال و امید به زندگی برای مردان 82 سال و برای زنان 85 سال است. زبان رسمی این کشور یونانی است.

یونان کشور بسیار زیبایی و سالیانه افرادی بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن این کشور زیبا و تاریخ غنی آن به یونان سفر می کنند و به همین دلیل هم ویزای توریستی یونان از پرمخاطب ترین ویزاها می باشد و صنعت توریسم هم بخش مهمی از درآمد ملی یونان را شامل می شود. شهر آتن پایتخت یونان دارای تاریخ بسیار کهن و دیرینه است همین شهر است که زادگاه بازی های المپیک می باشد. این شهر و بسیاری مناطق دیدنی و باستانی یونان از جمله زیبایی های یونان هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای سرمایه گذاری یونان، ویزای تحصیلی یونان، ویزای توریستی یونان می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل فرمائید.